17.03.20, 07:55Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Jak długo szkoły będą zamknięte? Minister Szumowski odpowiada

1,5 tysiąca osób do końca tego tygodnia zachoruje na koronawirusa do końca tego tygodnia – uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski. Według szefa resortu, w przyszłym tygodniu będzie zaś można mówić o kilku tysiącach zakażonych.

W rozmowie na antenie Polsat News minister podkreślił:

Wszystkie dane, które mamy z krajów europejskich, nie mówiąc o danych z Chin, mówią, że przyrost liczby zakażonych rośnie wykładniczo”.

Dodał, że mniej więcej co tydzień przybywa jedno zero jeśli chodzi o liczbę chorych. Zapewnił, że rząd będzie robić wszystko, aby przygotować się na taką falę zachorowań.

W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy”

- powiedział minister zdrowia.

Zapytany o to, jak długo jeszcze zamknięte będą szkoły, restauracje oraz kina, powiedział że decyzja zapadnie na podstawie bilansu zachorowań z końca tego tygodnia.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze

sasiadek2020.03.17 14:00
To niby lekarz a gada jak dureń, czy on wie o czym mówi, nie jest epidemiologiem i bezsensiowne straszenie ludzi jest skandalem. Zjeżdżaj szumowski
Bogo2020.03.17 9:20
Podlaskie się trzyma, bo mają antidotum "Duch puszczy"
anonim2020.03.17 8:43
tego media nie mówią, NAMRU-3 na Sycylii: Co za niesamowity «zbieg okoliczności»! ram.neon24.pl/post/153756,namru-3-na-sycylii-co-za-niesamowity-zbieg-okolicznosci
ladychapel2020.03.17 8:14
Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku pobiła kolejny rekord zebranych pieniędzy, włączy się w pomoc? Do tej kwestii odniósł się w programie Wirtualnej Polski Jerzy Owsiak. Jak wskazał, jego organizacja pozostaje w kontakcie ze służbami państwa. – Jeśli chodzi o urządzenia to cały czas wszystkich pytamy, jako fundacja rozważamy każdą możliwość zakupu. Chcemy to zrobić jak najbardziej rozsądnie. Radzimy się różnych instytucji. Napisaliśmy do ministra Szumowskiego, całego jego sztabu, słuchamy jakie z ich strony mogą być propozycje, jakie na cito są ich potrzeby. Czekamy na telefon – powiedział szef WOŚP w WP. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Nadeszła jeszcze w trakcie trwania odcinka. – Minister Szumowski napisał: "bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę" – powiedział Jerzy Owsiak. I dodał, że minister Szumowski w wiadomości podkreślił, że jutro, najdalej pojutrze, zostanie przekazana lista konkretnych placówek.