29.07.19, 13:15

Jan Wójcik: Krytyka islamu - zmierzamy w stronę dystopii

Bezpieczeństwu Tommy’ego Robinsona w więzieniu Hammersmith, według oświadczeń osób go reprezentujących, na razie nic nie grozi. Przebywa w izolacji, co chociaż jest uciążliwe nie naraża go na ataki społeczności więziennej, której około 15% stanowią muzułmanie, w tym skazani dżihadyści.

Na zewnątrz więzienia trwa jednak kampania mająca wymazać go z życia publicznego.

Jego zawzięci wrogowie wyroili się w mediach społecznościowych, ciesząc się z jego skazania, życząc mu odsiadki 19 lat albo gwałtu pod prysznicem w więzieniu.

Wszystko to za naruszenie zakazu komentowania toczącej się sprawy sądowej (sprecyzujmy: wyrok już zapadł, czekano tylko na wymiar kary), przestępstwo, za które, jeżeli wierzyć mediom, od 70 lat nikt nie został skazany na więzienie. Kilka lat temu zdarzały się grzywny, ale nic ponadto.

Motłoch, żądający ukarania człowieka, bluźniącego przeciwko dogmatom poprawności politycznej. Chce wyroków większych niż wyroki za terroryzm, nie mówiąc o wyrokach za pedofilię, o której informował Tommy Robinson.

Wymazać z mediów społecznościowych

Motłoch może spokojnie wyrażać swoje emocje, ponieważ Robinson został skutecznie wyrzucony z Twittera i Facebooka. Możemy dyskutować, czy charakter tych firm jest prywatny, czy zmierzają już w stronę firm użyteczności publicznej, ale faktem jest skuteczne jego wyciszenie. Nie tylko nie wolno jemu komunikować się na tych mediach, ale także nie wolno o nim wspominać na Facebooku. Przekonała się o tym pisarka, poetka, wykładowca Danusha V Goska, Amerykanka polskiego pochodzenia, która w latach 1988-89 studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za kilkukrotne opublikowanie informacji o Tommym Robinsonie i „naruszenie standardów Facebooka” usunięto jej konto.

W tym kontekście pisarka przypomina, jak nieskutecznie komuna wymazywała hasła z murów. Przypomina też, że w Polsce zawsze znajdowaliśmy sposób walki z totalitarną cenzurą i za nazistów, i za komunistów. Ostatecznie przeciwnicy wolności słowa przegrywają. A jednym z powodów ich działań i późniejszej przegranej jest strach.

Zdaniem cytowanej przez nią feministki, dr Phyllis Chesler, to brytyjski establishment chce wymazać Tommy’ego Robinsona, bo „uwidacznia on całkowitą porażkę nieczułej brytyjskiej policji, mediów i sądów, którzy nie zapewnili bezpieczeństwa zagrożonym obywatelom, dosłownie, wykorzystanym dziewczynkom, które były oszukiwane, porywane, wielokrotnie gwałcone, rozbite i sprzedane do życia w piekle muzułmańskich gangów gwałcicieli”.

Ośmieszyć

Nie tylko o wyciszenie chodzi, ale i o skompromitowanie. Wśród oklasków i ryków śmiechu możemy przeczytać nagłówki brytyjskich gazet, które piszą, że 70-latek pobił Robinsona pod prysznicem. Cóż jest śmieszniejszego niż uliczny zawadiaka, który dostał w łeb od starszego człowieka? Możei co innego mu jeszcze pod prysznicem zrobili – doda pewnie z nadzieją tłum.

Gazety podają anonimowe źródła, władze nie komentują, ale nikt nie pyta, jak to się stało, skoro Robinson przebywa w izolacji? Zostały naruszone zasady, czy może jednak jest to zmyślone, żeby go poniżyć wśród zwolenników? Jego rzecznicy na zewnątrz więzienia zaprzeczają, bo mówią, że pierwsi by o tym wiedzieli. Nikomu bardziej od nich nie zależy na jego bezpieczeństwie. Można sobie wyobrazić https://euroislam.pl/wymazac-t-r/, gdyby to Robinson kogoś pobił? Można sobie wyobrazić zainteresowanie mediów, gdyby pobito któregoś ze skazanych pedofili?

Nikt nie musi odpowiadać. Wiemy, jak jest.

