28.01.16, 14:03

Krzysztof Wyszkowski: KOD to nie tylko dawna esbecja, ale...

Portal Fronda.pl: Leszek Balcerowicz  w wywiadzie w październiku 2011 roku powiedział, że „rzadko bywa tak, żeby ważne reformy były wprowadzone bez jakichkolwiek protestów. Same protesty nie świadczą o tym, że wprowadzane zmiany idą w złą stronę. Jeśli ktoś przyzwyczaił się do życia na garnuszku państwa, jeśli żerował na innych ludziach, uzyskiwał przywileje, to zwykle protestuje”. Ten sam Leszek Balcerowicz w 2015 roku, czyli już po zmianie władzy, tak argumentował swoje uczestnictwo w marszu Komitetu Obrony Demokracji: „Trzeba kontynuować obywatelski nacisk, by bronić w Polsce państwa prawa. Dlatego idę na dzisiejszy marsz”. Skąd wzięła się zmiana Leszka Balcerowicza w ocenie rzeczywistości?

Krzysztof Wyszkowski: Pamięć zawsze jest wrogiem kłamców, ponieważ kłamcy  muszą zmieniać zdanie w zależności od aktualnych interesów. Balcerowicz jest notorycznym kłamcą. Nie wypominając mu członkostwa w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, którego się zrzekł 13 grudnia 1981 roku, jednak jest to człowiek ukształtowany w sferach nomenklatury, gdzie uczciwość była cechą zakazaną.

Balcerowicz jest człowiekiem, który zrobi wszystko dla własnej kariery. Przytoczę pewną mało znaną historię, w której osobiście uczestniczyłem. W 1991 roku z Zachodu napływały podobne komunikaty jak dzisiaj, że pod rządami Lecha Wałęsy grozi katastrofa, gospodarka się kompletnie załamie, Polska wraca do komunizmu. W kręgach politycznych mówiło się publicznie, że te informacje przekazuje na Zachód Balcerowicz i jego zespół (w dużej części  złożony z obywateli zagranicznych, m.in. Jacka Rostowskiego). Pomyślałem wtedy, że koniecznie trzeba zablokować te ataki na Polskę. Pytanie jak to zrobić? Apel do banksterów i kół finansowych byłby bezsensu. Skontaktowałem się z Jackiem Rostowskim i powiedziałem mu, że jesteśmy gotowi rozmawiać (obóz Lecha Wałęsy i Jana Krzysztofa Bieleckiego) z Balcerowiczem na temat wspólnej pracy. Jacek Rostowski zainteresował się tym pomysłem. Balcerowicz zgodził się na wejście do rządu Bieleckiego. Ustały ataki  Zachodu na Polskę.

Mam wrażenie, że duża część aktualnych ataków na Polskę ma podobne źródła. Zresztą, zarówno Rostowski, jak i Balcerowicz odnoszą się publicznie bardzo krytycznie o przyszłości gospodarki Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Przytoczona przeze mnie historia dobrze pokazuje, kim jest Leszek Balcerowicz.

Kim w takim razie są tzw. „obrońcy demokracji”? W ostatnim odcinku Tomasza Lisa, to Lech Wałęsa, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Bronisław Komorowski żegnali „demokrację”. Kim są ci ludzie zaniepokojeni stanem Państwa polskiego pod rządami PiS?

O Cimoszewiczu nie będę nawet wspominał, jest to wierny spadkobierca swojego ojca. Jest to historia hańby. O Wałęsie również nie chcę już mówić. (śmiech) Kiedyś przyjechał do Polski reprezentant Rosji, który powoływał się na słowa Wałęsy. Myślę, że dobrze opisuje to sojusz rosyjsko – Wałęsowski. Trzeba pamiętać, że Rosjanie posiadają teczkę Wałęsy. Fakt, że Wałęsa udziela wywiadów rosyjskim mediom, gdzie oskarża Polskę – mówi sam za siebie.

Jeżeli chodzi o sam Komitet Obrony Demokracji, jest to zupełnie inna sprawa. Na jednym ze zdjęć z manifestacji w Gdańsku zobaczyłem swojego niegdyś przyjaciela; był odważnym działaczem „Solidarności”, podziemia, człowiek, który siedział w więzieniu. Na zdjęciu wznosił rękę ułożoną w kształcie V. Przyznaję, że jego obecność mnie zadziwiła.

Niewątpliwie dominującym czynnikiem są rodziny nomenklaturowe, wdowy po funkcjonariuszach, ludzie nastawieni nienawistnie, ogłupiała młodzież. Młodzi ludzie mają prawo do naiwności do błędów, ale obecność dorosłego i godnego szacunku człowieka po prostu mnie zaniepokoiła. Widać, że na tych manifestacjach są także ludzie wartościowi. Pytanie, czy to może mieć jakiś społeczny skutek? Wątpię.

Jeżeli są tam uczciwi ludzie, to są to osoby, które nie posiadają zdolności do trzeźwego osądu rzeczywistości. Oczywiście różnią się od  takich postaci jak Balcerowicz - wynajętych działaczy przez banksterów, ale to nie są mocne głowy.

Czy są to osoby, które uległy po prostu manipulacji?

