03.08.20, 17:30Fot. kremlin.ru, CC 4.0

Kreml chce sprowokować na Ukrainie wojnę ,,wszystkich ze wszystkimi''

Kreml aktywnie wykorzystuje rosyjskie prawosławie do pogłębienia rozłamów w ukraińskim społeczeństwie. Ukraiński wywiad zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony ugrupowań paramilitarnych pod skrzydłami rosyjskiej cerkwi prawosławnej na Ukrainie – pisze szef ukraińskiego wywiadu zagranicznego Wałerij Kondratiuk na łamach tygodnika „Dzerkało Tyżnia”, jednego z najbardziej wpływowych czasopism na Ukrainie.

Chodzi o rewitalizacji działalności organizacji „kozackich”, które starają się powielać funkcje policji na poziomie lokalnym w celu ochrony porządku publicznego. Takie przypadki odnotowano w szczególności w obwodach kijowskim, winnickim i zaporoskim – ostrzega szef wywiadu ukraińskiego.

Odnotowujemy próby przeprowadzania przez rosyjskie służby operacji specjalnych, których celem jest wywołanie niezgody w społeczeństwie ukraińskim i podważenie podstaw ukraińskiej państwowości”

zaznaczył Kondratiuk.

Szef ukraińskiego wywiadu podkreśla, że nacisk kładzie się na systemową dyskredytację ukraińskiej idei narodowej i zachodniego wyboru cywilizacyjnego, ukazując „sztuczność ukraińskiej tożsamości i państwa”.

Ponadto Rosja – podkreśla szef wywiadu – aktywnie manipuluje czynnikiem tymczasowo okupowanych terytoriów, próbując przeciwstawić naród ukraiński „rządowi kijowskiemu”, który rzekomo zmienił obietnice wyborcze dotyczące długo oczekiwanego pokoju w Donbasie.

Tak naprawdę mówimy o próbach wywołania »wojny wszystkich ze wszystkimi« na terytorium naszego państwa i prowadzeniu na tym tle politycznego sabotażu i / operacji wojskowej mającej na celu obalenie kierownictwa państwa w perspektywie średniookresowej”

zaznaczył szef resortu.

Kondratiuk zwraca uwagę, że prowokacje z użyciem agentów wpływu, terroru i zabójstw politycznych stają się typowymi narzędziami politycznego wpływu Rosji.

Jako przykład podaje zabójstwa pułkownika Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Maksyma Szapowała i rosyjskiego polityka byłego deputowanego do Dumy Państwowej Rosji Denisa Woronienkowa w Kijowie, pułkownika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołeksandra Charabieriusza w Mariupolu, a także zabójstwa rosyjskich emigrantów politycznych Zelimchana Changoszwiliego w Berlinie i Mamichana Umarowa w okolicach Wiednia.

Szef ukraińskiego wywiadu zagranicznego zwraca też uwagę na to, że Rosja za wszelką cenę stara się wywołać konflikty między Ukrainą a jej zachodnimi sąsiadami i twierdzi wszystkie zagrożenia pojawiające się wokół Ukrainy na poziomie regionalnym są w taki czy inny sposób związane z destrukcyjną działalnością Federacji Rosyjskiej.

