05.10.21, 14:29fot. pixabay.com

Krysiak: Wielka Brytania dawno temu oszalała. Tam są procesy za … żart o psie, misdżenderyzowanie …

- Chciałem najpierw napisać, że to chory psychicznie kraj. Od stwierdzenia tego powstrzymuje mnie jednak teraz szacunek wobec wielu Brytyjczyków, którzy walczą w swojej ojczyźnie o zmiany, które mogłyby przywrócić u nich swobodę słowa. Ostatecznie, nie wypada też pisać o całym państwie, że jest chore psychiczne – tak srogie uwagi trzeba zachować dla miejsc wyjątkowo złych. Jedno natomiast jest pewne: prawo w Wielkiej Brytanii jest chore – pisze specjalnie dla portalu tysol.pl Waldemar Krysiak i podaje kilka przykładów.

Jak podaje do opisania tych sytuacji skłoniła go niedawane kuriozalne zatrzymanie polskiego dziennikarza i publicysty, Rafała Ziemkiewicza. Został on nie wpuszczony na terytorium Wielkiej Brytanii za … poglądy polityczne, ponieważ mogło to być dla tego kraju „niebezpieczne”.

Jak zauważa Krysiak, ten przypadek zdecydowanie nie jest pierwszy, „bo Wielka Brytania dawno temu oszalała” i jest ko kraj, „który prześladuje swoich własnych obywateli za myślozbrodnie i »mowę nienawiści«”.

Jak pisze w Wielkiej Brytanii policja może aresztować obywatela na przykład za … „obrazek z kolorową wstążką, za żart o psie i za nazywanie mężczyzn... mężczyznami!

Jako ilustrację tej brytyjskiej paranoi podaje on przykład Marka Meechan'a, komika bardziej znanego jako Count Dankula. Za żart o psie otrzymał on karę ok. 4 000 PLN (w przeliczeniu z funtów brytyjskich). I nie jest to jedyny przykład kiedy za poczucie humoru czy ironię sądy na Wyspach karzą ludzi. Innymi słowy, śmiech i prawda są tam zakazane? - Oprócz „niepoprawnie myślących” obcokrajowców, UK znęca się również nad własnymi obywatelami! - pisze Krysiak.

Ów komik przez lata od roku 2016 był ciągany po sądach. Wtedy „zirytowany mopsem swojej dziewczyny Meechan zamieścił pewne nagranie na YouTubie”. W żartobliwy sposób opisywał tam „wygląd i zachowanie pupila partnerki, tłumacząc, że według niej piesek jest tylko »mały, słodki i kochany«, dodając przy tym „ciągłe adorowanie mopsa sprawiło, że postanowił nauczyć go »najmniej miłej rzeczy o jakiej mógł pomyśleć«, a mianowicie nazistowskiego pozdrowienia.

Filmik nosi tytuł "M8 Yer Dugs A Nazi" („Stary, twój pies jest naziolem”). Na nim piesek na hasło „Sieg Heil!” podnosi łapkę. Po tym, jak nagranie trafiło do sieci, komik zaczął mieć kłopoty, które trwały kilka lat, ponieważ „wielu widzów YouTube'a poczuło się obrażonymi żartem” i zawiadomiono policję w Szkocji. Cała postępowa lewica uznała więc komika za … nazistę. Szybko okazało się też – co szczególnie tamtejszą lewicą mocno zirytowało - nie jest on lewakiem.

W jego obronie natomiast stanęli zwykli ludzie, a podczas przesłuchania „pojawiło się kilkaset osób protestujących za wolnością słowa i w solidarności z oskarżonym”.

Kiedy „komik odmówił wpłacenia kary i zamiast tego przesłał jej równowartość na organizację charytatywną pomagającą dzieciom, sąd zarządził zabranie mu pieniędzy bezpośrednio z jego konta” – czytamy.

