06.08.20, 09:56fot. yt/kprm

Koronawirus. Nowe obostrzenia i zmiany

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o zmianach obostrzeń w 19 powiatach w związku z ogniskami zakażeń koronawirusem.

Szumowski powiedział:

- Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń.

Zaapelował też:

- Otrząśnijmy się z beztroski

Rygory zapowiedziane przez ministra będą obejmowały 9 powiatów woj. wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego (m.in. obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej). Nieco łagodniejsze restrykcje będą dotyczyły 10 powiatów m.in. w woj. podkarpackim.

Dodatkowo nowe obostrzenia zostaną wprowadzone w zakresie organizacji wesel – w tzw. strefach czerwonych – do 50 osób, a w strefach żółtych – do 100 osób.

Wiceminister Janusz Cieszyński natomiast ogłosił wprowadzenie obowiązkowego posiadania zaświadczenia dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą nosić maseczek.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze

Nie drażnić suwerena. Suweren wie lepiej.2020.08.6 12:54
O tym, że ludzie reagują agresją, gdy przypomina się im o obowiązku noszenia maseczek podczas epidemii koronawirusa, boleśnie przekonała się Anna Leder z łódzkiego NFZ. Internauta nazwał ją "szmalcownikiem kovidowym".https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,26184680,zrywke-sobie-zaloz-na-leb-debilko-hejt-na-rzeczniczke-nfz.html
Agnieszka2020.08.6 11:57
Podobno seniorzy nie mogą uczestniczyć w weselach. No a jak "państwo młodzi" mają 80 lat to też nie mogą na swoje wesele przyjść?
Wojtek Polak2020.08.6 11:55
w pis-ie coś dzieje się nie dobrego. Morawiecki chce się pozbyć Gowina i gowinowców i dlatego Szumowski stara się zaszkodzić rządowi poprzez pajacowanie i straszenie ludzi.Morawiecki chce koalicji z zsl-em w zamian za to zsl chce dymisji Ziobry. wątpię aby pomysł koalicji z zsl-em był dobrym pomysłem. Morawiecki zaczoł wygaszanie kopalni. po wakacjach może być ciekawię. nie wiem czy znowu nie zostaliśmy oszukani.
Justyna2020.08.6 11:38
A od 1 września w szkołach bez maseczek! Czyli nauczyciele to jedyna grupa zawodowa, która jest ustawowo niechroniona przed wirusem, czy tak? Do większości przychodni się nie dostaniesz, bo lekarze i pielęgniarki się zarażą. Do większości oddziałów bankowych nie wejdziesz - zatrzyma cię ochrona. Do urzędów trzeba umawiać się telefonicznie na konkretną godzinę i przyjść w masce. Do żadnej biblioteki cię nie wpuszczą (brak wolnego dostępu do księgozbioru, rezerwacje przez internet). Msza święta- w maskach. W sklepach kontrole sanepidowskie klientów,a kasjerki (słusznie!)domagają się maseczek. Tylko w szkołach, w których uczy się 600-800 i więcej dzieci nie trzeba nosić maseczek!!! Albo w ogóle znieśmy obowiązek noszenia maseczek, albo wprowadźmy go także w szkołach! Obecnie rząd choruje na schizofrenię. Piontkowski puszcza 7 milionów dzieci do szkół bez maseczek, a Szumowski wprowadza czerwone powiaty. Paranoja!
katolik2020.08.6 11:11
"Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory"
Trumienki nie będzie, tylko ta buzia śliczna?2020.08.6 10:44
+726 dzisiaj hehehe
RODZINA SZUMOWSKICH NA SWOIM +2020.08.6 10:21
zapraszamy wszystkie zaprzyjaznione rodziny PIS do wspolnego koryta. prosimy zglaszac sie do ministerstwa zdrowia. IDZIE DRUGA FALA DOTACJII................... ;]
Jerzy2020.08.6 10:16
No właśnie - trzeba się otrząsnąć, bo beztrosko pozwalamy sobie aby ryży, spasiony knur nami pomiatał. Na taczki dziada i na kupę gnoju wywieźć - razem z bratem i zaprzyjaźnionymi instruktorami. Nie udało mu się doprowadzić do przegranej prezydenta Dudy, to chce zniszczyć gospodarczo Polskę. Won!!!
Anonim2020.08.6 10:18
Na drugi raz polecam osiąść we Włoszech lub Hiszpanii. Można też zaszyć się w Amazonii. Na pewno p. Bolsonaro Ci pomoże...
Jerzy2020.08.6 10:32
Włochy piękny kraj, może na emeryturze??? ale ty chyba w kontekście tych komediowych przekazów covidowych, przekazy tworzone przez jajcarzy dla ciemnego ludu. Coś ci powie, chłopcze, życie kończy się śmiercią, tak to wygląda - wszyscy kiedyś umrzemy. Tylko powiedz mi dlaczego w czasie tej zatrważającej "pandemii" umiera coraz mniej ludzi. Dlaczego nikt nie umiera na koronawirusa tylko na "choroby współistniejące" - przeważnie czwarte stadium choroby nowotworowej. Czy ty nie widzisz, że ryży felczer robi z ciebie debila??? Czy ty nie widzisz, że jest on coraz bardziej spasiony???
Anonim2020.08.6 10:13
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/who-twierdzi-ze-nie-ma-lekarstwa-na-koronawirusa-i-moze-sie-nie-pojawic
Anonim2020.08.6 10:16
"Pa pa, koronawirusie? Rosyjska szczepionka jest gotowa"; ... https://gloria.tv/post/3hugt362cQaS3U7buHDmqB3H4