23.10.19, 08:00(fot.youtube)

Ks. Henryk Zieliński: Proaborcyjne harce przed kuriami, marsze LGBT. To wszystko pod rządami PiS

- Do końca kadencji starego parlamentu pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Od chwili ukonstytuowania się nowego sejmu, czyli od 12 listopada, stary traci uprawnienia. Zresztą już w tej chwili nie podejmuje istotnych decyzji. Jedną z ostatnich było przyjęcie uchwały potępiającej akty agresji i pogardy wobec katolików. To potrzebny, aczkolwiek tylko symboliczny głos. W sferze ustanawiania prawa jest gorzej. - pisze ks. Henryk Zieliński w felietonie w tygodniku "Idziemy"

- Dzisiaj możemy już powiedzieć z całą pewnością, że 12 listopada do kosza trafi obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, chociaż znajduje się pod nim rekordowa ilość podpisów: ponad 830 tys.! A przecież PiS, idąc przed czterema laty do władzy, obiecał większy szacunek dla ustawodawczych inicjatyw obywatelskich, niż to było za rządów PO-PSL. Tymczasem ten projekt obywatelski od listopada 2017 r. „utknął” w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W lipcu 2018 r. trafił do specjalnej podkomisji pod kierownictwem posła Grzegorza Matusiaka (PiS), która w tej sprawie nie odbyła ani jednego posiedzenia (!). W projekcie chodziło nie o całkowity zakaz aborcji, ale o wycofanie przyzwolenia na zabijanie nienarodzonych dzieci w przypadku podejrzenia u nich ciężkiej choroby lub trwałego uszkodzenia ciała. Zgodnie zaś z zasadą dyskontynuacji projekty obywatelskie, które wpływają do sejmu danej kadencji i nie zostaną w tej kadencji rozpatrzone, ulegają przedawnieniu. - podkreśla redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"

- Zasada dyskontynuacji dotyczy również wniosku złożonego w październiku 2017 r. przez 107 parlamentarzystów do Trybunału Konstytucyjnego w podobnej sprawie. Grupa posłów z Bartłomiejem Wróblewskim (PiS) na czele wnioskowała o rozpatrzenie zgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej do aborcji. Desygnowana przez PiS prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska od dwóch lat nie wyznaczyła nawet daty rozpatrzenia wniosku, choć wszystkie wymagane konsultacje już się odbyły. Pozytywną opinię o wniosku wydał zarówno ówczesny marszałek sejmu Marek Kuchciński, jak i minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Z naszych informacji wynika, że projekt orzeczenia w tej sprawie jest gotowy. Orzeczenia takiego, jakie jedynie jest możliwe. Ale go nie ma i chyba nie będzie. O niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją mówił na naszych łamach były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll. Za jego prezesury w 1997 r. orzeczono że niezgodne z konstytucją jest przyzwolenie na aborcję z przyczyn społecznych. Wówczas rządziło SLD, a Trybunał wydał decyzję w ciągu kilku miesięcy. - dodaje duchowny

- Na rozpatrzenie wniosku autorstwa Bartłomieja Wróblewskiego Trybunał Konstytucyjny ma już tylko dwa tygodnie. Tylko tyle, aby ocalić corocznie życie około tysiąca poczętych dzieci, u których podejrzewa się chorobę. I tylko tyle, aby uratować reputację Trybunału oraz moralne prawo PiS do reformowania całego wymiaru sprawiedliwości. Trybunał Konstytucyjny nie może być narzędziem uprawiania bieżącej polityki, ma wyrokować o zgodności lub niezgodności aktów prawnych z konstytucją, niezależnie od tego, komu to będzie na rękę, a komu nie. Argumenty zdeklarowanych popleczników PiS, że wyrok Trybunału obciąży partię rządzącą odpowiedzialnością za zmianę ustawodawstwa, której część społeczeństwa nie chce, są dyskredytujące i dla Trybunału, i dla PiS. Sugerują bowiem, że nawet po stronie PiS w niezależność Trybunału Konstytucyjnego pod obecnym kierownictwem nie wierzy już nikt i paradoksalnie za prezesury prof. Andrzeja Rzeplińskiego wniosek miałby większe szanse na pozytywne rozpatrzenie. Szczerze chciałbym się w tej sprawie mylić. - zaznacza

Według niego, "taktyka unikania konfrontacji światopoglądowej jest na dłuższą metę zgubna dla PiS, dla jego wyborców i dla Kościoła".

