31.10.18, 09:27Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

K. Morawiecki do Kukiza: Paweł, odejdź z polityki!

W rozmowie z "Super Expressem" Marszałek Senior Kornel Morawiecki odniósł się do dziwnych wpisów Pawła Kukiza na Twitterze po odejściu z ugrupowania Kukiz'15 Jakuba Kuleszy. 

Nie będziemy po raz kolejny przytaczać wpisów Kukiza, ponieważ w miniony weekend mówiono i pisano o nich wystarczająco, ich treść jest doskonale znana. Wiemy też, że lider Kukiz'15 nie oszczędził  również przewodniczącego klubu Wolni i Solidarni, byłego posła swojego ugrupowania, prywatnie- ojca premiera. 

Zdaniem Kornela Morawieckiego, który opuścił Kukiz'15 już ponad dwa lata temu, Paweł Kukiz powinien odejść z polityki. 

"To przykre, co zrobił Paweł Kukiz. Żal mi go"- stwierdził Morawiecki w rozmowie z dziennikiem "Super Express", odnosząc się do twitterowej nocnej przygody Kukiza. 

W ocenie Marszałka Seniora, wybory samorządowe pokazały słabość ugrupowania byłego muzyka, który zdecydował się wejść do polityki. Jak zauważył Kornel Morawiecki, Kukiz'15 nie wprowadziło do sejmików wojewódzkich ani jednego radnego. 

"Niech Kukiz zajmie się muzyką, a nie polityką"- stwierdził ojciec szefa rządu. W ocenie Morawieckiego, to, co zaprezentował lider Kukiz'15 to "wulgaryzmy na poziomie rynsztoka".

yenn/SE.pl, Fronda.pl