27.06.19, 15:31

Ikea zwalnia pracownika, bo cytował Biblię

Pracownik sieci Ikea został zwolniony za to, że w odpowiedzi na ideologiczną agitację pracodawcy, na firmowym forum internetowym wyraził swoją opinię inspirowaną fragmentami Pisma Świętego. Stało się tak, mimo że jego praca była pozytywnie oceniana przez klientów i przełożonych. Postępowanie władz Ikei stanowi naruszenie prawa i wewnętrznych standardów przedsiębiorstwa. Instytut Ordo Iuris złożył w imieniu mężczyzny pozew domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, a także wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne.

Wpis Tomasza K. był komentarzem do artykułu rozesłanego wśród pracowników Ikei, propagującego ideologię ruchu LGBT. Mężczyzna wyraził swoją negatywną opinię na ten temat posiłkując się fragmentami Pisma Świętego. Ta wypowiedź stała się przyczyną bezprawnego wypowiedzenia umowy o pracę Tomasza K. Konsekwencje w postaci upomnienia spotkały też osoby, które „polubiły” wspomniany wpis na forum.

Decyzja władz firmy stanowi wyraz różnicowania pracowników ze względu na wyznanie. Narusza ona również regulamin firmy zakazujący dyskryminacji z powodu wyznawanej religii. Z racji, że wpis został opublikowany na wewnętrznym forum przedsiębiorstwa, nie może on być w żaden sposób utożsamiany z poglądami władz Ikei.

W treści wypowiedzenia pracodawca wskazał, że przyczyną zwolnienia jest naruszenie wewnętrznych regulaminów sklepu Ikea oraz „naruszenie zasad współżycia społecznego”, a także „utrata zaufania” do pracownika. W opinii prawników Ordo Iuris przyczyny zwolnienia wskazane przez pracodawcę są nieprawdziwe. Nie znajdują one odzwierciedlenia w rzeczywistości i stanowią arbitralną oraz subiektywną ocenę Ikei, której poddane zostały wyłącznie światopogląd, wiara i religia pracownika. Jak wynika z całokształtu okoliczności ujawnionej sprawy, rzeczywistą przyczyną zwolnienia pracownika było wyrażenie przez niego poglądu odwołującego się do wartości katolickich.

Jak wskazują prawnicy Ordo Iuris, zachowanie zgodne lub sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, to zachowanie zgodne lub sprzeczne z normami społecznymi i wartościami akceptowanymi lub nie przez określone społeczeństwo. Wyrażanie przez pracownika opinii odnośnie praktyk osób homoseksualnych w oparciu o nauczanie Kościoła katolickiego oraz przy odwołaniu do wyznawanej religii nie może zostać uznane za sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Również „utrata zaufania przez pracodawcę” zdaniem prawników Ordo Iuris jest nieprawdziwą przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę. Co istotne, Tomasz K. cieszył się opinią dobrego pracownika. Praca mężczyzny była pozytywnie oceniana przez przełożonych, innych pracowników i klientów sklepu, co znajdowało odzwierciedlenie w częstym podnoszeniu wynagrodzenia pracownika. Decyzja władz firmy miała zatem podłoże wyłącznie ideologiczne. Wskazana przyczyna nie znajduje żadnego oparcia w przesłankach natury obiektywnej i racjonalnej, jest zaś wynikiem arbitralnych ocen i subiektywnych uprzedzeń pracodawcy wobec wyrażenia opinii pracownika odwołującej się do wartości katolickich. Wyrazem tego jest m.in. powołanie się przez pracodawcę na naruszenie przez powoda zasad współżycia społecznego oraz wewnętrznych aktów obowiązujących u pracodawcy, z których wynika jednoznaczny zakaz dla różnicowania pracowników z uwagi na ich religię czy wiarę, a jednocześnie przywołanie jako jedynej okoliczności prowadzącej rzekomo do naruszenia zasad współżycia społecznego oraz wewnętrznych aktów obowiązujących u pracodawcy przyznania się przez niego do bycia katolikiem oraz posiadania przekonań zgodnych z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Działanie Ikei narusza szereg przepisów o charakterze krajowym, w szczególności przepisów prawa Konstytucji RP, tj. art. 54 dotyczący wolności posiadania i głoszenia poglądów oraz art. 53 regulujący wolność sumienia i wyznania. Działanie Ikei naruszyły też przepisy prawa pracy dot. zakazu dyskryminacji ze względu na posiadane poglądy oraz wyznawaną religię wyrażone w art. 11 oraz 18 Kodeksu pracy. W opinii prawników Ordo Iuris, Ikea naruszyła również art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, w myśl którego, każdy ma prawo do wyrażania opinii, a więc i posiadania poglądów oraz ich nieskrępowanego głoszenia.

W związku ze wskazaniem nieprawdziwych przyczyn zwolnienia Pana Tomasza K. przez Ikeę, prawnicy Ordo Iuris przygotowali w jego imieniu pozew, który został złożony do właściwego miejscowo sądu w Krakowie.

- Decyzja o zwolnieniu Tomasza K. z pracy jest niezgodna z polskim prawem i wewnętrznymi standardami sieci Ikea. Wyrażenie przez pracownika opinii na temat ideologii ruchu LGBT oraz jego przywiązanie do chrześcijańskich wartości nie może być powodem do wyciągania wobec niego jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Liczymy, że sąd uzna wypowiedzenie umowy za bezskuteczne i przyzna powodowi odpowiednie odszkodowanie – skomentował adw. Maciej Kryczka z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

bz/ordoiuris.pl

Komentarze

Gaitan2019.07.4 12:36
Nie potrafię zrozumieć jak ktoś w XXI w. może na poważnie cytować chore brednie zapisane kilka tysięcy lat temu przez wpół dzikich pasterzy z Bliskiego Wschodu. Zresztą ci sami ludzie, którzy atakują Ikeę mają takie samo podejście, jeśli tylko źródłem cytatu jest Koran - inny wykwit myśli pradawnych dzikusów z Azji.