Rację może mieć jednak Danusha Goska, że ludzie znajdą sposób, żeby obejść cenzurę. W Wielkiej Brytanii pojawiają się na banknotach napisy #FreeTommyRobinson, pojawiają się napisy w różnych miejscach. Z drugiej strony – czy to w dobie elektronicznej komunikacji wystarczy?

Tym bardziej należy odpowiedzieć na pytanie o rolę mediów społecznościowych. Nie tylko o kwestię własności naszych danych, o czym bardzo obrazowo pisał (już trzy lata temu), Eryk Mistewicz, ale także o nasze prawo do wolności wypowiedzi w sytuacji, gdzie publiczną domeną dyskusji stali się giganci social media.

Inaczej, mam wrażenie, zmierzamy w stronę dystopii, w której każdego niewygodnego przeciwnika będzie można wymazać, wraz z wszystkimi, którzy zechcą o nim przypominać.

Jan Wójcik

Euroislam.pl

Komentarze

Tadeusz2019.07.29 20:24
W szwecji emerytowana nauczycielka napisała że emigrańci obniżają poziom w Szkołach.Bedzie miała proces w sądzie.W Szwajcari mloda kobieta napisała że transwerstyta jest meszczyzną.Przyjechali po nią i trzymali na komisariacie 7 godzin.Sprawa w sądzie.Kanonem demokracji jest wolność słowa i prprzekonań.Jak widać niedługo z demokracją sie pożegnamy.
Max Fiend2019.07.29 19:46
"zmierzamy w stronę dystopii, w której każdego niewygodnego przeciwnika będzie można wymazać, wraz z wszystkimi, którzy zechcą o nim przypominać" - jakbym czytał życiorys Galileusza :-D
edi2019.07.29 14:17
Krytyka Islamu= Krytyka LGBT - ten sam schemat - JAK SKRYTYKUJESZ ZNIKASZ OPLUTY I WYŚMIANY - to są początki TOTALITARYZMU !!
Ewangelia Jana 8:122019.07.29 13:48
idę za JEZUSEM ZBAWICIELEM a nie za Watykanem ______ Google : "judaszowe pocałunki Watykanu z islamem "
bioetyk z ujotu2019.07.29 13:48
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
jula2019.07.29 13:48
Totalitaryzm różne ma oblicza,na dziś dużo jest głupców zachwyconych nowymi szatami cesarza,krawców można wymienić:Facebook,Google ... .
bioetyk z ujotu2019.07.29 13:48
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.
Prawdziwy Polak2019.07.29 14:09
Ty małpa to ty jesteś szympansie
Reytan2019.07.29 13:47
Robinson to wrog Polski,i etatowy agent Mossadu,ktory podsyca konfliukty w UK na rzecz interesiiw izraea. Rzad Anglii spowodowal,ze go skazano,zeby Izrael zostal ostrzezony ;przed swoja chucpa i hasbara. Niestety ,premierem Anglii zostal Zyd i fanatyczny syjonista,wec wkrotce Robinson zostanie uwolniony. Takich konfliktow bedzie wszedzie coraz wiecej,bo nazista Satanyachu siega po wladze zydowska nad wszystkim krajami w Europie. W Polsce tez juz sie udalo z syjonista Kaczynskim na czele.
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.29 13:30
Prawicowy idiota plujący na wszystko czego nie rozumie! powinni mu w więzieniu z d*py zrobić jesień średniowiecza!
Antypedał2019.07.29 13:40
Chyba sam za bardzo lubisz w dupę pederasto
ed2019.07.29 13:52
Lewicowy bandzior, depczący w koło wszystko bo nie jest w stanie niczego zrozumieć. Bolszewicka zaraza spustoszyła ci totalnie pod beretem, te szare komórki.
Prawdziwy Polak2019.07.29 14:04
Ty lewy pośladku jak ci sie prawica nie podoba to w...aj na Kube bo po przyszłych wyborach i zmianie konstytucji zrobime z lewackim robactwem porządek
panorana2019.07.30 19:54
Kup sobie zapas wazeliny, duży zapas!!!! Już katy po ciebie się upominają.
Tomek2019.07.29 13:27
Hitleryzm jak w latach 30-tych. Nadludzie i podludzie. Ale może nadejść Norymberga.