12.08.19, 10:00screenshot Youtube - CEPERolkV6 / asmeredakcja

Kaja Godek porzuca proputinowską Konfederację

Kaja Godek opuściła Konfederację, z którą związała się przed wyborami do europarlamentu. W tej sprawie przesłała nam oświadczenie, w którym wyjaśnia powody tej decyzji. Pojawia się tu między innymi wątek WSI.

 

Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia Godek:


Jak już Państwo wiedzą, ludzie z Fundacja Życie i Rodzina i inicjatywy #ZatrzymajAborcję są poza Konfederacją. Nie była to nasza decyzja, osobiście do końca apelowałam do panów z Konfederacji o rozsądek i uszanowanie tego, jak ważna jest obrona życia dzieci i potraktowanie tego postulatu serio przez formację chcącą się mienić prawicową i być alternatywą dla rządów bezideowych.

Fakty są następujące:

1. Na spotkaniu w ostatni wtorek, o którym środowisko prolife nie zostało poinformowane, wypchnięto prolife z Rady Konfederacji. Pozostało 14 członków Rady - większość to KORWiN i RN, 1 lub 2 miejsca dla Grzegorza Brauna.

2. Na tymże spotkaniu panowie dogadali się co do wszelkich innych aspektów funkcjonowania partii, bez uwzględniania sprawy pro-life.

3. Ustalono przynajmniej wstępnie listy na wybory. Jedyne miejsca mające jakiekolwiek szanse na wejście do Sejmu (tzw. pierwszy koszyk 8 jedynek - Bstok, Krk, Wrocław, Wawa, Rzeszów, Gdynia, Kielce, Lublin - są w całości obstawione ludźmi z tych 3 środowisk. Nie znalazło się tam ani jedno miejsce dla przedstawiciela inicjatywy, pod którą podpisał się prawie milion Polaków (niekoniecznie dla mnie osobiście, proponowałam kandydaturę zastępcy pełnomocnika, ja nie muszę startować, ale inicjatywa musi być traktowana poważnie). Pozostałe jedynki dają niewielkie szanse na wejście do Sejmu, a to z takich "niebiorących" jedynek proponowano start.

4. Jest prawdą, że wypychanie prolife nie spotkało się ze sprzeciwem nikogo z Konfederacji. Grzegorz Braun wspomniał w mediach, że proponował mi swoją jedynkę z Rzeszowa, jednak odmówiłam. Tak, w czerwcu przebąknął coś o takiej możliwości, wkrótce radykalnie zmienił zdanie i brał udział w wypychaniu prolife z Konfederacji.

5. Bzdury o tym, że obrona życia zaszkodziła Konfederacji, chyba nawet szkoda komentować. To na Mazowszu, gdzie byłam liderką listy w wyborach do PE - w niedużym demograficznie rejonie, z małymi miejscowościami, gdzie Konfederacja nie ma silnego elektoratu, dzięki wytężonej pracy i nieustannemu jeżdżeniu po regionie z konferencjami i spotkaniami, dzięki wyrazistości, a nie miałkości postulatów - przegoniliśmy Wiosnę Biedronia - ewenement w skali Polski, gdzie ogółem Konfederacja była za Wiosną.

6. Zarzuty o upublicznieniu przez jedną z osób z naszego środowiska maila dotyczącego dyskusji o wejściu gen Wileckiego i jego kolegów do Konfederacji - są śmieszne.

Po pierwsze - to żaden prywatny mail. To mail służbowy wymieniany między osobami w oficjalnie działającej partii politycznej, dotyczący kierunku polityki tej partii. Dokooptowanie środowisk wymienionych w mailu było rozważane jako opcja otwierania się na nowych ludzi w Konfederacji. Tadeusz Wilecki figuruje w raporcie z likwidacji WSI jako jedna z osób szczególnie odpowiedzialnych za nieprawidłowości opisane w raporcie, obok A.Kwaśniewskiego, L.Wałęsy, J.Szmajdzińskiego i innych. Brał także udział w tzw. "obiedzie drawskim", gdzie wojskowi wraz z L.Wałęsą zorganizowali bunt przeciw Ministrowi Obrony Narodowej i doprowadzili do jego odwołania. Z takimi ludźmi nie koresponduje się, nie dyskutuje, nie prosi o program wyborczy dot. wojskowości, tylko odmawia rozmowy i nawet nie czyni sugestii, że do jakiejkolwiek współpracy politycznej mogłoby dojść!

