12.12.19, 10:25(fot. wikipedia/Domena publiczna_screen)

Kolejna awaria w Warszawie skrywa następną aferę PO? Nowe fakty

Wczoraj w Warszawie doszło do awarii sieci ciepłowniczej. Stołeczna sieć jest w rękach firmy Veolia. Jak się okazuje w 2017 roku ratusz sporządził raport rozliczający Veolia ze zobowiązań umowy prywatyzacyjnej. Jednak raport ten nie ujrzał światła dziennego.

Jak informuje warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki, w 2017 r. powstał tajemniczy raport na temat działalności Veolii sporządzony przez stołeczne biuro nadzoru właścicielskiego. W 2011 roku warszawiacy domagali się referendum w sprawie prywatyzacji SPEC, ale władze Warszawy go nie przeprowadziły.

 

- NEWS - awaria sieci ciepłowniczej. W 2017 roku w Ratuszu sporządzony został (przez Biuro Nadzoru Właścicielskiego, którym kierowała dzisiejsza Prezesa #MPWiK R. Tomusiak) raport nt. wykonywania przez #VEOLIA zobowiązań wynikających z um.prywatyz. #SPEC. Czy raport jest jawny? -  pisze na Twitterze radny PiS.

 

 

- Zgodnie z umową prywatyzacyjną miał powstać raport. Raport, który oceniałby – jak rozumiem – działalność nowego właściciela po kilku latach zarządzania byłym SPEC-em — mówi radny w rozmowie z wpolityce.pl

- Będę składał interpelację do władz Warszawy w sprawie przedstawienia informacji zawartych w tym raporcie — dodaje.

 

Z kolei Jan Śpiewak uważa, że „obok afery reprywatyzacyjnej afera prywatyzacji SPEC to jest największa afera rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz”.

 

- Mamy do czynienia ze sprzedażą monopolisty. Nawet w klasycznej ekonomii liberalnej – czyli takiej, którą teoretycznie Hanna Gronkiewicz-Waltz i Platforma wyznają – sprzedawanie naturalnego monopolisty jest czymś absolutnie patologicznym. Nie można sprawić, żeby rury ciepłownicze ze sobą konkurowały. To jest ewidentna pozycja monopolisty i jako taka powinna być kontrolowana przez władze publiczne — mówi Śpiewak.

- SPEC był bardzo dobrze zarabiającą spółką i spełniającą ważną rolę społeczną, jaką jest dostarczanie taniego ciepła do domów. Ona przynosiła zyski, zatrudniała dużo ludzi, miała wiele nieruchomości. Została sprzedana w warunkach skandalicznych – w mojej ocenie – za rażąco niską cenę — podkreśla.

- Była próba organizacji referendum w tej sprawie. Zebrano wymaganą liczbę podpisów, które były w sposób skandaliczny uwalane. W ten sposób odrzucono kilkadziesiąt tysięcy podpisów — dodaje.

bz/wpolityce.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.12.13 2:49
alberciku i tobie podobni. niedługo będziesz się bujał zboku bo Ukraińcy mord szykują Pan : Jeśli chodzi o Warszawę to jak wiemy jest tam już bardzo wielu muzułmanów ( przeważanie chyba spoza sowietów) i także wielu ukraińców. Pamiętajmy, że Sodoma nim spłonęła była plądrowana. Dlatego los Warszawy musi być taki, że ucierpi nim spotka ją los Sodomy. Jeden z księży, zbierał wizje i podzielił się za mną taką ( Nie wiem czy to publikował. Była to wizja jakiejś nieznanej osoby). Muzułmanie z dużymi nożami kuchennymi ( pamiętamy, że oni nimi dobrze władają bo zajmują się kuchnią, kebaby, itd. mięsem) na mieście szlachtowali nożami młode kobiety, tak żeby one się wykrwawiały. Mężczyźni (Polacy) biegali ale nic nie mogli zrobić. Rozumiem, że nie mogli im się przeciwstawić bo nawet tych noży nie mieli. Wizja może się sprawdzić, nie musi, ale jest bardzo prawdopodobna. A ukraińcy? W Warszawie pewnie będą współpracować z muzułmanami. Współpracować, potem może na siebie warczeć, może nawet okresowo się rzucą sobie do gardeł, jednak zawsze przeciw Polakom. - Niektórzy nie ucierpią. Ci co byli na Wolnej Elekcji nie ucierpią. Nie ucierpią Ci co są hojni dla tych Orędzi wedle swoich możliwości, a gdy ponad nie, zwłaszcza mają Łaskę. Ci co wypełniają Moje Słowo, moje bieżące słowo i kochają je są szczególnie chronieni. Wszyscy czytelnicy nie mogą być jednak całkowicie ochronieni. To zależy od serca, od ich serca jakie jest.
Wiesław. 2019.12.12 15:04
Niech Antoni powoła komisję i wszystko będzie jasne, tylko na Raport Końcowy trzeba będzie czekać, jakieś 11 góra 12 lat
PiotrS2019.12.12 10:55
A tego jestem ciekaw. Jeśli to prawda, że znowu ktoś sprzedał dobrze prosperujące przedsiębiorstwo zbyt tanio to baaardzo źle i wówczas odpowiednie osoby winny być obarczone odpowiedzialnością. No chyba, że wszystko tam było w porządku...jak na razie nie wiadomo