14.11.14, 11:54Jarosław Kaczyński (Telewizja Republika, YouTube)

Jarosław Kaczyński: Nie byłem ojcem politycznym Adama Hofmana

- Sprawa Hofmana na pewno nam zaszkodziła. Jednak nasza stanowcza reakcja dla części opinii publicznej na pewno była znacząca. To sygnał, że można w Polsce działać inaczej. Proszę zwrócić uwagę na pana Nowaka czy odpuszczanie przez PO sprawy pani Gronkiewicz-Waltz.Albo na to, że raport w sprawie afery podsłuchowej miał być pod koniec września i nadal nie powstał - mówi Kaczyński w rozmowie z "Super Expressem". - Przecież to oszukiwanie opinii publicznej zupełnie wprost! W niezwykle ważnej i kompromitującej dla władzy sprawie - dodaje Kaczyński.

Prezes PiS uważa też, że gdyby inne partie zastosowały podobne standardy, to miałyby problemy z kadrami. Polskie życie polityczne byłoby jednak, dużo uczciwsze. Jarosław Kaczyński nie zgadza się też z twierdzeniem, że był politycznym ojcem Adama Hofmana, choć  zaznacza, że cenił jego umiejętność walki i polityczną sprawność.

Prezes partii zdradza też, że dla jego ugrupowania sukcesem w wyborach samorządowych będzie wygranie wyborów do sejmików wojewódzkich. - To jest ta część, którą można przeliczyć i przełożyć na politykę partyjną - mówi. Zachęca, by Polacy poparli kandydatów PiS, bo tylko oni mogą oczyścić Polskę. - Sytuacja w Polsce lokalnej jest niekiedy jeszcze gorsza niż w centrali. Mamy do czynienia z wieloma patologicznymi zjawiskami. Wierzę w to, że nasi samorządowcy wezmą się za to w sposób bardzo energiczny, a my będziemy ich bardzo ostro pilnowali (…). Krótko mówiąc, będzie nowa jakość. Trzeba tylko wygrać. Wiemy, że są takie województwa, w których na pewno nie wygramy, ale jest sporo takich, gdzie jest szansa na władzę - mówi Kaczyński.

ed/Super Express

Komentarze

anonim2014.11.14 12:03
Jarek to niemota polityczna, bez jaj i mózgu!!! licencjonowana opozycja od Tow. Kiszczaka, która umożliwia trwanie PO przy władzy! Najlepszym tego dowodem jest permanentne i celowe przegrywanie wyborów za wyborami!!! Nie mówiąc już o tym, że, programowo niczym się nie różni od PO (udaję katola i patriotę) ale zawsze są razem w najgorszych dla Polski sprawach (kolaboracja z UPA, oZUSowanie umów, itp.) NA pohybel draństwu!
anonim2014.11.14 12:09
trole rozmydlające afery PO w akcji, ale J. Kaczyńskiego to za samo istnienie by wysłali w kosmos, jak trzeba mieć mózg (sumienie) wyprane z wszelkiej oceny dobra i zła, relatywizacja prawdy w akcji panie marek
anonim2014.11.14 13:02
@ villain za sprośne żarty po pijaku chciałbyś ludzi z partii? a cóż to za przestępstwo;)
anonim2014.11.14 13:18
Zawsze się trafi czarna owca,zastanawia mnie, od dłuższego czasu, popularność politologii wśród studentów.Kiedyś fan klub Lenina (potoczna nazwa kierunku: nauki polityczne) był kierunkiem dla młodzianków unikających wojska i tępawych lal.Dzisiaj Mekka dla... .
anonim2014.11.14 13:33
A kto jest tym politycznym ojcem???? Za kim to Hofman się włóczył i wazelinę pchał kilogramami....?
anonim2014.11.14 13:47
I gratulacje za dobrą , zdrową reakcje.!! Aferzystów z partii rządzącej juz nie da się policzyć i co cisza? CBA się przepracowuje już a winnch nie ma. Kazdy jest dorosły i odpowiada za siebie. Niech odpowie Kopacz jak nas w bagniła w miliardowe straty w sprawie energetyki. Podpisała na nas wyrok śmierci finansowej. I da Bóg po wygranych wyborach wysłać ją trzeba do pracy na budowę za 1600zł i do 67lat!!
anonim2014.11.14 15:17
Hofman to szmata