Po drugie - ujawnienie maila zostało dokonane w ważnym interesie społecznym. Na szali była przejrzystość życia publicznego, świadomość wyborców i dobro wspólne. Czy osoby, które burzą się na ujawnienie maila, naprawdę chciałyby głosować na jakąś partię nie wiedząc, że poważnie dyskutuje ona o współpracy z wojskowymi powiązanymi z WSI?

Po trzecie - To właśnie moment naszego protestu przeciw jakimkolwiek negocjacjom z wojskowymi od Wileckiego był momentem zwrotnym, gdy zaczęła się marginalizacja ludzi z Fundacji wewnątrz Konfederacji. Niektórzy uważają, ze powinniśmy udawać, że korelacji czasowej nie było.

7. Wpisy JKM na Twitterze potwierdzają, że były naciski, aby chować temat obrony życia i homopropagandy w okresie kampanii.Np: "Nie po to chcieliśmy mieć na listach znakomitą obrończynię życia, by zamykać Jej usta - jednak z powodów wyborczych znacznie korzystniej jest głosić te poglądy w TVP, TV "TRWAM" czy "Republice" niż w TVN i PolSatcie."

8. Wczoraj Krzysztof Bosak powiedział: "Myślę, że w Ruchu Narodowym podzielamy pogląd, że nie ma w Polsce, niestety wybory to pokazały, możliwości wprowadzenia do Sejmu formacji na radykalnie antyaborcyjnej i radykalnie antyhomoseksualnej retoryce". Dokładnie tak zaczynał wiele lat temu PiS, a przez lata skręcił mocno w lewo. Konfederacja miała być ideowa i odważna. Tymczasem panowie stracili fason. I to w czasie, gdy wyrazistość i jasne stanowisko ws wojny kulturowej jest tak bardzo potrzebne!

9. W statucie Konfederacji (pisany przez RN z KORWiN) nic o obronie życia wprost. W programie w którejś z kolei wersji jedno zdanie konkretu - dopiero, gdy interweniowaliśmy. Nie przypilnujesz - nie będzie. Tak jest z obroną życia w Konfederacji.

10. Próba określania całej sytuacji mianem przepychanek personalnych czy "fochem" jest dowodem niezrozumienia, o co chodzi. Tu chodzi o obronę życia i rodziny i o największą inicjatywę ustawodawczą w Polsce w obronie życia. Ona w Konfederacji miała być zepchnięta na bok, ciszej w mediach, ogólniej w programie/statucie. Gdyby nie pełniona funkcja może bym i przyjęła jakąś ofertę startu z gorszego miejsca (choć w obliczu sytuacji opisanych powyżej trudno sobie to wyobrazić). Jako pełnomocnik tak dużego i ważnego projektu - nie podejmuję decyzji ważąc dobra osobiste, ale w poczuciu konieczności zadbania o szacunek dla sprawy i projektu. Szacunek wyrażający się m.in. tym, że projekt ten nie stanie się nieistotnym dodatkiem do partii.

11. Fundacja Życie i Rodzina działa dalej, podejmujemy - jak zawsze - akcje antyaborcyjne i anty-lgbt. 10 sierpnia byliśmy w Płocku na kontrmanifestacji do tamtejszej parady równości. Pod sklepami IKEA prowadzimy akcję informacyjną pokazującą prawdę o lgbt. Wkrótce czeka nas obrona przed zarzutami homolobby w sądzie, a w kampanii wyborczej pikiety antyaborcyjne w terenie pokazujące, którzy konkretnie posłowie szczególnie przyczynili się do tego, że wciąż w Polsce zabija się nienarodzone dzieci. Edukujemy, informujemy, działamy.