Innym razem – co pokazuje Krysiak - policja potrafi zapukać do drzwi i kajdanki założyć od razu „niepoprawnie myślących” na przykład za … „misgenderowanie” transseksualisty online. Przydarzyło się to „między innymi Kate Scottow, która w 2019 roku została aresztowana i skuta na oczach swoich dzieci (starsza córka miała 3 lata, syn – 20 miesięcy) przez trzech policjantów”. A owo „misgenderowanie” to ni mniej ni więcej nazywanie mężczyzn mężczyznami, a kobiet kobietami, ponieważ – zgodnie z tamtejszym już zwyczajowym prawem - „jeżeli ktoś w Wielkiej Brytanii powie, że »trans kobieta« kobietą nie jest, ten musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami”.

- Sytuację prawną w Wielkiej Brytanii śledzę od lat i jako adwokat wolności słowa jestem nią zmartwiony. „Zmartwiony” nie oddaje nawet moich myśli – jeżeli chodzi o swobodną wymianę przekonań, UK jest w miejscu beznadziejnym. Penalizowana jest tam od dawna „mowa nienawiści” i wolność słowa de facto nie istnieje – pisze Krysiak.

 

mp/tysol.pl/waldemar krysiak

Komentarze

Maria Błaszczyk2021.10.6 0:09
Zabawna sprawa, że kilka kluczowych elementów udało się pominąć w tej relacji. Dla przykładu fakt, że mops hajlował też na wezwanie do gazowania Żydów. Ciekawa jestem, czy tak samo sprawa byłaby godna poparcia, gdyby mops hajlował na wezwaie do rozstrzeliwania Polaków złapanych w łapance? W kwestii pani Scottow też nie chodzi o "nazwanie", tylko o ciągną się w czasie kampanię nienawiści wobec pani Hayden, zresztą nie tylko misgenderowanie było tam problemem, ale też misgatunkowanie - pani Scottow, ta przykładna matka tak zatroskana o dobro swoich dzieci, obcym ludziom w internecie wymyśla też od "świń". Ale tak się zastanawiam... Misgenderowanie oznacza dla wielu osób trans duży dyskomfort, a nawet cierpienie. Niby czemu chcecie, by istniało prawo do zadawania innym bólu, w sposób świadomy i systematyczny?
Darek2021.10.6 6:57
Ale mam ubaw czytając wypociny lewaków którzy chcą napisać coś mądrego a jak zwykle jest to nie możliwe w ich wykonaniu i piszę takie głupoty że Bareja by nie wymyślił takich idiotyzmów ;D ;D ;D ;D
N.2021.10.6 7:54
Ubaw jest z ciebie. Tak bardzo boli cię prawda i to, że nic nie możesz zrobić wobec faktów, przytoczonych przez Marię, że uciekasz w bezsensowny bełkot, w którym nie ma żadnych argumentów:D. Maria słusznie wskazuje, że autor artykułu cynicznie przemilcza fakty i przekręca rzeczywistość, żeby wyszło na jego. Tresowanie psa, żeby reagował na hasło "chcesz zagazować Żydów" śmiesznym żarcikiem? Pamiętam, jak kilka tygodni temu był wielki ból d*py, że jakiś islandzki polityk powiedział dużo delikatniejszy żart o Polakach. Tak wygląda prawacka "niepoprawność polityczna": tylko w jedną stronę:D. A pani Scottow wyzywała innych w necie m.in. od "pig in a wig". To faktycznie szczyt kultury. A ironia w "misgatunkowaniu", też ci przeleciała ponad głową. Ale po co ja się tu męcze: na konkretne argumenty i tak dostanę odpowiedź na poziomi "huehue, jezdeź gupi".
do tej z 0: 092021.10.6 7:07