Marta2019.06.29 10:42
Ciekawe z artykułu wynika ze mordowanie i topienie gejów jest wartością katolicka, bardzo to ciekawe w kontekście świętości wszelkiego życia.
PK2019.06.28 21:30
proponuje pomoc Panu Tomaszowi zakladajac cos w rodzaju grupy wsparcia, czy tez napisac list pod ktorym wszyscy chetni beda mogli sie podpisac. ja sam nie bardzo wiem jak to moznaby zrobic ale chetnie podpisze sie pod takim listem
stan2019.06.28 15:39
Ot demokracja,o gejostwie można mówić w tedy jest ok,przyznać się wiary już nie bo to godzi w prawa gejów .Szczyt obłudy ,i zakłamania.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 17:34
Manipulujesz, on nie został zwolniony za wiarę. Został zwolniony za obrażanie pracowników LGBT.
Kodeks pracy2019.06.28 11:22
Władze IKEI wyrzucając tego człowieka z pracy powołują się na wewnętrzny regulamin. Pytam się zatem: 1. Gdzie są obrońcy praworządności z Panem Timmermansem włącznie? 2. Gdzie jest RPO, który tak ochoczo zabiera głos w sprawie podejrzanych o ciężkie przestępstwa i samych przestępców, a nie potrafi unieść się na wyżyny bezstronności i w tej sprawie ostro zainterweniować? Z tego co mi wiadomo to eksterytorialność została określona w przepisach krajowych i międzynarodowych. Z tych przepisów wynika, że nie obejmuje ona przedsiębiorstw tego typu. Z polskich przepisów wynika również to, że przepisy niższego rzędu (ty regulamin wewnętrzny) nie mogą być w sprzeczności z przepisami wyższego rzędu (tu ustawy, rozporządzenia). Jak słusznie już zauważono potraktowanie tego pracownika IKEI narusza wprost m.in. ustawę Kodeks pracy. I tu być może będziemy mieć możliwość przekonania się o tzw. niezawisłości sądu, który będzie ewentualnie rozstrzygał tę sprawę. Pragnę również nadmienić, że niemieckie sądy pracy, w przypadku skargi złożonej przez pracownika stawia jego pozycję na pierwszym miejscu, uznając silniejszą pozycję pracodawcy. Ponadto, proponuję temu Panu, aby rozważył zasądzenie odszkodowania w wysokości krotności pensji, które mógłby otrzymać odszkodowania z tytułu świadczenia pracy na rzecz IKEI do osiągnięcia wieku emerytalnego. Argumentować to należy tym, że w tej firmie spełniał swoje oczekiwania i rzetelnie pragnął wykonywać swoje obowiązki na rzecz rozwoju firmy to tego właśnie okresu.
Mateusz2019.06.28 10:42
I tak wiem, że pierwsza fala katoli, i nie katoli za mną, co za tym idzie niewiele to przeczyta, może i dobrze. Po 1 skończcie pieeerdolić jeebani pseudo redaktorzy flondry jakie to jest ''prześladowanie chrześcijan'', bo tajemnicą poliszynela jest, że katolicyzm nie ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem, możecie sobie szczekać do woli, taka jest prawda. Po 2 Pracodawca nie może zwolnić lub zdyskwalifikować pracownika za względu na poglądy polityczne, kolor skóry, religię, itp, dlatego tu przewagę zyskuje w mojej opinii zwolniony. Po 3 I tu się tyczy każdego, nie ważne czy katolik, chrześcijanin, muzułmanin. Co wy macie do jasnej cholery z zasłanianiem się wiarą?, nie można było po prostu powiedzieć czegoś w stylu ''kodeks moralny mi zabrania'', i jeszcze cytowanie bilbili, no po tej akcji ja się nie dziwię, że wyleciał z roboty. I teraz prośba do czytającego, który już zapewne się zagotował, i już szykuje paluszki, by mi łaskawie uświadomić, że jestem komuchem. Jeśli koleś zacytował ten fragment, to... cóż nawet się nie dziwie, że tak się to skończyło. ''Księga Kapłańska 20:13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.''
stan2019.06.28 15:49
Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz bladego pojęcia.Ludzie o takich poglądach kiedyś palili ludzi na stosach ,pracowali w NKWD,Gestapo ,a teraz działają w państwie islamskim,po co czytasz Frondę skoro cie to wkurza
Adam2019.06.28 10:04
Proponuję bojkot tej sieci.
qwerty2019.06.28 9:51
No co zgodnie z wyrokiem TK. Wolność
Jan2019.06.28 9:49
Właśnie wysłałem wniosek o usunięcie moich danych z Ikea likwidację karty ikea family. Argumentowałem to dyskryminacją pracownika i propagowaniem homoseksualizmu. Jest to protest mojej rodzimy przeciwko szwedzkiej firmie, którego założyciel był aktywnym faszystą.
Polak2019.06.28 8:52
Zwolniony pracownik IKEA mógł zacytować następujący fragment biblii (z Księgi kapłańskiej): "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli". Myślę, że nawoływanie do zabijania ludzi może stanowić podstawę do zwolnienia pracownika.
