06.10.21, 10:04Fot. kremlin.ru CC 4.0

Internauci miażdżą Wirtualną Polską po powielaniu przez portal materiałów białoruskiej i kremlowskiej propagandy

Prawie cała opozycja, poza pojedynczymi głosami polityków, a także wszystkie wspierające ją media i cała rzesza celebrytów mówi w sprawie nielegalnej imigracji na polsko – białoruskiej granicy jednym głosem, który został napisany na Kremlu, a jest realizowany przez pionka Putina, białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenkę. Oto do tej propagandy dołącza portal Wirtualna Polska, a internauci są dla powielania tych dezinformacyjnych treści bezlitośni w swoich komentarzach.

- Riad Haidar, poseł syryjskiego pochodzenia na prośbę Wirtualnej Polski przeanalizował film opublikowany przez białoruską Straż Graniczną. Wypowiada się w nim po arabsku Syryjczyk, który rzekomo został pobity przez polskie służby. Co dokładnie powiedział mężczyzna znaleziony na polsko-białoruskiej granicy? - czytamy na portalu Wirtualna Polska.

Jak czytamy w białoruskiej prasie, imigrant miał zostać pobity przez polskich funkcjonariuszy. Wirtualna Polska co prawda dystansuje się od przekazu białoruskiej propagandy, cytuje nawet jednozdaniowe sprostowanie rzecznik polskiej Straży Granicznej ppor. Anny Michalskiej. Jednak i tytuł na stronie głównej portalu, jak również zdjęcie do tekstu zdają się mówić coś diametralnie innego.

- Skandal na granicy. Poseł Haidar przetłumaczył wypowiedź imigranta – tak brzmi tytuł tekstu na „WP”.

Poniżej kilka wybranych komentatorzy oburzonych czytelników portalu, ponieważ znaczna część wybiega poza standardy cytowania:

- Nie zdziwił bym się gdyby Białorusini udawali Polaków i spuszczali im łomot by poszło to w świat. Manipulacja lukaszenki nie jest zbyt finezyjna…

- W Polsce działa piąta kolumna - opozycja totalna gotowa zniszczyć własny kraj byle dojechać pisowi…straszne

- A opozycja czyli sowiecka V kolumna w służbie Łukaszenki działa na szkodę Polski i Polaków.

- Jeżeli nie można jednoznacznie stwierdzić, to po co w ogóle ten artykuł????!!

- Jak Ci ludzie potrafią manipulować uczuciami innych ludzi niedługo nasza opozycja będzie tak nakręcona i zdesperowana w obronie biednych uchodzców czytaj manipulantów że będzie robić protesty wzdłuż granicy

- Ale jaka radocha dla Wyborczej!

- Jeśli przejdą na naszą stronę to powinni trafić do więzienia (na 3 lata).

 

mp/wp.pl

Komentarze

po prostu2021.10.6 22:03
Wirtualna Polska wiele lat temu zmieniła się w stronę tabloidową, plotkarską i obrazkową, której głównym celem jest zarabianie przez zachęcanie odwiedzających do klikania (clickbait) w sensacyjnie brzmiące tytuły. A to, że powtarzają przekaz zgodny z propagandą Łukaszenki i środowisk, które wspierają zamieszanie na granicy... Gdy wiemy, że podobne antypolskie treści codziennie nadaje Agora przez swoje propagandówki GW/gazeta.pl/TOK FM, to zachowania WP.pl przestają zaskakiwać. Od jakiegoś czasu piszący dla Wirtualnej Polski praktycznie małpują przekaz mediów Michnika. Jeśli dziś GW mówi "A", to bądź pewny, że za kilka dni to samo "A" powtórzy WP.pl. I tak to działa.
na pohybel PIS2021.10.6 13:36
właśnie kupiłem w niemieckim markecie wyborny białoruski kwas chlebowy
NFZ2021.10.6 21:54
A kogo to obchodzi? Lecz nogi, na głowę za późno.
Poznasz "filologa" Paszkę po nagłówku jego2021.10.6 13:21
"miażdżą Wirtualną Polską"
Konrad Józef Turzyński2021.10.6 12:42
Już wiem, czym miażdżą: Wirtualną Polską. A kogo albo może co miażdżą?
Andrzej2021.10.6 10:32
Opozycja jest beznadziejna. Jak tak dalej będą postępować do wkurzą tylko Polaków. Granicę należ chronić z całych sił !!!!!!!!!!!!
Po 11 ...2021.10.6 10:09
Sami przeczytajcie: https://wiadomosci.wp.pl/co-dokladnie-powiedzial-imigrant-z-bialoruskiego-filmu-posel-riad-haidar-uslyszal-kluczowe-slowo-6690590315760256a --- a potem oceńcie tekst Frondy.
Anonim2021.10.6 10:25
przeciez wiadomo, ze na fladrze leci pisowska propaganda dla tepych wolaczkow i kazdy z IQ>100 zdaje sobie z tego sprawe... Obecna narracja: cala opozycja "BEEEE" bo powtarza za Kremlem i Lukaszenka. Tym wygraja nastepne wybory...