06.12.21, 11:50Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano)

,,IV Rzesza’’ ma poparcie w Polsce. Węglarczyk: Europa przeżyje, jeśli nie będzie zlepkiem krajów

Nowy niemiecki rząd odkrył karty i zapowiedział, że będzie dążył do stworzenia w ramach Unii Europejskiej jednego superpaństwa. W umowie koalicyjnej wskazano, że jako najsilniejszy kraj w UE, Niemcy muszą odebrać w tym procesie szczególną rolę. Postulat federalizacji Europy znajduje gorących zwolenników również w Polsce.

„Albo zbudujemy stany zjednoczone Europy, albo Europy nie będzie” – w taki sposób swój tekst zatytułował red. nacz. portalu Onet Bartosz Węglarczyk. Zdaniem publicysty jedyną właściwą odpowiedzią na obecny kryzys Unii Europejskiej jest „jej zdecydowane pogłębienie”.

- „Europa powinna więc dążyć do większej jedności, bo bardziej zjednoczona Europa jest po prostu silniejsza. Dziś to twierdzenie jest odrzucane przez sporą część polityków, nie tylko w Polsce, bo osłabia ich władzę i wpływy we własnych krajach. Im więcej władzy będzie jednak miała Bruksela, tym więcej mamy jako Europa kart do zagrania w tej nowej Wielkiej Grze. Samotnie Polska może być jedynie tej gry przedmiotem”

- pisze Węglarczyk.

- „Europa przeżyje, jeśli będzie potęgą równą USA i Chinom, a i Rosja będzie nas wtedy szanować, bo Kreml zawsze szanuje silnych. Europa będzie potęgą, gdy będzie jedną Europą, a nie zlepkiem krajów ciągnących każdy w swoją stronę, które łączy tylko to, że z jednego kraju do drugiego można przejechać bez paszportu”

- dodaje.