Anna2019.06.28 8:11
Ciekawe dlaczego w artykule nie został zacytowany wpis tego pracownika, o który de facto cała sprawa się rozbija. Nasuwa się podejrzenie, że redakcja nie chce go pokazać ze względu na jego bezsprzecznie obraźliwą treść, dlatego wybrano enigmatyczne stwierdzenie, że pracownik "cytował Biblię". Serio? Portal katolicki nie pokusi się nawet o poinformowanie czytelników jakie fragmenty tej bardzo obszernej księgi były zacytowane?
baba-jaga2019.06.28 7:58
Jakim autorytetem jest Biblia dla osob niereligijnych? To autorytet nijaki, smieszny, wlasciwie bezwartosciowy. Jesli wojujacy katolicki fanatyk pracuje w firmie majacej kulture tolerancji i szacunku dla kazdego czlowieka, to rzecz oczywista, ze wczesniej czy pozniej nastapi zderzenie obustronnych wartosci. Taki czlowiek nie pasuje do zespolu IKEA i musi odejsc. Jesli pozwalamy rzemieslnikowi na odmowe wykonania uslugi wobec osoby homoseksualnej, to tym bardziej swiatowa firma wyznajaca postepowe wartosci ma prawo wywalic fanatyka kalajacego jej publiczny wizerunek
anonim2019.06.28 10:32
FIRMIE TAK TOLERANCYJNEJ, ŻE NAWET POPIERAŁA IDEOLOGIĘ HITLERA. A JAK WIADOMO TEN TO BYŁ DOPIERO''TOLERANCYJNY''.
baba-jaga2019.06.28 12:09
Za czasow Hitlera ta firma nie istniala,. Gdzies ci dzwoni, ale nie wiesz, gdzie. Biedny czlowieczek.
anonim2019.06.28 16:00
Biedny to ty jesteś i tuman, 17 letni wowczas Ingvar Kamprad założył IKEA W 1943 roku, A WTEDY NIEUKU TRWAŁA WOJNA. INGVAR jako nastolatek należał do nazistowskiego ruchu młodzieżowego, pochodził z rodziny gloryfikującej Hitlera, tak więc wychodzi żeś niedoinformowany, durny wsiok.
chordad2019.06.28 6:11
a te cytaty to były ze Starego, czy Nowego Testamentu? bo jeśli ze Starego - to można IKEĘ oskarżyć o antysemityzm :P
szwed2019.06.27 23:15
Jedyna reakcja - NIKT NIGDY niech nie przekracza progow tego wrednego sklepu. Bo jak tam pracuja satanisci to i wam sie moze dostac. Totalny bojkot i jeszcze raz totalny !
Jerzy K.2019.06.27 23:07
Słuchajcie: według GUS jest w Polsce 32 mln 910 tys katolików. Jeżeli to prawda i wszyscy zgodnie staną za zwolnionym i zbojkotują sklepy IKEA, to ci za rok się zwiną, bo nie będzie im się to opłacało. Jeżeli natomiast 27 czerwca 2020 roku IKEA będzie wciąż w tym kraju funkcjonowała, to znak, że GUS kłamie;)
Polak2019.06.27 22:52
Depopulacja. Zaczęli od nienarodzonych i chrześcijan, dlaczego od chrześcijan? To proste bo Chrześcijanie starają się bronić nienarodzonych. Ale jest nadzieja, jak hitlerowcy przegrywali wojnę to też bezsensownie mordowali tylko z chorej nienawiści że przegrywają. Nazizm, komunizm, genderyzm ma wspólny mianownik którym jest nienawiść.
Maria Blaszczyk2019.06.27 23:01
Eeee... Chyba raczysz jaja sobie robić. Jaka depopulacja??? Nasz gatunek mnoży się nieprzytomnie, sam dla siebie stwarzając zagrożenie, nie wspominając już o innych gatunkach.... https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_%C5%9Bwiata Do tego - przez setki lat to głównie chrześcijanie mordowali wszystkich innych. Zaś w kwestii torturowania kobiet, to chrześcijaństwo, judaizm i islam idą zupełnie łeb w łeb. Więc nie przypisuj sobie zasług.
Polak2019.06.27 23:17
Z jakiej racji mnie obrażasz? Jestem Katolikiem i nikogo nie torturuje i nie zabijam. To jest oszczerstwo i podłe pomówienie. Wypraszam sobie takie teksty. Masz problem ze sobą. Zaśmiecasz to forum swoimi zatrutymi tekstami. Jesteś chyba cholernie nieszczęśliwa tak naprawdę. Zwróć się do Jezusa Chrystusa on Ci pomoże jeśli tylko zechcesz. Tolerancja wg gender jest tylko w jedną stronę, to nie jest tolerancja tylko nienawiść- wobec Chrześcijan. Gender to satanizm, trzeba to mówić głośno i wyraźnie. Tak właśnie jest gdy zamienia się wiarę w Boga na bożka seksu- owocem tego zawsze będzie śmierć duchowa. Lepiej się nawróć puki jeszcze możesz.
anonim2019.06.28 10:18
To po co się tak nieprzytomnie mnożysz, ty i twoje potomstwo niszczycie i zanieczyszczacie środowisko. Lewacki motłoch pod szyldem komunizmu, mordował, torturował wszystkich innych, niszczył kulturę i zabytki. Prymitywy nadal mają takie zakusy, co jasno wynika z twoich wywodów.
arabski2019.06.27 23:19
Dorzuc do tego islam (bo to nie jest religia tylko podobny system).
michu2019.06.27 22:50
A jakby tak ktoś za koran albo talmud wyleciał??
Arczi2019.06.27 22:44
W którym "IKEŁA -Lej Geja Batem Tatusiu" nastąpił taki rasizm?
Ryszard Olejniczak2019.06.27 22:28
Przecież to zależy którą Biblię cytował - hebrajską, czy rabiniczną.
T2019.06.27 22:03
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od wrogów Kościoła Katolickiego i nie wracajcie więcej!
Grizzly2019.06.27 21:53
Czyli firma pedalska! Więcej tm nie zajrzę!
