15.04.21, 17:48fot. yt/52nd International Eucharistic Congress

Kard. Sako do przywódców islamu: Nie jesteśmy „niewiernymi”, poprawcie podręczniki

Rozpoczęcie ramadanu stało się dobrym momentem dla patriarchy Kościoła chaldejskiego do wezwania irackich muzułmanów, aby ci wykazali się konkretnymi gestami braterstwa.

Jak dowiadujemy się na portalu Vaticannews.va, w podręcznikach szkolnych tamtejszych muzułmanów chrześcijanie są przedstawiani w nieprawdziwym i złym świetle.

Do naszych braci i sióstr muzułmanów kieruję szczere życzenia i błogosławieństwo, prosząc wszechmogącego Boga, aby pobłogosławił ich post i dał im cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem, a także, aby uchronił ich wraz z całą ludzkością od niebezpieczeństwa pandemii Covid-19 – napisał na wstępie kard. Louis Sako.

Kard. złożył także życzenia wyznawcom islamu z okazji rozpoczynającego się postu, by ten okres „modlitwy i jałmużny stał się okazją do pogłębienia więzi braterstwa, przyjaźni i wzajemnego szacunku”.

Patriarcha Sako zwrócił także uwagę na to, że podręczniki, które są w irackich szkołach publicznych obowiązujące, zawierają błędne i nieakceptowalne treści dotyczące chrześcijan, w tym m.in. nazywają chrześcijan niewiernymi, politeistami albo błądzącymi.

Patriarcha zaapelował, aby te treści zostały zmienione, ponieważ chrześcijanie są „ludźmi księgi” i osobami wirzącymi.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze

Troll2021.04.16 12:20
"Patriarcha Sako zwrócił także uwagę na to, że podręczniki, które są w irackich szkołach publicznych obowiązujące, zawierają błędne i nieakceptowalne treści dotyczące chrześcijan, w tym m.in. nazywają chrześcijan niewiernymi, politeistami albo błądzącymi." Nawet w nawolywaniu do dialogu nadaje takie bzdury, ze dialogu byc nie moze. Tresci, ktore sa bledne i nieakceptowalne sa z punktu widzenia chrzescijanskiego. Jak chrzescijanie mowia dokladnie to samo o muzumalmanach, nie uwazaja, ze sa to tresci bledne i nieakceptowalne. To samo o bladzeniu. co do politeizmu, chodzi oczywiscie o trojce, ktora zarazem jest jedna, aa to jest wewnetrzny dogmat, w ktory trzeba wierzyc. Jak sie nie wierzy, a muzumalnie w to nie wierza, to wyglada to na politeizm, zupelnie tak jak w hinduizmie, ktory zreszta tez wcale politeistyczny nie jest.
Tochwood2021.04.16 7:59
Problem, panie Sako, jest, że wy macie swoją księgę bajek, a oni swoją...
trzaska2021.04.16 8:18
Ty nawet bajek nie umiesz opowiadać, nie mówiąc o morale które z nich wypływa.
DanielS2021.04.15 22:25
Chrześcijanie nie są ''ludźmi Księgi''. Co za bzdury ten kardynał wygaduje.
Ano!2021.04.16 10:41
Zgadza się. Chrześcijanie to nie "ludzie księgi". Chrześcijaństwo to nie religia przepisów i jakiegoś bóstwa, które trzeba zadowolić sprawując kult. Polega na oddawaniu Bogu czci w Duchu i prawdzie, czyli osobowej relacji z Nim. W Islamie tego nie ma.
Anonim2021.04.15 18:09
JP II odwiedzał meczety i oczywiście nie miał żadnych uwag na temat ich przekonań. Czyżby kardynał zapomniał o postępowaniu świętego ?
Oczywiście, że MIAŁ!2021.04.15 18:21
Nie wspominając Benedykta XVI w katedrze w Regensburg!
man.of.Stagira2021.04.15 17:51
OD RAZU każcie ŻYDOM poprawić to co wypisują od 500 lat cenzurując własny Talmud o Jezusie. // Nienawistnicy i ANTY-semici z Żydów są że ho, ho, ho....