01.02.19, 16:28zdj. screen TVP Info

Jarosław Kaczyński żąda przeprosin od PO. Chodzi o 'Srebrną'

Jarosław Kaczyński domaga się od Platformy Obywatelskiej przeprosin m.in. za zamieszczanie w internecie materiałów, w których politycy PO sugerowali, że lider PiS mógł popełnić przestępstwo płatnej protekcji.

Kaczyński skierował do PO wezwanie przedsądowe. O szczegółach dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, która powołuje się na informatorów w PiS. Do wezwania dołączone są skany grafik, w których na zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego nałożone są podpisy: „Prezes Kaczyński ukrywa majątek? Taśmy dowodzą, że zarządza milionami”, „Dwie wieże Kaczyńskiego miały kosztować 1,3 miliarda zł” oraz „Kaczyński ukrywa majątek, uczestniczy w spotkaniach jako reprezentant Srebrnej” czy „Kaczyński mógł popełnić przestępstwo powoływania się na wpływy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”. Pod przeprosinami dla prezesa partii rządzącej miałby znaleźć się podpis: Platforma Obywatelska RP. W wezwaniu przedsądowym były premier domaga się także przeprosin z podpisem przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny oraz zamieszczenia wszystkich przeprosin do 7 lutego b.r. na profilach partii w mediach społecznościowych, na tydzień, z funkcją "przypięcia". 

Przewodniczący PiS chce również opublikowania oświadczenia w dziale "Kraj" portalu wyborcza.pl, a także wpłaty przez PO 15 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Kaczka fiu-bździu2019.02.1 17:49
Tetryk kontratakuje. Zaraz się okaże, że to wcale nie gnom to wszystko gadał, tylko jego klon. A nie, zaraz, klona już nie ma.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.1 17:30
Konusie przeproś Polaków!