lewacy jak ty to najbardziej nienawistna , nietolerancyjna i ksenofobiczna organizacja terrorystyczna XXIw
N.2021.10.6 7:55
OK, a masz coś do powiedzenia w związku z komentarzem, który komentujesz?
o ...2021.10.6 12:22
... proszę, oto książkowy przykład lewackiej manipulacji ... lewaku (czko) N ... a co więcej można byłoby dodać do wypowiedzi, którą komentujesz? ... tam zostało powiedziane wszystko ... krótko i dosadnie ... a ty nie wiesz jak zareagować na oczywistą prawdę, rzekłbym aksjomat ... wiec zaczynasz rozmydlać ... ot lewactwo ...
o ...2021.10.6 12:23
... lepiej bym tego nie ujął ...
marek2021.10.6 17:59
bredzisz kobieto
marek2021.10.6 18:00
bredzisz kobieto
Ala Wilk2021.10.5 21:16
Przecież ten kraj jest taki wspaniały bo wyszedł z lewackiej UE.
Maria Błaszczyk2021.10.5 23:48
No widzisz, ale pozostał w kręgu cywilizacji europejskiej, z jej niechęcią do nazizmu i stosowania bezsensownej przemocy.
do barana Ala Wilk2021.10.6 7:11
UK opuścił tylko fizyczne i prawne granice eurokołchozu - mentalnie dalej tkwią w lewackim terroryźmie. To proste jak umysł lewaka , Ty pojęło ???
Fajny kraj. Kiedyś2021.10.5 16:51
Teraz to żydo-lewacka zaraza rządzi. Do spółki z muslimami. Ciekawe, czy angole się obudzą, czy zostaną zeżarci.
kapral CBA2021.10.5 20:28
A niech ich Bóg karze. A jest za co! Szkoda tylko prawych ludzi i Polaków tam osiedlonych.
N.2021.10.6 7:56
O proszę, nagle żal imigrantów.
o ...2021.10.6 12:30
... eskimosi tam rządzą od Waterloo ... poczytaj o czerwonych szyldach ... np. w "Walka o pieniądz" ...
Po 11 ...2021.10.5 16:36
Coś mi się wydaje, że jakby ktoś w Polsce tak wytresował psa, sfilmował i opublikował w necie, to też by trafił pod sąd oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Aaaa zapomniałem napisać jak wytresował. No np. głos zza kadru woła " pokarz jak się Dziwisz", a pies podnosi nogę i wylizuje sobie jajka.
Po 11 ...2021.10.5 16:38
"pokarz" wcale nie napisałem specjalnie. Pomyliłem się :(((
Adeptus2021.10.5 16:45
Może trafiłby. I prawdopodobnie został uniewinniony. adeptusrpg.wordpress.com
Po 11 ...2021.10.5 16:58
Tak, ale to tylko dlatego, że sady jeszcze nie zaszły na pisy.
neron2021.10.5 16:56
Ciebie jakoś wytresowali i liżesz się tam gdzie ci każą. Można ? Można. Co dopiero jakiś tam mops...
Benjamin Franklin ostrzegał przed2021.10.5 16:19
żydami. Wszystko się sprawdza.
Adeptus2021.10.5 16:31
Jeśli mial na myśli takich żydów jak Mojżesz czy Jeszua z Nazaretu, to się zgadzam. adeptusrpg.wordpress.com
dixon2021.10.5 17:01
Jezus nie był żydem. Skończ chociaż podstawówkę , doucz się a później komentuj bo przykro to czytać
Skrzypek na dachu2021.10.5 21:10
Pan Jezus jest Polakiem .
mlody2021.10.6 7:28
A KIM ICEK BYL JUDASZ ZDRAJCA PRAWDY. A ILU JUDASZY ZYDOWSKICH JEST W POLSCE
realista2021.10.5 15:45
kosciul odrodzi sie moze mniejszy ale za to silniejszy,tylko ateisci mysla ze chrzescijanstwo upadnie,ale nie biora pod uwage jednego,ze to jest kosciul chrystusowy a on zyl ,zyje i bedzie zyl chocby cale lewactwo tego swiata chcialo go zniszczyc . Czlowieka stworzyl Pan Bog dlatego kazdy czlowiek jest z nim nierozerwalnie zwiazany
