05.06.19, 13:57zdj. screen Youtube/CepervolkV6

Korwin-Mikke zaprasza PSL do Konfederacji

"My mamy program prawicowy, możemy rozmawiać z PSL-em i będziemy namawiali PSL do przejścia na pozycję prawicową"-powiedział Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z portalem światrolnika.info. 

W wywiadzie dla portalu polityk zastanawiał się nad dalszą drogą jednego z ugrupowań opozycyjnych wobec rządu PiS. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza żałuje dziś decyzji o dołączeniu do Koalicji Europejskiej. Jeden z liderów Konfederacji, jako "jedyny prawdziwy prawicowiec", postanowił wyciągnąć rękę do ludowców. 

"PSL musi się zdecydować, co chce robić. Czy chce iść na prawo, i wtedy jego miejsce jest w Konfederacji; czy chce iść w centrum. Tam nie ma dla nich miejsca, nie ma miejsca między PiS i PO. My mamy program prawicowy, możemy rozmawiać z PSL-em i będziemy namawiali PSL do przejścia na pozycję prawicową"- powiedział rozmówca portalu swiatrolnika.info.

W centrum nie ma miejsca między PO, a PiS-em. Te partie tak mało się różnią, że tam nie ma miejsca i nie wróżę dobrze PSL-owi, jeżeli będzie chciało tam być"-przekonywał Janusz Korwin-Mikke. Konfederacja miałaby namawiać Polskie Stronnictwo Ludowe do przejścia na "pozycję prawicową". 

"Będzie to trudne z uwagi na elektorat PSL-u, ale trudno, wtedy PSL pójdzie po środku i uwiędnie"-stwierdził lider partii KORWiN.

yenn/swiatrolnika.info, Fronda.pl

Komentarze

K.A.2019.06.5 22:02
Januszu. A co z cyklistami ?.
Janusz Barwinek2019.06.5 21:40
PSL podpisał z Putinem kontrakt na najdroższy gaz, więc z Korwinem będą mieli po drodze!
Jack Em2019.06.5 20:03
Korwin ... weeeeźźźź ... idź na emeryturę ... co ???
ASTOM2019.06.5 15:47
Mikke to cwaniak: zarzucił wędkę na peezel a na haczyku - prawicowość, bo wie że sam z Braunem na jesieni przepadnie na wieki wieków.
PiS=UWbis2019.06.5 15:30
Od 30 lat Korwin prowadzi owce i barany na manowce. Pisałem, ostrzegałem - stary gnój PSLu nie przyciągnie, ale przypnie z pomocą PiS polskim narodowcom na stałe ruską łatkę. PSL i część rolników, którzy na nich głosują obrażani nie dawno przez Korwina pójdą raczej sami lub z Kukizem i Markiem Jurkiem. JKM co bardzo prawdopodobne w połowie kampanii wyjdzie z Konfederacji by samemu startować i dostać subwencję z budżetu. Korwin won za Don!
Wies2019.06.5 14:49
Koalicja SD i ZSL nam się kroi. I razem na Krym.