A2019.06.27 20:25
Tak jest, na zbity pysk tego katola
anonim2019.06.27 20:18
Ciekawe co by było gdyby zacytował Koran,tam też nie lubią LBGT
Nowa2019.06.28 9:11
I to bardzo nie lubią
Tomasz2019.06.27 19:06
No to w Ikei moja noga już nie stanie !!!
Tomasz2019.06.27 19:09
POLACY !! GŁOSUJEMY NOGAMI !! Niech siłę tej marki i jej OBROTY wspiera Trzaskowski , Rabiej i Biedroń... no i jeszcze paru ....takich tam....
Nowa2019.06.27 21:14
Moja tam na szczęście nie była i nigdy nie będzie .
anonim2019.06.27 21:48
Bo masz za daleko. A furmankę z koniem głupio postawić na parkingu . :)
andrzejhahn32019.06.27 19:39
i bardzo dobrze kupuj odpusty u tego cwaniaczka rydzyka
Nowa2019.06.27 21:17
Za odpusty się nie płaci niedouku .
Milka2019.06.27 18:32
Terror mniejszości nad normalna większością. Za pieniądze z zagranicy.
Marcin2019.06.27 17:29
W Ikea mozna pracować, sraaać na dywany, i być za to podziwnianym, ale tylko jednym sposobem... na łbie mycka po bokach pejsy, i cytowac z zapartym tchem cytaty z Talmudu Koran, też się na da ;P
anonim2019.06.27 17:34
Koło "Marcina" to ty chłopie nawet nie stałeś.
Mario2019.06.27 17:27
Mam nadzieje ze Sad Pracy bedzie uczciwy, a nie lewacki. No i czas bojkot Pedalkei zaczac!
MK.2019.06.27 23:07
Ja mam nadzieję, że pan Prokurator Dziura w D zgłosi odpowiednie przepisy jako niekonstytucyjne (klauzula sumienia dot. wyboru zatrudnienia) i Tk się pochyli nad tym wnioskiem :)
nikt2019.06.27 17:25
Ludzie ciągle nie potrafią zrozumieć tak prostej rzeczy jak zysk . Po co Kościół tępił u siebie każdą światlejszą myśl ? Dla zysku . Ludzi nieświadomych łatwo się wykorzystuje dla własnych celów , czyli własnego zysku . To samo robią markety . To samo robią inni pracodawcy ( w mniejszym stopniu ) . To samo robią politycy by móc jak najdłużej rządzić . Własna propaganda dla własnego zysku . To nie światopoglądy się ścierają lecz następuje konflikt interesów . Światopogląd to tylko afisz reklamowy . A ludzie nie pomyślą ( a myślą coraz mniej ) i miotają się jak ryba w ukropie . No i wykorzystuje ich co sprytniejszy i bez skrupułów .
stara znajoma2019.06.27 17:33
- "Po co Kościół tępił u siebie każdą światlejszą myśl ?" - podaj przyklady lesiu keller
anonim2019.06.27 17:34
Koło "starej znajomej" to ty chłopie nawet nie stałeś.
anonim2019.06.27 17:20
Brawo Ikea !!!!!!!!!!!!!!!!
...2019.06.27 22:37
brawo? powiesz im to to, jak odpadnie im 5% klientów
Torchwood2019.06.28 10:58
Nie odpadnie in 5% klientów. Katolickie bojkoty firm promujących LGBTQ są nieskuteczne - żaden z dziesiątków bojkotów ogłaszanych na frondzie nie odniósł sukcesu.
Pe...2019.06.27 23:17
Skoros taki odwazny - wchodz do ilei tylko w pasie ochronnym i dobrze sie za siebie ogladaj.
www2019.06.27 17:03
Ikea zwalnia za Biblię, a promuje LGBT, czyli takie coś: http://www.edmontonjournal.com/Nude+pose+they+attend+Christopher+Street+pride+parade+front+Berlin+Memorial+Church+Gedaechtniskirche+Berlin+June+2014/9963287/story.html Czy jest rozsądne dodawanie im funduszy na promocję takich zboczeń?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 17:07
Nie zwalnia za żadną biblię. Zwalnia za obrażanie ludzi w miejscu pracy.
Wojtek Polak 2019.06.27 18:47
jak sobie wpychasz w odbyt obce przedmioty to cię nie obraża? za to prawda cię obraża? zachowania sodomsko gomoryckie są złe więc taplaj się w tym szambie sam we własnym domu nie wylewaj go na ulice.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 20:02
Co robią ludzie w zaciszu swojego domu nie jest twoją sprawą i nie powinno być przedmiotem twojego zainteresowania. Masz chorą obsesje myślenia o analu ilekroć pojawiają się jakiekolwiek tematy homo z seksem kompletnie nie związane jak np. news IKEA. Zgłoś się do psychologa, seksuologa i niech leczą twoje fiksacje analne.
www2019.06.27 20:42
Ale chodzi o to, że homopatologie nie odbywają się w zaciszu domowym, tylko wychodzą na ulice. I to jest właśnie cały problem. Jeśli waginy wymalowano na proporcach i obnoszono, to w każdej chwili można będzie wymalować na proporcu rozciągnięty męski odbyt i obnosić go. Zasada byłaby przecież ta sama: malowanie narządu służącego do kopulacji. Niechże sobie pederaści tapetują swoje domostwa plakatami odbytów, nic mi do tego, ale nie zgadzam się żeby patologia była manifestowana publicznie, bo wtedy nabiera wymiaru przykładu do naśladowania. Na takie przykłady na ulicy zgody nie będzie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 21:17
Jak zwykłe łzesz jak pies nikt nie wychodzi na ulice ze sprawami łóżkowymi. Orientacja to coś więcej nie bzykanie. Kiedy dorośniesz to być może zrozumiesz. Jeśli wolno w trakcie tzw. procesji iść z proporcami to można też iść na dowolnych manifestacjach publicznych pokazując cokolwiek co jest w zgodzie z prawem stanowionym. Nikogo nie obchodzi na co się zgadza homofob www. Podobnie nikogo nie obchodzi, że mi przeszkadzają poranne procesje i wycie klechy o 7 rano pod domem. To jest święte prawo do demonstrowania i ono dotyczy wszystkich, a nie tylko wybranych jak chciałby www.
