12.10.19, 17:02(fot. screen)

Irena Sendlerowa w Hollywood. I znów antypolskie kłamstwa z zachodniej prasie!

W Hollywood powstaje film o Irenie Sendlerowej przy współpracy Warner Bros. oraz Pilot Wave, nowej na rynku firmy kierowanej przez Gal Gadot i jej męża Jarona Varsano.

Niestety znów zachodnie media powielają antypolskie kłamstwa. Po raz kolejny pada w nich sformułowanie o "Polish Nazi occupation". 

- "Irena Sendlerowa" opowiada prawdziwą historię Ireny Sendlerowej, polskiej pracownicy socjalnej, która przeciwstawiła się polskiej nazistowskiej okupacji i zorganizowała sieć ratującą 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. Scenariusz napisał Justine Juel Gillmer, znany także z "Harry'ego Hafta", kolejnego filmu o Holokauście... - czytamy w magazynie "Forbes".

To kolejny, po "Deadline" przypadek antypolskiego kłamstwa w kontekście powstającego filmu, który zanotowano ostatnio w amerykańskiej prasie. 

bz/tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.01.15 6:11
Boscy żydzi bezpowrotnie nie dalej jak za 8 lat w PIEKLE BUDIET tzn diabły umiłowanego cezara /J 19,15) tj Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) zw. w Apokalipsie Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) Ap 12:7-9 7. I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8. ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. tzn diabły które im wydrą żywcem dusze z ciał które zaraz zabiorą do piekielnej otchłani tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) Tzw trzy dni ciemności /Łk 17,26-30) i przed tym nigdzie się nie schowają nawet w najnowszym schronie Pod Alpami Gotharda bo dla ducha nie ma przeszkód w przenikaniu przez mury, ściany materialne! tak o tym pisze dr Gloria Polo "A teraz słuchajcie, co się zdarzyło, gdy znajdowałam się w tej straszliwej sytuacji: co za potworny strach! Nagle zobaczyłam, że demony istnieją; przybyły teraz, by mnie zabrać. Widziałam przede mną te diabły w całej ich potworności. Żaden z wizerunków, jakie dotychczas widziałam na ziemi, nie może nawet w najmniejszym stopniu przedstawić tego, jak straszliwie wyglądają. I tak oto widzę, jak naraz wychodzi ze ścian sali operacyjnej wiele ciemnych postaci. Wydają się być normalnymi i zwyczajnymi ludźmi, ale wszystkie mają to przeraźliwe, okropne spojrzenie. Nienawiść emanuje z ich oczu. I natychmiast pojmuję, że jestem im coś winna. Przybyły, by mnie „zainkasować", ponieważ przyjmowałam ich propozycje do grzechu, i teraz musiałam za to zapłacić, a ceną byłam ja sama. Zaprzedałam diabłu moją duszę. Dobiłam z nim interesu. Moje grzechy miały bowiem swoje konsekwencje. Grzechy należą do szatana, nie są czymś za darmo od niego, trzeba za nie zapłacić.. Ceną jesteśmy my sami. Kiedy więc robimy zakupy w jego sklepie - że się tak wyrażę - będziemy musieli zapłacić za towar. Bądźmy tego świadomi. - Ujrzałam naraz wszystkie me grzechy, które popełniłam od mojej ostatniej spowiedzi, to znaczy od ostatniej spowiedzi u katolickiego księdza i jego rozgrzeszenia, jak stawały się żywe (...)
Jan2019.12.11 16:21
Jakby co to już żaden Polak nie zginie ratując Żyda.Pokazali dobitnie kim są i co są warci.
Jan Radziszewski2019.11.20 15:28
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
katolik2019.10.31 20:59
to jest pokłosie współczesnych zdrajców Polski,którzy myśla,ze sa kimś znaczącym w tym świecie i jak dawna szlachta szukają pomocy za granica i skarża. Stawiaja Polske pod pregiezem i ponizajaja..Jacy oni sa.kim jest taki człowiek Jego tytuł zawodowy,naukowy nic nie znaczy.Jest nikim
Michał Pasierb 2019.10.13 12:02
Winno brzmieć Deutsch Nazi Occupation;prosto, jasno, zgodnie ze stanem faktycznym.
Hanna2019.10.13 0:47
Ile Bóg ma cierpliwości do Żydów to sam on tylko wie- Stary Testament to pasmo zdrad przez Żydów i kar i przebaczeń przez Boga. Ciężko to zrozumieć także dziś po Holokauście. Kiedy wreszcie nauczą się prawdy i pokory!
