02.08.13, 12:18Scena folkowa na Przystanku Woodstock (fot. Bismarck_Wikipedia)

Ks. Boniecki na Woodstocku: Róbta, co chceta

Ks. Adam Boniecki był dziś gościem Akademii Sztuk Przepięknych. W ramach spotkania, pytania duchownemu zadawała redaktorka radia TOK FM Anna Wacławik-Orpik. Ks. Adam Boniecki kilka razy został nagrodzony przez uczestników Przystanku Woodstock gromkimi brawami. M.in. kiedy powiedział, że „udał nam się papież Franciszek”.

Niestety, w sieci nie ma jeszcze pełnego nagrania ze spotkania zakonnika z młodzieżą, za to na bieżąco portal tokfm.pl relacjonował wypowiedzi ks. Bonieckiego. I tak, po pochwale Adama „Nergala” Darskiego („miły, mądry, spokojny człowiek”), redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” przeszedł do nieco poważniejszych tematów. Szkoda, że bez należytej powagi...

Ks. Boniecki przyznał na przykład, że każdy wierzy w jakiegoś Boga, a dla niektórych Bogiem jest nicość. Dodał, że nie należy nikogo pytać, czy wierzy w Boga, ale w jakiego Boga wierzy. 

Później sparafrazował słowa papieża Franciszka, i zapytał: Jeśli homoseksualista dąży do zbawienia, jest prawym człowiekiem to kim ja jestem, żeby go osądzać?". Przyznał także rację poglądowi, że polski episkopat (w odróżnieniu na przykład od czeskiego czy niemieckiego) jest strasznie konserwatywny, zgodził się z tym, że w Kościele jest za dużo lęku przed obcym i pochwalił WOŚP. 

Najbardziej porażająca była jednak odpowiedź ks. Bonieckiego na pytanie o ofertę, z jaką przyjechał do Kostrzyna. "Nic nie przyjechałem oferować. Róbta co cheta!" - zakrzyknął duchowny. 

eMBe/Tokfm.pl 

Komentarze

anonim2013.08.2 12:33
Powinni go ekskomunikować, ale tego nie zrobią bo już stary jest i zgłupiał.
anonim2013.08.2 12:36
Hehe, fajne nie wulgarne trollowanie, takie ze smakiem, a jednak na niektórych działa :)
anonim2013.08.2 12:36
Przeraża, gdy kapłan przyjeżdża , by "nic nie oferować", zamiast nieść ludziom Chrystusa. Po co zatem przyjechał? "Róbta co chceta!" to nie to samo, co "Kochaj i rób co chcesz!"
anonim2013.08.2 12:45
arbiter, przecież to postępowe media wyniosły ks. Lemańskiego na piedestały. Jeszcze się nie zorientowałeś w sytuacji?
anonim2013.08.2 12:54
@arbiter Ta osoba, która według Ciebie jest na "łudstoku" po to, by pokazać Chrystusa, sama mówi, że jest po to by NIC NIE OFEROWAĆ. Masz chyba kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Może doczekamy się od tej osoby wyjaśnienia PO CO tam pojechała? Ilu znasz księży, którzy tam przyjeżdżają? Tak się składa, że stykam się z kimś takim, kto nie robi z tego wielkiego halo, tylko z wieloma młodymi duchownymi się tam pojawia. Jest tam nie po to by " NIC NIE OFEROWAĆ", nie po to by grzmieć, ale ewangelizować. "Nic nie przyjechałem oferować. Róbta co chceta!" - Taaak, to jest powód , by się cieszyć z obecności księdza Adama na Woodstocku. Jak coś takiego czytam, to mi kartofle czwórkami z piwnicy wychodzą i skarpetki się filcują.