Kaja Godek

Komentarze

Jarek2019.08.13 11:11
Droga redakcjo proputinowska ? Macie jakieś papiery ? Grzegorz Braun właśnie odebrał zaświadczenie od prokuratury, że nie jest żadnym agentem. Dlaczego kłamiecie ?
zasmucony2019.08.12 18:47
służby wzorowo rozegrały Konfederację, zachowują się oni jak dzieci w przedszkolu, "oddaj moje zabawki, nie będę się z tobą bawił", takim zachowaniem to nawet Biedroń z ferajną zdobędzie więcej głosów, niczego się chłopcy w krótkich spodenkach i dziewczynki z warkoczami nie nauczyli, każdy chce być wodzem, dzisiaj konfederacja nie jest wstanie zaoferować nic oprócz "złego żyda" w czym ma rację ale dla otumanionego pisowska propagandą polaczka kupionego za 500+300=800 nic nie są wstanie zaoferować, zmarnowane kolejne 4 lata , które tylko pod przewodnictwem żydów z PIS umocnią przemianę Polski na Polin
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.08.12 14:58
jak Godek była w Konfederacji to fronda pisała że śmierdzi rosyjską onucą i było zdjecie Godek teraz znów dobra?
Reytan2019.08.12 15:53
Ochrona przed komustycznymi pedofilami to Pani Godek.
kalinka2019.08.12 19:18
Fronad to sługusy a może nawet sama koszerność dla nich nie ważne co pisali wczoraj, doskonale wiedzą , że tępy polski goj nie jest wstanie analizować jakie brednie mu się podaje na tacy stąd takie artykuły, raz jest zła, raz jest dobra, gdyby dzisiaj złożyła hołd Jaroslavowi to artykułów rozpalających jej blask nie byłoby końca,
Jarek2019.08.13 11:12
Szkoda, że fronda nie pisze o tym, że PIS po 4 latach nie zakazał aborcji !
dr.Faszysta2019.08.12 14:23
Mądra decyzja!
Już nie chodzę na wybory, sami się wybierzcie2019.08.12 14:00
To może być udana taktyka. PiS również nie tyka tematu aborcji, oficjalnie jest przeciw, ale "słucha woli ludu" i jest za. I świetnie na tym wychodzi. Jesli Konfederaci będą omijali drazliwe tematy i skupią się na bezpiecznych to i przekaz będzie silniejszy bo nierozmyty na wiele innych rzeczy. To się może udać. Ciemny lud lubi jak mu kadzą a nie wymagają, więc szanse na wejście do Sejmu są.
Reytan2019.08.12 15:50
Jednym slowem,nie nalezy mowic tego co sie mysli ,tylko to co sie oplaca. PIS jast agentura izraelska,a ty czyja ?
Agnieszka2019.08.12 13:54
W tych okolicznościach jest rzeczą oczywistą, że tytuł mija się z prawdą, bo Kaja Godek ze swoją formacja został z Konfederacji wyrzucona a nie ja porzuciła. Wygląda na to, że WSI przejęło dowodzenia także w konfederacji skoro oni zachowują się jak zakłamane pisiory, że nie wspomnę o reszcie draństwa, które choć nie udaje, że draństwem nie jest.
Krzysztof2019.08.12 14:39
1. Kaja Godek nie została wyrzucona z Konfederacji, lecz ona i jej środowisko odeszło z niej. Pani Godek nie spodobała się 1. w Siedlcach, ani 1. w Rzeszowie. Interesowała ją tylko 1. w Kielcach, Lublinie lub w Warszawie. 2. Nie było tematu startu p.Wileckiego z list Konfederacji. 3. Wojskowi zgłosili się do Konfederacji, a szefostwo partii chciało poznać ich poglądy i plany na przyszłość, zwłaszcza polityczne. To tyle w kwestii teorii spiskowych.
Reytan2019.08.12 15:48
Zgoda z Agnieszka.
Palindrom2019.08.12 11:57
Czyżby Kaja Godek myślała, że jest Hartwich i ma do czynienia ze Schetyną?
edi2019.08.12 11:12
UWAGA WYBORCY KONFEDERACJA - to KOŃ TROJAŃSKI
ed2019.08.12 12:01
KOŃ MOSKIEWSKI a Braun to sputnik. Po co mieszać w to Troję.
Palindrom2019.08.12 12:10
Gratuluję "wiedzy" o Wojnie Trojańskiej…
Reytan2019.08.12 15:46
Agentura to POPIS,i smierc Polski,zobaczymy co zrobi Pani Godek.
propolska konfederacja2019.08.12 11:00
Czyli Kaja Godek była dotąd w proputinowskiej organizacji? Cha cha odeszla, bo jej się Siedlce nie podobały a ego prawie takie jak u większości lumpenelit...
Agnieszka2019.08.12 14:12
