11.09.19, 08:10Fot. PiS via Flickr

J. Kaczyński: Krytyka wzrostu płac Polaków przeciw interesom narodu

W tym czteroleciu i kolejnych, jeżeli będziemy rządzili, będziemy kładli największy nacisk na to, żeby dochody społeczeństwa: pracujących, ale także tych, którzy korzystają z innych źródeł, zwiększały się” - mówił dziś Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był gościem radiowej „Jedynki”. Poinformował, że na temat podniesienia płacy minimalnej rozmawiał między innymi z prezesem NBP, który przedstawił szacunkowe wyliczenia, czy wpłynie to negatywnie na gospodarkę. „Nic z tych rzeczy” - powiedział prezes PiS.

Przypomnijmy – plany podniesienia płacy minimalnej ogłoszono w trakcie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Do końca 2020 roku najniższe wynagrodzenie podniesione ma zostać do 3 tys. złotych, do 2023 roku już do 4 tysięcy złotych. Jak podkreślał dziś Jarosław Kaczyński na antenie Polskiego Radia:

Jeżeli dochody się zwiększają, jeśli zwiększają się płace, to istnieje nacisk w kierunku unowocześniania się gospodarki. Jeżeli gospodarka się unowocześnia, zwiększa się produktywność - także pracowników i wtedy są podstawy ekonomiczne do tego, by płace rosły”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał też, że obecna polityka niskich płac jest przeciwko interesom narodu jako całości, ponieważ powinniśmy rozwijać się, a nie stać w miejscu.

Chcemy to zmienić, zmieniamy to i będziemy to zmieniać”

- powiedział o polityce niskich płac Kaczyński.

Jednocześnie dodał, że to co robi partia rządząca, jest też w interesie wszystkich dobrych przedsiębiorców oraz takich, którzy patrzą:

[…] w przyszłość, i w interesie polskiej gospodarki”.

W rozmowie odniósł się także do zarzutów, wedle których firmom zaszkodzi zniesienie ryczałtowanych składek ZUS dla małych i średnich przedsiębiorstw:

Nie spodziewałem się aż takich fake newsów, jak te, którymi w tej chwili nasi przeciwnicy się posługują. Oni twierdzą, że to, co ma być w interesie tych najmniejszych przedsiębiorców, tzn. płacą ZUS od dochodu, a nie ten zryczałtowany, czyli nie 1500 zł, tylko mniej, że to ma dotyczyć tych większych i w związku z tym ten ZUS będzie rósł. To jest po prostu nieprawda, zwykłe oszustwo”.

Jego zdaniem przedsiębiorstwa wcale nie będą bankrutować, ponieważ mają kilka lat na to, aby przygotować się i zacząć funkcjonować w nowej rzeczywistości. Dodał, że rósł będzie bardzo wyraźnie popyt na różnego rodzaju towary, przedsiębiorstwa będą się dzięki temu rozwijać i poradzą sobie wówczas z wyższymi płacami.

Jarosław Kaczyński mówił też:

Obiektywna ocena wskazuje, że dzisiaj w Polsce jest po prostu jest lepiej. Bardzo duża część społeczeństwa skorzystała na tych zmianach, które nastąpiły i będzie korzystać. Także Polska jako całość”.

Podkreślał, że społeczeństwu nie można ciągle mówić, że ma zaciskać pasa oraz czekać na lepsze czasy, które nigdy nie nadchodzą. Tę sytuację – mówi prezes PiS – my zmieniliśmy i chcemy zmieniać dalej.

