30.01.16, 20:26

Imigranci atakują...polskich kierowców ciężarówek!

Informację o atakach na polskich kierowców przekazała Rzecznik Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Anna Wrona, która mówi, że imigranci są coraz bardziej agresywni.

<<< POLECAMY! MIŁOŚĆ BOGA - OJCIEC WITKO ORAZ NOWE DOKUMENTY O OBJAWIENIACH FATIMSKICH!!! >>>


– Masowo atakują i siłą próbują dostać się do pojazdu – powiedziała Anna Wrona, rzeczniczka Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Odniosła się do zdarzeń, do których dochodzi we francuskim Calais. Znajdujący się tam uchodźcy próbują dostać się na pokłady ciężarówek, w tym polskich przewoźników, które podróżują do Wlk. Brytanii. 

Polskie firmy transportowe wykonują 20 proc. z wszystkich przewozów towarów w Calais – to ok. 400 tys. kursów rocznie. – Grożą kierowcom nożem, kijem bejsbolowym, a nawet wywlekają z kabiny i grożą pobiciem – mówi Wrona.  W minionym tygodniu szef administracji w Calais zwrócił się do władz Francji o wysłanie na miejsce wojska, aby zapanowało nad sytuacją.


Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Artur Dmochowski zaznacza, że wielokrotnie temat podejmowany był na arenie międzynarodowej, ale jedyne, co polskie władze mogą zrobić, to rozmawiać i apelować. 

– Kontaktowaliśmy się m.in. z władzami francuskimi i brytyjskimi, również polska ambasada w Paryżu zwracała uwagę na te problemy – powiedział Dmochowski. Dodał jednak, że odpowiedzialność w tej sprawie spoczywa na władzach w Londynie i Paryżu.

mko/IAR

Komentarze

anonim2016.01.30 23:10
a mnie ciekawi co się stało że nagle jest totalna cisza w mediach w temacie kozojebców, w ich przyjęciu bądż nie do Polski, też szlaban na informacje? czy pisiorki różnią się od peło? może redakcja zamiast skupiać się na pierdołach poinformuje nas rzetelnie co się dzieje!!!
anonim2016.01.31 0:01
P A R A L I Z A T O R Y i gaz pieprzem. Szynką też po ry*jach można.
anonim2016.01.31 1:18
@Asgard - w temacie "uchodźców" w radiach od początku mówi się sporadycznie, a jeśli już to ogólnikowo i krótko. Dopiero w Internecie, np. na tym portalu, można się dowiedzieć więcej. @Sual - to też, ale lepiej byłoby potraktować paralizatorem, a potem wsadzić do tiurmy tych, którzy zaplanowali zalanie Europy tą groźną zarazą islamską.
anonim2016.01.31 9:25
Paralizatory, czy gaz nie wystarczą wobec takiej ilości tych "imigrantów". Ale rzeczywiście konieczna jest jakaś forma samoobrony. A w ogóle, to Polska powinna ogłosić utworzenie dwóch kompanii kobiet - snajperów. Oni nie mogą zginąć z ręki kobiety. A nie wiedząc, kto do nich strzela ... będą panikować, że to może być snajperka.
anonim2016.01.31 11:32
W jednej firmie transportowej kierowcy dostali małe pojemniki z gazem pieprzowym do samoobrony oraz duże 0,5 litrowe pojemniki do rozpędzania tłumów. Te duże pojemniki mają wykorzystywać do "oczyszczania" wnętrza naczepy jakby ktoś tam próbował się dostać.