- Wobec nieprzerwanej ofensywy ideologicznej na lewicy prowadzi do erozji naturalnego zaplecza prawicy, którym z zasady są ludzie o postawach chrześcijańskich i patriotycznych. Mogą oni tracić zaufanie do instytucji państwa, poczuć się zlekceważeni przez obecne władze i zdradzeni, jak choćby ów piętnastoletni Jakub Baryła z Płocka, na którego nasłano kuratora sądowego, bo z krzyżem w ręku stanął na drodze aktywistom LGBT – wzorując się na ks. Ignacym Skorupce. Marsze LGBT rozlewają się na kolejne miasteczka, w szkołach organizowane są „tęczowe piątki”, przed kuriami biskupimi urządza się proaborcyjne harce. To wszystko pod rządami PiS. I przy zbyt małej aktywności Kościoła. Tego się nie da przeczekać. - podsumowuje ks. Henryk Zieliński

 

bz/idziemy.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.10.23 20:42
zielinski ty nierobie i pasozycie spoleczny zabierz sie lepiej do uczciwej pracy
Michał Jan2019.10.23 21:24
Jakbyś musiał wykonywać jego obowiązki, to po tygodniu padłbyś, jak kawka. Pasożytami są kolesie na zasiłkach i w biurokracji - jedni i drudzy z podatków płaconych przez zainteresowanych i niezainteresowanych. Księża utrzymywani są z datków zainteresowanych (i ze skromnej rekompensaty za utracony majątek).
Jacek2019.10.23 10:29
Szanowny Księże Zieliński, zgadza się, smutne to. Ale jeśli chodzi o "marsze i parady" to nie tyle "za rządów PIS" ile za rządów ustawy uchwalonej przez PO. Prawo o zgromadzeniach jest zredagowane tak jakby je dyktował J. Owsiak : "róbta co chceta" , a rola policji jest sprowadzone do ochrony tego "co chceta". Ustawa ta wymaga szybkiej zmiany; Konstytucja stanowi, że ograniczenia prawa do zgromadzeń jest możliwe tylko dla ochrony moralności publicznej. A takiego ograniczenia w aktualnej ustawie nie ma. Serdecznie pozdrawiam.
Dam2019.10.23 11:21
PIS przez 4 lata tej ustawy nie zmienił, widocznie się z nią zgadzają.
OTUA2019.10.23 10:09
Harce to były i są na plebaniach księży z dziećmi....
Trak2019.10.23 10:39
Otua a może by tak przestać wierzyć we wszytko co mówi oficer prowadzący ;).
Stani2019.10.23 9:18
Co w tym złego? Ludzie, którzy stanowią znaczny odsetek społeczeństwa wyrażają w ten sposób dezaprobatę wobec czarnej zarazy? Czego nie rozumiecie?
Michał Jan2019.10.23 10:23
Jeszcze większy odsetek chętnie powyraża dezaprobatę wobec tęczowej zarazy. Jestem za wolnością wyrażania dezprobat, a Ty?
Dr Aloha2019.10.23 10:28
Poparcie dla związków partnerskich ponad 50%. Dla edukacji seksualnej w szkołach ponad 70%
Michał Jan2019.10.23 12:04
Zacznij mierzyć długość swojego nosa. Związki partnerskie przegrywają 45,5% : 36,5%. Wygrywają, jak się popytasz po kumplach. Edukację seksualną popiera nawet 80%, ale pozostaje kwestia, co przez nią rozumieją.
Stani2019.10.23 10:33
Właśnie to miałam na myśli
Dr Aloha2019.10.23 8:35
Poparcie w Polsce zarówno dla związków partnerskich jak i aborcji na żądanie do 12 tygodnia przekracza 50% . Społeczeństwo normalnieje i zainteresowanie grzebaniem innym majtkach spada.
polecam czytac2019.10.23 8:43
