06.03.14, 11:40(fot. wikipedia)

Krym będzie częścią Rosji?

O dacie referendum poinformował wicepremier Autonomicznej Republiki Krymu Rustam Temirgalijew, cytowany przez RIA-Nowosti.

Uczestnicy referendum odpowiedzą na dwa pytania. Będą one dotyczyć ewentualnego wejściu Krymu w skład Federacji Rosyjskiej i przywróceniu konstytucji Krymu z 1992 roku.

Data planowanego referendum była już kilkakrotnie zmieniana. Początkowo miało się ono odbyć 25 maja, następnie 30 czerwca. Pojawiają się sygnały, że termin plebiscytu może zostać jeszcze przyspieszony.

Ab/onet.pl

Komentarze

anonim2014.03.6 11:59
I bardzo dobrze ! Lud Majdanu może robić co chcę, to dlaczego odmawiać tego ludowi Krymu.
anonim2014.03.6 13:34
Czyli sprawa przesądzona - Krym wrócił do Rosji. Ciekawe jaki będzie kolejny cel Putina.
anonim2014.03.6 13:38
Ruska" sfołoć "beknie za ten Krym a może i w gacie popuści
anonim2014.03.6 14:57
Niestety Zachód dał przyzwolenie na tego typu przedsięwzięcia dopuszczając do oddzielenia Kosowa od Serbii. Potem była Osetia. Teraz Krym. Co w najbliższej przyszłości? Rozpad Bośni. Rozpad Macedonii. Rewindykacja północnego Kosowa przez Serbię. Dolina Preszewa przejęta przez Kosowo albańskie.
anonim2014.03.6 15:32
@Malok- Lud Majdanu obalił zwyrodniałego oligarchę który traktował Naród ukraiński jak prywatny folwark ,a lud Krymu burzy porządek świata i bezmyślnie naraża Świat na wojnę .-{nie dostrzegasz różnicy }.
anonim2014.03.6 16:17
Rosjanie wiele zrobią by odciąć Ukrainę od Morza Czarnego.
anonim2014.03.6 21:11
@GenesisX Proszę się nie kompromitować, że Krym ma znaczenie wyłącznie . Krym ma olbrzymie znaczenie strategiczne bo kontrola nad nim i drugim brzegiem Cieśniny Kerczeńskiej (który jest rosyjski)umożliwia kontrolę nad Morzem Azowskim. Po przejęciu Krymu czyni to Morze Azowskie de facto wewnętrznym jeziorem rosyjskim, a Ukrainie odbiera w praktyce kontrolę nad połową wybrzeża morskiego.
anonim2014.03.6 21:11
Errata: wyłącznie turystyczne.
anonim2014.03.7 1:32
Wczoraj o 21 w RDC Pan Redaktor połączył się z korespondentem czeskiego radia na Krymie. Relacja czecha niczym nie przypominała tego co znamy z polskich mediów. Właściwie cały czas mówił o wszechobecnych sygnałach poparcia dla przyłączenia Krymu do Rosji (po 60 latach przymusowego funkcjonowania w ramach Ukraińskiej Republiki Radzieckiej a potem Ukrainy. Ciekawe czy za odwagę zaprezentowania niepoprawnych politycznie poglądów Pan Redaktor straci pracę? Czemu tak bronimy "integralności" Ukrainy. Czechy i Słowacja podzieliły się. Czechy były bardziej sceptyczne wobec UE i jakoś "dają radę" Słowacja poszła swoją drodą, przyjęła Euro i teraz mają drożyznę. Mieli inne poglądy, wybrali inne drogi i ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Czemu zabraniamy tego Ukraińcom? Niech Zachód wejdzie do UE (Pojadą do Anglii na zmywak) a wschód niech próbuje swoich szans pod protektoratem Putina. Ich wybór a nie nasz
anonim2014.03.7 13:38
@kg Ja wiem że Rosja to twoja ojczyzna i chciałbyś się cieszyć jak wzrasta w Potęgę ,ale zrozum nie można tworzyć precedensów w postaci naruszania granic drugiego Państwa. Takimi posunięciami torujemy drogę do destabilizacji pokoju na świecie Japończycy odbiorą sobie Sachalin ,Niemcy albo Polacy obwód dawnego Królewca i prawdopodobnie wiele innych będzie przykładów . Rosjanom na Krymie też będzie dobrze w UE.