anonim2013.08.2 12:57
O ile to nie szkodzi sobie i innym to mogą robić co im chceta
anonim2013.08.2 12:58
Dochodzi godz. 15.00 Połączmy się w modlitwie za ks. Adama Bonieckiego. Odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, za wszystkich duchownych i świeckich obecnych na Woodstocku
anonim2013.08.2 13:00
@Janek wyzwoliciel Strasznie mnie wkurza porównywanie bylejakich postępaków z Jezusem. Gdzie masz napisane, że Jezus mówił do nich, że nic im nie oferuje, albo „róbta co chceta”? Jezus spotykał się z faryzeuszami i mówił do nich: wy, plemię żmijowe, albo groby pobielane, nawróćcie się! A do jawnogrzesznicy mówił, że jej nie osądza, ale „idź i nie rzesz więcej”. Więc drogi Janku, wyzwól się z fałszywego stereotypu i nie porównuj więcej „letniaków” bez jaj z naszym Panem.
anonim2013.08.2 13:01
KS. BONIECKI TO BŁAZEN :-)
anonim2013.08.2 13:05
@Janek wyzwoliciel Dlaczego przytaczasz wizyty Jezusa u grzeszników, skoro nijak ma się to do wizyty ks. Bonieckiego ? Jezus szedł tam NAWRACAĆ i otwarcie mówił GRZESZNIKOM, że robią ŹLE ! Nie bał się krytyki Faryzeuszów ale również nie bał się krytyki grzeszników. Mówił prosto z mostu, z miłością - To i to czynisz źle, nawróć się ! Przeciwnicy kościoła powołują się na ucztowanie Chrystusa z grzesznikami tak jakby Jezus do nich szedł, pośmiał się, najadł, napił i wyszedł podziękowawszy za miłe spotkanie. A tak nie było ! Mówił o obrzydliwości grzechu, o nawróceniu, o tym by więcej nie grzeszyli. Zapewne gdyby kapłan poszedł na woodstock i powiedział zgromadzonym - nie grzeszcie więcej ( tak jak mówił Chrystus ), to podniosło by się larum, że nie szanuje wolności... Pamiętajmy, Jezus nie był tolerancyjny wobec grzechu i głośno o tym mówił, tak w stosunku do Faryzeuszy jak i słuchających go tłumów !!!
anonim2013.08.2 13:06
@bol_dupy_ Ze swoim schorzeniem powinieneś zwrócić się do proktologa i/lub zaprzestać stosunków męsko/męskich.
anonim2013.08.2 13:09
To co? lepiej kiedy ludzie robić będą to czego robić nie chcą.lepiej mięć społeczeństwo składające się z niewolników bo tylko niewolnik robi to czego robić nie chce. "q"....to kolega miesza pojęcia, dobrowolny akt seksualny w dowolnej konfiguracji nikomu nie zadaje cierpienia, wręcz przeciwnie. Morderca czy pedofil produkuje niewyobrażalny ogrom cierpienia.
anonim2013.08.2 13:11
@arbiter „Widzę, że bardzo was boli, że ksiądz, którego nienawidzicie ma większe poważanie niż wasi idole pokroju Oko, Hosera czy Rydzyka, którzy z Bogiem to wiele wspólnego nie mają.” A ty co masz wspólnego z Bogiem, że tak sobie Jego imieniem ciągle gębę wycierasz?
anonim2013.08.2 13:11
@bol_dupy_terlikowskiego - rozesłałeś już wczoraj te donosy, czy jeszcze nie?
anonim2013.08.2 13:20
"bol_dupy_terlikowskiego... "Dla kogo złotko najbardziej przerażająca? Dla jakiegoś anonimowego eMBe'ka bojącego się pisać artykuły na Frondzie pod własnym imieniem i nazwiskiem?" Rozumiem, że "bol_dupy_terlikowskiego" to twoje imię i nazwisko? Odważne...
anonim2013.08.2 13:20
@bol_dupy_.... zapewniam cię, że ten twój wysiłek odnosi odwrotny skutek. Chyba, że o to ci chodzi, aby można było zobaczyć jakich obrońców mają homosie.
anonim2013.08.2 13:21
@arbiter Może wy towarzyszu nienawidzicie wymienionych duchownych, którym nagminnie nie okazujecie szacunku? Ja występuję w liczbie pojedynczej, tak więc tytuł "wy " ma się nijak. Poza tym insynuowanie komuś nienawiści (a piszesz to pod moim adresem) łamie Twoje ulubione przykazanie. Nie osądzaj.
