26.05.20, 06:45Screenshot Youtube - ipn kraków

Jerzy Bukowski: Nie wolno przedawnić zbrodni komunistycznych!

Nie wolno przedawnić zbrodni komunistycznych

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popiera zapowiedzianą przez posła Antoniego Macierewicza inicjatywę takiego znowelizowania ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, aby przedawnieniu nie uległy 1 sierpnia br. wszystkie zbrodnie komunistyczne poza morderstwami.

W dniu 72. rocznicy mordu sądowego na jednym z największych bohaterów XX wieku - rotmistrzu Witoldzie Pileckim kategorycznie stwierdzamy, że takie przedawnienie byłoby ogromną porażką III RP i wyrazistym dowodem, że jest ona bardziej kontynuacją PRL niż II Rzeczypospolitej.

Żadne zbrodnie popełnione przez ludobójców nazistowskich i komunistycznych nie powinny się przedawnić, a ich sprawcy czuć bezkarnie. Jesteśmy to winni ofiarom oraz przyszłym pokoleniom, które muszą mieć świadomość, że mordowanie i prześladowanie ludzi w imię jakiejkolwiek ideologii zawsze spotka się z odpowiednią karą, nawet po wielu latach.

Przed sądami niepodległej Polski powinni stawać nie tylko szeregowi funkcjonariusze aparatu przemocy PRL, ale także ci, którzy wydawali im rozkazy, a do tej pory unikali odpowiedzialności za swoje haniebne czyny spełniane w imię interesów Związku Sowieckiego - ich prawdziwej ojczyzny.

Kraków, 25 maja 2020 rzecznik POKiN

dr Jerzy Bukowski

 

 

Komentarze

Motyl2020.05.26 17:04
Tylko wódka,napędza ten twórczy umysł.Wypociny na ostrym kacu..
Zaniepokojona2020.05.26 14:41
PiS obiecało dekomunizację, teraz chcą wprowadzić taką ustawę. Oczywiście, jest to słuszne i potrzebne. Tylko dlaczego słudzy dawnego systemu dalej zasiadają na szczytach władz? Nie sposób nie wspomnieć o Andrzeju Kryże. Przypominam, że Andrzej Kryże sądził opozycjonistów, a jego tata Roman wydał wyrok śmierci na Pileckiego.I ten człowiek dwa lata siedział w Ministerstwie Sprawiedliwości za pierwszego rządu PiS. Potem była dość śmierdząca sprawa Piotrowicza. Ile takich komunistycznych złogów jeszcze rządzi?
Maciej2020.05.26 10:06
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był Sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej - PZPR !!!! Towarzysz Stanisław M. bierze emeryturze cztery tysiące złotych NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!! - KTO JEST BENEFICJENTEM !!!
Darek2020.05.26 9:56
Ale zbrodniarze komunistyczni z PiS nie dopuszczą do blokady przedawnień. Taki Andrzej Kryże, syn mordercy rotmistrza Pileckiego, sam stalinowski sędzia, który skazywał opozycjonistów dochrapał się w rządzie Kaczyńskiego posady sekretarza stanu i zastępcy Ministra Sprawiedliwości (Ziobro). Podobnie prokurator stanu wojennego Piotrowicz - też kryty przez PiS został nielegalnie mianowany sędzią dublerem Trybunału Konstytucyjnego. Cała śmietanka komunistycznych zbrodniarzy znalazła swoje miejsce w szeregach PiS które gwarantuje im nie tylko bezkarność i przedawnienie ale też stanowiska i wysokie apanaże do końca życia, a po śmierci za zasługi dla ZSRR i Izraela także ich resortowym dzieciom.
Aryjczyk2020.05.26 7:45
Zbrodnie trzeba rozliczać i karać a termin przedawnienia tu nic nie wnosi do sprawiedliwości poza propagandą i przyzwoleniem na miłe drzemanko prokuratury.
oLo2020.05.26 7:15
Bukowski a zbrodnie sekty katolickiej można przedawnić?
anonim2020.05.26 7:09
Przede wszystkim mocodawcy!
Pamięć o ofiarach komunizmu2020.05.26 6:59
Obrońca Komuchów katolicka kretynizacja polsk i- pewnie jest jednym z nich.
katolicka kretynizacja polski2020.05.26 6:55
Tak samo nie wolno przedawnić zbrodni kościoła katolickiego i jej urzędników tzw. księży!
Klapaucjusz2020.05.26 14:40
Nawet bardziej. PRL, które skazało na śmierć rotmistrza Pileckiego nie istnieje od 30 lat, ale Kościół Katolicki chwali się nieprzerwanym istnieniem od 2000 lat.