Poczytaj ze zrozumieniem. Kaja nie latała do Sputnika na wywiady i jakiejś ruskiej wielbicielki Putina nie podkładała na listy Konfederacji. To może najwyższy czas, żeby przyzwoici członkowie Konfederacji ruszyli głową i nie pozwalali słusznych postulatów neutralizować przez ludzi, którzy od dziesięcioleci są na etacie rozwalania od wewnątrz (przy osobistych zyskach) wszystkiego, co Polsce może służyć. Jak jesteś przyzwoity to rusz głową, skojarz fakty nie tylko z dzisiejszego dnia, posłuchaj kilku stron (w tym dawnych współpracowników np. Korwina) a nie bądź pustym klakierem liderków, co ludzi wiodą na manowce i moralne i polityczne!
JPIII2019.08.12 10:47
Nauka mówi, że debilizm nie jest dziedziczny. Godek jest zaprzeczeniem nauki. Jej syn jednak odziedziczył to po niej.
Reytan2019.08.12 15:42
Zakres podlosci i prostytucji,jaki reprezentujesz,mowi o calej Komunie. Katolicy musza kupic lasii stworzyc grupy samoobrony ksiezy ,kosciolow i swietosci.
Reytan2019.08.12 15:43
trzeba kupic laski.
Ad vocem 2019.08.12 20:35
Zasługujesz jedynie na pogardę. Kopnąć cię szkoda.
Beata2019.08.12 10:39
Szanuję Pani działalność jako obrończyni życia, ale delikatniej mówiąc była Pani naiwna przystępując do Konfederacji. Korwin i Liroy-Marzec liderzy tej formacji, nigdy nie kryli swoich poglądów na temat aborcji i delikatniej mówiąc były one na lewo od PIS. Była im Pani potrzebna do poprawienia wyników wyborczych, gdy to się okazało nieskuteczne, pokazali Pani miejsce w szeregu.
Palindrom2019.08.12 12:08
Kaja Godek pomyliła kółko różańcowe z polityką. A co do poglądów Korwina i Liroya to proponuję je poznać, a nie powtarzać fejsbukowo-medialne brednie.
Reytan2019.08.12 15:36
Godek probuje wszystkiego co mozliwe,i TO WLASNIE jest polityka,a nie kretackie i zdradzieckie zdradzanie Polski jak Kurwin. Prawda jest .ze Kurwin jako liberal zawsze byl za aborcja,ale udawal ,ze ustapil.
OZ2019.08.12 10:30
P. Kaju, a czy to nie jest tak, że pani zadaniem jest nieustająca dyspozycyjność poza Konfederacją, na potrzeby wychodzenie w sejmie "za życiem" tylko wówczas by odwrócić uwagę od spraw przegłosowywanych w sejmie CICHCEM, a uderzających w Polską Rację Stanu !!! ???
Reytan2019.08.12 15:33
O co ci chodzi,poza insynuacja,brak konkretow .
and2019.08.12 10:15
Korwin to v kolumna środowisk narodowych, jak do tej pory udawało mu się rozwaliś wszelkie sensowne inicjatywy. Socjopatyczna osobowość i zamiłowanie do destrukcji to nie jest metoda by porwać wyborców.
Palindrom2019.08.12 11:54
A co Korwin ma wspólnego z narodowcami–impotentami, którzy poza marszem raz w roku niczego innego nie potrafią? To już tęczowych stać na więcej marszy w roku i jakąś spójną ideologię…
Agnieszka2019.08.12 14:06
A to Bosak z Winnickim, którzy wywalili Kaję z Konfederacji są ojcami sukcesu Marszu Niepodległości? Ja tam zupełnie inne twarze widzę. Pana Wnnickiego to jak juz widziałabym bardziej jako (oby) nieświadomego ojca "sukcesu" organizacji słynnych urodzin Hitlera skoro takiego debilnego asystenta sobie dobrał, co w najlepszym razie dał się wciągnąć w prymitywna ustawkę TVN.
and2019.08.12 17:13
A to że jak tylko zaczyna pojawiać się jakiś sensowny program to ten odpala tryb 0,5% poparcia hasłem typu: Odebrać prawa wyborcze kobietom!
cyborg 20/12019.08.12 17:45
wasza kc jest za mordowanie dzieci nienarodzonych nie leczenia ciezko chorych dzieci+ wykluczenie tego gorszego sortu z zycia
arbiter elegantiarum2019.08.12 10:15
Pomylił się jej milion podpisów impotentów oraz pań po klimakterium domagających się całkowitego upodlenia kobiet w wieku rozrodczym, z milionem podpisów poparcia dla Kai Godek per se. Władza na ogół uderza do głowy, ale niektórym uderza do głowy jeszcze zanim dorwą się do koryta.
Bogdan2019.08.12 10:51
Poza nienawiścią, razisz wyjątkową głupotą - ARBITRZE TĘPACTWA
ada2019.08.12 11:23
Co za belkot semantyczny!
2..2019.08.12 14:24
Też podpisałem-A w kroczu wszystko okej
Reytan2019.08.12 15:29
Czy bolszewia naprawde jest GLUPIA ?