anonim2013.08.2 13:27
Ja myślę, że należałoby zapytać ks. Bonieckiego w jakiego boga wierzy. Myślę, że odpowiedź dałaby nam wiele do myślenia.
anonim2013.08.2 13:30
Ks. Adam Boniecki nic ważnego nie powiedział, bo jego rola na Przystanku Woodstock polegała na samej jego obecności, a nie na mówieniu ważnych rzeczy i, broń Panie Boże!, mówieniu czegoś, co miałoby chociaż posmak ewangelizowania. To miał być "swój" chłop z koloratką, co "pobłogosławi" swą obecnością Owsiakowi i jego imprezie, aby w ten sposób rozstrzygnąć dylematy tej części młodzieży, która mogła jednak mieć problem sumienia, czy jednak dobrze robi uczestnicząc w tej imprezie. Ks. Boniecki "przyklepał" ich obecność słowami "róbta co chceta", no to problem znikł.
anonim2013.08.2 13:33
Polski Episkopat konserwatywny?? Eee gdzie tam, przeciez to ludzie postepowi i otwarci na zmiany zachodzace we wspolczesnym swiecie. Po tak skandalicznej wypowiedzi ks Bonieckiego juz kombinuja kiedy i gdzie by go ukamienowac. Nergal jest mily i spokojny?? A gdzie tam, przeciez to satanista - do diabla z nim!! Porazajacej wypowiedzi ksiedza Bonieckiego, ktora to wypowiedz porazila redaktora eMBeka nie skomentuje - tak bardzo jestem nia porazony.
anonim2013.08.2 13:36
Jeśli to prawda, to włos się jeży na głowie!
anonim2013.08.2 13:38
@sky Spy Może masz rację :) Chociaż ten śląski wyraz szacunku w zestawieniu ze zdaniem poprzedzającym: "Ale co Cie to obchodzi"- wygląda jakoś mało wiarygodnie. Pozdrawiam :)
anonim2013.08.2 13:38
Litości, to już drugi artykuł hejtujący Ks. Bonieckiego jednego dnia.
anonim2013.08.2 14:02
"Ks. Boniecki przyznał na przykład, że każdy wierzy w jakiegoś Boga, a dla niektórych Bogiem jest nicość. Dodał, że nie należy nikogo pytać, czy wierzy w Boga, ale w jakiego Boga wierzy." Tutaj ma rację.
anonim2013.08.2 14:02
Jeżeli było tak jak napisała Fronda to niestety jest z nim gorzej niż myślałem.
anonim2013.08.2 14:13
Dobrze, że chociaż jeden rozsądny duchowy się znalazł, który nie zamierza 'wojować z szatanem' tylko rozmawiać z ludźmi, którzy niekoniecznie mogą podzielać jego poglądy.
anonim2013.08.2 14:17
a może ks. Boniecki pochwala, w ramach : "róbta co cheta" małe bara bara z homo ?
anonim2013.08.2 14:59
Odbija mu niezła szajba na starość,powiedzane w młodzieżowym języku:)
anonim2013.08.2 15:00
No właśnie :"róbta, co chceta" a potem mamy burdel totalny za przeproszeniem i w Kościele i w państwie. Wybaczcie, proszę, ale normalnie, ale super koleś się znalazł, cholera..., jak się słyszy o takich postawach, że gdzieś tam ktoś tam to człowieka tak nie rusza, ale jak kapłan z takim stażem i tak znany w Polsce takie rzeczy robi, widzimy go w TV, znamy jego nazwisko..., szkoda słów. Jakoś tak wczoraj na Eucharystii miałam silne poczucie, modląc się za Ojczyznę, że to tak często jednak odpowiedzialność naszych księży jest tak wielka. Bóg ich surowiej osądzi niż nas świeckich. Modlę się za nich coraz częściej.
