19.06.15, 10:04

Kard. Marx życzy muzułmanom, by Bóg wysłuchał ich modlitw

To wstrząsające słowa. Przewodniczący niemieckiego Episkopatu ma nadzieję, że Bóg wysłucha modlitw muzułmanów. Co kryje się za tą nadzieją? Pragnienie poddania całego świata islamowi i zniszczenie Kościoła katolickiego? Bo przecież dobrzy muzułmanie muszą modlić się o nawrócenie innowierców. Prosić o zwycięstwo własnej religii i faktyczne zniknięcie innych. Dlaczego katolicki kardynał wyraża nadzieję, że Bóg wysłucha takich modlitw?

Podejrzewam, że to nowoczesny dialog. Oo co się modlicie, niech się spełni, nam, katolikom, wszystko się podoba. Dlaczego? Czy dlatego, że Boga i tak nie ma, a jeśli jest, to wszystko Mu jedno?

W ubiegłym roku w Watykanie, w maju, na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka, obecny był imam, który modlił się o zwycięstwo nad niewiernymi. Miał modlić się o pokój, ale dorzucił od siebie nieprzewidziany i niezarejestrowany w oficjalnych protokołach cytat koraniczny. Allah, jak się zdaje, wysłuchał tej prośby. W miesiąc później Państwo Islamskie naśladując czyny „proroka” Mahometa zajęło znaczne obszary Iraku, w tym Mosul, przepędzając stamtąd dziesiątki tysięcy chrześcijan, wielu mordując, plugawiając kościoły, łamiąc krzyże, plując na świętości wiernych Chrystusowi.

Jakie będą owoce modlitw muzułmanów wspieranych przez niemiecki episkopat? Modlą się do "Boga", ale czy Allah to ten sam Bóg, który umarł na krzyżu? Czy dialog ma oznaczać przyklaskiwanie kultowi fałszu i całkowitą rezygnację z prób nawracania? Nic dziwnego, że Europa się islamizuje, a imigranci nie chcą przyjmować chrześcijaństwa. W Europie, w Niemczech, chrześcijaństwo może im się jawić jako religia relatywizmu i klęski. A po co wybierać klęskę?