nie normalnieje tylko idiocieje, a wina za ten stan rzeczy lezy w KK ktory zamiast glosno i wyraznie nazywac sprawy po imieniu bawi sie w polityke, jeszcze 4-8 lat tej zabawy KK w Polsce skonczy jak w Irlandii, a potem nasze spoleczenstwo pozbawione latarni moralnej jaka jest Kosciol przeewoluje juz szybko w zachodnia zgnilizne moralna i upadniemy jako kraj tym razem na zawsze...
Dr Aloha2019.10.23 9:55
Latarni moralnej :) Czyli kogo dzisiaj należy nienawidzić. Żydzi już są odrobinę passe i pora na LGBT. Polacy też jakoś chętnie wyjeżdżają do tych upadających krajów zachodniej zgnilizny moralnej,
Michał Jan2019.10.23 10:20
Sugerujesz, że Polacy (i mahometanie z Maghrebu wyjeżdżają do Francji, żeby nasycić się zgnilizną moralną? Większość Polaków jest za karą śmierci - może to też rozwiniesz?
Dr Aloha2019.10.23 10:26
Chętnie rozwinę. Kłamiesz. Poparcie dla przywrócenia kary śmierci wynosi trochę ponad 40%. Możesz pamiętać z lekcji matematyki że to nie większość.
Michał Jan2019.10.23 11:58
Chętnie rozwinę: 1/3 jest przeciw, czyli w głosowaniu jest 42:33. W sondażu dla Newsweeka, zresztą. Dopuściłbyś do referendum za karą śmierci, jeżeli od wyniku zależałoby jej wprowadzenie lub nie? To do drugiej części - co z pierwszą? Poparcie dla aborcji na życzenie - 40%, przeciw - 46% (dla GW). Chciałbyś podyskutować o kłamaniu, doktorku?
Dr Aloha2019.10.23 16:00
Ja wiem że pisowczycy mają problemy z matematyka i są przekonani że jak 57% głosujących posłało ich na drzewo mimo wydanych miliardów i tuby propagandowej TVP to znaczy że wygrali. Poparcie dla kary śmierci 43 procent to nadal nie większość Poparcie dla aborcji jest 53%. Marzec 2019. I trend jest stały i poparcie dla aborcji, i dla związków partnerski, i sprzeciw wobec kary śmierci wszystko z roku na rok rośnie. Także się nie martw jeszcze będziemy żyli w normalnym kraju.
Michał Jan2019.10.23 21:20
Jeźeli do tego, co zrobią pisowcy, dołożą swoje koledzy doktorka, to Polska i normalny kraj staną się oksymoronami. Typowe dla koleżków doktorka - jest sondaż nie dla Kościoła, czy pisowców, ale dla wyznawców Adama M. i jak się nie zgadza, to biorą inny. Poza tym, jakie one mają znaczenie - referendum o dostępie do broni, karze śmierci i (chociaż to) aborcji i tak nie będzie, a że są to sprawy poboczne, to kolesie doktorka nadal będą się kisić w swoich nastu procentach, w porywach.
Felek2019.10.23 8:27
Kosciol bawi sie w polityke to ma co chcial. Oczywiscie najchetniej wzial by za morde wszytskich przeciwnikow i zmusil kazdego do modelu ktory oni widza. Obludnicy z ambony krzycza o "normalnej" rodzinie sami majac kochanki na boku lub nie daj Boze molestuja dzieci. Jezus Chrystus gdyby zszedl na ziemie w dzisiejszych czasach to by was pogonil kijem. O ile nie zostal by wczesniej ukrzyzownay przez tych z rozancami w rekach.
polecam czytac2019.10.23 8:41
to co piszesz to margines w KK a nie norma, niestety przez filmy typu Kler zrobione przez wrogow KK w glowach letnich katolikow wytworzys si efalszywy obraz
Trak2019.10.23 10:37
A socjaliści co? Nie bawią się w politykę? Nie chcą zmuszać do modelu który oni widzą???
Jan2019.10.23 8:22