anonim2013.08.2 15:07
@Pastor... No ale co to za ewangelizacja?? Nie można raz być wiernym, a cztery razy nie!! Bądź zimny albo gorący, a jak jesteś mdły no to wypad...Mówię to najpierw sama do siebie. Gdyby Pan Jezus tak się ustawiał, to by mu tu całkiem fajnie się mieszkało na ziemi, a jakoś mało fajnie go potraktowali, szczególnie na końcu. Po prostu dramat!!!
anonim2013.08.2 15:13
@batman Jeśli to, co piszesz jest prawdą, to facet zadziałał wbrew Ewangelii, bo można mieć różne opinie na temat homoseksualistów, ale jako ludziom należy im się szacunek, a "pedał" to pejoratywne określenie wyraża pewnie jego poziom emocji, znane określenie. Nie wiem po co facet w ogóle zainteresował się tematem. Może ma sam jakieś przykre doświadczenia z homosiami. Nie wiem. Bronić go nie będę, ale do tych linków też nie mam ochoty zajrzeć, z wiadomych powodów. Pozdrawiam!
anonim2013.08.2 16:33
@Nikt22 napisał Kolega: "to kolega miesza pojęcia, dobrowolny akt seksualny w dowolnej konfiguracji nikomu nie zadaje cierpienia, wręcz przeciwnie." Tak się Koledze (i bardzo wielu innym osobom podzielajacym ten pogląd) tylko wydaje. "Dobrowolny akt seksualny w dowolnej konfiguracji" (!?!) jeśli jest aktem pozamałżeńskim zadaje potencjalnie (jeśli uczestnicy tych "konfiguracji" nie będą żałowali za grzechy i jeśli się nie odwrócą od zła) WIECZNE cierpienia sprawcom. A ponadto każdy grzech, nawet pozornie "niewinny" i "prywatny" przyczynia się do destrukcji całej społeczności (wspólnoty). Nie ma grzechu, który nie czyniłby nikomu krzywdy. To nie musi byc krzywda fizyczna, to nawet nie musi byc krzywda dostrzegalna w pierwszym momencie. Zdarza się, że ową krzywdę widzi się dopiero po czasie, nawet po bardzo wielu latach.
anonim2013.08.2 16:38
Wszystkim krzykaczom na tym forum zadam jedno proste pytanie: czy słyszeliście i widzieliście całą wypowiedź ks. Bonieckiego i ją zrozumieliście? Manipulacja ma chyba 2 tysiące lat historii, a może więcej?
anonim2013.08.2 16:44
Urodzony "apostoł" wiary :)
anonim2013.08.2 16:53
Wywaliłbym go na zbity pysk z zakonu-dosłownie, za takie słowa, jeśli padły naprawdę.
anonim2013.08.2 17:06
on oszalał
anonim2013.08.2 17:57
Bóg objawił się i dał nam przykazanie "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Wypowiedz ks. Bonieckiego jest poniżej jego poziomu, jako Kapłana. Kogo ten człowiek reprezentuje Jezusa Chrystusa czy bożki. Gada takie bzdety, jakby przestał rozumieć na czym Bogu zależy. Z przypadłością homo można żyć przyzwoicie, bez promowania ideologi gender. To miał na myśli Papież Franciszek. Odniosłem wrażenie że ks. Boniecki lubi gwiazdorzyć i przymilać się światu.
anonim2013.08.2 17:59
@arbiter Przechodzisz od skrajności do skrajności. Pozostaje Prawo boże i jego miłość.
anonim2013.08.2 18:05
Pytam całkowicie serio: Nigdy nie byłem na Woodstocku, ale pewnie komentujący tutaj także nie byli, więc mamy mniej więcej taką samą wiedzę na ten temat. Ale ja jednak nie piszę, o tym jacy tam ludzie są, co robią i jak grzeszą. Skąd się więc wzięło to, że Woodstock stał się synonimem rozpusty i bezbożności współczesnej młodzieży? Czy współczynnik grzechu na osobę jest wyższy niż np. na innych muzycznych festiwalach, np. na Sunrise Festival (muzyka house i trance)? Dlaczego tam nikt nie próbuje ewangelizować (a przynajmniej tego nie słychać). Czy nie można po prostu jechać na Woodstock i posłuchać DOBREJ MUZY? Chyba, że znowu dochodzimy do wniosku, że rock = ZUUUUUOOOO!!!. Czy sama obecność na tym festiwalu zasługuje na ostarcyzm ze strony uzytkowników Frondy? Czy jeśli pójdę na mecz i zasiądę w sektorze "kibiców", którzy pod przykrywką patriotyzmu i braterstwa pozwalają sobie na wyzywanie od najgorszych kibiców innych drużyn, osób o odmiennych poglądach, życzą im śmierci etc. - czy to mniejszy grzech, niż uczestnictwo w festiwalu muzycznym, gdzie jedzie się głównie po to, aby SŁUCHAĆ MUZYKI? (a przynajmniej tak powinno być).