www2019.06.27 21:36
Widać łżącego pederastę. Najpierw mówi, że chodzi o zacisze. Jeśli mu się pokaże, że łże, bo obnosi się z patologią w miejscach publicznych, to mówi, że wolno. O rzekome zacisze już nie chodzi. Takie postępowanie pederastów jest ich cechą nadrzędną. Pod niewiele mówiącymi hasłami "tolerancja" czy "wolność", mieści się tolerancja patologii, czy propagowanie chorób. Na szczęście sześć procent pederastów Biedronia nie wystarczy, żeby było wolno. Rozciągnięte odbyty nie będą maszerowały. Rozciągnięte odbyty zostaną w zaciszach domowych
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 23:47
Kolejne manipulacje zboczonego homofoba. Najpierw kłamie, że LGBT wychodzi ze sprawami seksu na ulicę, potem oskarża za swoje własne urojenia. Nazywa wywlekaniem seksu coś co tym nie jest. Na koniec mamrocze o patologiach osobnik, któremu wszystko się w duupie poprzewracało. Biedroń nie jest potrzebny do tego o czym piszesz. Większość Polaków popiera wprowadzenie rejestrowanych związków dla osób homo. To nie wplyw Biedronia, to zmiany społeczeństwa, które powoli, ale jednak kroczek po kroczku uwalnia się z łańcucha katoprawackiej ideologii.
www2019.06.28 0:00
Zboczeńcy latają z waginą po ulicach, to fakt. Większość jest normalna i tego nie akceptuje. Natomiast rzekoma większość ludzi chcących legalizacji gejozwiązków to tyle, ile głosowało na Biedronia. Gdyby było ich więcej, to otrzymałby więcej głosów, no ale nie otrzymał. Tak więc miejsce rozciągniętych odbytów to zacisze domowe i tak już zostanie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 0:40
Większość jest normalna i to akceptuje już 56% Polaków chce wprowadzenia cywilnych związków jednopłciowych. Co ciekawe zwolennicy takiego rozwiązania, a nawet homomałżeństw są również wśród elektoratu PiSowskiego, co oznacza, że gro tego elektoratu traktuje PiS cynicznie głosując za 500+, a niekoniecznie jako akt zgody światopoglądowej z katoprawactwem. Tak więc znowu rzekomy wpływ Biedronia jest tylko urojeniem zaczadzonej i mocno ograniczonej łepetyny www. https://oko.press/rekordowe-poparcie-dla-zwiazkow-partnerskich-i-rownosci-malzenskiej-sondaz/
www2019.06.28 1:22
Wszystko pięknie, tylko na Biedronia głosuje kilka procent. Taka jest prawda na temat tego co ludzie chcą. Pytanie w sondzie było sformułowane na zasadzie 'czy tolerowaliby', co nie znaczy, że chcą. Chce tylko niewielki procent, który jeśli chodzi o decyzyjność, jest pomijalny. Wagina to patologie środowisk pederastów i nawet Dulkiewicz nie była w stanie tego przemilczeć. Poza pederasto-wieczorkami w domowym zaciszu nic ci nie zostaje.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 17:33
Znów kłamiesz pytania tak nie brzmiały. Poparcie dla Biedronia nie ma nic wspólnego z ogólnym podejściem Polaków do spraw LGBT. Mogą Biedronia nie lubić i nie utożsamiać się z aktywizmem, co nie przeszkadza im w popieraniu równości w prawie. Tak jak nie wyklucza tego głosowanie na PiS.
Nowa2019.06.27 22:41
Za odwagę powiedzenia prawdy ,bo Biblia mówi prawdę o grzechu i to Was boli. . Brawo panie Tomaszu !
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 23:37
Z prawdą jest tak jak z duupą każdy ma swoją. Fakty są takie, że wasza "prawda" atakuje, obraża i uderza w godność wielu pokojowych grup społecznych, w tym społeczności LGBT. Człowiek w miejscu pracy powinien mieć przyjazne warunki do wykonywania zawodu, a nie być narażony na mowę nienawiści wyznawców chorej ideologii katolskiej. Z tego i wielu innych powodów nie wolno wam propagować katolstwa w miejscu pracy, publicznie. Macie do tego celu kościoły i prywatne domy. Waszym psim obowiązkiem jest respektowanie konstytucyjnego prawa do wolności od religii wobec ludzi, którzy sobie nie życzą mieć nic wspólnego z waszą ideologią.
Nowa2019.06.28 7:24
Prawda jest jedna i niezmienna czy tego chcesz czy nie .,czy ci się to podoba czy nie .
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.28 11:43
Twoja "prawda" jest dla mnie funta kłaków warta, czy ci się to podoba czy nie taki jest stan faktyczny. Biblia kłamie przeciwko LGBT propagując zbereźne faszystowskie treści. To jest prawda o was.
z Bródna2019.06.27 16:58
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim" geju. W jakim miescie jesteś "polski" geju? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE JEST "WIOSNA" I JEJ NACZELNA SUKA ??? GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ ???
andrzejhahn32019.06.27 16:55
ciemnota i zacofanie powinny byc tepione
Pokręć2019.06.27 17:51
Zgadzam się, dlatego cofnięcie się do barbarzyństwa i braku jakichkolwiek norm kulturowo - moralnych, jakim jest agenda LGBTQWERTYUIOIP++-*= należy tępić do końca.
andrzejhahn32019.06.27 18:26
najwieksze barbarzynstwo w historii ludzkosci pokazal zbrodniczy kosciol katolicki
LOT2019.06.27 17:54
100% racji, starożytna Grecja to była wylęgarnia zboczeń od XIII - III w. przed naszą erą (czyli ciemnogród i zacofanie). Natomiast czasy od I do XXI wieku naszej ery to nowoczesność i rozwój, chociaż w XXI w.n.e. są ciągoty w postaci LGBT do powrotu, do ciemnoty i zacofania.
