19.12.14, 08:57fot. sura/sxc.hu

Igrzyska olimpijskie w... Watykanie? Czemu nie!

Marzenia Włochów o igrzyskach olimpijskich w ich kraju, ale również w Watykanie rozbudził portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. To on na wieść o kandydaturze Rzymu, podaną w poniedziałek przez premiera Włoch, powiedział, że jego zdaniem „nic nie stoi na przeszkodzie, by niektóre konkurencje były rozegrane za Spiżową Bramą”. 

Od razu - jak informuje Polskie Radio - pomysł podchwycił prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Giovanni Malago, który ma zamiar omówić szczegóły z papieżem Franciszkiem, w czasie piątkowej świątecznej mszy dla sportowców w Bazylice św. Piotra. Jest pomysł, by np. na placu przed Bazyliką św. Piotra rozegrać zawody w łucznictwie. 

Perspektywa udziału w igrzyskach stolicy chrześcijaństwa, jako gospodarza niektórych konkurencji, byłaby - zdaniem Włochów - dodatkowym atutem ich stolicy. 

Czy uda się zrealizować ten pomysł?

mark/Polskie Radio

Komentarze

anonim2014.12.19 9:25
Sport w postchrześcijańskiej cywilizacji Zachodu jest wielkim biznesem cieszącym się popularnością w całym ziemskim świecie.Często traktowany jest jak bożek,któremu oddawane są swoiste rytuały.Nie jest to jednak pogański,krwawy cyrk i dlatego można go starać się uduchowić po chrześcijańsku.
anonim2014.12.19 16:18
Straszna głupota aby jakiekolwiek zawody organizować w Wtykanie. Ludziom w głowach się miesza.
anonim2014.12.19 18:32
Podczas każdych igrzysk wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Czy Watykan na pewno chce tego? Trąca mi to masonerią gdyż w tych dniach to nie Bóg będzie najważniejszy w Watykanie lecz bożek czyli sport, no i celebryci. Watykan nie jest miejscem odpowiednim na tego typu rozgrywki. Aha, wśród celebrytów z pewnością nie zabraknie śpiewającej zakonnicy siostry Cristiny.