10.01.15, 12:52Korwin zawiódł wyborców - i zrobi to znowu! (fot. media)

Korwin zawiódł wyborców - i zrobi to znowu!

„Czy zamieszanie w partii JKM mnie dziwi? Czy pozbawienie „Krula” funkcji prezesa jest warte politologicznej analizy? Czy szokuje mnie informacja o nieślubnych dzieciach Korwina? Na każde z tych pytań odpowiedź jest jednoznaczna: nie” – pisze Łukasz Adamski na łamach portalu wPolityce.pl

Publicysta ocenia, że nie jest dlań żadnym zaskoczeniem fakt, że Kongres Nowej Prawicy właśnie się rozlatuje, choć niedawno Korwin-Mikke zanotował pierwszy od 20 lat sukces wyborczy.

Adamski twierdzi, że Korwin-Mikke ma z całego zamieszania wokół jego „nieślubnych dzieci” po prostu niezły ubaw.

„A w ogóle to lubię się wyróżniać - a tu, okazuje się, że to żaden ewenement. Ojcami zostali: Paweł Picasso (69 l.) Juliusz Iglesias Ser. (89 l.), Antoni Quinn (81 l.), Jan-Paweł Belmondo (71l.), Jerzy Petersburski (74 l.), Lucjan Pavarotti (67.l), Ale życie zaczyna się po 70-tce!” – pisał na Facebooku Korwin-Mikke.

Na łamach wPolityce.pl czytamy, że Korwin-Mikke jest tak zadowolony, bo „jego nazwisko znów krąży po mediach, i to na dodatek w kontekście miłosnych podbojów”. „Cóż lepszego może się przydarzyć narcyzowi w muszce?” – pyta Adamski.

Jego zdaniem Korwin-Mikke nie jest bowiem żadnym politykiem, „a zwykłym celebrytą, kochającym skandale i rozgłos”. Jego zdaniem nie byłoby w tym nawet niczego złego, gdyby nie fakt, że w ten sposób szef Kongresu Nowej Prawicy całkowicie zawodzi tych, którzy pokładali w nim nadzieję na zmianę w Polsce.

„Szczerze żal mi jednak młodych ludzi, którzy pełni energii i wiary w zmiany w Polsce zainwestowali swoją pracę w ugrupowanie celebryty. Ugrupowanie skazane przez jego narcystyczną osobowość na katastrofalną porażkę” – czytamy na wPolityce.pl.

Publicysta dodaje, że Korwin-Mikke wraz z Przemysławem Wiplerem myślą już pewnie o „nowej partii z nazwiskiem ‘Krula’ w nazwie, która w następnych kilku latach wessie kolejnych ideowców, których wypluje po następnym skandalu celebryty w muszce”.

„A jak widać życie u niego zaczyna się po 70-tce więc wiek nie przeszkodzi mu w ciągłej rewolucji mającej na celu utrzymywania korwinizmów w przestrzeni publicznej” – kończy autor.

