27.04.19, 19:22

Joanna Kopcińska: Zapraszamy opozycję do okrągłego stołu

Jesteśmy otwarci na dialog i rozmawiamy. Debata przy okrągłym stole na temat edukacji, to było również zaproszenie skierowane do ugrupowań pana Grzegorza Schetyny - mówiła Joanna Kopcińska na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami.

Przedstawicielka rządu tym samym po raz kolejny zapewniła, że PiS jest gotowy do dyskusji ws. naprawy polskiego szkolnictwa.

Naszego rządu nie trzeba przekonywać do tego, żeby podnosić wynagrodzenia nauczycieli, a także innym grupom zawodowym. My to czynimy i nie trzeba nas przekonywać strajkami czy protestami. W przypadku nauczycieli rząd PiS od 2017 roku podnosi im wynagrodzenie i już we wrześniu tego roku będziemy mogli mówić, że na przestrzeni od grudnia 2017 roku i końca 2019 roku nauczyciele dostaną o ponad 20 proc. wyższe wynagrodzenie - mówiła.

Dlatego zapraszamy przedstawicieli opozycji, Platformy Obywatelskiej, żebyśmy usiedli i wypracowali, jak dojść, w jakim czasie do wyższych wynagrodzeń, a przede wszystkim jak zmienić naszą szkołę w nowoczesną i innowacyjną. Szkołę taką, jakiej oczekują uczniowie i rodzice. I szkołę taką, w której nauczyciele będą mieli godne warunki pracy i godne uposażenia - dodała.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

Ciemnota to kupi?2019.04.27 22:38
Aby porozmawiać o du..... Maryni nie trzeba takich zachodow
Cogito ergo sum2019.04.27 19:43
ZNP i Broniarzowi nie chodziło o lepszą edukację. Nawet pieniądze nie były na pierwszym miejscu. Tu chodziło o podpalenie Polski a podpałką mieli być uczniowie. Wybitnie cyniczna gra nauczycieli. Tymczasem Wielki Strateg ich przechytrzył a nawet wciągnął w pułapkę. Jak usiądą do stołu to będą musieli rozmawiać o niewygodnych dla siebie sprawach np nadmiernej liczbie dni wolnych. Teraz cały tydzień jest wolny a Wlk Czwartek czy Wlk Piątek to co? Dlaczego nauczyciele wtedy nie pracują? Przecież szkoła jest neutralna światopoglądowo. Jak nie usiądą do stołu to za nich ktoś podejmie decyzję a oni wyjdą na pieniaczy.
Do LEWAKUW2019.04.27 19:40
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 19:45
Ojeeeeej smuteczek Jelonku zaślepiony o tym, że jp2 nie był "wspaniałym rodakiem" świadczą dwie podstawowe sprawy: 1. Krycie swoich kumpli pedofilów 2. Bezmyślna propaganda antygumkowa w Afryce wobec niewykształconych ludzi, która spowodowała lawinowy wzrost zachorowań na HIV oraz śmierci na AIDS ...świadczy to wręcz o tym, że był zwyrodnialym skuurwysynem, ale dla ciebie może być "święty", cudowny i najlepszy, zwisa mi to i powiewa, przecież wiem jakie czubki udzielają się na tym portalu, wszystkiego tu się spodziewam :)
JaKi2019.04.27 19:37
Czyżby reforma edukacji tak chwalonej minister Zalewskiej sprzed 3 lat się nie udała,skoro wszyscy mówią ze trzeba znów reformować edukację?
szcze na PiS2019.04.27 19:29
Nauczyciele nie dajcie się wciągnąć w gierki PiSich gnojków, zrobią na was samosąd przed kamerami wespół z katolickimi zj*bami!
4 przecinek 9 procenta janusza2019.04.27 23:06
Zapomniałeś o zj*banych z natury pokroju korwina :D Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=IZptiQtCplo
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.27 19:27
Zrobiliście sobie "okrągły"kwadratowy stół. To sobie go dosuńcie do ściany i z nią pogadajcie. Frajerzy. Do zobaczenia po wakacjach !
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 19:25
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 19:25
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 19:24
Program ochrony Polaków i Polek przed tzw. "wartościami" chrześcijańskimi/katolicyzmu 1. Tolerancja katosekty oraz innych religiii pod warunkiem nie ingerowania w prawo stanowione, politykę, życie społeczne. Wszelkie zakusy tępione w zarodku i surowo karane 2. Zakaz propagandy ideologii religijnych (dotyczy również symboli) w miejscach publicznych, w tym placówkach oświatowych, urzędach, Sejmie RP, mediach masowego przekazu 3. Zakaz kolportowania biblii, która nawołuje do nienawiści, przemocy, zbrodni. Do przemyślenia ewentualny kolportaż wyłacznie dla dorosłych za okazaniem dowodu, a sama książka zakryta czarną folią tak jak kioski robią z czasopismami pornograficznymi. Zakaz publicznego odczytu. 4. Rozdział kościoła od państwa jako fundament świeckiej demokracji 5. Apostazja na życzenie listem poleconym, w tym zakaz nie tylko przetwarzania danych osobowych, ale także nakaz ich definitywnego usunięcia z dokumentów parafialnych 6. Zakaz chrztu oraz przetwarzania danych osobowych dziecka aż do ukończenia 18 roku życia, kiedy samo będzie mogło podjąć decyzję 7. Zakaz uczestnictwa ideologów religijnych we wszelkich uroczystościach państwowych, zakaz wstępu księży do szkół, szpitali, urzędów w charakterze innym niż zwykły petent 8. Penalizacja mowy nienawiści ze względu na homofobię oraz wolność od religii 9. Wypowiedzenie konkordatu, a co za tym idzie odebranie kościołowi dóbr, które ten zagrabił, bądź nabył po cenach nieadekwatnych rynkowo. Wystawienie rachunku-korekty do faktur za najem przez kościół ziem i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach. 10. Opodatkowanie tacy