Adeptus2021.10.5 15:51
Po części masz rację. Wbrew pozorom, mało która religia ginie całkowicie i bez śladu. Nawet teraz istnieją ludzie oddający cześć bogom słowiańskim skandynawskim czy helleńskim. Więc zapewne i za tysiąc lat będzie jakaś garstka pasjonatów-neochrześcijan. adeptusrpg.wordpress.com
Bartosz2021.10.5 16:15
A we Francji do kościoła w niedzielę chodzi 2% ludności. Będzie normalnie i u nas... Cierpliwości.
Bartosz Pustak Lewacki2021.10.5 16:28
A we Francji do kościoła w niedzielę chodzi 2% ludności. A Będzie 95% do meczetu hura hura a LGBT ciach łby spadać będą jak śliwki
Adeptus2021.10.5 16:32
Dlaczego trzeba zwalczać zarówno wszelkie abrahamizmy, jak i lewactwo. adeptusrpg.wordpress.com
R.W.2021.10.5 23:19
Nie dacie rady, za mało się rozmnażacie. Tęczowe i ateistyczne głowy będą pierwsze uderzały o chodnik po locie z minimum piątego piętra...
Żydek Adeptus jak żydek Grizzly2021.10.5 15:36
lubi sok z Biedronia pisdy!
Adeptus2021.10.5 15:40
Skoro jesteś ekspertem w tym temacie, to powiedz mi, jakie płyny fizjologiczne lubi żydek Joszua z Nazaretu?
Wronka2021.10.5 17:14
Szkoda mi Ciebie zakompleksiony pajacyku. Skoro tak nienawidzisz wiary i Pana Jezusa tzn., że jesteś co najmniej na poziomie intelektualnej ameby tracąc swój czas na odwiedzanie Frondy. Mamusia zaraz Ci przyniesie kanapki i się uspokoisz przed jutrzejszym dniem w szkole
Adeptus2021.10.5 15:08
Wielkim wyzwaniem, jakie stoi przed Polską, jest wyzwolić się od ciemnoty chrześcijańskiej, ale nie wpaść w ciemnotę lewacką, jak to się stało z Zachodem. adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.10.5 15:20
tak sobie tłumacz, tylko dlaczego w miejsca kościołów powstają meczety
Adeptus2021.10.5 15:31
Ok, precyzuję - wielkim wyzwaniem dla Polski jest wyzwolić się od chrześcijańskiej ciemnoty, ale nie popaść w inną ciemnotę, jak np. lewactwo czy islam. Zadowolony? :) adeptusrpg.wordpress.com
hindus, kosmita... itd.2021.10.5 15:42
tak sobie tłumacz, tylko przyroda znowu cię oszuka bo nie znosi próżni
Adeptus2021.10.5 15:57
Masz rację, większość ludzi ma potrzebę jakiejś obrzędowości i wspólnoty. Dlatego myślę, że fajnie, jakby powstał jakiś ateistyczny, antropocentryczny Kościół, mógłby nawet czerpać z obrzędowości chrześcijańskiej (w końcu to część naszej kultury, zresztą chrześcijanie też kradli od pogan), ale zamiast upadlać człowieka i kazać mu służyć jakimś kosmicznym potworom, wręcz przeciwnie - ukazywać człowieka jako Istotę Najwyższą i pomagać rozwijać jego potencjał. A na kazaniach gromić ciemnotę (również abrahamiczną) ;)
Adeptus2021.10.5 16:01
No ale jeśli już jedyną alternatywą dla lewactwa miała być jakaś religia teistyczna, to od abrahamizmów zdecydowanie wolałbym np. kult greckich bogów (nasi słowiańscy są zbyt przaśni i związani z naturą, zamiast z ubóstwieniem ludzkich cech). Albo np. zoroastryzm - całkiem sympatyczna religia, zresztą judaizm (a pośrednio chrześcijaństwo i islam - jego bękarty) sporo z niej zaczerpnął, tylko niestety wypaczył na swoją modłę. adeptusrpg.wordpress.com