kad

Komentarze

anonim2015.01.10 13:52
Upadek Łukasza Adamskiego jest przerażający. Niegdyś był to redaktor wspaniałej, konserwatywno-prawicowej "Opcji na prawo", którą kupowałem i z lubością czytałem.
anonim2015.01.10 13:53
A, co on takiego zrobił, że aż "zawiódł wyborców" ? Czy może coś naobiecywał i nie dotrzymał obietnic ? A, może doszedł do władzy i "nachapał się" kosztem innych ?
anonim2015.01.10 14:19
Dlaczego redakcja nie wywali tego podejrzanego typa o nicku swojski_lewak?
anonim2015.01.10 14:42
Nie ufam partiom ani ugrupowaniom, które odcinają się od Chrystusa. JKM wielokrotnie mówił, że jego partie nie są partiami chrześcijańskimi. Poza tym dostałem już w życiu dawkę korwino - liberalizmu i dziękuję. Prawo do życia ma każdy, niezależnie od tego, jaki jest przedsiębiorczy, bezwzględny, czy cwaniacki. Poza tym - najważniejszy argument człowiek, który w życiu osobistym nie potrafi utrzymać porządku ani słuchać głosu własnego rozsądku nie nadaje się na przywódcę. No, chyba, że rozsądek wg. JKM-a to korzystanie z uciech życia przy każdej nadarzającej się okazji - bez względu na jakąkolwiek moralność - choćby tą zwyczajną, naturalną. Partia która głosi porządek i hołduje konserwatywnym wartościom ma na czele de facto narcyza, który używa sobie jak nie przymierzając jakiś liberał lewacki? Żałosne.
anonim2015.01.10 14:48
@Pokręć- W sumie racja.
anonim2015.01.10 14:49
A mnie żal że JKM zarzyna swoim postępowaniem ruch konserwatywno-liberalny. Liberalny gospodarczo to Jasiek jest nadal ale o moralnym konserwatyźmie mówić raczej ciężko, kiedy się sieje nieślubnymi dziećmi nawet na starość. I w tym sensie można mówić o zawodzie sprawionym wyborcom. Nie piszę tu nawet o sobie bo ja wysiadłem z tego tramwaju w czasie kiedy dowiedziałem się że jestem heretykiem bardziej modlącym się do Matki Bożej niż Boga. Pomysły JKM mogą czasem wprawiać w osłupienie :)
anonim2015.01.10 15:23
@swojski_lewak Zaręczam ci że w tym wypadku wyraził także moje zdanie, bo jedynym przesłaniem większości twoich postów jest obsesyjna nienawiść wobec religii, a było nie było jesteśmy na portalu religijnym.
anonim2015.01.10 20:54
Nie ma to jak pan Adamski piszący o sprawach o których nie ma pojęcia. Jak niby Korwin mógłby zawieś wyborców skoro nie dostał od nich mandatu do sprawowania władzy? To raczej wyborcy mogli po raz kolejny zawieść Korwina który tyle lat już im tłumaczy w czym rzecz a ten durny demokratyczny motłoch nadal głosuje na socjalistyczną bandę która na każdym kroku ograbia obywatela z wolności i pieniędzy. Pan Adamski jak większość Frondy spadł do poziomu Faktu albo rżnie głupa. Powtarza idiotyczne tezy którymi podpiera się konwentykl KNP a które nie trzymają się kupy, bo niby dlaczego wcześniej nieślubne dzieci Korwina nie były przeszkodą a teraz nią się stały i dlaczego niby mają dyskwalifikować Korwina jako przewodniczącego KNP ale nie przeszkadzają tym samym osobom twierdzić że Korwin jest dobrym kandydatem na prezydenta. Po prostu widmo przyszłego dobrego wyniku wyborczego przewróciło chłopom we łbach i urządzili sobie walkę o stołki i przyszłe wpływy a ofiarą tej walki chwilowo padł Korwin. "Korwin-Mikke to taki "katolikopodobny" katolik." A Ty niby jesteś człowiek rozumny ale tak na prawdę tylko rozumnopodobny. Korwin stoi po stronie cywilizacji chrześcijańskiej i religii katolickiej dlatego że jest to religia nasza, naszych ojców i dziadów zgodna z naszą tradycją i kulturą. Natomiast nigdy nie udawał katolika ani się nie obnosił z katolicyzmem tak jak wielu innych polityków którzy na mszach odprawianych z okazji różnych uroczystości państwowych męczą się w pierwszych ławkach. "Przecież to widać od wielu lat, że JKM chodzi wyłącznie o medialny lans własnej osoby, gdy notowania ugrupowania zaczęły rosnąć to musiał je podciąć, jakikolwiek udział we władzy byłby przecież dla niego ogromnym zagrożeniem." AnitaF jak zwykle "genialna', tyle że na poziomie pana Adamskiego. Jakie niby zagrożenie stanowiłoby dla Korwina zwycięstwo na poziomie 8 czy 9%? Mógłby wejść na mównicę powiedzieć jak niegdyś że "Rząd rznie głupa" i miałby jeszcze większy lans. To nie PiS który skazany na zwycięstwo kompletnie się miota, gubi i nie wie co z tym zrobić a najlepsze co potrafi to walka z własnymi koalicjantami. A Korwinowi gdyby o lans chodziło to by został jakimś pajacem w stylu Wojewódzkiego a nie opowiadał rzeczy które narażają go na medialny bojkot.
anonim2015.01.10 21:29
@PanYurek Do JKM mam pewien zadawniony sentyment więc określę jego postać tak delikatnie jak można : człowiek pełen barwnych a niekiedy szokujących niespodzianek. Gdyby JKM był liberałem to takiego rodzaju sytuacja byłaby nawet dla niego atutem. Jeżeli jednak jest liberałem konserwatywnym to dołączanie do podstarzałych celebrytów tatusiów typu Kalisz czy Kowalewski raczej budzi śmieszność. Już nie wspomnę nawet że tamci chociaż pożenili się z tymi swoimi wybrankami. Może za 50 lat kiedy wydłuży się długość ludzkiego życia posiadanie dzieci koło 70-ki będzie normą. Dzisiaj budzi raczej wesołośc lub złośliwe komentarze które raczej politykowi nie wróżą sukcseu. Można się na to złościć obrażać, wyzywać ludzi od idiotów ale nie zmieni się tym rzeczywistości. To że kiedyś ktoś miał nieślubne dzieci to choć nie zachwycało u konserwatysty to jedna można było tłumaczyć szumną młodościa, temperamentem czy innymi cechami z których sie wyrosło i dojrzało do polityki. W czasach gdy awans polityczny zależy od gawiedzi, nie należy się dla tej gawiedzi stawać pośmiewiskiem.