anonim2013.08.2 18:27
@PFX Jestem co roku na Woodstocku. 1. Wielu młodych ludzi dostaje małpiego rozumu i robią rzeczy, na które by sobie nie pozwolili będąc u siebie. Obecność na Woodstocku sprzyja życiu w sposób rozpustny i bezbożny. 2. Grzech jest świadomym wyborem. Tak naprawdę wypowiedz, "Słuchanie dobrej muzyki jest zwykłym wybiegiem". Głównie młodym zależy na atmosferze jaką tu mają i w której się dobrze czują. Brykaniem nazywają wolnością, bo mogą robić co chcą z dala od wzroku oceniających. 3. Na innych festiwalach nie ma Hare Krisznowców. Dlatego na Woodstocku trzeba ewangelizować.
anonim2013.08.2 18:35
Nie ma całej relacji, ale popluc za jedno zdanie wyrwane z całości nie zaszkodzi...Frondo, nie idź tą drogą...to droga do nikąd.
anonim2013.08.2 18:37
to nie to samo co "Miłuj i czyń co chcesz!" - kochanie dzisiaj nie musi byc wyrazem Miłości. "kochanie" to dzisiaj seks nie mylic z sex.
anonim2013.08.2 18:46
Należałoby znać całość wypowiedzi. Nie można przecież wykluczyć, że sprowadzała się ona do konkluzji: róbta co chceta, czyli "ufam wam, wierzę, że ze swojej wolności zrobicie dobry użytek". Ale mówię to raczej tytułem adwokata diabła...
anonim2013.08.2 18:49
Bogdanusn Dzięki za uświadomienie. Ale w takim razie: co ty tam w takim razie robisz?
anonim2013.08.2 18:56
Ogorek: skąd w Tobie tyle jadu?
anonim2013.08.2 19:18
@batman Człowieku, gdzie ja sugeruję, że te linki to porno?? napisałam, że nie mam ochoty tego oglądać i tyle, a Ty co chciałeś to zobaczyłeś. Z całym szacunkiem, ale są ważniejsze sprawy niż zajmowanie się homosiami, przynajmniej dla mnie.
anonim2013.08.2 19:25
@Zanarkand 1. Każdy człowiek zasługuje na szacunek. Bo do każdego przyszedł Jezus. Co innego jest gdy ks. Boniecki potwierdza młodych w błędzie i utwierdza ich w hołdowaniu hedonizmu i itp. A sprzeniewierzaniu się nauce zawartej w ewangelii. 2. To że ganimy nawet niektórych kapłanów. To świadczy że dla nas najważniejsza jest nauka Jezusa i KK. To świadczy że jesteśmy szczerzy. 3. Upośledzonym chorobą homoseksualistom należy pomagać i KK to robi. Nie należy jednak popierać czynów i propagandy homoseksualnej. Dostrzegasz tą różnicę, tak czy nie? 4. powiedziałeś - "Wracając jeszcze do Owsiaka i jego "róbta co chceta". Facet pokazuje młodzieży również ile można osiągnąć wspólnym wysiłkiem, pokazuje by wykazywać się inicjatywą". Powiedz to Tuskowi, niech rząd wykaże się większą inicjatywą i niech nie dobija Polski. Trochę głupie tłumaczenie z twojej strony hasła "róbta co chceta". Owsiak w tym haśle nawołuje do rozwiązłości po przez źle rozumianą wolność. Co by to było, gdyby wszyscy stosowali się do tego głupiego hasła. Owsiak wpisuje się ze swoją mentalnością w promowanie antyludzkich idei pod płaszczykiem wolności i braterstwa. W historii już to przerabialiśmy, wiemy jak to się skończyło.
