12.05.20, 13:14Fot. Platforma Obywatelska, via: Wikipedia CC 2.0/screenhot: YouTube - RMF FM (zdj. edytowane)

Kasta basta. Szef 'Iustitii' straszy prof. Kamila Zaradkiewicza

Wściekły szef skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”, prof. Krystian Markiewicz, straszy odpowiedzialnością karną pełniącego funkcję I Prezesa SN Kamila Zaradkiewicza. Zdaniem Markiewicza, działania prof. Zaradkiewicza, który zwołał Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN, prowadzą do kompromitacji Polski na forum europejskim.

-„Naraża on nasz kraj na kompromitację na forum europejskim, a Polaków na to, że nie będą pewni tego, czy mogą szukać sprawiedliwości w SN, w którym jest cała masa wadliwie wybranych sędziów, a wśród nich nawet sam I Prezes” – stwierdził Markiewicz komentując w „Gazecie Wyborczej” działania sędziego Zaradkiewicza.

Dodał też:

-„Nie uznaję za sędziów osoby, które zostały powołane w wadliwej procedurze. Ale część z nich znałem kiedyś jako dobrych i przyzwoitych prawników. Mam nadzieję, że dalej będą pamiętać, co to znaczy być prawnikiem, i nie będą brały udziału w blitzkriegu Zaradkiewicza. Że będą pamiętały, że to gmach Sądu Najwyższego i 100-letnia historia polskiego sądownictwa, a nie sala kolumnowa Sejmu z ostatnich lat”.

W wywiadzie szef „Iustitii” straszy prof. Kamila Zaradkiewicza odpowiedzialnością karną, w związku z wyborem komisji w trakcie obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.