kak/Onet.pl, wPolityce.pl

Komentarze

gośc2021.12.7 20:40
Jaki onetowy idiota!
gośc2021.12.7 20:39
Jaki idiota!
Palindrom2021.12.7 8:27
"zlepek" na pewno nie przeżyje, nawet "zlepek" bardzo solidnie, po niemiecku zlepiony – w Europie los wszelkich "zlepków" jest z góry przesądzony – aborcja i albo do ścieków, albo na kosmetyki dla europejskich przebierańców i europejskich zombie
T.2021.12.6 19:52
No a co w tym dziwnego? Weźmy sprawy podatkowe: dopóki Google, Microsoft czy Facebook negocjowały z poszczególnymi państwami, to dostawały tylko ulgi podatkowe, a jak ktoś chciał opodatkować te firmy, to zaraz przyjeżdżał polityk z USA i albo negocjował wycofanie się, albo, jak w Polsce, po prostu jeszcze przed rozmowami podziękował za wycofanie się z pomysłu. I tak wygląda sytuacja z dość bliskim sojusznikiem jakim jest USA. A jakie możliwości ma Polska w negocjacjach z Rosją? Niemcy z Chinami? Litwa z Indiami? Świat zapełnił się graczami o rosnących aspiracjach i albo zjednoczymy się aby być silniejszymi, albo nasz archipelag państewek zostanie zjedzony przez globalnych graczy. Zresztą tego też uczy historia Polski - dopóki wszystkie ziemie wchodzące w skład Rzeczpospolitej współpracowały, dopóty jakoś to szło. Jak potem Litwa, Korona, magnateria, Kozacy zaczęła ciągnąć w swoją stronę, iść w stronę własnej suwerenności to wszystko się posypało i skończyło podporządkowaniem Moskwie a potem rozbiorami.
[email protected]2021.12.6 18:31
Istotą żydowskiego dążenia jest doprowadzenie do takiego stanu, aby goj poszedł do zakładu pracy, którego właścicielem jest Żyd i jego rodzina i zarobił na ich luksusowe życie, a następnie , aby goi poszedł do żydowskiego sklepu i zarobione pieniądze tam wydał. By tak się zadziało, Żyd chce doprowadzić goja do takiego umysłowego i moralnego zbydlęcenia, żeby goj uznał to za naturalne i nie myślał o tym, by samemu stać się właścicielem. Wywłaszczony goi jak stoi w talmudzie, ma być bydlęciem pracującym na Żyda. Pozbawienie goja państwa narodowego, wiary, tradycyjnej rodziny, poczucia dumy z przynależności do narodu czyli patriotyzmu ma prowadzić Żyda do osiągnięcia tego celu. Narzędziem są wszelkie ruchy lewackie, które zaczęły w Europie dominować i brutalnie zwalczać chrześcijaństwo i państwo narodowe. One opanowały również Unię Europejską, z której uczyniły Eurokołchoz. Jeżeli porzucimy naszą wiarę i nasze chrześcijańskie korzenie Żydzi osiągną swój cel.
tw Lolek2021.12.6 17:47
Einz Reich
dostawca52021.12.6 16:36
llll
Żyd a lubi Gitlera2021.12.6 16:03
w końcu Dziadzia Gitlera tyż ze żmijowego plemienia
z Kanady2021.12.6 15:46
Europa istnieje tysiące lat, a pan jak długo jesteś żyjącym pyłkiem? Europa posiada swoją wartość poprzez swoją historię, wiarę i religie, tradycję, wielonarodowość/wielokulturowość. Nie tak dawno temu już była wprowadzana póba budowania /Wielkiej Europy/, czyżby zapomniano jak to się skończyło? Za marne srebrniki niektórzy będą propagowali wierutne brednie, aż przykro słuchać, chociaż wydaje się im, że są autorytetami, ludzmi inteligentnymi, specami od polityki a okazuje się, że to zykli nikczemnicy.
z DUPY a NIE z Kanady!2021.12.6 16:46
Z podwarszawskich Włoch!
Anonim2021.12.6 16:49
Cham znowu na Frondzie grasuje.
[email protected]2021.12.6 15:36
