18.09.20, 12:43fot. yt/rzeczpospolita tv

Kowalski: Solidarna Polska to bardzo lojalny partner. Koalicja trwa!

- Jestem przekonany, że dzisiaj nikomu z Zjednoczonej Prawicy nie zależy na tym, aby Platforma Obywatelska powróciła do władzy. Dialog jest po to, żeby szukać rozwiązań - powiedział PAP wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Wczorajsze głosowanie ustawy „Piątka dla zwierząt” w Sejmie wywołało całą masę komentarzy po stronie polityków PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski. Wielu polityków PiS mówiło nawet o zawieszeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy, a nawet o sprzątaniu biurek przez koalicjantów PiS.

Do sprawy zamieszania na scenie politycznej odniósł się też wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Wiceminister powiedział:

- Zjednoczona Prawica trwa, oczywiście jest koalicja, reprezentuję Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry - bardzo lojalnego partnera i PiS, i Porozumienia.

Dodał też:

- Mamy rząd większościowy, Solidarna Polska, PiS, Porozumienie są w rządzie

Oraz:

- Jestem przekonany, że dzisiaj nikomu z Zjednoczonej Prawicy nie zależy na tym, aby Platforma Obywatelska powróciła do władzy. Dialog jest po to, żeby szukać rozwiązań.

Kowalski uspokajał też:

- Wszystkie nasze ustalenia zawisły w próżni w pewnym sensie. Poczekajmy. W poniedziałek zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości i rozstrzygnie, jak będziemy postępować w ciągu najbliższych dni.

 

mp/pap

Komentarze

widz2020.09.18 17:59
Ziobro już zapomniał ile znaczy bez Kaczyńskiego? Woda sodowa uderzyła do główki? Polityka,to służba ojczyźnie,a nie POdskoki wg swojego "widzimisie"
GS2020.09.18 22:41
Ziobro akurat zawsze był bardzo lojalny w koalicji. (w przeciwieństwie od cwaniaków co się z PeŁo wyłamali). Ziobro jako jedyny członek rządu naraził tak mocno różnym kastom, że poza polityką nikt mu nic nie zaproponuje. Poświęcił wszystko. W przeciwieństwie do innych członków rządu, którzy będą mogli brylować niezależnie od tego kto rządzi i jakoś się poustawiają potem.
Koalicja trwa, rozmowy na finiszu2020.09.18 14:16
a frondowa pani Marysia będzie do samego końca przekonana o nieomylności i geniuszu Prezesa (oby żył wiecznie).
Michał Jan2020.09.18 14:06
Jak SP nie chce powrotu rządów PO, to niech głosami wspiera nowy rząd mniejszościowy. Chyba nie obrażą się, że nie mają nikogo w ministerstwach?
widz2020.09.18 18:01
super! ale się uśmiałem
𝐒𝐋𝐎𝐖𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈2020.09.18 13:54
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍, 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈. 𝐁𝐔𝐃𝐉𝐄𝐌𝐘 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐂 𝐃𝐎 𝐎𝐒𝐓𝐀𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 !
Jan Radziszewski2020.09.18 13:39
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Woleński, Hartman, Passent, Urban, Keller-Krawczyk2020.09.18 13:36
Wszystkim wam szmondakom i parchom życzę wam aby ten wasz parchaty "nowy rok? Rosz Haszana był waszym ostatnim. Mazel tov parchy!
Gut myrning dziadzia!2020.09.18 13:05
Rajs end szajn! I pamiętaj że już dziś będziemy świętować szabat!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 12:54
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.