Wobec samego sędziego Krystiana Markiewicza toczy się już postępowanie dyscyplinarne. Być może odpowie również za te słowa, które wprost podważając umocowania innych sędziów, co jest rzeczom niedopuszczalną w świetle nowelizacji dyscyplinujących sędziów.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Foster2020.05.13 4:48
Partia i Prezes nam krzywdy nie zrobią.Już to przerabialiśmy.
Jan Radziszewski 2020.05.12 20:09
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
gośka2020.05.12 20:05
wiem to z poprzedniej roboty, że kryminaliści straszą uczciwych ludzi, że to oni są kryminalistami...takie odwracanie Kaczyńskiego kota ogonem...z patologią trzeba argumenty stawiać jasno....a oni i tak znajdą szparę żeby patologiczne macki powtykać
Jan Radziszewski 2020.05.12 19:12
13.03 2020 Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
sdfgh2020.05.12 18:39
Czyli jest podstawa prawna wszczęcia procedury dyscyplinarnaj tego gada i pozbawienia prawa wykonywania zawodu.
ceramik2020.05.12 17:31
żydowska, sędziowska kast, basta.
RWE2020.05.12 17:11
Skąd przybyła rodzina Markiewicza ????
Walter2020.05.12 16:45
Kamil Zaradkiewicz jest homoseksualistą lubiącym PiS. Ma wykonać zadanie polegające na doprowadzeniu do wybory takiego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, który będzie dyspozycyjny politycznie w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Jeśli PiS przegra wybory, to Sąd Najwyższy będzie mógł je unieważnić. To będzie koniec określonego konstytucyjnie trójpodziału władzy i niezawisłości Sądu Najwyższego.
doradca2020.05.12 16:30
markiewicz - zamknij lepiej mordę ty upolityczniona i zakłamana kanalio
skarb2020.05.12 16:22
BOLSZEWICY NAZYWAJA INNYCH bolszewikami to takie zydokomunistyczne,tylko kto na to sie nabierze,tylko nieuki wyksztalcone przez komunistow maja POplecznikow za jdaszo srebrniki gotowi sprzedac MATKE,OJCA,SIEBIE A NA KONIEC CZEKA ICH LOS judasza to pewne jak w najlepszym banku NARESZCIE KTOS STANOWCZY MADRY,ZNAJACY PRAWO CHCE PRZYCZYNIC SIE DO znaczenia slowa PRAWO,A SZCZEKACZY KOMUNISTYCZNYCH NA BRUK JAK NIE ROBA TEGO CO DO NICH NALEZY I LASKI NIE ROBIA,PRZECIEZ ZA ZAKLOCANIE WYBORU SEDZIOW SA ODPOWIEDNIE INSTRUMENTY,JAK W KAZDEJ PRACY A W SADZIE SZCZEGOLNIE
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 15:16
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
MARGERIRA2020.05.12 15:04
DOŚWIADCZYŁAM PRAWA W IMIĘ IUSTITY,GDY PRZYSŁALI WEZWANIE DO ZAPŁATY A PO OKAZANIU DOWODU ZAPŁATY /KSERO/, ODSPRZEDALI "NIBY DŁUG" KANCELARII KRUK I TAM DOPIERO MUSIAŁAM AŻ ROBIĆ ODPIS NOTARIALNY DOWODU WPŁATY ALBO OSOBIŚCIE DOSTARCZAĆ JADĄC OK.250KM.
Lewak2020.05.12 14:22
to ten dzidziuś z „Iustitii” jeszcze nie zbiera truskawek u rolników ...?
skulić ogon morde w kubeł2020.05.12 14:10
świeczkę se zapal i weż cztery lewatywy od Bulla
wstyd fajfo kauzypierdo2020.05.12 14:05
jakiś naćpany i nawalony nienawiścią sędzina, nawet nie poseł, zastępuje wymiar i sąd
ruską onucę do Tworek2020.05.12 14:01
zdelegalizować Iustitię
O,TE NIEZALEŻNE SĄDY IDĄ. "niezależność" SN i TK 2020.05.12 13:56
Żeby uświadomić z jaką "niezależnością" polskiego sądownictwa mamy do czynienia przez cały okres III RP, a zwłaszcza w ostatnich latach swoistego buntu części sędziów SN wobec Polski, zachęcam do obejrzenia na YT krótkiego filmiku "O, te niezależne sądy idą". Zobaczymy na nim całą czołówkę polskiego sądownictwa i Sądu Najwyższego w szczególności, Trybunału Konstytucyjnego oraz, no... oczywiście, Platformy Obywatelskiej. Całe to towarzystwo - myśląc, że nikt tego ni zauważy - wynurza się z pieczary partyjnej PO. I podkreślam, filmik dokumentuje spotkanie tych ludzi w 2017 roku.
jula2020.05.12 13:47
Czy wszystkim z zupełnie nadzwyczajnej kasty tak odpala?
normalny2020.05.12 13:35
gdyby nasza cenna kasta ośmieszała siebie (skutki tylko na ich rachunek), to można darować, ale oni ośmieszają SN, a to oznacza wiele problemów w przyszłości. Mam pytanie, jako Obywatel RP chcę by moją sprawę rozstrzygał obiektywny sąd, CZY MAM PRAWO ZAŻĄDAĆ WYŁĄCZENIA ZE SKŁADU ORZEKAJĄCEGO, CZŁONKA KASTY, który jest de facto moim przeciwnikiem politycznym
Czy musimy te koorvy trzymywać i karmić?2020.05.12 13:33
Zmieniam kolejnosć tych smierdzieli: NUMERO UNO! - "Leszek" Keller-Krawczyk Żyd antysyjonista, czyt. bolszewicka koorva. 1. Błaszczakowa Marusia 2. Nowaczek-robaczek 3. Agnieszka Dz(iwka) 4. po 11 jestem poebany 5. Albert Kretynizacja 6. Stachu tysiąca ników 7. Orszulka z czarnego Śląska 8 .Zdebilały Dewender-swender 9 Aaatomek 10...dopisujcie póki ich korona nie wydusi
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.05.12 13:25
"Leszek" Keller-Krawczyk ty brudny Żydzie i prowokatorze! Sprawia mi to wyjątkową przyjemność, grzeszną nawet, jestem świadkiem upadku i desperacji blogowej mendy. Już niedługo "Lesiu" Keller-Krawczyk. This is truly beautiful; I am a witness of the destructive power of hate consuming that piece of shit ALIVE!
foka2020.05.12 13:24
Markiewicz to sam DIABEL w skorze owcy!
JA2020.05.12 16:09
Szkoda, że nie w piżamce :-D
Marian2020.05.12 13:23
Ten Markiewicz ma chyba juz postawione zarzuty wiec niech lepiej sam uważa.
Temida2020.05.12 14:22
Markiewiczowi rodzice na samym starcie zrobili wielką krzywdę ,został wadliwie poczęty i wszystko jest dla niego wadliwe , co by PIS nie zrobił to źle, takich mamy współobywateli nad którymi powinniśmy spuścić kurtynę infamii i nie przejmować się tylko robić swoje.
katolicka kretynizacja polski2020.05.12 13:20
Bolszewicki komisarz polityczny PiSu przebrany za sędziego! Towarzysz Zaradkiewicz myśli, że reżim będzie wieczny. Towarzyszu, nie będzie...
AntyPOlszewik2020.05.12 13:40
Dlatego, żeby reżim nie był wieczny, należy twoich ukochanych "sędziów" wywalić na zieloną trawkę.
rew2020.05.12 18:35
ale was pogoni
Siedzisz sam w domu jak ja?2020.05.12 13:18
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!