Żyd jak to Żyd /Światło/ , od stuleci kombinuje jakby tu rozłożyć państwa narodowe i cywilizację łacińską, żeby móc na gojach robić jeszcze większy geszeft i stopniowo opanować świat. Dlatego konsekwentnie Żydów wypędzano z Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Rosji. Żyd chce z goja zrobić nawóz historii, bezwolne bydle, które nie ma świadomości własnej historii, bez wiary, religii, czy wspólnoty narodowej. Na to nakłada się i koreluje ze sobą dążenie Niemiec do budowy IV Rzeszy na zgliszczach państw narodowych, którym odbierze się suwerenność na rzecz Berlina.
matis892021.12.6 15:29
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
niewierzący ateusz2021.12.6 14:20
ciekawe czy czy nasi wzorcowi niemieccy demokraci mają zamiar zapytać inne europejskie narody w formie na przykład referendów czy chcą federalizacji czy może jednak nie chcą ? bo coś mi się wydaje ,że dla polityków niemieckich zapis w ich porozumieniu koalicyjnym jest wystarczający i nie ma co kłopotać Duńczyków czy Greków jakimiś głupimi pytaniami czy chcą czy nie
OSTRE ZAORANIE2021.12.6 14:19
PiS ma takie przekonanie, że Polska musi grać powyżej swojej wagi w polityce międzynarodowej. Próbuje to robić, ale ze skutkiem zwykle groteskowym. Jednak to są czcze fantazje, tak jak wegetujący plan sojuszu Trójmorza. Zazwyczaj kończy się to wszystko wożeniem z wielką pompą po Warszawie marginalnych polityków
matis892021.12.6 14:13
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Wnuk płk. UB Józefa Światło - Izaaka Fleischfarba2021.12.6 14:11
poucza Polaków. Co za bezczelność! Niech to robi w kibucu.
Co ta żydokomusza świnia bełkocze?2021.12.6 13:58
Europa zajmuje się od lat jedynie ideologiami zboczeńców seksualnych i bredniami eko-terrorystów. A w tym czasie USA i Chiny rozwijają swoje gospodarki. Szczególnie Chiny. Za dekadę lub dwie nie będzie już dostatniej Europy jaką znaliśmy z dzieciństwa. Będzie to kolonia chińska, zamieszkana głównie przez jakichś migrantów. Oczywiście pod nadzorem "narodu wybranego" czyli prawdziwych rasistów.
Prezes Polski2021.12.6 13:46
Jeśli naród nie potrafi odróżnić dobra od zła, jeśli naród zawierza zdemencjałemu staruchowi u sterów władzy i toleruje jego irracjonalne działania, to taki naród w niepodległości długo nie przetrwa. Modły i nesesery z milionami dla kleru nie pomogą.
Stop zarazie !2021.12.6 14:08
PO to samo zło .
Maciej Piwowar2021.12.6 13:44
CENZOR REZYGNUJE Z STRONY www.fronda.pl.Byliście Ciekawą Stroną.
Maciej Piwowar2021.12.6 13:42
IDIOTA.UNIA KRAJÓW-Wolnych Narodów.
Portal Grzesika kończy się 23 Dec 212021.12.6 13:33
­
Kurtkę skórzaną kupioną na raty2021.12.6 13:31
oddałeś matce do kuchni na szmaty.
Anonim2021.12.6 13:31
Imperialne zapędy Niemiec zawsze prowadziły do wojny światowej - ciekawe czy teraz też tak będzie?
Dzisiejszy mróz –2°C2021.12.6 13:29
zmrozi wredne pisowskie trole.
niedoczekanie2021.12.6 13:28
Celem Polaków jest wielka, demokratyczna, niepodległa Polska a nie wielkie Niemcy które nami rządzą i wykorzystują. Jak jest pod ich rządami to my wiemy z historii, przecież nadludzie nie raz pokazali "klasę".
Anonim2021.12.6 13:24
Zjednoczona w jeden kołchoz UE to takie nowe ZSRR, a jak wiemy z historii żywoty takich mutantów jak i życie w nich są bardzo krótkie i wyjątkowo podłe.
Pechwil2021.12.6 13:21
Widać skąd płyną pieniążki. Szkoda osób, które nie uczą się z historii.
wolność słowa po lewacku2021.12.6 13:18
A niby co ma mówić pracownik niemieckiego Onetu? za co im Niemcy płacą? przecież nie za to żeby ich krytykowali.
Anonim2021.12.6 13:17
A towarzysz Węglarczyk to w mózgu ma jedną wielką komórę, czy zlepek komórek?
Teofila Zdziebko2021.12.6 13:15
Portal Grzesika kończy się 23 Dec 21.
Anonim2021.12.6 13:11
