25.04.19, 13:30

Koniec brudnej kampanii Broniarza. Wkrótce część druga

Sławomir Broniarz ogłosił koniec strajku. Tłumaczy to troską o maturzystów, bo - jak powiada - rząd rzucił ich los na szalę i to nauczyciele muszą wziąć odpowiedzialność za swoich podopiecznych. 

To obrzydliwa manipulacja. Przez kilka tygodni maturzyści bali się, czy będą mogli przystąpić do egzaminów. Nie z winy rządu, ale z winy Sławomira Broniarza i wierchuszki ZNP. To właśnie ta organizacja doprowadziła do kryzysu. Rząd PiS zaoferował konkretne propozycje, które przyjęła nauczycielska "Solidarność". Broniarz szedł w zaparte i postanowił zagrać maturzystami.

Przegrał, bo okazało się, że rząd jest w stanie znaleźć wyjście awaryjne i specjalną ustawą zapewnić spokojny przebieg matur. W ten sposób Broniarz utracił wszystkie argumenty i ogłosił, że strajk zwija. 

Po co była więc cała ta dotychczasowa hucpa? ZNP nic nie osiągnęło. Nie podpisano dobrej umowy, którą podpisała "Solidarność"; wystawiono na szwank reputację nauczycieli; doprowadzono do wielkiego stresu u tysięcy maturzystów. Wszystko na nic. 

Teraz Broniarz zapowiada, że strajk rozpocznie się ponownie we wrześniu, jeśli do tego czasu rząd PiS nie przedstawi propozycji satysfakcjonujących ZNP. 

Można być pewnym, że takich propozycji nie będzie - z prostej przyczyny, ZNP nie da się usatysfakcjonować. Broniarz celowo stawia tak duże postulaty, by rząd nie był w stanie ich wypełnić.

Tu chodzi wyłącznie o zadymę. Teraz, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, rozegrano pierwszy akt tego paskudnego dramatu. We wrześniu ma zacząć się drugi, zatruwając atmosferę przed wyborami parlamentarnymi. 

Ale i z Broniarzem Polacy sobie poradzą. Na nic te brudne zagrywki; wybory parlamentarne przyniosą triumf opcji polskiej, a proniemiecka opozycja znowu zostanie z niczym. Zadymą niczego się nie osiągnie. By pokonać PiS trzeba byłoby dać Polakom dobrą ofertę. Ale na to totalnych nigdy nie będzie stać - bo ich życiowym interesem jest przecież coś innego.