anonim2013.08.2 19:28
"Kochaj i rób co chcesz" (org. "Dilige et quod vis fac" - "In epistulam Ioannis ad Parthos, tractatus decem") Augustyn z Hippony gdyby żył obecnie też zapewne na łamach frondy nie miał by najlepszej renomy
anonim2013.08.2 19:31
@PFX Może uczestniczę na Przystanku Jezus, może przyjeżdżam do rodziny, może tu mieszkam. Jak widzisz możliwości jest dużo.
anonim2013.08.2 19:42
Do pobrania i słuchania Radia Przystanek Jezus 2013 http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE
anonim2013.08.2 19:44
@Ogorek nie po raz pierwszy mnie obrażasz może chcesz mi naubliżać w realu, tak? nie ma problemu, pisz na [email protected], dogadamy się gdzie kiedy chcesz mi nawtykać w 4 oczy, OK?
anonim2013.08.2 19:46
Ogórek - ale jedziesz na stereotypach. To teraz moja kolej, patrz na to: Słuchacze Radia Maryja to głównie stare samotne osoby bez wykształcenia, a ich guru Ojciec Dyrektor żeruje na ich naiwności i doi od nich pieniądze na prywatne cele. Ten szarlatan dzięki naiwności zwolenników zdefraudował miliony zebrane na Stocznię i dzięki temu jeździł Maybachem i latał helikopterem. Należy również dodać, że słuchacze RM są chorzy z nienawiści do żydów, pedałów i komuny, widzą wszędzie agentów. Nie ma bardziej zaściankowej i zacietrzewionej grupy w Polsce niż słuchacze RM. I co, fajnie? Sposób w jaki krytykujesz Woodstock i Owsiaka jest żenujący. Nie mam nic przeciwko krytyce, ale wszystko powinno być robione z głową, a tego u Ciebie brakuje.
anonim2013.08.2 19:53
@Elliza Nie interesujesz się chrześcijaństwem, dlatego twoja ocena jest nie prawdziwa. To chrześcijaństwo wzniosło ludzkość na wyższy poziom. Nie nazywaj obrony wartości chrześcijańskich nawoływaniem do nienawiści. W przeciwieństwie do tobie podobnych, nie popieramy przyjemnego zezwierzęcenia człowieka, przecież tym się kierujecie w swoim życiu, czyż nie?
anonim2013.08.2 19:56
Ogórek - "No wiem. To jest twój standard wypowiedzi na temat RM i o. Rydzyka. Ale jakoś nie przypominam sobie, żeby o. Rydzyk namawiał młodzież do grzechu jak to czyni medialnie lansowany Owsik i jego sekta Hare Hare Kryszna. To taki mały detal, pewnie nie mający dla mondrych inaczej żadnego znaczenia," To nie jest mój standard wypowiedzi na temat RM i o. Rydzyka. Nie powielam stereotypowych kłamstw nt. helikopterów i maybachów ani nie gardzę zwolennikami RM ani nie uważam ich za gorszych. Jedyne co do czego mam wątpliwości to historia ze Stocznią, ale o tym już wiele razy dyskutowaliśmy. A gdzie Owsiak namawia do grzechu? Róbta co chceta to namawianie do grzechu według Ciebie? I dlaczego Hare Kryszna to "jego" sekta?
anonim2013.08.2 20:09
"kozak w necie, dupa w świecie" jak mawiają internauci Ogorek ponawiam apel, chcesz mi naubliżać w 4 oczy pisz na [email protected] raz czy drugi zignorowałem ale bardzo nie lubię jak się mnie obraża
anonim2013.08.2 20:22
Ogórek - czy ja Cię kiedykolwiek obraziłem?
anonim2013.08.2 20:22
"Chesterton napisał, że ateizm to jedynie koszmar... Może czas się obudzić Liza?" Ogórek, w ten sposób to można obudzić tylko demony...
