02.09.20, 20:45Fot. Homoatrox via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Kreml: Przyglądamy się planom Zachodu wobec Białorusi

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo kolejny raz wezwał dziś białoruski rząd do natychmiastowego zaprzestania przemocy i uwolnienia więźniów politycznych. Tymczasem szef Rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin ostrzega, że rosyjskie służby „przyglądają się planom Zachodu wobec Białorusi”.

Mike Pompeo w czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Waszyngtonie przypomniał, że Stany Zjednoczone stoją na stanowisku konieczności przeprowadzenia na Białorusi nowych „wolnych i sprawiedliwych wyborów z udziałem niezależnych obserwatorów”:

- „Żądamy natychmiastowego zakończenia przemocy wobec nich (Białorusinów) i uwolnienia wszystkich niesprawiedliwie zatrzymanych, w tym obywatela USA Vitalia Shkliarova” – oświadczył amerykański sekretarz stanu.

Pompeo podkreślił przy tym, że Stany Zjednoczone współpracują z europejskimi sojusznikami nad objęciem sankcjami wszystkich osób odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka na Białorusi.

Stanowisko wobec wydarzeń na Białorusi zajął dziś też szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego:

- „Uważnie śledzimy rozwój sytuacji. Podtrzymujemy stały kontakt ze służbami białoruskimi. Uważnie śledzimy wydarzenia ze strony zachodniej - jakie są zamysły, plany, jakie podejmowane są tam decyzje. Informujemy naszych kolegów” – powiedział Siergiej Naryszkin.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

verizanus2020.09.3 9:38
Niech Łukaszenka zrobi okrągły stół i się uwłaszczy wtedy od razu będzie multimiliarderem w demokratycznym państwie prawa a OMON będzie miał jeszcze lepsze uposażenie jak ZOMO ;)
Szybka Randka2020.09.2 21:35
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
katolik2020.09.2 20:59
Jeżeli doszłoby do wojny, która jest złem ,to jednak może być koniecznością, wybawieniem i uratowaniem honoru człowieka, jako samej istoty ludzkiej od planu masonów ubezwłasnowolnienia ludzkości przez szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 20:54
Czy wy zyebane katolskie łby kurczaka jecie na surowo? Salmonella ginie w temperaturze powyżej 60 stopni i jest nieszkodliwa!