10.04.19, 17:00Zdj. Salve NET

Kocham, bo tak chcę. I już! - ks. Marek Dziewiecki [#8]

Ślubuję Ci miłość! - co to oznacza? Jeśli sercem przysięgi małżeńskiej jest publiczne oświadczenie przed Bogiem, przed narzeczoną/narzeczonym i przed ludźmi mojej decyzji, to najważniejszym elementem tej decyzji jest deklaracja że będziemy męża/żonę kochać.

- Najprostsza lub jedna z najprostszych definicja miłości, to: „Boże, kochałem moją żonę przez całą doczesność, bo chciałem tak. I już!” A więc miłość zaczyna się od mojej decyzji. I już! Bezdyskusyjnie. To ja decyduję, że Cię kocham, a nie moje popędy czy emocjonalne zauroczenie. Miłość – inaczej niż zakochanie - nie jest czymś spontanicznym. Ona sama nie przychodzi - mówi ks. Marek Dziewiecki.

W kolejnym odcinku rozważań nad przysięgą małżeńską ks. Marek Dziewiecki mówi o najprostszych i tym samym najlepszych definicjach miłości.

Salve NET

Komentarze

Bracia Karni wielce marni2019.04.11 8:42
Kaczyński natomiast jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. Komentatorzy wyrobili mu markę polityka "żelaznego", ale dużo bardziej niż z żelazem kojarzy się z gumą czy inną substancją na tyle glutowatą, że może wcisnąć się wszędzie i przybrać każdy kształt. Wystarczy zerknąć na jego polityczną drogę
Mundek2019.04.12 1:59
A ty kim jesteś, że śmiesz obrażać innego człowieka!? Tak jak ty zachowuje się tylko jakaś kreatura, bo inteligentny człowiek tak nie nazwałby bez dania racji! Tak piszesz, bo mu zazdrościsz! Poniżasz go, bo sam jesteś w wielkim dołku! Dlatego chcesz zniżyć go do swojego poziomu! Jego znają, a ciebie nie! Jego słuchają, a ciebie nie! O tobie nawet nie wiedzą że istniejesz ! Nawet nie masz tu imienia ! I czym się tu masz chwalić? Piszesz wszystko na zasadzie negacji! Obrzydzić, opluć, wyśmiać, oblać jadem nienawiści! Wtedy będziesz się trochę lepiej sam czuł, bo chcesz ludzi równać ze sobą, ze swoim dołkiem moralnym! Nie mylę się Prawda? Znam psychologię człowieka i jego zachowania! Więc przestań, bo nie wiesz na kogo trafiasz! Albo napisz coś mądrego, aby chciało się poczytać!
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.11 1:30
"Kocham, bo tak chce" - mam nadzieję, że w jego przypadku to odnosi się tylko do prostytutek oraz pełnoletnich facetów, a nie do dzieciaków xD
andrzejhahn32019.04.10 20:41
ten imbecyl drzewiecki ...............co powiedzial ze tylko katoliccy sekciarze sa zdolni do milosci......ale z niego jest kretyn
JaKi2019.04.10 19:41
"Niewierzący nie są zdolni do miłości"-Ks.M.Drzewiecki To kłamstwo,okazuje się że to wierzący w Boga nie są zdolni do miłości,o czym świadczy 120 tysięcy rozwodów rocznie dokonywanych przez katolików.
Mateusz2019.04.10 20:03
Już widzę ten ból dvpy w odpowiedziach do twojego komentarza.