09.11.17, 21:10Screenshot YouTube

Jaki: Kaczyński byłby bardzo skutecznym premierem

„Mafia rozkradała nieruchomości warte miliardy złotych. Chcemy odebrać te nieruchomości. Ta mafia upokorzyła Polską, Polaków, Warszawę” - mówił dziś na antenieTVN24 w programie „Kropka nad i” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w rozmowie z Moniką Olejnik.

Pytany o to, czy Mirosław Kochalski w dalszym ciągu powinien być wiceprezesem Orlenu odpowiedział, że nie. Podkreślił jednak, że to tylko jego osobista opinia.

Odniósł się również do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej zawetowania ustaw dotyczących reformy KRS i Sądu Najwyższego. Ocenił:

Moim zdaniem popełnił błąd [prezydent Duda nie podpisując ustaw]. To moje zdanie, natomiast dzisiaj już o tym zapominamy aby jednak przeprowadzić jakąś reformę sądownictwa”.

O wczorajszej rozmowie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że dotyczyła ona podsumowania dwóch lat rządów, dzięki którym mamy obecnie choćby najniższe bezrobocie w historii. Zaznaczył jednak, że nie może zdradzać efektów rozmów, bo tylko wtedy mają one sens.

Uważam że pani premier bardzo dzielnie sprawuje ten urząd i ma bardzo dobre wyniki”

- podkreślił.

Ocenił także, że gdyby premierem był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, bardzo dobrze sprawowałby tę funkcję.

Nie mam do co tego żadnych wątpliwości. Byłby bardzo skutecznym premierem. Dzisiaj jest liderem obozu Zjednoczonej Prawicy”

- zaznaczył wiceminister.

Odnosząc się do prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie powiedział:

Ja jestem po to w życiu publicznym, żeby służyć ludziom. Pracujemy po 16 godzin dziennie. Nie naprawimy wszystkich szkód. Na mocy decyzji komisji zwróciliśmy majątek warty pół miliarda złotych. Zrobiliśmy coś, z czym nikt nie mógł sobie poradzić”.

dam/TVN24,300polityka.pl