28.09.20, 13:19Fot. via: Flickr

Koniec wolności słowa w Internecie. Giganci ujednolicają cenzurę

Ci, którzy pamiętają czasy komunizmu w Polsce, mogą stwierdzić jedno: powraca cenzura i to nie wprowadzana przez partię polityczną, ale przez wielkie korporacje, które praktycznie zmonopolizowały rynek tzw. „mediów społecznościowych”. W zeszłym tygodniu World Federation of Advertisers (Swiatowa Federacja Reklamodawców, WFA) ogłosiła, że internetowi giganci „uzgodnili przyjęcie wspólnego zestawu definicji mowy nienawiści i innych szkodliwych treści i że będą współpracować, mając na uwadze monitorowanie inicjatyw przemysłu w celu poprawy w tej krytycznej dziedzinie”.

Jak stwierdził Stephan Loerke, dyrektor generalny WFA: „Zagadnienie szkodliwych treści w Internecie stało się jednym z wyzwań naszego pokolenia”. Dalej wyjaśnił: „Jako założyciele ekosystemów internetowych, reklamodawcy mają decydującą rolę do odegrania we wprowadzaniu pozytywnej zmiany i jesteśmy zadowoleni, że osiągnęliśmy porozumienie z platformami w kwestii planu działania i czasu w celu wprowadzenia koniecznych poprawek. Bezpieczniejsze środowisko medialne zapewni olbrzymie korzyści nie tylko reklamodawcom i społeczeństwu, ale także samym platformom”.

Tym pięknym słowom można by tylko przyklasnąć, gdyby nie fakt, że proponowane rozwiązania nie odnoszą się jedynie do materiałów o charakterze ściśle przestępczym czy zdecydowanie naruszających normy, jak np. propagujących przemoc, nagość czy upowszechniających pirackie nagrania bez respektowania praw autorskich. Odnoszą się one także do subiektywnego pojmowania pewnych pojęć i w rzeczywistości mogą ograniczać wolność słowa i wyrażania własnych poglądów oraz propagować szkodliwe ideologie bez możliwości ich krytyki.

Uzgodniona definicja tzw. „mowy nienawiści” obejmuje treści, które zdaniem pomysłodawców całego projektu mogą „szkalować (...) grupy osób” w oparciu o np. „orientację seksualną, tożsamość genderową” czy „status imigracyjny”, oprócz takich, jak np. „wiek, zdolności, narodowość, religia”. Jak zauważył Calvin Freiburger z „Life Site News” może to w istocie oznaczać taką interpretację, która „dławi” możliwość wyrażania poglądów na „gorące tematy dotyczące społeczeństwa czy polityki (jak już robi to Twitter w przypadku złego określania płci)”.

W porozumieniu mowa jest także o „nietaktownym, nieodpowiedzialnym i szkodliwym traktowaniu dyskutowanych kwestii społecznych oraz związanych z tym działań, które poniżają konkretną grupę lub wzniecają większy konflikt”. Takie postawienie sprawy może ponownie wiązać się z cenzurowaniem głównie mediów i poglądów konserwatywnych, czego przykłady mieliśmy już także w Polsce.

Potwierdzeniem takich działań jest również to, co ujawniło dwóch informatorów z Facebooka: polityką giganta medialnego jest „agresywna dyskryminacja konserwatystów w skali globalnej w celu wpłynięcia na wyniki wyborów”. Podobne przykłady znane są także w przypadku Twittera i platformy YouTube czy ogólnie Google’a.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