Nowa2019.06.27 22:50
Zgadzam się Andrzejku jak najbardziej, to co kiedy stąd spadasz ,bo za rozgarniety nie jesteś w kółku to samo piszesz jakoś brak polotu u Ciebie.
andrzejhahn32019.06.28 17:02
pisze to samo albowiem wy ciemni i zacofani poganscy sekciarze katoliccy macie rozumowy problem i trzeba wam wbijac wiedze w wasze ciemne berety.........a to trwa
Cogito ergo sum2019.06.27 16:42
Międzynarodowy kapitał zaangażował się w tęczową rewolucję. To jest ogólnoświatowa akcja. Zaczyna się się organizowanie świata na wzór domu wariatów gdzie chorego uważa się za okaz zdrowia a zdrowego podejrzewa się o chorobę.
nikt2019.06.27 16:41
Bo w Ikei tak jak w innych marketach ludzie nie są ludźmi tylko roboczymi automatami bez prawa głosu . Praca taśmowa . Według procedur . Wychylisz się to odpadasz . Czyż nie tego chcieli Polacy ? Ja nie chciałam . Mnie od razu nie podobało się to ściąganie obcego kapitału do Polski a razem z nim maksymalny wyzysk pracownika . Tania siła robocza a więc się pchali . No i handlowali produktami krajowymi , czyli w miarę zdrową żywności . Zyski bez podatków wypływały z Polski . A potem coraz bardziej przykręcali śrubę i ta tania siła robocza nie tylko przestała myśleć , ale straciła również zrozumienie tego po co i jak żyje . Stała się maszynką do robienia pieniędzy dla obcego kapitału , czyli Żydów . Najwyższy czas się obudzić .
PJ mniemanologia2019.06.27 16:33
Tomasz K powinien być zadowolony - już pewnie i tak długo męczył się pracując dla firmy, która od lat jawnie popiera LGBT+. Nie wiem wręcz, dlaczego wcześniej nie zmienił pracy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 16:24
Katole są wyjątkowo tępi, albo udają świrów, którzy nie mają świadomości, że wiele cytatów biblijnych jest obraźliwych, atakujących niewinnych ludzi. Wolność sumienia kończy się tam, kiedy zaczyna się bezwstydny atak na ludzi nie podzielających ideologii delikwenta. Czas przyjąć do wiadomości katole, że wasza ideologia jest kontrowersyjna, obraźliwa dla większości ludzi, więc w miejscach publicznych, pracy, na ulicy musicie ją zachować dla siebie. Czy słyszy się, żeby gdzieś w pracy osoby LGBT mówiły, że katole to chorzy psychicznie zboczeńcy, którzy wierzą w bajki? Nie, to tylko działa w jedną stronę katole mają zwirchrowaną "misyjną" potrzebę atakowania wszystkich, którzy nie podzielają katolskiego piierdololo. Najwyższa pora ukrócić publiczną propagandę katoskuurestwa pod płaszczykiem "wartości" i "sumienia".
edi2019.06.27 16:39
Jesteś w BŁĘDZIE - LGBT opiera się na MARKSIE czyli na ideologii NEOMARKSISTOWSKIEJ - KTÓRA MA NA SUMIENIU MILIONY NIEWINNYCH ISTNIEŃ LUDZKICH - A MY KATOLICY SPRZECIWIAMY SIĘ TEJ IDEOLOGII JAKO WROGIEJ LUDZKOŚCI I POJEDYNCZEMU CZŁOWIEKOWI - WOLNO NAM SIĘ SPRZECIWIAĆ _ WOLNO - KONIEC KROPKA !
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 16:43
Kościół jest instytucją, która ma krew na rękach, a na koncie zbrodnie przeciwko ludzkości. Jest to ideologia promująca zło, uderzająca w normalnych pokojowo żyjących ludzi. Jednak nie tego dotyczył mój post ani omawiana wyżej sprawa. Treści ideologii katolicyzmu są na tyle szkodliwe, obrazoburcze i napastliwe, że w oczywisty sposób obrażają wszystkich, którzy się z katosektą nie identyfikują. Obrażają nawet wielu katolików. Nie ma żadnego powodu, żeby pracownik LGBT przyzwalał na obrażanie go w miejscu pracy propagandą homofobii katolskiej. Takie incydenty należy zgłaszać i tępić. Brawo dla IKEA
Wojtek Polak 2019.06.27 18:40
nazywasz tych zbokoterrorystów o poglądach marksistowsko-leninowskich ''normalni pokojowo żyjący''tobie nie tylko w dupi... ale i we łbie do końca się poprzewracało. koniec z tolerancją dla chorej zboczonej terror patologi. tarzajcie się w tym szambie sami we własnych domach ale nie wylewajcie go na ulice.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 19:55
Poprzewracało to się wam katolom wszystko nie tylko w tyłkach. Pracownicy LGBT nie zrobili katolowi nic złego, nie atakowali go nie krytykowali zwyrodniałej katoideologii. To on sam z siebie niczym nieprowokowany postanowił urządzić spektakl katolskiej "miłości bliźniego" w miejscu pracy. Nieprszony, niepytany publicznie obrażał społeczność LGBT cytatami biblijnymi. I ty raczysz kpić, że to nam się poprzewracało.
