30.05.14, 21:33fot. Wikimedia Commons

Jerzy Owsiak boleje nad tym, że Polacy nie są otwarci na "kobietę z brodą"

Jerzy Owsiak prorokował, że „kobieta z brodą” to jeszcze nie wszystko i że prawdziwa różnorodność jest dopiero przed nami. Niestety, według szefa WOŚP Polacy są zbyt mało tolerancyjni, aby zaakceptować wszystkie jej przejawy w swoim kraju. I tu podaje Owsiak przykład polskich kibiców (chyba chodziło mu o kiboli, ale nie wszyscy rozumieją różnicę).Owsiak mówi, że polski kibic to postać, która odstrasza „niektóre środowiska czy osoby” przed przyjazdem do Polski. "Ludzie pragną różnorodności, są na nią otwarci, chcą tego. Komu to przeszkadza i będzie zamknięty, to jest jego sprawa. Ale Polacy chłoną to. Ja myślę, że to nam bardzo ubarwia życie i czyni lepszym, ciekawszym, bardziej efektywnym".

"Boję się, że u nas Polacy sobie z tym tak nagle by nie dali rady, gdyby nagle w Warszawie powstała dzielnica chińska. Nie do końca tak wierzę, żeby to było ok, że też może byśmy się zaczęli boksować, że tego jest za dużo. My nie jesteśmy tacy tolerancyjni. Wydaje mi się, że Polacy dosyć rasistowsko się potrafią zachować". Ja więcej zachowań rasistowskich widziałem w Londynie niż w Warszawie, no ale co tam, Pan Owsiak wie najlepiej.

Najbardziej kuriozalne jest to, że Owsiak mówi jakby ktoś kazał mu specjalnie oczerniać polskie społeczeństwo: "Nawet ludzie mówią mi ze świata, gdy dyskutujemy: wasze zachowania niektóre rasistowskie, chociażby kibiców, powstrzymują nieraz niektóre środowiska czy ludzi, żeby tutaj przyjeżdżać. Tak jakby trochę straszą. To niedobrze, że tak właśnie o nas myślą".

Ale wiemy, dzięki Owsiakowi co należy zmienić, by wizerunek Polski był przyjazny różnorodności. "Ale trzeba próbować i trzeba to robić, żeby nie stanąć w miejscu. Bo wtedy byłoby najgorzej. Właśnie ta różnorodność zaczynając od jedzenia, kończąc na tym, jak możemy się zachowywać, jak możemy się zmieniać. Musimy się uczyć. Im więcej będziemy przywozili ze świata, tym bardziej będziemy wiedzieli, co jest grane".

A ja wolę,  by Polacy byli sobą. A nie jakąś abstrakcyjną grupą ślepo zapatrzoną we współczesną "kobietę z brodą".

mod/pomorska.pl/wpolityce.pl

Komentarze

anonim2014.05.30 21:43
Te owsik w Krakowie spore tłumy angoli non stop przesiadują i demolują otoczenie kiedy przedawkują substancje w Polsce niedozwolone. Nie naznaczaj negatywnymi cechami wyłącznie Polaków bo coraz bardziej wyłazi z ciebie parszywa ateistyczna kreatura. Kiedy Owsik przedstawisz dokumenty swojej szemranej działalności w wośp i przestaniesz wreszcie posługiwać się chorymi dziećmi jak wabikiem do nabijania kabzy którą przeznaczasz na ateistyczny menelski zlot pętaków.
anonim2014.05.30 21:49
Panie Jurku, kobieta z brodą to była atrakcja w przedwojennych lunaparkach. Szkoda, że w dwudziestym pierwszym wieku nie stać nas na bardziej wysublimowane rozrywki. Co do Warszawy, to wprawdzie dzielnicy chińskiej nie ma, ale jest chińskie osiedle i może mi Pan wierzyć - nikomu to nie przeszkadza.
anonim2014.05.30 22:02
Panie Owsiak... Mnie naprawdę nie obchodzi co o Polakach myślą różni zachodzi degeneraci. Niech się śmieją... z siebie i swoich idiotycznych pomysłów.
anonim2014.05.30 22:42
@LadyAnn Kochana, proszę bez samokrytyki, my (i jeszcze parę osób) różnimy się zdecydowanie:-))
anonim2014.05.30 23:00
@LadyAnn My Lady, tedy bądźmy razem, a nikt nam nie podskoczy (przepraszam za kolokwializm:-)
anonim2014.05.30 23:17
@LadyAnn Jeszcze na to za wcześnie, ale nie jest to całkiem wykluczone:-)
anonim2014.05.31 0:38
Jerzy Owsiak niech w końcu pokaże faktury
anonim2014.05.31 8:56
Jurek przeczytaj lub posłuchaj co mówią naukowcy biolodzy, na temat homo, trans itd. Nauka jest jedna i nie może być w sprzeczności sama z sobą. Biolodzy o zaburzeniach homo mówią na podstawie nauki. Gender mówi na podstawie zakłamania ideologicznego. PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.05.31 16:34
Jak się Owsiakowi Polacy nie podobają, to niech się od nas odczepi.
anonim2014.06.6 20:05
znalazł pan słoik?