anonim2013.08.2 20:32
@Ogorek "Obrażanie o. Rydzyka przyjmuję bardzo osobiście, bo Ojciec Rydzyk jest Kapłanem Kościoła Katolickiego, a ja jestem katolikiem." właśnie se strzeliłeś efektownego samobója, muszę pisać dlaczego? kto inteligentny proponuje ignorować wpisy Ogorka, znudzi sie dziecku
anonim2013.08.2 20:40
@Ogorek w którym momencie porównałem Augustyna do Owsiaka? zacytuj chłopie masz urojenie sam obrażasz Bonieckiego który podobnie jak Rydzyk jest kapłanem katolickim (tak, tak nie ty decydujesz kto ma święcenia kapłańskie a kto nie ma) czyli według swojej logiki obrażasz SAM SIEBIE wyłącz komputer (to nie boli!) znajdź se kobitę i rozładuj swoje napięcia wszystkiego dobrego Ogórku
anonim2013.08.2 20:54
ten ksiądz, powinien być pozbawiony godności kapłańskiej!!!!!!!!!!!
anonim2013.08.2 21:20
Ogorek Weź chłopie trochę wyluzuj z tymi komentarzami, nawet jeśli masz rację, to twoje wypowiedzi są doprawdy na żenującym poziomie.
anonim2013.08.2 21:27
Ogórek - no to bardzo mi przykro. Problem w tym że Ty zwykłe niezgadzanie się przyjmujesz za obrazę.
anonim2013.08.2 23:26
Pomijając kontekst religijny, moralny i światopoglądowy, nie rozumiem czemu Owsiak zaprasza na Woodstock tylko zespoły Rockowe. Jest to koncert organizowany za pieniądze WOŚP, jako podziękowanie dla wolontariuszy i darczyńców, a nie każdy z nich lubi taką muzykę. Czemu marginalizuje się wolontariuszy i darczyńców lubiących inne gatunki muzyki, w tym także disco polo ?
anonim2013.08.2 23:32
Znam dobrze ks Adam , jeśli ktoś kto się nazywa chrześcijanin wylewa na niego wiadro pomyj , to może powinien zrobić sobie rachunek sumienia ... to po pierwsze . A co powiecie odnośnie Papieża Franciszka , jego wypowiedzi ... czy też należy go ekskomunikować ??????????? Czytając komentarze zastanawiam się nad znaczeniem słowa chrześcijanin , czy osoby umieszczające komentarze rozumieją to pojęcie
anonim2013.08.3 7:06
Wasze ataki na P. Terlikowskiego i obrażanie nas, nie zmienią naszej postawy. Biedni jesteście bo nie rozumiecie prostych rzeczy. Widać zasłonięte jest przed ludźmi światowymi spraw bożych. Tłumaczy wam się w kółko to samo a wy dalej opowiadacie te swoje brednie. Prawy zrozumie o co chodzi, nawet gdy bladzi. Zakłamany będzie dalej brną w swoim zakłamaniu. O tych sprawach mówił Jezus na kartach ewangelii. Wiemy o co wam chodzi. Zależy wam aby udowodnić że KK jest instytucją niebezpieczną, siejącą nienawiść. Wasza perfidia przewyższa Hitlera i Stalina. Są to mocne słowa lecz prawdziwe. KK ma tak duże zasługi dla ludzkości, ze nie musi nic udowadniać. Szkoda że nie znacie historii KK, mając swoje poglądy ochoczo popieracie kłamstwa wymyślone przez protestantów. Anglikanie wymyślali kłamstwa przeciw katolickiej Hiszpanii, które są pobielane po dzień dzisiejszy.
