15.07.19, 07:46(fot. pixabay)

Kara śmierci dla nastolatków za fejkowe bluźnierstwo. Islam w praktyce

W Pakistanie pod zarzutami bluźnierstwa przeciw Mahometowi aresztowano dwóch nastolatków. Według bliskich rodziny lokalna policja spreparowała dowody winy, które stały się podstawą oskarżenia. Chłopcom grozi kara śmierci.
 
Sunny Mushtaq, lat 19 i Noman Asghar, lat 17 wyszli wieczorem z domu, aby rozegrać mecz krykieta. Rodzina zaniepokojona ich długą nieobecnością o aresztowaniu dowiedziała się od znajomych. Chłopcy zostali oskarżeni o „otrzymywanie bluźnierczych zdjęć proroka Mahometa” na swoje komórki. Jak potwierdzają źródła zostały one jednak wysłane przez ich muzułmańskiego kolegę, Bilala Ahmada.

To właśnie równieśnik chłopców złożył donos na policję. „Sunny jest wzorowym uczniem i bardzo dobrym sportowcem” – twierdzi ojciec oskarżonego. Kilka dni przed aresztowaniem posprzeczał się kolegami w trakcie meczu, m.in. z Bilalem. W domu chłopiec często żalił się, że jest źle traktowany przez swoich muzułmańskich kolegów z drużyny. Kilka lat wcześniej grę w krykieta porzucił jego starszy brat Raza. Powodem było również psychiczne znęcanie się.

Pakistańskie prawa o bluźnierstwie są często wykorzystywane do wyrównywania prywatnych porachunków oraz rozniecania nienawiści do mniejszości religijnych – podkreśla William Stark ze stowarzyszenia monitorującego prześladowania chrześcijan (Persecution ICC). Ofiarą takich pomówień mogących skończyć się karą śmierci najcześciej padają chrześcijanie.

Przed kilkoma dniami natomiast więzienie opuścił Nazir Masih, niegdyś woźny w szkole dla niewidomych dzieci. Za kratami spędził pięć lat po tym, jak opowiedział swojemu fryzjerowi biblijną historię Lota i zniszczenia Sodomy i Gomory z księgi Rodzaju. Policja aresztowała Nazira za obrazę proroka Lota, którego postać znajduje się również w Koranie.

