22.01.16, 08:06

Kolejne zmiany w mediach już w kwietniu

Krzysztof Czabański zapowiedział, że już w kwietniu możemy się spodziewać procedowania właściwej ustawy medialnej. 

Pełnomocnik rządu do spraw przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji poinformował, że część ustawy określającej nowy ustrój mediów narodowych jest już gotowa. "W kwietniu będziemy całą ustawę albo pakiet dwóch ustaw procedowali w parlamencie" – napisał na Facebooku Krzysztof Czabański.

Wiceminister kultury oświadczył, że przygotowano już część przepisów, które mają zmienić funkcjonowanie mediów publicznych. "Jeżeli dorobimy do niej część finansową w ciągu dwóch miesięcy, a wszystko na to wskazuje, to w kwietniu będziemy całą ustawę albo pakiet dwóch ustaw procedowali w parlamencie. A ponieważ jest wola kierownictwa państwa, aby media publiczne naprawic, to ten pakiet przeprowadzimy" – zapowiada Czabański.

Tzw. małą ustawę medialną Senat zatwierdził 31 grudnia 2015 roku. Za jej przyjęciem głosowało 57 senatorów, przeciw - 23, a 2 wstrzymało się od głosu. Nowela zakłada między innymi, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie już miała wpływu na powoływanie członków rad nadzorczych i zarządów publicznych nadawców.

Zmiany personalne w TVP rozpoczęły się na początku roku. 8 stycznia minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Szefem Polskiego Radia została z kolei Barbara Stanisławczyk. Poprzedni zarząd zakończył pracę po wejściu w życie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

ds/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.22 8:46
A o pani Dianie Rudnik zapomnieli? Jestem stałym widzem porannego TVP Info i nie mogę się doczekać pożegnania z tą panią. Wystarczy przypomnieć sobie jak komentowała przed laty ten słynny Marsz Niepodległości (ja i ona na ekranie widziałyśmy to samo, ale jej narracja opisywała coś zupełnie innego). A sprzed kilku miesięcy jeszcze to nieszczęsne prowadzenie debaty (gwiazdorzenie zamiast zadawanie pytań) i atak na Kukiza...
anonim2016.01.22 10:27
Obecnych Wiadomości w TVP nie da się oglądać.Jeszcze brakuje prowadzącym mundurków jak za stanu wojennego...Nawet retoryka ta sama ...Same "sukcesy"
anonim2016.01.22 13:18
@Hans- Za Kraśki to się dało, no nie?