27.06.14, 06:02Mirosław Orzechowski (fot. Maskacjusz TV/YouTube)

Jest doniesienie do prokuratury ws. "Golgota Picnic"

„Złożyłem doniesienie do prokuratury, że planowana jest publikacja rejestracji filmowej obscenicznego widowiska "Golgota Picnic", który ma na celu wprost obrazę uczuć religijnych i bluźnierstwo przeciw prawdom naszej wiary” – poinformował w czwartek Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji oraz były poseł LPR.

Również w czwartek w łódzkiej Fabryce Sztuki odbyła się projekcja nagranego spektaklu Rodrigo Garcii. Zdaniem Orzechowskiego, grozą jest łączenie „Golgota Picnic” z aferą taśmową (w teatrze odczytywano sztuki).

„To jest wyjątkowy obraz tego, co dzieje się w tych instytucjach. W jakiś sposób ma to odniesienie do kontrowersyjnych wystąpień, których wysłuchujemy w telewizji z nagrań polityków, którzy posługują się wulgarnym, knajackim językiem” – argumentował Orzechowski. I na koniec dodaje, że nie spodziewał się, iż dożyje czegoś takiego w wolnej Polsce. 

MaR/Gazeta.pl/Maskacjusz TV


Komentarze

anonim2014.06.27 6:31
@axal13 "Członkowie Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Łodzi doniesienie o możliwości popełniania przestępstwa. Chodzi o „Golgota Picnic”." Jak byk stoi: " MOŻLIWOŚCI popełnienia przestępstwa". Prokuratura zbada i wyda decyzję. Pewne sprawy po to oddajemy sprawy do prokuratury ponieważ podejrzewamy przestępstwa ale nie jesteśmy pewni bo w tej sprawie nie uczestniczymy-nie widzieliśmy, nie wiemy, nie jesteśmy pewni itp.
anonim2014.06.27 6:42
Brawo!
anonim2014.06.27 6:44
Nie widzialem spektaklu, podobnie jak 99% tych protestujacych swietojebliwych babć i skrzywdzonych przez los narodowcow. Nie chcesz? Nie idz. Zmow zdrowaśke, zeby w teatr uderzyl meteoryt a tym, a reszcie daj obejrzec sztuke, jesli tego chca.
anonim2014.06.27 6:52
@marian12321 To napisz proszę jeszcze dla równowagi aby 99% przeciwników świętojebliwych ludzi, zmówiło to co tam chcą aby meteoryt uderzył w kogo tam chcą i dali spokój swiętojebliwym. A nie z gołymi cyckami do dzwonów, jakieś durne obłapianie księży............Jedni mają swój performance drudzy też mają swój performance
anonim2014.06.27 7:00
Jezus powiedział „Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.”(Mt 18, 7-8) Za pseudo artystów i dyrektorów tych placówek teatralnych, w których jest prezentowana „Golgota Picnic” trzeba się modlić o dar nawrócenia –modlitwa taka to akt miłosierdzia w stosunku do bliźnich błądzących z dala od Drogi Zbawiania --------------------------------------------------------------------------- Koronka o zwycięstwo nad szatanem http://www.maryjni.pl/koronka-o-zwyciestwo-nad-szatanem,691
anonim2014.06.27 7:17
spektakl promujący zboczeńców pedałów pedofilów i inne obrzydlistwa
anonim2014.06.27 7:20
@Tomek513 Proszę Cię, to katolicy zawsze sa agresorami. Cenzurowanie swiata wedlug wlasnego widzimisię. A to klub go-go, a to zakaz pedalowania na premierze ksiazki Grodzkiej, a to protest przeciwko koncercie Dody, bo ma wyrok... Widziałes kiedys, zeby katolickie eventy, jak pielgrzymki czy msze święte były zakłócane?
anonim2014.06.27 7:33
@marian12321 Gdyby katolicy nie bronili przed rozlewaniem sie szamba, to wszyscy by się potopili w fekaliach. Wy też !
anonim2014.06.27 10:12
Na taką "sztukę" jest jeden dobry sposób wypróbowany we Francji. Tam też były podobne prowokacje. Jedna z przybudówek frontu narodowego zrobiła niemal kopię takiego "dzieła" tylko, że nie o chrześcijanach, ale o żydach. O islamie nie zrobili, bo pewnie bali się zamieszek:P I co się okazało? Ci co darli szaty nt. "kneblowania sztuki" i "cenzurze" (głównie lewacy) chcieli zakazać "dzieła" uderzającego w żydów. Uzasadniali to, że "sztuka" jest "antysemicka" więc powinna być zakazana. Zatem przyznali, że pierwotna sztukabyła chrystianofobią. Poza tym wyszło, że wbrew deklaracjom lewicy nie wszystkie religie są równe (przynajmniej dla lewicy), a także że sztukę można cenzurować. Ta reakcja poskutkowała, choć nie wiem na jak długo. W Polsce można zrobić podobnie np. Jom Kippur piknik. I obserwować hipokryzję lewactwa. Nie wieżę, że wtedy GW, Hartman i reszta będą bronić wolności sztuki. Ewentualnie jakby protestowali można przytoczyć ich własne słowa:) No chyba, że są religie równe i równiejsze według lewicy.