Dr Aloha2019.10.12 23:34
Wszyscy frondowi poligloci wpisują w gugla " French Nazi occupation" doznają szoku poznawczego bo okazuje się że są antysemitami. Obiecują poprawę. Kurtyna.
Irena2019.12.15 22:17
Kłamstwo ! Aloszo , Kellerku,znam ten twój nick! Ja tak nie wpisuje . Piszę po polsku, to mój język! Znam też inne języki, używam jak trzeba ! Ale nie tu !
don't guess next time2019.10.12 17:56
No, it's unmistakenly 'Polish Nazi' ! Don't be a dick trying to guess inside the mind of a poet - so to speak. You're too little dick for that
anonim2019.10.12 18:24
A tobie co w dekiel wali? Nie dość, że w obcym języku, to jeszcze obrażasz. Spierda.aj szmato.
Jacek K.2019.12.15 21:56
On myśli, że my nie rozumiemy po angielsku? Przecież, tak tu popisuje się "...dumny gej..."!Karlsson... TAKI Z NIEGO NADĘTY BUFFON ! MY POPROSTU STOSUJEMY TAKI JĘZYK, JAKI OBOWIĄZUJE W DANYM KRAJU!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.12 18:42
napisze ci po Polsku jesteś JUHEM,-Q---asem , synem swej matki czyli sq.......ysynem i abyś zdechł jak najgorszy zboczeniec czyli w mękach
Adios faggots2019.10.12 19:07
to co napisales nie jest "po polsku" nie zycz drugiemu .... ty pierwszy ja nie mam AIDS
demon drugiego rodzaju2019.10.12 19:37
Za to napisałeś książkę o Romanie Dmowskim, którą teraz wstydzisz się pochwalić publicznie.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.13 12:38
BOLI TO MA BOLEĆ ZA DYCHĘ ""YNTELYGENTNY"
Irena2019.12.15 22:12
Dumny ...g... Uuuuu ! Bardzo cię boli ? To pewnie boli cie z tej twojej nagminnej s.....czki, o której zawsze piszesz? Ale z ciebie "inteligent szpagatowy" ! ha ha ha!
Jacek K.2019.12.15 22:06
To co napisałeś, to WSZYSTKO DOTYCZY CIEBIE ! GRATULUJĘ ! TAKI JESTEŚ I TO CIĘ MOŻE SPOTKAC, CHOCIAŻ NIKOMU ZŁEGO NIE ŻYCZĘ! A ty "... durny geju..." narobiłeś w swoim życiu tak dużo zła, że myślisz, że są gorsi od ciebie!? Nie ma! Piszesz też o zboczeńcu, czyli o sobie, prawda? Nie zaprzeczysz tego, bo jesteś przecież starym pedałem! Siedziałem kilka razy za to! Byłeś też SB-kiem,czy ładnie się donosiło?
guess who2019.10.12 17:46
Przypuszczam, że problem wynikł z nieporadnego użycia szyku zdania w języku angielskim, autorowi zapewne chodziło o "nazi occupation of Poland".
widziane z boku2019.10.12 17:39
Konfederacja jeżeli zdobędzie choć jedno miejsce w Sejmie albo Senacie będzie to dla Żydów dowód na antysemityzm w Polsce. Debilizm tych z Konfederacji jest ewidentny. Oparli dużą część swej propagandy na Act 447 i rzekomej wszechobecności "Żydów" w polskim życiu politycznym. Act 447 jest adresowana do debili dokładnie takich jak oni sami. Act 447 nie ma żadnej mocy prawnej, ani w Polsce, ani w USA. Mogłoby to mieć jakieś znaczenie gdyby Polska otrzymywała od USA pomoc finansową, ale takowej nie otrzymuje. Jest wręcz odwrotnie, Polska jest dobrym klientem, daje zarobić miliardy korporacjom amerykańskim. Tak to jest jak kampanie Konfederacji planuje Pieskow, ten kremlowski.
nikt2019.10.12 17:27
A mnie to ani ziębi , ani grzeje co piszą inni na temat mojej ojczyzny . Mają Polscy Słowianie nauczkę , by następnym razem odpuścić sobie pomoc Żydom . Moja babcia uratowała i żywiła przez parę lat dziecko żydowskie i nie otrzymała za to nawet słowa " dziękuję " od jego hamerakańskiej rodziny gdy po nie przyjechali . A wiadomo jaka po wojnie była bieda . Trzeba było odjąć sobie od ust by wykarmić dodatkową gębę . A w domu się nie przelewało . A niech sobie piszą Żydzi co chcą . Jest czas zasiewów , jest i czas zbiorów . Zbiorą to co zasiewają .