Michał Król SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze

Sariel2019.07.15 16:48
Śmieszne jest to, że już niejeden raz widziałem na tej stronie komentarze katolików, którzy sami uważają, że za bluźnierstwo przeciwko Bogu powinno karać się ludzi śmiercią
Wiesław Kaloryfer2019.07.15 14:12
W tym wypadku najbardziej absurdalnym jest to, że bluźnierstwem było nie wysyłanie, a otrzymywanie na komórkę zdjęć, które miały obrażać Mahometa. Jeszcze z tekstu zdaje się wynikać, że ten co wysyłał konsekwencji nie poniósł. Dobrze, że u nas nie ma podobnie, bo pewnie za chwilę więzienia byłyby pełne. Wystarczy, że sąsiad źle spojrzał, albo zbyt blisko ogrodzenie trawę wykosił i zaraz sru mu na komórę jakies foto i donos do dzielnicowego.:)
JONASIK2019.07.15 14:05
Postuluję o dodanie do KK, paragrafu penalizującego obrazę uczuć ateistycznych. Będzie to równowaga dla art.196. Proponuję taki tekst: "Kto obraża uczucia ateistyczne innych osób, znieważając publicznie dorobek Nauki, logikę lub zdrowy rozum, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." Dodałbym jeszcze "Amen" tak dla żartu. No i proponuje, żeby to był art.666, też dla żartu :))
Polak2019.07.15 14:28
A ja proponuję, żebyś najpierw skończył jakąś szkołę, bo to, co napisałeś, jest obrazą dla dorobku nauki, logiki i zdrowego rozumu. Przede wszystkim zaś, jest obrazą dla twoich rodziców, dziadków i pradziadków. Amen.
Jan Radziszewski2019.07.15 23:06
janosiku a co robiłeś żeś taki głupi pochwal się co czytałeś czy może słynne dzieła rewolucjonistów francuskich które Wł Ilicza Lenina pchnęły na drogę ateizmu w piętnastym roku życia ?
robaczek 2019.07.15 13:19
KATOLICY ROBILI TO SAMO, LUB JESZCZE GORZEJ. ISLAM JEST MLODSZY O 600 LAT. tyle. każda religia jest debilizmem. robienie z chrzescijanstwa remedium na radykalizm islamu to zakrywanie jednego G drugim ;] co za różnica. żadna religia nie toleruje drugiej. z założenia. tutaj i tutaj tępa masa zniewolona ideoligia i kierowana przez garstke obłąkańców.
Polak2019.07.15 14:30
To ciekawe, co piszesz :) Cały świat zwariował, prawda? A pomyślałeś kiedyś, że to może z tobą jest coś nie tak?
vvv2019.07.15 14:48
cyt.:"tępa masa zniewolona ideoligia i kierowana przez garstke obłąkańców." - lepszej definicji na ideologię marksizmu i leninizmu nie znalazłam. Brawo!
Jan Radziszewski2019.07.15 23:10
a co będzie robaczku jak ogniste robaki grubości palca będą w piekle penetrować wszystkie twoje otwory ciała
Marian2019.07.15 11:56
Niedługo zachodnia postępowa Europa też wprowadzi takie roziwązania za sprawą swoich muzułmanów ! Brawo !
bezlitosny internauta2019.07.15 10:09
U nas mamy fejki o genderowym potworze zmieniającym chłopców w dziewczynki i etatowo uczącym masturbacji w szkołach. Widzieliście gdzieś „zawodowego zboczeńca” uczącego masturbacji? Gdzie, w której konkretnie szkole? W którym przedszkolu? To ważne. Bo to przestępstwo i w Polsce taka osoba będzie natychmiast aresztowana i ma zagwarantowany medialny proces, a potem zapewne kilka lat odsiadki. Słyszeliście o takim wydarzeniu? Bo ja nie.
Zerr02019.07.15 10:30
Niestety to nie fejki tylko prosta prawda Najpierw zajęcia z Ludźmi Gay sa dla 'zainteresowanych', później dla wszystkich (łaskawie pozwala się wyrazić sprzeciw), później są już oficjalnie obowiązkowe, a na końcu odbiera się dzieci rodzicom sprzeciwiającym się promocji zboczeń. Wszyscy wiedzą, że pouczanie o "prawie" do brandzlowania jest nauczaniem masturbacji. Nauczanie dzieci picia alko nie polega na nauczaniu techniki odkapslowywania pyfka, tylko na przyjaznym poklepywaniu po plecach i mówieniu "masz prawo się upijać".
Piotr2019.07.15 9:52
Następny przykład, że islam pochodzi od diabła. Nie ma w islamie miłości, tylko zabijanie i sadystyczne tradycje. W chrześcijaństwie stawia się na miłość. Nas katolików, czy ogólnie chrześcijan można obrażać nie ryzykując karą śmierci, a jeśli katolik chce wyrazić swoje oburzenie, że kpi się z jego wartości religijnych, to zaraz okrzyknięty zostanie mianem homofoba, zacofańca itd. Wiele osób nie kwapi się, żeby poznać dobre strony katolicyzmu pod kątem historycznym, biograficznym osób świętych, tylko stosują wyświechtane slogany o inkwizycji, wyprawy krzyżowe itp. rzeczy. Wiele spraw historycznych, zostało zniekształconych, przez wrogów kościoła. A później rozmaici agnostycy, gnostycy, ateiści, masoni w szatański sposób kpią z kościoła używając zniekształconej historii.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 8:46