dam/Radiowa "Jedynka",polskieradio24.pl

Komentarze

Reytan2019.09.11 14:21
PIS lepiej zarzadza,aby przekazac Polske Zydom i masonom. Wspanialy sukces. Glosuj na PIS,bedziezsz mial takie same rozbiory jak po PO.
daj mi więcej bo mam mało2019.09.11 9:55
Wielce zdziwiony. Poczekaj na efekty swoich obietnic.
ZupaDębowa2019.09.11 9:31
W tej wypowiedzi nie ma żadnych argumentów uzasadniających sens podwyższena płacy minimalnej. „Jeżeli dochody się zwiększają, jeśli zwiększają się płace, to istnieje nacisk w kierunku unowocześniania się gospodarki. Jeżeli gospodarka się unowocześnia, zwiększa się produktywność - także pracowników i wtedy są podstawy ekonomiczne do tego, by płace rosły”. - mogę prosić o przykład z życia? Jak do tego mają się odnieść przedsiębiorcy, których nie stać na utrzymanie pracowników? Mają patrzeć w przyszłość? Super rada.. Jest wiele argumentów, uzasadniających, że to zły pomysł- wzrost inflacji, wzrost bezrobocia i jakoś trudno znaleźć wypowiedź podważające te obawy.
JONASIK2019.09.11 9:22
Potwierdzam. Dzisiaj jest dużo lepiej, bo wczoraj padało i było zimno. Dziś słoneczko.
Gość2019.09.11 9:16
Mam 27 lat, nie mam dzieci, zarabiam więcej niż minimalna, i jakoś dla mnie się nic nie zmieniło. A jeśli już, to na gorzej.
realista2019.09.11 9:04
Najbardziej to zyskała PATOLOGIA pACUJĄCY TO MIELI DOBRZE BO ZARABIALI!
Darek2019.09.11 9:01
Jest lepiej patologii. Socjalizm Kaczyńskiego demoralizuje społeczeństwo i promuje nihilizm oraz lenistwo. Wyrzucono z kraju polskie innowacyjne firmy technologiczne, mamy najniższy w XXI wieku wskaźnik inwestycji. Fakt że PO kradło więcej niczego nie usprawiedliwia - oba byty powinny przejść do niebytu.
lolek kremowka2019.09.11 8:59
Jasne! Można np. obrady sejmu przerwać bo kolidują z kampanią wyborczą :)
Jarek2019.09.11 8:46
Chyba tylko nierobom.
Czarek2019.09.11 8:41
Wałęsa obiecywał i nie dał a Jarosław Kaczyński nie obiecywał a dał dziesiątki razy więcej niż tamten obiecał. Nie wspomnę o Tuskach, Rostowskich i Cimoszewiczach, którzy twierdzili, że się nie da zrobić tego co zrobili Kaczyńscy. A on po prostu robi to co Pan Bóg nakazał: z miłości do ludzi każe się dzielić dobrem wspólnym bo tylko ustrój społeczny który jest oparty na solidarności, czyli na tym, że "jedni drugich brzemiona niosą" jest tym, który zapewni dobrobyt całemu społeczeństwu.
Jarek2019.09.11 8:49
Dali Ci, dobre Pany. A do roboty, to nie łaska? Mam takich "sąsiadów" co weekend grill, piwko, do roboty nie chodzi (zwolnił się), żyje z plusów. Prawdziwa neokomuna. Wstydziłbyś się Czaruś. To pasożytnictwo. Kiedyś dawałem kasę na fundacje i inne. Teraz skoro przejął pieczę nad "potrzebującymi" rząd, niech rząd daje. Wystarczająco dużo mi zabierają.
Marian2019.09.11 8:59
Pozdrow Inowroclaw.
Ryszard2019.09.11 10:26
Pasożytnictwem jest żerowanie na obywatelach ciężko pracujących jak to było w zwyczaju za Po-wskiej mafii.Praca ciężka, koniecznie od kołyski aż po grób za ochłapy!Taka była rzeczywistość.Oczywiście nie dotyczyło to "elyt". A tego typu programy prorodzinne i socjalne jeszcze na większą skalę są we wszystkich krajach w UE. Więc nic nie daje, czy rozdaje, tylko przywraca normalność w funkcjonowaniu państwa.
realista2019.09.11 9:05
Kaczor to daje nie ze swoichj on NA TYM ZŁODZIEJSTWOE NAJLEPIEJ WYSZEDŁ
Artur2019.09.11 8:34
Jarka po prostu nie można nie kochać. Całe swoje życie poświęcił Polsce. Gdybyśmy mieli więcej takich ludzi jak on Polakom niczego by nie brakowało. Dziękuję Panu Bogu za braci Kaczyńskich. W historii naszego kraju mają już zapewnione zaszczytne miejsca. Dziś Jarosławowi mogą dziękować niemal wszyscy: ubogie i zamożne matki, emeryci, pracownicy supermarketów. Wszystkim poprawiły się warunki życiowe. Polska gospodarka dostała ogrom kradzionych wcześniej pieniędzy, które złodzieje za czasów PO i lewicy pakowali po różnych szwajcarskich i niemieckich bankach. Lewica i liberałowie z PO chcieli utrzymania dużego rozwarstwienia społecznego i zróżnicowania poziomu życia - tylko nieliczni za ich rządów mogli sobie pozwolić na wczasy za granicą, na godne jedzenie i odpoczynek. Dziś różnice się zacierają i osoby pracujące w Biedronkach Lidlach i Auchanach muszą być szanowani przez swoich pracodawców.
Darek2019.09.11 9:04
Zło jakim jest PO nie usprawiedliwia zła jakim jest PiS.
alex2019.09.11 9:11
no ale co by nie napisac to mamy rzad ktorego od czasu wojny nie bylo by wypelnil tyle obietnic wyborczych z przed 4rech lat. nie wszystko robia idealnie ale po troche i do przodu.a to widac
realista2019.09.11 9:07
tAKIM JAK TY NIEROBOM!!!!!!!!!!!! Bo ludzie ciężko pracujący są stale okradani !!!!!!!!!!!! Coraz to nowe podatki inflacja ! Nie mówiąc o emerytach , których psychol ma w DOOOpie