27.02.20, 11:45

Kolejny krok do legalnego mordowania w Niemczech

„To cezura w naszej kulturze ukierunkowanej na afirmację i wspieranie życia" napisali we wspólnym oświadczeniu przewodniczący niemieckiego episkopatu i przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech. Jest to reakcja na dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że wprowadzony w 2015 r. w Niemczech zakaz komercyjnego udzielania pomocy w samobójstwie jest niezgodny z niemiecką konstytucją.Kard. Reinhard Marx i ewangelicki bp Heinrich Bedford-Strohm napisali, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego przyjęli „z wielkim niepokojem”. „Obawiamy się, że dopuszczenie zorganizowanej pomocy przy samobójstwie może subtelnie wywierać presję na ludzi starszych lub chorych, aby z niej skorzystali”. Biskupi są zdania, że „im bardziej oczywiste i dostępne stają się opcje pomocy w popełnieniu samobójstwa, tym większe jest niebezpieczeństwo, że ludzie w niezwykle trudnej sytuacji życiowej znajdą się pod wewnętrzną lub zewnętrzną presją, by z takiej opcji skorzystać i zakończyć własne życie.”

Zwierzchnicy obu Kościołów podkreślili, że „sposób, w jaki radzimy sobie z chorobami i śmiercią, determinuje fundamentalne kwestie naszego człowieczeństwa i podstawy etyczne naszego społeczeństwa. Godności i wartości człowieka nie można oceniać na podstawie jego zdolności do działania, jego korzyści dla innych, jego zdrowia lub jego wieku. Są one - o tym jesteśmy przekonani - wyrazem tego, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i przyjmuje go, i że człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie przed Bogiem.”

Kard. Reinhard Marx i ewangelicki bp Heinrich Bedford-Strohm dodali, że „jakość społeczeństwa objawia się właśnie w sposobie, w jaki pomagamy i wspieramy się nawzajem.” Oba Kościoły zapowiedziały, że będą kontynuować „wysiłki na rzecz zapewnienia opieki i wsparcia osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji” między innymi dzięki „już istniejącym i dalej rozbudowywanym ofertom opieki paliatywnej i hospicyjnej”.

Niemiecki episkopat i Rada Kościoła Ewangelickiego nadal chcą „pracować nad tym, aby zorganizowane usługi samobójcze nie stały się w Niemczech akceptowaną normalnością”.

bsw/Vaticannews.va, Tomasz Kycia

Komentarze

Joanna2020.02.27 22:39
Komentarz do tych wiadomości jest krótki: duch Adolfa wiecznie żywy!
anonim2020.02.28 0:31
Ale ty jesteś idio.tką. Przewodniczący Trybunału prof. Andreas Vosskuhle zapewnił, że senat sędziów podjął tę decyzję z wielkim trudem. Chodzi bowiem o temat mocno wsparty na przekonaniach etycznych, moralnych i religijnych. Sędzia zaznaczył przy tym, że jednak istnieje prawo do samostanowienia o własnej śmierci. Obejmuje to także wolność wyboru co do odebrania sobie życia i skorzystania przy tym z pomocy innych. Wprowadzony pięć lat temu do kodeksu karnego paragraf 217 w dużej mierze to uniemożliwia – uznał niemiecki Trybunał NO to pindo PiSowska powiedz, gdzie tu jest mowa o mordowaniu ludzi w stylu Adolfa. Jak głupim trzeba być, aby tak pier.dolić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zniszczą ci komputer!!!2020.02.27 17:59
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają strony pornograficzne zainfektowane wirusami. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
anonim2020.02.27 17:18
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl --------------- ------------------ Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz za DARMO!
Stefan2020.02.27 23:32
No to możesz się ze mną spotkać! Ja pracuję w Więzieniu, jestem klawiszem ! Trzymam dla ciebie CELĘ + ! Sam się prosisz, aby cię ukarać za to! Wiesz że to karalne?
margo2020.02.27 16:07
tak będzie w całej ue ue to projekt masonki mający dobić chrześcijańska europe
Stefan2020.02.27 23:43
UE, to może nas ze swoim projektem masońskim pocałować ........ gdzieś tam! Chrześcijanstwa nikt nie dobił i NIE DOBIJE ! Natomiast wcześniej czytałem, że w takiej formie, jaką Unia jest, to właśnie ona się rozleci. Powstanie rozłam, będzie Trójmorze! Zdziwiło mnie to ? Jeszcze wtedy nie było słychać o Trójmorzu! A teraz jakby coś zaczyna się dziać w tym temacie ! Super!
anonim2020.02.27 14:00
jak tylko mają mordować niemców to OK --może też to dojdzie do niemieckigo szczura --tuSSka
F232020.02.27 13:03
Miejmy nadzieję, że to dotrze również do Polski.
anonim2020.02.27 14:01
i zajmie się F23--to wtedy POPIERAM
F232020.02.27 14:36
sama wtedy chętnie skorzystam
JERZY2020.02.27 23:24
F23 ! No to poszoł już do Holandii, albo do Belgii ! Tam już mają! A od Polski i Polaków , to ci wara, bądź z daleka, jak od dynamitu! W Polce nigdy tego nie będzie ! A wy tam jak chcecie, to wolna droga ! Podobnie jak było w obozach, tylko tu na życzenie ! Całkowity upadek !
Pielgrzym2020.02.27 12:11
Minęło kilka pokoleń i akcja T4 wraca, może w nieco innej formie, świadcząc jednak o tym, że zanika szacunek dla ludzkiego życia, szczególnie wtedy, kiedy uznane jest ono za "bezwartościowe". To równia pochyła, prowadząca znowu do ludobójstwa.