Harce to wy robicie z ministrantami na zakrystii.
Trak2019.10.23 10:36
Nie wszyscy wierzą w propagandę socjalistów. Już od 1944 r. na ziemiach polskich
BabaJaga2019.10.23 8:20
Drogi Klecho Polska jest państwem świeckim!
Michał Jan2019.10.23 10:08
Droga Babo! Państwo świeckie, to mit. Może być co najwyżej bezbożne lub prawoczłowiecze (jak Sowdepia, III Rzesza, czy Republika Francuska - to drugie). Polska jest państwem chrześcijańskim, bo na chrześcijaństwie oparte są jego wartości. Libertyni i socjaliści próbują to podkopać.
T2019.10.23 8:19
Bo PiS to odpowiednik sanacji. Taka socjalistyczna kupa. Piłsudski to była kanalia jakich mało, historia na jego temat była fałszowana już za jego życia, bo obsadzili go masoni. I dzisiaj znowu historia się powtarza ryt szkocki masonerii patronuje PiSowi, walcząc z rytem francuskim, który patronuje pozostałym, zwłaszcza PO. Niestety nie ma partii obecnie prawdziwie katolickiej i narodowej i siedzimy panie i panowie w nocniku niestety. Prosty lud nie ma pojęcia o tych niuansach - "dostał" 500plus z cudzej kieszeni i nawet nie widzi, że przez to ceny podkskoczyły i się wszystko i tak wyrównało.
W2019.10.23 10:12
W związku z tym co proponujesz?
JaKi2019.10.23 8:11
Panie Henryku czy PiS kupił za srebrniki Kościół? Kościół nic nie robi w sprawie zabijania dzieci nienarodzonych,bo to by uderzyło w poparcie i słupki wyborcze dla PiS,zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi. PiS kupił Wasze milczenie,taka jest prawda,jeżeli się wchodzi w zbyt bliskie kontakty z jakąkolwiek władzą państwową.
anonim2019.10.23 8:05
Kiedy rozPOczną harce o wprowadzenie eutanazji?......
Oloo2019.10.23 8:13
A kto pana do tego zmusi?Czy do chodzenia do kościoła ktoś zmusza?Masz wolną wolę czy jesteś czyimś niewolnikiem albo marionetką?
Jerzy2019.10.23 10:34
Takie pytania jak ty Olo zadawano dwadzieścia parę lat temu w Holandii - dziś nikt nie pyta zainteresowanego nawet o zdanie, że o zgodzie nie wspomnę, nikt nie pyta nie tylko o zgodę, ale nawet o zdanie rodziny pacjentów nieprzytomnyych lub dzieci - po prostu "lekarz" podaje zastrzyk z trucizną i po "kłopocie"... Wszystko przed tobą Olo - będziesz stary i zdecydują, że nie opłaca się ciebie leczyć to ci wstrzykną truciznę, a jak się będziesz bronił i szarpał, to ktoś np. z rodziny, przytrzyma cię, żeby "lekarz" wygodnie wstrzyknął - tak jak tej staruszce sprzed pół roku, co "lekarka" za słabo ja odurzyła i babcia zaczęła się bronić przed zabiciem - to córka przytrzymała, "lekarka" wstrzyknęła i kłopot z opieką i utrzymywaniem staruszki przestał istnieć... Tego chcesz?
ZERR02019.10.23 13:10
Oczywiście że do eutanazji się ludzi zmusza. Poucza się spadkobierców, że mogą "naciskać" osobę chora i starą, więc oni z prawa do naciskania i wywierania presji korzystają. Propaganda i indoktrynacja to przemoc.
ZERR02019.10.23 13:10
Mam nadzieje, że doznasz tego od swoich tzw. bliskich w całej rozciągłości, czego życzysz innym ludziom. Mam nadzieję, że zrobią ci jeszcze za życia pieqło na ziemi.
Oloo2019.10.23 18:39
Czyli nie ufasz swoim dzieciom.Muszą mieć spaczona moralność skoro się ich boisz.