vlado2020.09.29 11:31
przecież są jeszcze inne portale społecznościowe uniezależnione od np. facebook'a
yoyo2020.09.28 22:20
odczepcie się w końcu od tej płci....człowieka identyfikuje się po kolorze tyłka więc nie ma się czym chwalić...jesteśmy nadal zezwierzęceni
matis IQ89-Glaudiusman2020.09.28 21:27
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Glaudiusman2020.09.28 20:35
Niestety ta cała demokracja to wielka fikcja i mydlenie oczu naiwnym. Miliarderom i masonom chodzi o depopulację, wprowadzenie masowych aborcji, eutanazji, trucie ludzi w żywności, w napojach słodkich, w lekarstwach, w zatrutym powietrzu i szczepionkach. Do tego dochodzi czipowanie i wycofanie gotówki, czyli kompletny brak wolności i wszystko pod kontrolą, jak w starożytnym Egipcie, krainie śmierci.
Anonim2020.09.28 17:29
Soros w mediach wprowadza cenzurę, a w UE powiązanie pieniędzy z koniecznością zgody na ideologizację życia. Dyrygent!
matis IQ89-Radziszewski2020.09.28 16:00
𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐙𝐈𝐏𝐄𝐌 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀 𝐢 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 𝐌𝐀𝐑𝐆𝐎𝐓 𝐓𝐎 𝐍𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐎𝐖" 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍
Edward2020.09.28 18:12
Chorzy psychicznie nie muszą pisać komentarzy. Nie ma takiego obowiązku prymitywny człowieczku.
matis IQ89-Radziszewski2020.09.28 15:58
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
matis892020.09.28 15:25
Przypominam że lewacki PIS popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. A więc lewacki PIS nie tylko razem z pejsbukiem popiera masoński dyktat, ale wspiera też dalszy groźniejszy plan pozbawienia narodów własnych walut, gotówki dla totalnej kontroli, cenzury i zniewolenia przez koncerny jak pejsbuk, banki i multikorporacje, masonerię i NWO. Więc Frondo nie bądź obłudna.
Nie ma to jak cenzura u "tolerancyjnych"!2020.09.28 15:11
Popatrz na takiego utytułowanego przez PRL "profesora" Hertrich-Woleński, właściciela legitymacji PZPR-u, kaznodziei tolerancji, wściekłej suki antypolskiej, antykatolickiej i zapytaj go: Dlaczego u siebie MASZ CENZURĘ hipokryto?! Może "profesor" Hertrich-Woleński będzie miał odwagę i DA ODPOWIEDŹ? Moze jego parch redakcyjny, tyż profesor, Jan Hartman DA ODPOWIEDŹ? Ale nie licz na to. On/oni jest typowy żydowski gajowy!
Wiara czyni cuda2020.09.28 14:47
Rzecznik wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska przekazała, że na oddziałach zakaźnych wolne są 134 łóżka.W krakowskim szpitalu uniwersyteckim, gdzie trafiają pacjenci w ciężkim stanie, jest 300 łóżek przewidzianych dla pacjentów z koronawirusem, w tym 20 na oddziale intensywnej terapii. I tak wszędzie... Pamiętaj, kłamią na każdym kroku, plan musi być wykonany. Niemożliwe, żeby tak oszukiwali? Możliwy był holokaust?
Precz po trzykroć!2020.09.28 14:41
Kto rządzi światem? Nie będzie goj mieszał szyków twórcom PLANdemii! Banksterka, koncerny farmaceutyczne, skorumpowane rządy nie pozwolą na wolność słowa. Nie muszą wywoływać wojny, maja inne narzędzia.
Alojzy Cedzidło2020.09.28 14:23
Marzy mi się poznać znaczenie tych słów WOLNOŚĆ SŁOWA Bo to się zakrawa ,że będzie jak z aborcją - MORDERSTWO CZY ZABIEG Kiedy tracę czas na czytanie " uczonych komentarzy na Frondzie dochodzę do wniosku , że takie " szkolenie " by nam się przydało.
jam jest zyd wasz pan polskie goje2020.09.28 14:21
to będą goje płakać i błagać żydów aby im konta odblokowali, goj zawsze ma to na co zasługuje od żyda, niedługo pracownia badania opinii PIS Fronda zrobi to samo,
Portofino2020.09.28 16:34
Zapłacimy, Cyklonem B.
ciekawy2020.09.28 14:15
Wraca zamordyzm i bolszewia. Lewactwo nie ma argumentów, żeby przekonać ludzi do swoich zboczonych i godzących w istotę człowieczeństwa teorii więc idzie swoją sprawdzona drogą. Cenzura , wolność słowa rozumiana jako brak krytyki dla lewactwa i różnej maści "władców świata". Zachód powoli staje się prawdziwą bolszewicką zmierzającą do swojej nieuniknionej klęski despotyczną dyktaturą.
Alojzy Cedzidło2020.09.28 14:36