jacek2019.06.27 17:28
wsadź sobie głęboko w d...te swoje filozofie ignorancie i nieuku historyczny bo pojęcia nie masz co piszesz , a tylko kłapiesz paszcza jak krokodyl.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 18:41
napisałeś... ZERO argumentów merytorycznych pisz na temat, ale nie pisz wcale
LOT2019.06.27 17:42
ZŁO zawsze będzie nazywało dobro złem a zło dobrem - to na pierwszą 1/2 tego co piszesz. Czy to są bajki czy nie, będziesz wiedział w pierwszej minucie śmierci - to odpowiedź na kolejną 1/4 tego co piszesz. Cenzura to coś co wprowadza każda totalitarna ideologia, zamknąć cenzurą usta tym co mówią nie tak jak my i nasi ideolodzy (tak miał komunizm, faszyzm, dyktatury południowo amerykańskie a obecnie wyznawcy zboczeń czyt. LGBT) - odpowiedź na kolejną 1/4 twoich wywodów.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 18:40
Katolską ideologią zachowaj dla siebie, ewentualnie magluj nią swoje bachory, jeżeli takowe wychowujesz. Pracownik LGBT ma pełne prawo do poszanowania godności w miejscu pracy, ma pełne prawo do wolności od mowy nienawiści. Miejscem dla propagandy biblijnych chorych treści są kościoły, dom, prywatne odosobnione spotkania dla zainteresowanych. Biblia zawiera zbyt wiele kontrowersyjnych barbarzyńskich i nienawistnych treści, żeby pozwalać komukolwiek cytować ją publicznie, a już zwłaszcza ludziom z przeciwstawnego bieguna światopoglądu, zwłaszcza w miejscu pracy, które do takich celów nie jest przeznaczone. Krnąbrny homofob-pracownik IKEA nie poszanował prawa do wolności od religii, bezwstydnie propagował biblijną nienawiści przeciwko kolegom z pracy. Spotkały go za o słuszne konsekwencje.
ebi2019.06.27 21:59
Słuchaj biedaku - aby byc dumnym to trzeba być kimś, a ty wyzywasz katolików od najgorszych i piszesz że trzeba ich ukrócić, używasz słów niecenzuralnych i nazywasz sie dumny......Miernoto, gdyby katolik tak nazwał jak ty gejów o RPO Bodnar kazałby osadzić człowieka. Ale tak to jest tacy jesteście,a katolik nigdy by nie przezwał innego człowieka za jego upodobania.Może mi się nie podobać, ale to nie moja sprawa. Tym się różnimy, ty wyzywasz ludzi, a ja mam godność do siebie i innych
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.27 23:30
Słuchaj półgłówku nie dyskutujemy o rynsztoku jakim jest ruski portal fronda, lecz o sytuacji pracowników w realnym świecie. Nikt nie ma prawa nikogo obrażać ani atakować z jakiejkolwiek przyczyny w czasie wykonywania obowiązków zawodowych w miejscu pracy. Koniec kropka, nie ma znaczenia, że tobie się biblia podoba, a mnie nie. Fakty są takie, że jest to pozycja kontrowersyjna, której publiczne propagowanie wielu fragmentów jest obraźliwe dla wielu grup społecznych., w tym społeczności LGBT. Pracownik ma się czuć komfortowo w miejscu pracy, które powinno być dla niego przyjazne, a nie być narażany na wysłuchiwanie homofobicznych głupot jakiegoś pogrzanego ideologia religijnego, który sobie ubzdurał, że to fantastyczny pomysł rozpowszechniać w pracy pogląd, że homo to zboczenie, samo zło i niemoralność. Czy znasz przypadek choćby tylko jeden, żeby ktokolwiek ze społeczności LGBT, bądź szeroko pojętej lewicowej, liberalnej nieprawackiej mówił w miejscu pracy, że jezus był kretynem, maryja to puszczalska dziiwka i w ogóle wszyscy wierzący w coś co nazywa się bogiem są cierpią na psychiczne urojenie?
M2019.06.28 9:28
Ebi - "katolik nigdy by nie przezwał innego człowieka za jego upodobania". Ty czytasz czasem inne komentarze? Co drugi tutaj to katolik obrażający kogoś ze względu na upodobania...
anonim2019.06.28 10:09
Serio? Katolików tu jak na lekarstwo, prym wiedzie lewacka hołota, na czele z niejaką ma-rysią. Ma-rysia daje popisy lewackiej kultury pisząc: musiałam pracować w pokoju gdzie na narzędziu tortur wisiał trup, taki prymitywny wpis hołoty żądającej tolerancji dla wszelkich zboczeń
Golfstrom2019.06.27 16:08
"Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." (Mt 10,22) "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je." (Mt 16, 24b-25)
polak2019.06.27 18:20
w ikei powinno się cytować tylko cytaty hitlera, on był bożyszczem dla właściciela tego sklepu
Maria Blaszczyk2019.06.27 23:16
IKEA przetrwała dzięki Polsce - w reszcie Europy, gdy sprawa wybuchła na poczatku lat 90-tych, wielu nie chciało robić z naziolem interesów, ale w Polsce nikt nie protestował przeciwko otwieraniu nowych sklepów, ani przeciwko współpracy biznesowej (należy uczciwie zapomknąć, że trwała ona wówczas od 30 lat, ale w latach 90-tych bardzo się zwiekszyła, pozwalając IKEA na bardzo konkurencyjne ceny w Europie i ratując jej tyłek).
Zdrowy chlop2019.06.27 15:50
Wszyscy katolicy oraz osoby popierające tego pracownika powinny poinformować IKEA-ę, że nie będą robiły zakupóww tych sklepie w całej Polsce przez przynajmniej najbliższy miesiąc, dopóki IKEA nie przeprosi pracownika i nie przywróci go do pracy. Jeżeli tego IKEA nie uczyni, to miesiąc przedłuży się w rok. Kiedy sklep zobaczy powiedzmy 50% spadek sprzedaży to może się czegoś nauczy. Sklepy konkurencyjne są również otwarte. Tak powinni reagować katolicy.