bsw

Komentarze

ceramik2019.04.25 21:24
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
anonim2019.04.25 16:18
Takie tłumaczenie broniarza przyjmą nauczyciele wykształciuchy, człowiek inteligentny na pewno nie. Oby takich więcej w Polsce oczywiście INTELIGENTNYCH.
anonim2019.04.25 15:58
Broniarza za d.....ę i niech odpowiada za przestępstwa prawne i moralne, których się dopuścił. We wrześniu nie będzie miał nic do powiedzenia. Skompromitował się kompletnie, razem z częścią ogłupiałych nauczycieli. Pytanie: co z tymi nauczycielami będzie? Przecież ci ludzie nie mają racji bytu w szkołach. Splamili się tak samo jak ten kacyk Broniarz. Nauczyciel to też wychowawca. Czy rodzice pozwolą aby tacy "nauczyciele" i "wychowawcy" uczyli i wychowywali ich dzieci?
Janina2019.04.25 16:20
n koniec roku szkolnego zaniosą nauczycielom kwiaty ja bym zaniosła pokrzywy
nauczyciel2019.04.25 15:36
On już jest skończony, ale niech teraz nam zapłaci, nie możemy do tego dopuścić. Trzaskowski też obiecał, że zapłaci . Zobaczymy ---- ile honoru mają ci panowie........czy nie zwykli szmaciarze . Sami o tym zdecydują . Gdzie nauczycieli PIENIĄDZE !!!!
janosz2019.04.25 16:03
Nie robiłeś, g....o dostaniesz. Zapamiętaj to sobie leniu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:23
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Niki2019.04.25 17:55
Nasłany przez wrogów Kościoła ? Czy narąbany lewacką ideologią ? Rewolucjonista , zaiste ... Tytuł "Polak ... Dumny" pasuje, dwa pozostałe określenia są ich przeciwieństwem. Żegnamy, dla zboków w Polsce miejsca być nie może, jeśli ma ona przetrwać nadchodzącą erę wojen i katastrof.
Mathilda2019.04.25 20:43
Ateisto gejowy, specjalisto od nienawistnej mowy. Spójrz na wypowiedziane wypowiedziane słowa krytycznie i jak Twe epitety brzmią „ślicznie”. Co na ustach to w sercu i umyśle ... „czar rynsztoka” i elokwencja katolikofobiowa = nie trzeba więcej komentarzy ... bo tak jak ze złem tak i z chamstwem nie będzie dyskusji ani kompromisu. Twoja mowa Twym sztandarem ... a tak Ciebie widzą i tak o Tobie piszą osoby obiektywne.
Ewangelia wg św. Jana 12:46-492019.04.26 17:18
Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:23
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Mathilda2019.04.25 20:28
Ateista, brzmisz jak propagandzista antychrysta - a jak to moźliwe, by nienawidzieć Kogoś w Kogo się NIE wierzy. ... a pfe, masz się czym chwalić - trzymaj swe relacje w prywatnej alkowie ... bo manifestacje Twoje, jak i parady dumy tj bezwstydu, bo właściwie jeśli dumy to pisanej przez „p”, wskazują na demoniczne źródła. Uległeś manipulacji tych, którzy wymazują podstępnie Boże Prawa z głów/serc, a na początek wymazali już z kompediów lekarskich homosexualizm jako chorobę psychiczną .. więc ... no właśnie stąd Twe maniakalne ciągoty. Spójrz w lusterko bracie, a zobaczysz lico siejące nienawiść i bełkoczącego niczym „dwunoga nieopierzonego”, który jakby się szaleju najadł i do tego charczącego chamskim (!) językiem pełnym nienawiści, która zaślepia. Czyż takim chcesz być w ludzkich oczach? .. nawet anonimowo? Żal mi Ciebie, że się już za życia smażysz we własnej nienawiści. Niech Jezus Ciebie dotknie i odmieni. Wstrzymaj się z plugawymi bluźnierstwami, którymi wzdłuż i wszerz szafujesz hojnie i to zaprawdę NIE bogobojnie. Memento Mori = pamiętaj, że umrzesz, jak każdy z nas. Skruszony grzesznik może doznać Miłosierdzia .. a bluźnierca NIE. Każdy człowiek jest grzesznikiem i to Pan Bóg będzie sądzić: NIE tylko za czyny ale i za to co serce skrywa. Ludzie osądzają za czyny, a nie za Twe istnienie. Nie spodziewam się od Ciebie parlamentarnej reakcji na mój wpis ... bo czym skorupka za młodu to ... ale przynajmniej miej szacunek do siebie samego przez eliminację chamskich ataków i wulgaryzmów ... i raczej podrepcz małymi kroczkami prawdziwej kultury bez plamienia rynsztokowym/kloacznym jadem naszej pięknej POLSKIEJ MOWY. Znikam z Twego horyzontu.
Andrzej Malik2019.04.25 15:16
"Na nic te brudne zagrywki; wybory parlamentarne przyniosą triumf opcji polskiej, a proniemiecka opozycja znowu zostanie z niczym." Jakbym czytał "Żołnierza Wolności" Zapomnieliście dodać tylko o rewizjonistach z Bonn, oraz Hupce i Czaji. A problem pojawi się nie we wrześniu, ale za kilka lat, jak nie będzie chętnych do tak paskudnej roboty.
ewa2019.04.25 16:12
taki stary jestes?
Andrzej Malik2019.04.25 19:07
Dziwne, prawda? Ale starzy ludzie żyją i pamiętają.
Mathilda2019.04.25 21:10
@Ewa, otwórz kochana, archiwalne źródła jeśli nie znalazłaś w szkolnych podręcznikach jak, to kiedyś bywało. Pamiętaj, że czego Jaś się nie nauczył .. Jan nie będzie umieć. Pytanie Twoje jakby buńczuczno-pogardliwe: brzmi prostacko i jakby ze studni pustogłowia .. a prostactwo to nie to samo co prostota. Prostota to cnota, a prostactwo to jak zwały .. powiedzmy delikatnie: błota.
kora2019.04.25 14:15
Brudną kampanie to prowadza Karnowscy razem z Sakiewiczem, niema dnia aby nie szczuli pluli na Broniarza i nauczycieli!
Kobieta2019.04.25 14:22
Jak widac trole juz pracuja ...
GNIDY2019.04.29 11:16
ICEK NA BESZCZELNYCH ZYDOW TRZEBA PLUC.
Mirek2019.04.25 14:09
Rząd powinien robić swoje . Ustawy powinny być uchwalone a w piątek [jutro] powinna się odbyć debata na Stadionie Narodowym tak jak to było zaplanowane . ZERO USTĘPSTW RZĄDU !!! . Gangsterzy muszą ponieść karę .
janosz2019.04.25 16:02
Gangsterzy to trafne określenie
Grzegorz2019.04.25 13:44
" Nie podpisano dobrej umowy, którą podpisała "Solidarność"". Żart czy bezczelność redaktora BSW.
Realista2019.04.25 17:48
Czego oczekujesz od frondelkowych politruków. Wiesz kto prowadził ten portal?