Tylko głupek nie przyzna Ci racji .Masz prawo mieć swoje zdanie . Tylko nie trudno zauważyć ,że nie wszyscy z tego prawa korzystają uczciwie . Daleki jestem od bicia brawa , tej zapowiadanej cenzurze . Jak wszędzie obecnie , tak i tu śmierdzi jakimś , czy czyimś interesem . "WOLNOŚĆ SŁOWA " podobnie jak słowo DEMOKRACJA , różnie jest przez nas interpretowana Reasumując . Trochę do szycia tego "worka " i my się przyczyniliśmy. To widać i na Frondzie.
tymczasem w prawdziwym świecie2020.09.28 14:08
Z informacji, jakie można znaleźć w ogólnodostępnym systemie informacji o szpitalnych łóżkach, wynika, że w wielu szpitalach brakuje już łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. Problem jest zarówno w szpitalach wysokospecjalistycznych, jak i na oddziałach zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych.
Anonim2020.09.28 14:01
Typowe działanie Rogatego . Najpierw pomaga wybranym przez siebie ludziom w biznesie aby niebotycznie pomnażali swoje pieniądze ,a jak już ich biznesy osiągną zakładany przez Rogatego poziom kontroli nad ludźmi wtedy Rogaty podpowiada aby w ich biznesach promować ZŁO
srthdfgh2020.09.28 13:49
najgłupsze stwierdzenie to, że lewacy stworzyli facebuka, śmiać się chce, gdybyście choć na chwilę się zastanowili to byście wiedzieli z przesłania w fatimie, że świat będzie powielał błędy rosji, macie tu jak na dłoni powtórki z komunizmu, w dalszej części jest powiedziane, że jeśli świat się nie nawróci to wybuchnie wojna najgorsza ze wszystkich wojen, okrucieństwo przewyższy okrucieństwa z poprzednich wojen, itd itp. poszukajcie i poczytajcie sobie, a ci którzy tak się zachwycają powrotem terroru komuny będą płakać rzewnymi łzami czas wam ukaże waszą głupotę
Jarosław Karłowaty2020.09.28 14:24
przecież ryjoksiążka to wspólny polan żydów i służb USA i Izraela
Jarosław Karłowaty2020.09.28 14:29
"plan"
Anonim2020.09.28 13:47
To czekamy na list ambasadorów!
Już jest:2020.09.28 14:10
https://pl.usembassy.gov/pl/list_otwarty/
Panie Grzesik2020.09.28 13:43
Dlaczego nie można uzyskać aktywacji konta zarejestrowanego na fronda.pl?
ględzenie sfrustrowanych prawiczków2020.09.28 13:41
:/
Klejnot Nilu2020.09.28 13:38
Oczywiście portal fronda.pl nie jest zarządzana przez bandę hipokrytów, i nie korzysta z tego wstrętnego lewackiego Facebooka? A nie, czekaj, w końcu prawactwo nie potrafi wymyślić medium mającego jeden procent zasięgów FB, więc musi korzystać.
salamandra2020.09.28 14:18
Nie LEWAKI tylko semici LEWACKI DURNIU. Wy stworzyliście gułag i narodowy socjalizm przez zbrodniarzy wyhodowanych przez was. marks, engels, lenin, stalin, hitler, bierut, polpot, kim ir sen i inne kanalie.
Torchwood2020.09.28 13:36
Czy ktoś zabronia konserwatystom stworzenia sobie własnej wersji Facebooka, Google, itd - wystarczy wyłożyć kasę, zatrudnić ludzi i do roboty? Nikt normalny nie będzie z tych serwisów korzystał, więc będziecie mogli sobie dyskryminować do woli.
MaxFiend2020.09.28 13:36
Koniec wolności słowa w internecie? Wyłączą go czy jak? Kogoś chyba trochę poniosło :-D
oficer LWP2020.09.28 14:33
jak napiszesz, że żydowski żołnierz zabił Palestyńczyka (co będzie prawdą) to żydowski cenzor tego nie puści (lub usunie) a ty szykuj się na pozew,
MaxFiend2020.09.28 17:11
Chyba śnisz, że internet kontrolują żydowscy cenzorzy :-D
aj waj2020.09.28 18:53
pisowscy?
bard2020.09.28 13:35
I wszystko jasne. Lewacy przejmują władzę absolutną nad mediami. Pamiętajmy, jeśli nie będziemy myśleć samodzielnie, ktoś zrobi to za nas.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 13:29
I słusznie katoprawacki komunizm należy zwalczać wszelkimi dostępnymi metodami.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 17:38
Przepraszam właśnie widziałem taty penisa w moich ustach
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 13:25
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Anonim2020.09.28 13:41
Bardzo uczciwe wyznanie.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 13:43
Wania... Słowiczku... nikt tej ściemy nie łyknął :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 17:40
Już kocham tata spuścił mi się w ucho