Golfstrom2019.06.27 15:59
Może się to wydawać naiwne, ale gdyby w każdym sklepie IKEI postąpiło tak chociaż kilkanaście osób, może ktoś przekazałby taką informację do zarządu, dając im do myślenia. Jestem za.
anonim2019.06.27 20:23
Kilkanaście osób? Chłopcze lecz się! :) Wiesz jakie Ikea ma obroty? Wasza zaściankowa naiwność nie zna granic :) :) :)
anonim2019.06.27 20:17
Tymczasem w ikei mnóstwo ludzi.
Jerzy K.2019.06.27 23:19
Jestem za. Pokaże to ilu jest czynnych katolików i jaka jest ich siła! Sprawdzajmy co miesiąc raporty finansowe... Powinny spadać, bo jeżeli nie to ...
Jerzy K.2019.06.27 23:24
.. znaczyło będzie, że nie są prawdziwymi katolikami.
Agnieszka2019.06.27 15:48
No kurczę. Miałam właśnie jechać do nich na zakupy a teraz będzie trzeba znajomych ostrzegać jakich wrogów Polski i prześladowców Kościoła wspomagają będąc ich klientami...
Golfstrom2019.06.27 15:55
Drwisz niepotrzebnie. Gdybyś miała głębszą refleksję, zrozumiała byś, że ideologia LGBTQ i jej promotorzy, niszczą nie Kościół czy Polskę, ale normalne relacje między ludźmi i ich stosunek do norm społecznych, bez których każde społeczeństwo się degeneruje.
Maria Blaszczyk2019.06.27 22:55
Poważnie? Po pierwsze - LGBTQ to nie ideologia, tylko ludzie. Żywi, czujący, tacy sami, jak cała reszta, różniący się jedną niezbyt istotną w sumie cechą. Orientacją seksualną lub tożsamością płciową. A w jaki sposób to robią? I niby na jakiej podstawie twierdzisz, że każde społeczeństwo się degeneruje? Na świecie na przestzreni wieków istniałomultum społeczeństw o róznym stosunku do płci i tym, jak należy kierować swój popęd seksualny. Dla ludzi cywilizacji indyjskiej od grubo ponad dwóch tysięcy lat jest oczywiste, że płeć nie jest zjawiskiem binarnym - a istnieje. A cała nasza cywilizacja ukształtowana jest na wybitnie homofilnych podstawach greckich i rzymskich. Ci wszyscy Euklidesi, Eurypidesi, Arystotelesi, Sokratesi i Platonowie... oraz, nie zapominajmy, Safona. Juliusz Cezar ze swym kochankiem - królem Bitynii, Nikomedesem IV czy Marek Antoniusz, który długo pozostawał w związku z Publiuszem Klodiuszem czy Skryboniuszem Kurionem... Cała nasza cywilizacja jest oparta w znacznej mierze na zupełnie niehetronormatywnych podstawach...
ASTOM2019.06.27 23:14
Tak, tak, elgiebety to nie ideologia tak samo jak komunizm nie jest ideologią. Komuniści też są żywi i czujący a najchętniej cudze portfele, rowery i zegarki tak jak elgiebety cudze dzieci: swoich mieć nie chcą a wyciągają łapska po cudze!
edi2019.06.27 15:46
KOMUNIZM - W POLSCE JEST NIELEGALNY, NAZIZM W POLSCE JEST NIELEGALNY DLACZEGO LGBT (GENDER) - JAKO IDEOLOGIA NEOMARKSISTOWSKA - JEST LEGALNA ?????????????? powinna być ZWALCZANA Z URZĘDU TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
FRYC2019.06.27 17:29
Nazizm jest legalny!
ASTOM2019.06.27 23:10
frycu nie odróżniasz zapewne nazimu od patriotyzmu: patriotyzm to dla ciebie lizanie doopy ojrokomunie.
Maria Blaszczyk2019.06.27 22:39
Komunizm jest nielegalny? A kto Ci takich głupot nagadał? Jest legalny, istnieje całkiem legalna Komunistyczna Partia Polski... LGBT z kolei to ludzie, nie ideologia. O ile mi wiadomo - żaden człowiek nie jest nielegalny. Gender to płeć kulturowa - chciałbyś z urzędu zwalczać płcie kulturowe? Tzn. co - mnie się nie będzie wolno malować, czy Ty będziesz miał obowiązek to robić? A teraz bądź tak dobry i opowiedz, jakim to wrogiem ludzkości, Polski, rodziny i polskiej Konstytucji była Maria Konopnicka, Ewa Hołuszko czy Jerzy Waldorff?
edi2019.06.28 10:15
BOLSZEWICY TO TEŻ BYLI LUDZIE - którzy narzucając IDEOLOGIĘ MARKSISTOWSKĄ DOKONALI ZNIEWOLEŃ i MORDÓW - zagłodzili na śmierć 6 mln ludzi, wymordowali strzałem w tył głowy naszych oficerów w Katyniu 23 tys. - W IMIĘ IDEOLOGII - OBUDŹ SIĘ NAIWNA !!
oko2019.06.28 5:52
edi Komunista pisze ,komunizm jest w Polsce nielegalny. Koniec świata.:)))
edi2019.06.28 9:46
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
edi2019.06.28 9:51
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
edi2019.06.28 9:52
JEST CZAS NA DAWANIE ŚWIADECTWA WIARY - JEST CZAS DLA KAŻDEGO Z NAS - " Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem - Mt 10:33
jan2019.06.29 21:18
nazizm tak komunizm ha - a lgbt jesteś katolikiem to miłuj bliźniego jak siebie samego nie tak jest napisane a jak jesteś beż grzechu to rzucaj kamieniem