Jagiellonia.org

Komentarze

Masij Łagodny2020.08.4 17:13
Szanowni chcę przedstawić dane o Ukr. Mniejszości: Polacy około 350 tyś,Rosjanie około 3,800 ,Białorusini około 300 tys,Węgrzy około200 tyś,Mołdawianie około 200 tyś,Tatarzy około 50 tyś,Kozacy Zaporoscy około 2 mil,Kozacy Dońscy około 2,500 mil,ORAZ takie mniejszości jak: Rusini ,Bojkowie ,Łemkowie,Huculi ,RAZEM OKOŁO 1 milion.CZYLI razem mniejszosci OKOŁO 9 MIL,300 TYŚ.a TERAZ kraje których ZIEMIE PRZYŁĄCZONO OD 1945 DO Ukrainy: Polska,Czechosłowacja ,Węgry ,Rumunia ,Mołdawia.A zapomniał bym w 1922 z rozkazu Lenina przyłączono do Ukrainy Obwody doniecki ,Ługański ( część tzw Obwodu Wojsk Dońskich ) Zapomniałem Ukr to 37 mil czerni.
Lefebvre2020.08.4 13:13
Prawda jest taka, że pod dachem zwykłego Rosjanina będę bezpieczny jak u siebie w domu. U Ukraińca oka bym nie zmrużył. To jedyny taki kraj na tym świecie, gdzie urządza się parady w mundurach SS uroczyście nosząc portrety sadystycznych morderców setek tysięcy niewinnych kobiet, dzieci i starców, a młode pokolenie wychowuje się w nienawiści do Polaków. Przerażenie człowieka bierze jak kolejne rządy wchodzą w dvpę tym potomkom rzezimieszków i kolaborantów hitlerowskich, usypiając czujność swoich własnych obywateli. I prawdą jest, że to sztuczny twór, którego nawet ONZ nie uznało, nie ma takiego państwa w ewidencji.
ps.2020.08.3 21:47
Wojna posko-polska jest również m.in. pokłosiem działania służb Kremla. Kreml nie jest zainteresowany jednością swoich wrogów. Strategią Kremla jest destabilizacja i poróżnienie tych, którzy próbują zdjąć zasłonę sowieckiego kłamstwa.
Stara wiedźma Cyganka2020.08.3 19:34
Widzę rękę i czytam oczom nie wierze. Putin, twoja linia życia krzyżuje się, ktoś cie otruje! It w paru latach!
kapral FSB2020.08.3 19:39
Zachaditie do nas budiet kapiejka a moziet i nieskolko rublow.
kapral CBA2020.08.3 19:41
W sumie Cyganka ma racje. Reki tak się nie pokazuje. Teraz są takie technologie a on o tym nie wie?
Aaron2020.08.3 19:26
Czy trzymanie strony Ukrainy jest dobrym pomysłem? Nie lepiej stanąć po stronie zwycięscy? Wyobraźmy sobie związek Polski, Rosji i Białorusi jako alternatywę i przeciwwagę dla Unii Europejskiej
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:54
Jestes ruska onuca,bo Putin na Westerplatte podwazyl prawno-miedzynarodowe podstawy istnienia panstwa polskiego,czyli obecnie Rosja nie uznaje w ogole panstwa polskiego,i opowiada sie za granicami sprzed I wojny swiatowej,ty zdrajco.
Anonim2020.08.3 21:50
Jak ktoś ma we łbie na*rane, to i ściekami pisze.
edi2020.08.3 19:21
„Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawiczne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzucą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się później zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja będzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potężne desanty będą lądować w głębi kraju. Amerykanie nie zechcą się mieszać bezpośrednio do wojny, ale widząc, co robią Chińczycy, będą życzyć Rosji zwycięstwa. Niemcy wciągną USA do wojny jako sojusznika atlantyckiego. Pomoc dla Niemców ze strony Ameryki skupi swoją uwagę na Azji i tam będą lądowały wojska USA i Anglii (Irak, Turcja, Iran i Bałkany) w obronie przed Chińczykami. To, co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski. W swej nienawiści nie zorientują się, że sympatia Zachodu i reszty świata będzie po stronie Rosji. - Objawienia fatimskie
fumfel2020.08.3 23:17
gra luźnych klepek nawiedzonego wariata.
Piotr Nowak2020.08.3 19:13
A wszystko zaczęło się w 1610 roku, kiedy królewicz Władysław, syn Zygmunta III, został carem i zasiadał na moskiewskim tronie przez 2 lata. Tej hańby ruscy nie mogą przełknąć do dziś ! W 1772 pierwszy, w 1793 drugi, w 1795 trzeci rozbiór Polski, i właściwie dopiero po 146 latach niewoli w 1918 roku za sprawą J. Piłsudskiego Polska uzyskała niepodległość. Sowieci wytrzymali tylko 2 lata i już w 1920 najechali Polskę, ale Piłsudski dał im srogirgo łupnia, nazwanego „cudem nad Wisłą”. Niestety, 17.09.1939 Rosja ponownie napadła na Polskę dzieląc się jej terytoriami z Hitlerem i czyniąc podwójny holokaust na ludności polskiej. W 1940 sowieci wymordowali ponad 20 tys. polskich oficerów strzałami w tył głowy w Katyniu i innych miejscowościach. Katowano Polaków w łagrach i zsyłkach na Syberię. W 1943 zamordowali nam gen. Sikorskiego, a w 1945 NKWD oraz ruscy i polscy komuniści przeprowadzili obławę augustowską – największą zbrodnię na Polakach po II wojnie światowej. Od tego czasu rozpoczęła się okupacja Polski przez ZSRR. Dopiero w 1992 roku wojska radzieckie opuściły Polskę, a już w 2010 przy pomocy ówczesnego, niemieckiego premiera Tuska, zamordowali nam Prezydenta L. Kaczyńskiego, jego żonę i 96 osób elity politycznej pod Smoleńskiem. Polacy, rozliczmy wreszcie te długie czasy i nie pozwólmy nigdy więcej, żeby nas ruscy mordowali ! Sprowadźmy do kraju ostatnich Polaków z tej nieludzkiej ziemi i zabierzmy im obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych. Silna i dobrze uzbrojona armia wojska polskiego, członkostwo w NATO oraz obecność wojsk amerykańskich są naszym gwarantem, by te wschodnie ścierwa trzymały się od nas z daleka. For ever – für immer – nawsjegda - na zawsze !!!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 19:59
Calosc OK ,poza apelem o oczyszczanie ziem I RP z Polakow,bo to jest kryminal.
Szybka Randka2020.08.3 17:58
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
OO2020.08.3 19:08
Daj adres to wrzucę coś do puszki na spermę !
mim2020.08.3 19:53
Zacznij wreszcie szukać rozumu, a o chłopa spytaj tirówkę, one ci wyjaśnią, co robić.
Busieg da budu ja2020.08.3 17:45
Nie zapomnę jak mu zadano pytanie. Kiedy będzie koniec Świata?
kapral FSB2020.08.3 19:37
Biespakojasia u nas jes prikaz szto by prawierati. A diengi katoryje imiejet nasz car, szti by zdielal? aaa