09.06.15, 21:47

Kompromitująca wpadka Kopacz. Ujawniła tajny plan wizyty Premiera Kanady

Ewa Kopacz ujawniła podczas konferencji prasowej, że goszczący w Polsce premier Kanady Stephen Harper odwiedzi fregatę HMCS Fredericton, która bierze udział w ćwiczeniach NATO na Bałtyku. Wizyta ta była utrzymywana w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa.

Kopacz zdradziła, że w środę Harper pojawi się na pokładzie okrętu HMCS Fredericton. Fregata, wraz z 200-osobową załogą, przebywa na Bałtyku, gdzie bierze udział w ćwiczeniach Baltops organizowanych przez NATO.

W manewrach tych bierze udział 49 okrętów z 15 państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska Marynarka Wojenna, która jest gospodarzem portowej fazy ćwiczeń, wystawiła aż dziewięć jednostek.

Alain Blondin, rzecznik kanadyjskiej marynarki, którego oświadczenie cytuje Bloomberg, przekonuje jednak, że wypowiedź Ewy Kopacz nie zawierała szczegółów dotyczących miejsca przebywania fregaty. Tym samym ujawniona przez nią informacja nie naraziła marynarzy na niebezpieczeństwo.

Co ciekawe, minister obrony Kanady, który przebywa w Polsce wraz z Harperem, nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy dotyczące słów polskiej premier. - Nie będę zdradzał żadnych szczegółów dotyczących naszych planów na najbliższe 24 godziny. Oczywiście, mogę jedynie potwierdzić, że premier odwiedzi jedną z naszych fregat - dodał.

Ile jeszcze czeka nas takich POlitycznych wpadek? 

nn.Onet.pl

Komentarze

anonim2015.06.9 22:10
Oj tam, oj tam - uznała, że skoro jest Kłamacz, to i tak nikt nie uwierzy w to co wychlapie...
anonim2015.06.9 22:15
Panta Rhei = idiota !!!
anonim2015.06.9 22:30
@Zbyszek @Patna to po prostu troll... Jednego dnia ogłasza się jako zdecydowany konserwatysta, by w dniu kolejnym, albo i w przeciągu kilkunastu kolejnych minut, "przerodzić się" w zdecydowanego liberała o iście wojowniczym, ateistycznym zacięciu... 'Nihil novi' w przypadku tego Pana...
anonim2015.06.9 23:55
@Zbyszek nie znęcaj się nad ludźmi! @Panta Ale musisz przyznać, że to strasznie mało profesjonalne - każdy zawód zawierawsobie pewną formę dyskrecji, a w przypadku polityka (czy polityczki-:)) to przecież bardzo ważne umieć ukryć tajemnicę, szkoda tylko, że może pani Kopacz nie ma orientacji gdzie i kiedy tą tajemnicę zachować...a może to zwyczajny brak wiedzy pani premier, ale jeśli tak to tym bardziej należy się pytać o należyte sprawowanie urzędu, przecież są doradcy, zaufane osoby które można o wszystko zapytać...nie kumam...
anonim2015.06.10 1:38
oj tam... normalna amatorka. z drugiej strony Strachy że ktoś zdradził i naraził są niegodne dumnego Atlanty, choćby i z Kanady. PS. fregaty buduje się chyba po to, aby potrafiły stawić czoła niebezpieczeństwom?
anonim2015.06.10 5:32
"Przychodzi baba do lekarza, a lekarz premierka"..........
anonim2015.06.10 10:15
ciocia Klocia z magla
anonim2015.06.10 10:36
FREE Mary Wagner ! Relację z pikiety podczas spotkania z premierem Kanady w Pałacu na Wyspie można zobaczyć w Tv Razem: http://razem.tv/film/harper-gorszy-od-putina