Paweł Chmielewski

Komentarze

anonim2015.06.19 10:24
Ten kardynał po raz kolejny udowadnia że ma wiele wspólnego z Marksem przeciwstawiającym się Kościołowi.
anonim2015.06.19 10:35
A czy Wy tutaj, na Frondzie, nie przyklaskujecie Muzułmanom nawracającym się na katolicyzm? Moi Drodzy, chyba są ważniejsze sprawy niż bezsensowne spory międzyreligijne.
anonim2015.06.19 10:46
"Oby miłosierny Bóg przyjął wasz post i wysłuchał waszych modlitw". Zatem pytam – o co modlą się codziennie muzułmanie?
anonim2015.06.19 10:56
@Elpis - zapewne modlą się o wprowadzenie do porządku państwowego prawa szariatu, czyli tego mniej więcej co wprowadza w życie dziś ISIS: tam prawo szariatu już dziś jest tożsame z prawem państwowym.
anonim2015.06.19 11:29
@eszdam - Nie bluźnij Bogu w Trójcy, bo kiedyś staniesz przed Nim w prawdzie o sobie... Opamiętaj się! Biedny jesteś chyba, że potrafisz takie rzeczy pisać, czyli tak myśleć! Chyba nie wiesz, co czynisz! Oby, bo jeśli wiesz, to ach strach pomyśleć, kim jesteś...
anonim2015.06.19 11:31
allah , budda to inne imiona belzebuba
anonim2015.06.19 11:59
@Darekw I w tym właśnie jest cały problem – muzułmanie modlą się codziennie o śmierć dla nas, jak zatem należy życzenia "by Bóg wysłuchał wasze modlitwy" rozumieć? Czyżby… raczej trzeba założyć, że ks. Marx nie życzy nam jednak śmierci, może tylko nie zna treści muzułmańskich modlitw?
anonim2015.06.19 12:57
Taką mamy hierarchię wśród której leming na lemingu.
anonim2015.06.19 13:53
Ten facet to taki rodzaj małpy, która przyłożyła sobie brzytwę do gardła przed skokiem z drzewa.
anonim2015.06.19 14:22
chyba chlapnął...
anonim2015.06.19 15:53
@san1104 Nie chyba, tylko pewnie...
anonim2015.06.19 16:49
Oj tam, oj tam czepiacie się - przecież nie wypadło kardynałowi wprost im powiedzieć "urżnijcie mi głowę" - no to powiedział, żeby "Allach wysłuchał ich modłów..."
anonim2015.06.19 16:51
Zgadzam się z Polipidem3 - on i jego ziomale Niemcy taką mają hierarchę.. Na szczęście my w Polsce mamy inną.
anonim2015.06.19 19:44
Na Europe przyszlo jakies totalne zacmienie ktore niestety nie ominelo duchownych Chrzescijanskich: niestety nie jest to tak blacha sprawa jak sie to wielu ludziom wydaje..ktoregos pieknego dnia wszyscy sie obudzimy w krajach rzadzonych prawem szariatu i wtedy ludzie sie obudza nagle i bolesnie..czy to jednak nie bedzie zapozno.Juz dzis sa przyklady co niesie nam Islam...Tutaj link jak Muzulmanie demoluja Paryz: oto jak kulturalna stolica Europy jest niszczona przez dzikie hordy sfrustrowanych Muzulmanow.. http://prostozmostu.net/swiat/muzulmanie-demoluja-paryzwideo
anonim2015.06.19 19:45
@Elpis Muzułmanie codziennie wychwalają nie "Boga" w scisłym tego znaczeniu a proroka Jaśniejącego /Surra 113,1 Iz. 14,12-15) Mahometa Jeżeli ktoś powie cowie coś złego przeciwko Allahowi nic się mu nie stanie - Ale niech ten sam powie coś złego przeciwko prorokowi Mahometowi to go zaraz skrócą o głowę bo modlitwa "La illaha illalah Mahummadum rasul allahi" to wyznanie wiary szahada muzułmanin głosi 5 x na dzień i chwali w ten sposób proroka Jaśniejącego tj Lucyfera
anonim2015.06.19 22:20
„Oby miłosierny Bóg przyjął wasz post i wysłuchał waszych modlitw” A muslimy modlą się o to aby, takich naiwniaków skrócić o głowę :)
anonim2015.06.19 23:48
Wszystkie religie mają swoich fanatyków,islamscy fanatycy są o tyle gorsi od naszych,katolickich,że mają władzę.Naszym tradycjonalistom z trudem przyszło przełknąć upadek feudalizmu potem rozwój praw człowieka,takich jak wolność,równość,tolerancja religijna...to ostatnie zresztą do dzisiaj jest przez niektórych kwestionowane.Tak że zwłaszcza na tym portalu nie ma się co tak nadymać,jacy to jesteśmy lepsi od muzułmanów,bo nie wszyscy muzułmanie to fanatycy,takich co zabijają chrześcijan jest naprawdę niewielu.Z drugiej strony my też mamy swoich fanatyków i gdyby mieli taką władzę jak islam w swoich krajach,to kto wie co by było,znamy w historii okres kiedy de facto rządził kościół... i nie były to za ciekawe czasy.Tak na marginesie to dróg do Boga może być wiele,Bóg jest większy niż religie i nie zachowujcie się tak jakbyście byli właścicielami Pana Boga,trochę skromności nie zawadzi...
anonim2015.06.20 0:20
bóg muzułmanów to szatan, bo tylko on dąży do śmierci wszystkich, którzy mu nie służą, a w następnej kolejności i tym zada śmierć( rewolucja pożera własne dzieci i w tym wypadku)
anonim2015.06.20 10:21
@Myślący inaczej niż tego Bóg wymaga od swoich stworzeń. Nic nie zawdzięczasz sobie jak głupio myślisz tylko wszystko Panu Bogu i to Jemu będziesz oddawał cześć - nawet w piekle będąc karany przez tych których uwielbiasz tj przez diabły. Co myślisz nie oni nie padają na twarz przed Bogiem . żważ na słowa! "A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności. Tam bądzie płacz i zgrzytanie zębów"
anonim2015.06.20 16:53
A może kardynał składając życzenia myślał o Bogu ( zresztą tak Go nazwał ) a nie o Allahu ? Nazwał też Go miłosiernym, więc może warto się wstrzymać z gromami na kardynała, bo mogą się okazać głupie i przedwczesne.....są te życzenia w/g mnie okazaniem szacunku ludziom, sąsiadom, przybyszom...... przecież nie zwraca się do fanatyków religijnych z " państwa islamskiego". Nie udawajmy, że nie wiemy skąd to "państwo"się wywodzi.....( mam na myśli politykę kolonialną min., fanatyżm religijny, frustracje społeczne, itp )
anonim2015.06.20 20:47
Marksizm wiecznie żywy. Marksizm wiecznie szalony.