To jeszcze nie koniec sprawy kontrowersyjnego sędziego Igora Tulei, któremu prokuratura zarzuca przekroczenie uprawnień. Polska Agencja Prasowa dowiedziała się w Izbie Dyscyplinarnej SN, że na 5 października wyznaczono termin rozpatrzenia zażalenia prokuratury na postanowienie o nieuchyleniu sędziemu Tulei immunitetu.

Na początku czerwca Izba Dyscyplinarna rozpatrywała wniosek prokuratury o uchylenie sędziemu Igorowi Tulei immunitetu, w związku z zarzutem przekroczenia przez niego uprawnień. Prokuratura podejrzewa go o ujawnienie informacji z postępowania przygotowawczego oraz danych i zeznań świadka, które naraziły bieg śledztwa. Chodzi o postępowanie ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r.

Orzekając w I instancji Izba Dyscyplinarna nie zdecydowała się jednak na odebranie sędziemu immunitetu, nie stwierdzając w jego decyzji przekroczenia uprawnień ani niedopełnienia obowiązków. Wobec tego orzeczenia prokuratura złożyła zażalenie, dlatego Sąd Najwyższy jeszcze raz zajmie się sprawą.

kak/PAP, wPolityce.pl