nikt2019.10.12 18:03
Właściwie to tych dzieci było dwanaścioro , które uciekły z transportu . Babcia narażając się porozdzielała je na wsi sąsiadom . A w sąsiednim domu--5 m od naszego stacjonowali Niemcy . Nie prościej było zgłosić to Niemcom , że są u niej uciekinierzy z transportu ? Żydzi by tak zrobili w stosunku do Polaków . Tak nakazuje im zresztą wiara : chronić przede wszystkim siebie . Babcia by tego nie zrobiła . Tym się różnimy od Żydów . A ja jestem jej wnuczką i też bym tego nie zrobiła .
Kazimierz2019.10.12 18:21
Historia Twojej rodziny nie jest odosobniona, ale to wcale nie znaczy, że mamy pozwalać sobie wylewać pomyje na głowę. Polak, to nie cielę, które krowie spod ogona wypadło i należy dbać o swą godność.
nikt2019.10.12 18:33
Oczywiście , że nie . Gdy zagrożą memu domowi , mej ojczyźnie i nadal będą traktowali mnie jak śmiecia ................. zapomnę co to litość .
anonim2019.10.12 17:22
I to ma być ten "wielki świat"?! Banda nieuków!
2019.10.12 17:15
Co jest nie tak z wyrażeniem "Polish Nazi occupation"?
JS2019.10.12 17:22
Masz rozum a nie rozumiesz ? Ktoś chce wmówić światu, że Polacy okupowali żydów tak jak Niemcy. Pozdr.
nikt2019.10.12 17:44
Skoro Żydzi uważają Polskę za swój folwark to czemu się dziwić ? Okupowali ich Polacy na ICH terenie . Logiczne ? Dla nich tak to wygląda . Taka jest ich mentalność . Oni przecież zawłaszczyli ten kraj grubo przed wojną . To ich żerowisko a Polacy wleźli im w paradę . Teraz trwa walka o Polskę .Dopuszczalny każdy chwyt poniżej pasa . A zwłaszcza sianie zamętu i politycznych intryg . Pomówień i fałszywych oskarżeń . Byle był ruch w interesie . Co ich to kosztuje ? Dobre imię ? A im na tym akurat zależy . Oni nie potrafią stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz , Najlepiej splunąć i się nie odezwać . Nie zasługują na nic lepszego . Ci ludzie nie rozumieją czym jest poczucie własnej godności . Nigdy nie rozumieli . Wystarczy poczytać trochę historię świata . Cały świat mówi o nich to samo .
2019.10.12 17:47
Wołaj "psycho słowiczka" niech ci przetłumaczy to proste zdanie.
Janina2019.12.15 23:29
Kim jest ten urojony "słowiczek" ? Już nie raz tak piszesz !
donek2019.10.12 18:05
#@ ŻYDZI MORDOWALI ŻYDÓW Wśród Żydów byli także ci, którzy zostawali agentami niemieckiego Gestapo. Były ich dziesiątki, a może nawet setki. Nikt ich nie policzył. To oni, działając skrycie, wydawali innych Żydów na śmierć, szantażowali ich, wymuszali od nich haracz i byli szmalcownikami. Na bieżąco składali do Gestapo meldunki na swoich współbraci. Nie działali tylko w gettach. Specjalne przepustki umożliwiały im poruszanie się także po tzw. "aryjskiej" stronie miasta, czasami nawet po terenie całej Generalnej Guberni. Wiernie służyli niemieckim oprawcom swoich rodzin, żon i dzieci. Robili to bez jakichkolwiek zahamowań, z własnego wyboru, tylko w imię większej porcji żywności lub czasowych przywilejów. Czy mogli zerwać się z niemieckiej smyczy? Mogli, mieli nawet taką możliwość, będąc poza murami getta, jednak takich prób nie podejmowali. https://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/zydzi-mordowali-zydow,47109.html
ewa2019.10.12 18:12
#@.Straszne! Policja żydowska z getta warszawskiego prowadzi swoich na śmierć !!!!!! https://www.cda.pl/video/192495267
michnik2019.10.12 18:19
!!! Antony Polonsky napisał o książce: Żydowska Służba Porządkowa w getcie warszawskim, nazywana policją gettową, okryła się złą sławą, asystując nazistowskim okupantom podczas deportacji Żydów do Treblinki latem 1942 r. Ta dobrze udokumentowana i obiektywna książka opisuje powstanie służby i to, jak została wciągnięta w pomoc Niemcom w ludobójstwie. To podstawowa lektura dla wszystkich zainteresowanych złożonym i trudnym problemem kolaboracji podczas nazistowskiej okupacji Polski. Całość została opatrzona materiałem zdjęciowym dostępnym w dwóch albumach dołączonych do Podziemnego Archiwum Getta Warszawy: Służba Porządkowa w Warszawie 1940–1941. Album podarowany przez funkcjonariuszy SP insp. Marianowi Handlowi oraz Gęsia 24. Areszt Centralny. Album podarowany Franciszkowi Przymusińskiemu. Książka: Katarzyna Person, Policjanci. Wizerunek żydowskiej Służby Porządkowej w getcie warszawskim, Wyd. ŻIH, Warszawa 2018.