bogdanus2021.10.5 15:00
Mowa nienawiści została wprowadzona kilka lat temu, jako narzędzie do przeciwstawieniu się wolności słowa i wyznania. Podobnie jak LGBT, gdy ktoś powiedział coś negatywnego, zostawał pozwany do sądu. Jednak my dodajemy słowo 'Ideologia LGBT" i krytykujemy ideologię a nie człowieka, wówczas stają się bezradni. Brytyjczycy mogą zmienić swój kraj na normalny. Po pierwsze muszą powołać partię i doprowadzić do jej politycznego wygrania. Po drugie, program musi być tak dobrany, by nie został oskarżony o mowę nienawiści a każdy obywatel wiedział o co chodzi. Lewactwo nie dopuszcza do innych poglądów i wiecznie chcą rządzić po lewacku.
kefas2021.10.5 14:58
kto jeszcze pozostał by się z nim pokłócić ? Robicie goownoburzę.
asss2021.10.5 14:56
To zupełnie jak w Polsce, gdzie można mieć prokuratora za Matkę Boską z tęczą w aureoli. Różnica jest taka, że w UK prawo chroni ludzi, a w Polsce - infantylną ideologię katolicką.
Adeptus2021.10.5 15:10
W jednym i w drugim wypadku chroni uczucia ludzi naruszone przez innych ludzi korzystających ze swojej wolności słowa. W obu przypadkach owa ochrona nie powinna przysługiwać. adeptusrpg.wordpress.com
i kajdanki też2021.10.5 15:18
No jak można za to "mieć prokuratora", to dużo wyjaśnia dlaczego napaleni homosie chcą z tego skorzystać. Tyle że to mentalne nieporozumienie.
moher z Krakowa2021.10.5 14:55
Nie można dopuścić aby i w Polsce zaraza taka jak w Wielkiej Brytanii rozpleniła się na dobre ! Ona jest tutaj już obecna ale nie dopuśćmy do jej ekspansji !
Po 11 ... HERTRICH-WOLEŃSKI2021.10.5 14:51
A ten twój synek-biedroniek Tadeusz ciągle w Agencji "Aliyah" trudniącej się transportem i obsługa parchów-szmondaków od Etiopii do Polinu.
wiarus2021.10.5 14:48
Wolska dopiero oszalała tu są procesy o tęcze na obrazku może niebawem będą kary dla tych co ją na niebie widzą .........zdaniem pisiorów cały świat jest głupi tylko nie oni -paradne
Po 11 ... DANIEL PASSENT2021.10.5 14:48
A jak twoja kórewka córa AGATA? Ciągle się yebie z uchodźcami?
pis-mak2021.10.5 14:50
chyba pomyliłeś z jakąś Martą K. hahhahahahha
Chyba nie!2021.10.5 14:54
AGATA córa kórewka bolszewika DANIELA PASSENTA obciągała lachy czarnym w USA. A teraz w żydo-nazi Berlinie.
cyty of london2021.10.5 14:45
.. a buldog anygielsky to sie nom sfronknou ... POPO praniu "muzdzka" .... hehe https://www.youtube.com/watch?v=_IXKfDlwJvY&t=130s
HUSAR2021.10.5 14:37
A co byś Frendzlu popipszony powiedział gdyby UK posłała w ch uj najliczniejszą mniejszość narodową jaką stanowią właśnie Polscy?
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.10.5 14:42
obywatelu .... "niepieprz bez sensu" ... pewnikiem majo za duzo kierowcow "Afganistanu" ????? szalom pejs jaro
Po 11 ...2021.10.5 14:34
Boże trzeba ratować córkę Ziemkiewicza. Ona poszła na inżynierię genetyczną. Ten zdegenerowany naród gotowy jest ją przerobić na klacz i w TV pokazywać. Trzeba ją ratować. Proponuję krucjatę dziewic.