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Daniel K2019.07.15 8:17
To zupełnie jak w katolicyźmie. Wg. Starego Testamentu, którego stosowania w prawie chcą polscy katolicy, co było widać w sprawie pracownika ikei, kara śmierci się należy m.in. gejom, lesbijkom, kobietom które nie dotrzymały dziewictwa do nocy poślubnej, osobom które tatuują swoje ciało, a także wiele drakońskich kar za błache uchybienia. Takie prawo chcą w Polsce wprowadzić katolicy ze swoimi biskupami. Pozdrawiam.
west2019.07.15 8:46
Katolików obowiązuje Nowy Testament. Ze Starego mamy do przestrzegania DEKALOG rozumiany w świetle Nowego Testamentu. Więc panie Danielu K czemu wymyślasz pan niestworzone historie. Jeżeli wynikają one z pana niewiedzy można się douczyć. Jeżeli z innych przyczyn, trudno, samokształcenie na nie nie pomoże...
Jerzy K.2019.07.15 9:58
To znaczy, że wbrew temu co pisała Fronda, p. Tomasz wcale nie został zwolniony za wiarę.
Polak2019.07.15 14:33
To znaczy, że p. Tomasz wcale nie został zwolniony za źle wykonywaną pracę. Lepiej? :)
bezlitosny internauta2019.07.15 10:10
"Stary Testament" obowiązuje was tylko wtedy gdy wam to wygodne. Na przykład by uzasadnić palenie żywcem "czarownic".
Zerr02019.07.15 10:17
Czarownice palono w protestantyzmie. Odrzucono zasady katolickie, przyjęto protestanckie i właśnie dlatego zginęły czarownice w Salem.
Polak2019.07.15 14:24
Szach i mat, panie bezmyślny internauto.
Kajfasz UEropejski2019.07.15 13:08
Zobacz sobie nieuku gdzie geograficznie leży kraj Starego Testamentu i nie wciskaj lewaku że to Polska.
Dżęder2019.07.15 8:13
No właśnie. Gdyby obraził obraz, poprzez zmianę koloru aureoli to kara byłaby uzasadniona.
Polak2019.07.15 14:36
Obrazu nie można obrazić, dziewczynko. Człowieka tak.
JONASIK2019.07.15 8:05
A jaki kraj ma paragraf o obrażaniu uczuć religijnych w KK, art 196??? No jaki? Każdy chyba rozumie, że wysokość kary jest drugorzędna, liczy się to za co się w majestacie prawa karze. Dlatego jesteście śmieszni oburzając się na islamistów, robiąc prawie dokładnie tak samo.
Cool2019.07.15 8:13
Myślę, że każdy normalny kraj ma taki zapis?!
JONASIK2019.07.15 11:20
W Europie kraje, w których za obrazę uczuć religijnych można pójść do więzienia, należą do mniejszości. Należą do nich Polska, Cypr, Malta, Włochy, Grecja, Niemcy, Dania i Irlandia. A na świecie ok 22 proc. – krajów karze za bluźnierstwo, zaś 11 proc. karze za apostazję. W większości są to kraje muzułmańskie, karą może być zarówno grzywna, jak i kara śmierci. Generalnie niezbyt normalne są te kraje...
Zerr02019.07.15 11:36
W europie WSZYSTKIE kraje karzą za 'obrazę Ideologii w randze Religii' - czyli np za tak zwany rewizjonizm, obrazę Żydów (tylko Żydów), obrazę obowiązującej Religii Demokratycznej albo za obrazę Wyznania Wiary Sekty LGBT, a nawet za odmowę uczestnictwa w obrzędach Sekty LGBT, choc to częściej (na razie!) na gruncie cywlnym. Sądy akceptują sytuację, gdy osoby pryatne (i prawne) karzą ludzi którzy odmawiają wypowiedzenia słów Wyznania Wiary Sekty LGBT.
Cool2019.07.15 12:43
Dodaj jeszcze: Austria, Bułgaria, Portugalia, Finlandia, Luksemburg Łotwa! ... We Włoszech lub w Hiszpanii większość z frondowych aktywistów lewackich, siedziałaby już w pudle a w Niemczech nawet do trzech lat! :-))
Zerr02019.07.15 10:16
Każdy - poza półdebilami - rozumie, że wysokośc kary jest pierwszorzędna. Czy może uważasz, że karanie za zodziejstwo jest niedopuszczalne, bo kiedyś w szwecji obcinano za to kończyny? Bardzo słusznie że karze się za bluźnierstwa. Źle że w Islamie bluźnierstwo to w istocie aktywne zwalczanie innych religii fałszywie nazywane 'zwalczaniem bluźnierstw'. Wlewako-ateiści również karzą za bluźnierstwa. I to dosyc brutalnie. Za bluźnierstwo przeciwko Żydom ląduje się w więzieniu. Za bluźnierstwo przeciwko Demokratycznemu Wyznaniu Wiary, czyli za podważanie demokratycznych podstaw naszej teokracji, również. Dlatego jesteście śmieszni oburzając się na islamistów, robiąc dokładnie tak samo.
Jan Radziszewski2019.07.15 23:39
Janosik - a co Będzie jak za Bluźnierstwo, na piekło skarze cię Pan Bóg
Cool2019.07.15 7:54
Tam skazują za bluźnierstwa, w Europie za antysemityzm i homofobie!