Cool2019.10.12 20:23
Twój brak rozumienia znaczenia tego terminu, jakoś mnie nie zdziwił :-))
2019.10.12 20:33
No tak. Na początek należałoby wiedzieć co jest tam napisane. A twoim zdaniem, co to znaczy?
Iwona2019.12.15 23:27
Nowak, Pytasz co jest nie tak .....? A co jest nie tak z twoim myśleniem, z rozumem? Czyżby już demencja starcza, że nie umiesz już kumać, czy nie chcesz umieć ????
JS2019.10.12 17:10
To jest programowa nagonka. Malowany ptak oszusta Kosińskiego obrzuciła nasz naród szambem. Jak nie im zapłacimy będą nas w światowych mediach pokazywać jako wrogów boskich żydów, którym należą się wszystkie pieniądze świata, wszystkie cenne rzeczy a wszystkie narody mają im służyć. To im przyobiecał Bóg ale wtedy gdy będą się Go słuchać. Mieli przynieść ludzkości Mesjasza ale zabili Go. Pozdr.
JS2019.10.12 18:49
No i dali ludzkości Mesjasza, z tym że sami odrzucili Go a nam przypadła szansa Zbawienia. Pozdr.
Jan Radziszewski2020.01.15 6:06
Boscy żydzi bezpowrotnie nie dalej jak za 8 lat w PIEKLE BUDIET tzn diabły umiłowanego cezara /J 19,15) tj Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) zw. w Apokalipsie Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) Ap 12:7-9 7. I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8. ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. tzn diabły które im wydrą żywcem dusze z ciał które zaraz zabiorą do piekielnej otchłani tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) Tzw trzy dni ciemności /Łk 17,26-30) i przed tym nigdzie się nie schowają nawet w najnowszym schronie Pod Alpami Gotharda bo dla ducha nie ma przeszkód w przenikaniu przez mury, ściany materialne! tak o tym pisze dr Gloria Polo "A teraz słuchajcie, co się zdarzyło, gdy znajdowałam się w tej straszliwej sytuacji: co za potworny strach! Nagle zobaczyłam, że demony istnieją; przybyły teraz, by mnie zabrać. Widziałam przede mną te diabły w całej ich potworności. Żaden z wizerunków, jakie dotychczas widziałam na ziemi, nie może nawet w najmniejszym stopniu przedstawić tego, jak straszliwie wyglądają. I tak oto widzę, jak naraz wychodzi ze ścian sali operacyjnej wiele ciemnych postaci. Wydają się być normalnymi i zwyczajnymi ludźmi, ale wszystkie mają to przeraźliwe, okropne spojrzenie. Nienawiść emanuje z ich oczu. I natychmiast pojmuję, że jestem im coś winna. Przybyły, by mnie „zainkasować", ponieważ przyjmowałam ich propozycje do grzechu, i teraz musiałam za to zapłacić, a ceną byłam ja sama. Zaprzedałam diabłu moją duszę. Dobiłam z nim interesu. Moje grzechy miały bowiem swoje konsekwencje. Grzechy należą do szatana, nie są czymś za darmo od niego, trzeba za nie zapłacić.. Ceną jesteśmy my sami. Kiedy więc robimy zakupy w jego sklepie - że się tak wyrażę - będziemy musieli zapłacić za towar. Bądźmy tego świadomi. - Ujrzałam naraz wszystkie me grzechy, które popełniłam od mojej ostatniej spowiedzi, to znaczy od ostatniej spowiedzi u katolickiego księdza i jego rozgrzeszenia, jak stawały się żywe