Widać ze niektórych gryzie tęsknota do ZSRR ale nie chcą pamiętać jak ten eksperyment się skończył. Lewica jest bezrefleksyjna i nie potrafi wyciągać wniosków z historii. W tylu krajach to próbowano wdrożyć a mają wiarę ze tym razem będzie inaczej.
Wojtek Polak2021.12.6 13:04
ten tłusty pajacyk wie dobrze od kogo pieniążki bierze. ten nowy Z.S.R.E pada a przy swoim upadku moralnym obyczajowym chce pociągnąć wszystkich. my musimy stać jak najdalej aby te szambo przy upadku nas nie zalało
nie przeginaj pały, mendo blogowa2021.12.6 13:17
i nie kradnij cudzych tożsamości :-P
QWE2021.12.6 13:04
A kto każe być Polsce w tej Zjednoczonej Europie? A gracze przyszłości? - USA, Chiny, Rosja, Zjednoczona Europa. I to oni będą dyktować reszcie, co ma robić. A nacjonalistyczna Polska zobaczy, co jej każą robić. Może się nawet wtedy wykrwawić.
Templar2021.12.6 13:00
Tylko głupek może wierzyć w te fikcje, tu nie chodzi o jakąś wyszukaną inteligencję, to myślenie zapyziałego nieuka bez wyobraźni. Panie Węglarczyk podnieś pan tę opasłą d i do Brukseli, po co się męczyć w Polsce.
gips na nodze Holeckiej2021.12.6 13:09
­
*****psycholewaków2021.12.6 12:53
Węglarczyk i Onet to kontynuacja hitlerowskiej propagandy z okresu III rzeszy
wPotylice.pl2021.12.6 12:52
Siostry Karnowskie — chamsko rozkraczone pod kaczym kuprem.
O'Stagiry zygota2021.12.6 12:50
i jego niecnota.
442021.12.6 12:46
Słyszałem już, że człowiek w łonie matki to tylko "zlepek komórek". Dziś czytam, że związek suwerennych, szanujących się państw na naszym kontynencie, to nie Europa, lecz "zlepek krajów". Absurdalność lewackiej poprawności politycznej nie ma sobie równych.
Źle słyszałeś, murku niedonoszony2021.12.6 13:07
­
man.of.Stagira2021.12.6 12:41
WĘGLARCZYK Pro- Life: 'Przeżyje jeżeli nie będzie ZLEPKIEM komórek.' // BRAWO! To prawda. Człowiek nigdy nie jest 'zlepkiem komórek'. Nawet u Hegla człowiek jest CZYMŚ dla siebie -duchem z własną biologiczną GENEZĄ. // Hegel twierdził nawet, że dzięki temu nie jest Bogiem. // no ... ale to był G.W.F. Hegel a nie jakiś TAM węglarczyk.
Panie Moravietzky2021.12.6 12:49
Hej, czterech łysych na umrzyka w skrzyni, hej resztę czort uczyni, hej i Stagiry gira. —————————————————————————————————————————————————————— Hej i butelka rumu.
­2021.12.6 12:31
Będąc ofiarą antyszczepionkowców zacieram mordkę serkiem topionym z czosnkiem.
",,IV Rzesza’’ ma poparcie w Polsce"2021.12.6 12:31
Głównie wśród żydów. Oni chcą, jak w czasach zaborów lub w czasach komuny, administrować gojami w imeiniu zaborców.
Europa przeżyje, jeśli odrzuci2021.12.6 12:28
.... żydowskie ideologie antykultury czyli lgbtyzm, klimatyzm i genderyzm.
antoni.s2021.12.6 12:22
Najbardziej boi się kościół kat, on tu jest najbardziej czynny, ma polskę i boi się, to dobrze, powinien się bać... nawet gdy kościelny agent czarnek wprowadzi przymusową religię( jeśli zdąży) to i tak polska pokona tysiącletniego zaborcę.
pije po 13 tej2021.12.6 12:18
Jutro USA z Rosją zadecydują czy pozwolą Ukrainie być państwem neutralnym .Szkoda że My takim nie możemy być.
Anonim2021.12.6 12:10
weglarczyk niemiecki bydlaku przestań utyty wole jątrzyć
Ina2021.12.6 12:08
Star kapeć na ma głowy nie tylko do polityki tylko język,jak to kapeć.
QWE2021.12.6 12:57
Nic z tego bełkotu nie rozumiem. Jakby ktoś z języka rosyjskiego wrzucił na Google translator.
wesoły tęczowy ormowiec2021.12.6 12:07
głupek, na usługach niemiec
Anonim2021.12.6 12:04
PiSdzieluchy łykają jak pelikany prostacką propagandę o "IV Rzeszy", na kilometr śmierdzącą Łubianką i kacapskim prymitywizmem. 😁😁😁
Ala Wilk2021.12.6 12:00
Pisowcy marzą o powrocie do Europy Narodów z 1914 i 1939.