29.10.15, 08:50(fot. tv republika)

Karczewski: Jesteśmy gotowi na referendum w sprawie likwidacji gimnazjów

- Nie miałem wątpliwości, że Beata Szydło zostanie premierem. Znak zapytania gdzieś się być może pojawił, ale we władzach PiS nie było wątpliwości. Kiedy pojawiały się te informacje Beata Szydło traktowała je jak plotki. Ma duże doświadczenie, jest twardą i zdecydowaną osobą. Radzi sobie z sytuacjami stresowymi - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef sztabu PiS i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.

Wicemarszałek Senatu odniósł się do pomysłu, by zlikwidować gimnazjum.

- Jesteśmy za tym, żeby to wprowadzić. Proces edukacyjny na pewno będzie lepszy, korzyści dla dzieci, korzyści dla młodzieży będą z tego bardzo duże. Natomiast koszty nie będą wcale aż tak duże. Będziemy chcieli przeprowadzić tą reformę tak, żeby ona powstała w wyniku znowu dialogu, rozmowy, konsensusu. Będziemy rozmawiali dalej ze środowiskiem nauczycielskim. Teraz będzie tak, że będzie to wbrew nauczycielom. Nie możemy sobie na to pozwolić z różnych powodów. - mówił Karczewski.

- Najważniejsze jest dobro dzieci, ale mamy taką świadomość, że ta edukacja nie jest na najwyższym poziomie, że gimnazja osłabiają. Powstanie gimnazjów i budowanie ich było błędem - dodał.

Jak zaznaczył szef sztabu PiS, "olbrzymim błędem było to, że Platforma Obywatelska nie chciała przeprowadzić referendum." w sprawie likwidacji gimnazjum.

kz/rfm.fm

Komentarze

anonim2015.10.29 9:35
Jeśli PiS przeprowadzi w tej sprawie referendum to spektakularnie polegnie. Chyba, że zniesie procentowy próg wymaganej frekfencji.
anonim2015.10.29 10:10
czy ty nie widzisz ze w przeciwienstwie do PO, PIS liczy sie z ludzmi!. Kurde niektorzy hejtuja ze ktos chce ich pytac o zdanie i a nie hejtuja gdy ktos ma ich w gdzies.
anonim2015.10.29 10:50
Referendum w sprawie referendów!
anonim2015.10.29 10:56
Jak chcecie sie o wszystko ludzi pytać to najpierw znieście próg 50% bo w polskich warunkach nie da sie go przekroczyć nawet w wyborach
anonim2015.10.29 11:20
Referendum to ściema. Nawet wynik "ważny" nie jest w żaden sposób wiążący dla sejmu, mogą sobie go wydrukować na miękkim papierze i co im teraz zrobicie. Jedynym ogólnokrajowym referendum, którego wynik ma rzeczywiste skutki prawne jest referendum zatwierdzające zmianę Konstytucji.
anonim2015.10.29 13:22
Po ostatnim referendum Bronka (na którym byłem) jakoś czarno to widzę, fajnie że PiS chce o to pytać naród jednak Hrabia mch. ma rację.... Jak frekfencja takiego referendum przekroczy 20% to będzie szał
anonim2015.10.29 17:47
Likwidacja gimnazjów nie musi wiązać się ze zwolnieniami nauczycieli, można zmniejszyć liczebność klas zwiększając jednocześnie ich ilość. Zyskała by na tym tylko jakość nauczania bo np.15 osobowa klasa to nie to samo co 30 os.