19.06.20, 08:30fot. youutube/ Polskie Radio

Stanisław Karczewski: Andrzej Duda wygra w I turze

W dzisiejszej rozmowie z TVN24 senator PIS Stanisław Karczewski odniósł się do bieżącej kampanii prezydenckiej. Stwierdził, że „Andrzej Duda wygra w I turze, minimalnie, będzie 50 proc. z kawałkiem”. Co więcej wyraził także gotowość założenia się z prowadzącym program, o to że urzędującemu prezydentowi nie będzie potrzebna II tura wyborów.

Karczewski odniósł się również do opublikowanego przez TVN24 sondażu Kantar, który wskazuje, że w I turze prezydent Andrzej Duda uzyska 40 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 32 procent. W drugiej turze kandydaci mają bardzo zbliżony do siebie wynik 48 proc. głosów. Zdaniem senatora PIS takie sondaże działają niezwykle mobilizująco na elektorat Prawa i Sprawiedliwości, mobilizując ich członków i sympatyków do dalszej pracy.

W czasie rozmowy były marszałek Senatu odniósł się również do kampanii Rafała Trzaskowskiego, a dokładniej do jego hasła wyborczego, które jego zdaniem zaczerpnął od Lecha Kaczyńskiego zamieniając tylko słowo „uczciwe” na „wspólne”. Stwierdził, że takie posunięcie jest „znamienne”.

Jedną z omawianych kwestii była osoba mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, byłej szefowej sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Karczewski zwrócił uwagę na cyniczną grę jaką prowadzi pani mecenas. W czasie kampanii parlamentarnej „była  zagorzałym zwolennikiem PiS, ZP i prezydenta Andrzeja Dudy”. Teraz zmieniła zdanie, stwierdzając, że bliższym jej kandydatem jest Rafał Trzaskowski. Senator dodał, iż „Pani mecenas jest świetną szachistką, myślę, że w trakcie partii szachów nie zmienia się figur szachowych”.

Karczewski spytany został także o osobę i działalność ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.  „Miałem wątpliwości czy będzie dobrym ministrem, ale świetnie sobie poradził i radzi sobie z epidemią, jest niezwykle zaangażowany. To człowiek ciężko pracujący, to widać było na zbliżeniach i zdjęciach” – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości. Pytany natomiast o kwestię pandemii koronawirusa zaznaczył, że „Nikt nie wie na świecie, żaden naukowiec kiedy epidemia się skończy. Zwycięstwo to nie znaczy zakończenia epidemii (…)zwycięstwo polega na tym, iż dziś chodzimy po ulicach, wróciliśmy do pracy, udało nam się zapobiec temu, co stało się we Włoszech i w Hiszpanii”.

ks/ TVN24

Komentarze

anonim2020.06.19 14:35
Czyżby Karczewski policzył już głosy, u PiSuarczyki wszystko jest możliwe.
Ja2020.06.19 14:25
Pan senator też był gotów się zakładać, że dalej będzie Marszałkiem Senatu!
TTT2020.06.19 10:37
To jest naprawdę historyczna chwila. Polacy musimy się maksymalnie zmobilizować, bo postkomuniści i liberalni lewicowcy w II turze wyborów prezydenckich wszyscy oddadzą głosy na R. Trzaskowskiego. Chyba nie chcemy znowu powrotu do wysokiego 20% bezrobocia, ciągłego szukania pracy, pracy na umowach śmieciowych, braku dodatkowych możliwości zarobkowych z tzw."przeżyciem od pierwszego do pierwszego", braku gospodarczego rozwoju naszego kraju, totalnego zwijania przemysłu i likwidacji zakładów pracy. Nikt nie chce być robotnikiem w niemieckich montowniach za psie pieniądze. Nie chcemy też kolejny podwyższenia wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i 2 dla mężczyzn oraz kolejnej kradzieży naszych środków pieniężnych zgromadzonych w nowych Planach Kapitałowych? Jeżeli jesteśmy mądrym narodem musimy wybrać A. Dudę na Prezydenta RP. Trzaskowski prezydent wszystkich SB-eków, milicjantów, urzędników z PRL-u, aferzystów wyłudzających VAT, nieuczciwych przedsiębiorców, przestępców osadzonych w więzieniach. Zastanówcie się, co on nam da? Kompletnie nic - to reprezentant złodziejskiej Platformy Obywatelskiej i dawnego kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Unii Wolności. Jak Donald Tusk zakładał KLD, to niemiecka partia CDU przywoziła mu całe reklamówki marek zachodnich. Co oni zrobili przez 30 lat? Co zyskał na tym zwykły Polak, nie przekrętas i złodziej ? O komunistach z lewicy i SLD już nie wspomnę, ci tez kradli na potęgę i wspomagali mafijne działania Pruszkowa oraz Wołomina, których ludzie rządzili krajem wiele lat. Chyba nie macie tak krótkiej pamięci. PSL to komunistyczne ugrupowanie, które zawsze współpracowało z lewicą oraz było chłopcem na posyłki lub do trudnych zadań jak podnoszenie wieku emerytalnego lub kradzieży pieniędzy z OFE. Konfederacja to typowo prorosyjska partia, a K. Bosak jest nadal przedstawicielem stowarzyszenia bilateralnego Polska-Izrael, wieloletni współpracownik Macieja Giertycha ( tu bardzo wartościowy link z którego dowiadujemy się kim jest K. Bosak: https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww ). Jedynym kandydatem mającym w sercu interes Polski i Polaków jest jeszcze Marek Jakubiak, ale niestety nie ma on szans. Tak wiec zastanówcie się na kogo oddacie głos w wyborach - bo komuniści zewrą szyki to jest pewne !!!
Kilian Mbape2020.06.19 8:49
Chyba na fujarce, w którą dmucha Kaczyński. Ale dmuch ma juz za słaby.
f232020.06.19 9:07
i kolano od klękania wysiadło
fc2020.06.19 10:39
Masz małego fiutka, więc na nim nie zagrasz, no i panienki baaardzo są zawiedzione.