anonim2013.08.3 8:59
@Elliza Polecam E-BOOKI KATOLICKIE http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE HISTORIA KOŚCIOŁA JAKIEGO NIE ZNACIE - 23 pozycje - 1. HISTORIA KOŚCIOŁA PYTANIA I ODPOWIEDZI 2. HISTORIA DUCHOWOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ 3. HISTORIA INKWIZYCJI 4. HISTORIA PAŃSTWA KOŚCIELNEGO 5. HISTORIA ROZŁAMU KOŚCIOŁA WSCHODNIEGO I ZACHODNIEGO 6. HISTORIA WYBORU PAPIEŻY 7. SKAŁA, HISTORIA KOŚCIOŁA JAKIEGO NIE ZNACIE 8. HITLER STOLICA APOSTOLSKA I ŻYDZI 9. JAK KOŚCIÓŁ KATOLICKI ZBUDOWAŁ ZACHODNIĄ CYWILIZACJĘ 10. MAŁA HISTORIA MODERNIZMU 11. MAŁA HISTORIA REFORMACJI W NIEMCZECH 12. PIERWSZE KROKI CHRZEŚCIJAŃSTWA 13. REWOLUCJA FRANCUSKA A KOŚCIÓŁ 14. HISTORIA WYPRAW KRZYŻOWYCH 15. SZALEŃSTWO CHRZEŚCIJAN 16. WIARA I MIECZ 17. WPROWADZENIE DO LITURGII 18. SOCJALIZM I KOMUNIZM 19. HISTORIA ŻYCIA ZAKONNEGO 20. CZERWONE KARTY KOSCIOŁA 21. DOKTORZY KOŚCIOŁA 22. WIARA I KREW 23. DAWNE DZIEJE IZRAELA
anonim2013.08.3 9:31
A on w ogóle ma pozwolenie na wypowiadanie się?
anonim2013.08.3 10:34
@arbiter Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Co ty masz wspólnego z Bogiem, że sobie Jego Imieniem ciągle gębę wycierasz?
anonim2013.08.3 11:29
@Zanarkand Popierasz grzech nieczystości i oczekujesz od nas abyśmy też go popierali. Jeżeli nie popieramy to jesteśmy hipokrytami. W takim razie Pan Jezus też musiał być hipokrytom.
anonim2013.08.3 12:35
@Zanarkand Tak jak myślałem, nie jesteś w stanie zrozumieć zagadnienia
anonim2013.08.3 13:20
@Zanarkand Nie warto z tobą wymieniać się poglądami nie z powodu lekceważenia, czy braków argumentów. Ale dlatego że, widzisz a jesteś ślepy, nie ma sensu w kółko powtarzać moich i twoich argumentów. To co dla życia duchowego jest dla nas ważne, dla ciebie jest śmieszne. To co dla nas jest niskie dla was jest celem życia. Gdy chcemy was zachęcić do prawego życia, śmiejecie się z wyniosłością nam w twarz i szukacie wszelkich fałszywych wykrętów przeciwko nam, aby usprawiedliwić swoje występki. Kończę z tobą dyskusję. pozdrawiam
anonim2013.08.3 21:10
Róbta co chceta - taki ci tam duch panuje, bez przykazań, tarzać się w błocie, seksie, narkotyach, alkoholu i nazywać to wolnością.
anonim2013.08.4 8:56
@Elliza Ty jesteś głupia od urodzenia, czy dopiero teraz Ci się objawiło?
anonim2013.08.6 22:04
@Elliza Tak, tak... kwiatuszku... Darcie Biblii i krzyk "żryjcie to gówno", to przecież takie "jasełkowe"....
anonim2013.08.12 12:25
Tu jest fragment. http://wyborcza.pl/1,75248,14377298,Ks__Boniecki_na_Woodstocku___Nic_nie_chce_oferowac_.html Co prawda powiedział, że oferuje siebie, swoje doświadczenia, ale dlaczego mieliby się nim zatruć? A potem to chyba chciał się przypodobać młodzieży tym okrzykiem, takie pseudo luzactwo. Wystarczyło by powiedzieć "Przyszedłem zaoferować wam Boga który jest miłością" albo coś podobnego... Trzebaby przesłuchać całą rozmowę.
anonim2013.08.13 6:51
Katolicki kapłan wypowiadający poważnie słowa: "każdy wierzy w JAKIEGOŚ Boga" ????????? Bóg jest JEDEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zapamiętaj to księże(?) !!!!