17.06.20, 20:33Zdjęcie ilustracyjne

Jaki prezent na dzień ojca? Najlepsze prezenty dla taty!

Dzień Ojca to szczególne święto, kiedy dziękujemy tatom za ich wsparcie, opiekę oraz wkład włożony w nasze wychowanie. Oprócz składania najserdeczniejszych życzeń, warto również podarować ojcu mały upominek, który z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy. Wbrew pozorom wręczony podarunek nie musi być jednak nudny i oklepany. Jakie prezenty na Dzień Ojca z pewnością spodobają się każdemu tacie?

Dzień Ojca - historia tradycji

Dzień Ojca obchodzony jest w większości krajach na świecie. W Polsce to święto przypada 23 czerwca. Mimo, iż celebrowanie Dnia Ojca nie jest, aż tak popularne jak świętowanie Dnia Matki czy Dnia Babci i Dziadka to jednak coraz więcej osób postanawia właśnie wtedy podziękować swojemu rodzicowi za wieloletnie wychowanie i opiekę.

Obchody Dnia Ojca zostały zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych w XX wieku. Z inicjatywą ustanowienia święta wyszła Sonora Dodd Smart - córka Williama Smarta, który był weteranem na wojnie secesyjnej. Po śmierci matki dziewczyna wraz z pięciorgiem rodzeństwa została samodzielnie wychowywana przez tatę. Z czasem zaczęła szczególnie doceniać trud, który ojciec musiał włożyć w utrzymanie całej rodziny. Sonora zwróciła się więc do lokalnych władz z propozycją utworzenia święta, które mogłoby upamiętnić wszystkich mężczyzn poświęcających się swoim dzieciom. Pomysł ten spotkał się z dużą aprobatą, a pierwsze obchody Dnia Ojca w Stanach Zjednoczonych odbyły się 19 czerwca 1910 roku. W Polsce tradycja ta pojawiła się jednak dopiero w 1965 roku.

Dlaczego warto pamiętać o Dniu Ojca?

Ojcostwo nadal nie jest odpowiednio doceniane. Chociaż wiele osób respektuje rolę matki to jednocześnie umniejsza przy tym wkład i poświęcenie drugiego rodzica. Warto zauważyć, że współcześni panowie coraz częściej przyjmują obowiązki swoich partnerek. Ojcowie nie tylko zabezpieczają więc rodzinę w sensie materialnym, ale także wspierają dzieci w codziennych trudach życia, uczestniczą w ich aktywnym wychowaniu oraz starają się nawiązać z nimi jak najlepszy kontakt. Obchodzony 23 czerwca Dzień Ojca to doskonała okazja do tego, aby po prostu podziękować tatom za troskę oraz wyrazić wdzięczność za ich obecność w naszym życiu.

Najlepsze prezenty na Dzień Ojca

Dzień Ojca jest z pewnością ważnym wydarzeniem, które należy w odpowiedni sposób uczcić. Prezenty na Dzień Ojca 2020 nie muszą być jednak drogie i specjalnie wyszukane. Liczą się przede wszystkim życzenia i pamięć. Jaki prezent na Dzień Ojca? Oto kilka propozycji sprawdzonych upominków, które z pewnością spodobają się każdemu tacie!

  • okulary przeciwsłoneczne męskie - jeśli Twój tata uwielbia nowoczesne gadżety to koniecznie postaw na modne prezenty na Dzień Ojca. Bez okularów przeciwsłonecznych ciężko się obejść, szczególnie przed nadchodzącym latem.
  • koszule męskie - najbardziej uniwersalny prezent, który przyda się każdemu tacie! W końcu nie od dziś wiadomo, że męskich koszul nigdy za wiele. Różnorodność dostępnych krojów i kolorów pozwala wybrać wyjątkowy wzór stanowiący doskonałą pamiątkę z okazji Dnia Ojca.
  • kubek z napisem czy zdjęciem - to świetna propozycja dla ojców, którzy większość czasu spędzają w biurze. Kubek z zabawnym napisem czy wzruszającym zdjęciem rodzinnym nie tylko poprawi nastrój, ale również skutecznie przypomni o najbliższych w trudniejszych chwilach.
  • perfumy męskie - pięknie pachnący podarunek, który szczególnie podkreśla ważność święta.
  • zegarek męski - jeden z najbardziej praktycznych prezentów, który będzie służył tacie przez naprawdę długie lata.
//

Komentarze

gebb2020.06.21 17:56
ojciec? ta funkcja katolicka to porażka...pracuje lub się obija, czasu dla dzieci nie ma, niczego nie potrafi zrobić, nie rodzi, czasem karmi, czasem przewija, czasem bije lub zabije....to truteń!
Szybka Randka sex2020.06.19 17:21
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Damian Szymczak2020.06.19 16:31
A ja się przedstawię z imienia i nazwiska. Bardzo ładny tekst. Szczególnie fragment "Ojcostwo nadal nie jest odpowiednio doceniane. Chociaż wiele osób respektuje rolę matki to jednocześnie umniejsza przy tym wkład i poświęcenie drugiego rodzica. Warto zauważyć, że współcześni panowie coraz częściej przyjmują obowiązki swoich partnerek. Ojcowie nie tylko zabezpieczają więc rodzinę w sensie materialnym, ale także wspierają dzieci w codziennych trudach życia, uczestniczą w ich aktywnym wychowaniu oraz starają się nawiązać z nimi jak najlepszy kontakt. Obchodzony 23 czerwca Dzień Ojca to doskonała okazja do tego, aby po prostu podziękować tatom za troskę oraz wyrazić wdzięczność za ich obecność w naszym życiu." Prawda, niestety przy tym dość gorzka prawda. Warto o niej przypominać. Pozdrawiam.
lajk2020.06.18 20:35
Ciekawe propozycje, Ciekawe. Dobry prezent to zawsze perfumy:) najlatwiej jak znamy ulubiony to mozna kupic ten badz jego odpowiednik. A jak nie znamy to mozna caly zestaw testerow i moze mamuska sobie wybrac swoj ulubiony albo nowy ulubiony sposrod wielu np perfumeria edp24 pl sprzedaje takie cuda
Dark2020.06.18 10:43
Moja mama nie żyje już kilka lat. Pozostał mi tato.Na tatę mogę zawsze liczyć.Zostałem zniszczony falszywym oskarżeniem,że jestem pedofilem...sprawa została wyjaśniona.Państwo polskie postawiło oskarżajacych mnie przed Sądem. Moi przełożeni nigdy mnie nie przeprosiły.Tylko tato był przy mnie.Dzieki TATO