Nie sądzę. Są to sprawy środowiskowe. Mój przyjaciel jest związany z Borusewiczem, ten z kolei dzięki posłuszeństwu politycznemu wobec decydentów uzyskiwał wysokie pozycje. W ten sposób tworzy się lojalnościowe środowiska, w których ludzie, którzy do niedawna mogli czuć się właścicielami III RP, nagle tracą grunt pod nogami.

Rozmawiała Karolina Zaremba

Komentarze

anonim2016.01.28 8:13
der=red...Dodam od siebie - is bed. Sądzę też nieskromnie, że wszystko stało się jasne...
anonim2016.01.28 8:19
@der Jestem także zwykłym człowiekiem, Nie jestem, ani nie byłem pieszczochem władzy, a nie mam zamiaru łazić po ulicy z ubekami! A nowa władza w bardzo krótkim okresie czasu zrobiła więcej, niż poprzednia przez 8 lat! A to dopiero początek dobrej zmiany.Trzeba być ślepcem, albo mieć w sobie mnóstwo złej woli, aby tego nie zauważyć!
anonim2016.01.28 8:29
Demonstracja przeciw PiS-owi - żadnych prowokacji, nikt nie siedzi w więzieniu. Za rządów "obrońców demokracji" prowokacje na każdym Marszu Niepodległości (kiedy rządu "obrońców demokracji" dobiegły szczęśliwego końca to w cudowny sposób skończyły sie problemy wokółmarszowe). Sprawca spalenia budki -Sienkiewicz bezkarny - w więzieniu siedział niewinny. A za udział w demonstracji przeciw Sienkiewiczowi - pół roku bezwzględnego więzienia. Do tego liczne dzieła seryjnego "samobójcy". Takie ciekawostki jak sambójstwo po kolei świadków koronnych w monitorowanej celi, samobójca strzelający do siebie kilkukrotnie w różne części ciała z takiej odległości, że musił by miec ręce długości trzech metrów etc https://www.youtube.com/watch?v=amJPgakOi30 zaszczucie ze skutkiem śmiertelnym lub zabicie za samo tylko zacytowanie tez niezgodnych z oficjalna wersa holokaustu,pozbawianie pracy, liczne wyroki sądowe, w zeszłym roku ok 1500 dochodzeń w sprawie mowy nienawiści etc Za komuny w spokojnych latach nie było tylu dochodzen w sprawie mowy antysocjalistycznej, mniej było w spokojnych latach tego typu "samobójstw" a zomo katowało gorzej ale nie znany mi jest ani jeden przypadek żeby skazywali pobitych za ... pobicie zomowców.
anonim2016.01.28 8:31
@Bartymeusz: to może podasz jakieś konkrety? Co się u Ciebie poprawiło? :-D
anonim2016.01.28 9:41
@Walret Pytasz, co mi się poprawiło? Otóż poprawiło mi się samopoczucie! A to nie mało! I mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że poprawi się poziom życia rodzin moich synów, gdy moje wnuki, a to liczna gromadka, otrzymają po 500 zł!
anonim2016.01.28 10:52
Nie napadnę na dżentelmena "der", ponieważ dosyć wcześnie (nie ja pierwszy) zrozumiałem, że "nic tak nie utwierdza przeciwnika w jego błędzie, jak dyskusja". Stąd na ogół ograniczam się do dawania świadectwa, z którym każdy zrobi, co zechce. W swoim* ostatnim odcinku "Bieżących", tutaj: http://infoprezesa.blogspot.fr/2016/01/biezace-24.html#comment-form, m.in. wetknąłem w kaftan Krystynę Jandę (na ciepłe miejsce po Cimoszewiczu) oraz podałem, jak „Frankfurter Allgemeine Zeitung” potraktowało Schetynę, który pęta się tam, gdzie wg. niemieckiego sponsora powinien sterczeć wyłącznie Petru. Spis rzeczy: – Dzień Islamu, Dzień Miłości – Być albo lepiej nie – Pięta idzie do lasu – Nie bluźnij, pogańskie nasienie! – Jak Niemiec opluł świeżo wybraną dumę PO – Wieści z kaftana (5) Pozdrawiam i zapraszam. _______________________________________________________________ * Pora wyznać, że Komar8 i Rozpuszczalnik - to jedno. Dla tej sytuacji istnieje pewne nieprzyjemne dla dawnej Frondy uzasadnienie historyczne.
anonim2016.01.28 11:23
KODowana Targowica to niestety wynik również nieporadności PiSu, który chyba liczy na przeczekanie zamiast zdecydowanie to agenturalno-przestępcze środowisko zneutralizować. Tym samym wszystkie siły wrogie Polsce - od eurobolszewii przez Niemco-Rosję aż po plemię żmjjowe - maja pełną swobodę działania jak gdyby nigdy nic, a oni na pewno nie odpuszczą. Nawet ubecko-żydowsko-niemieckie media zostały praktycznie nienaruszone i dalej szczują 24/7 bo jedna TVP to kropla w morzu. Przyjmując postawę biernego wyczekiwania PiS może się doczekać co najwyżej zamachu stanu i obalenia.
anonim2016.01.28 23:05
Panie Wyszkowski dlaczego obraża pan zwykłych ludzi, którym pisuarowe bezprawie się nie podoba ? Wcielasz się panie w Urbanową propagandę. Boli dupsko ? Ma boleć !
anonim2016.01.28 23:32
petrus ... nie kompromituj Ślązaków (bo ze Schlesierami to mozesz sobie robić co chcesz..)