19.03.14, 09:13Ks. Stanisław Małkowski (fot. Wikipedia)

Ks. Małkowski o przerwanym kazaniu: „To była ustawka”

Na blogu Ewy Stankiewicz ukazało się nagranie rozmowy telefonicznej z ks. Stanisławem Małkowskim. Nagrała je Ewa S. z portalu Wobroniewiary· Kapłan odnosi się do sytuacji, jaka miała miejsce kilka dni temu w Poznaniu. Pisaliśmy na Fronda.pl, że podczas kazania ks. Małkowskiego, jeden z wiernych uczestniczących w Eucharystii wstał, przerwał księdzu i ostentacyjnie wyszedł z kościoła. Za nim miała wyjść także grupa kilku innych osób.

Ks. Stanisław odprawiał w sobotę dwie Msze Święte w Poznaniu. „Ani razu, z wyjątkiem jednego przypadku, nie było jakichś zakłóceń czy protestów ze strony wiernych. Wprost przeciwnie. Zostałem bardzo życzliwie przyjęty, także w kościele św. Jana Bosko (parafia na Winogradach – przyp. red.)” - mówi kapłan. Ks. Małkowski przyznaje w rozmowie telefonicznej, że podczas drugiej Mszy św. ktoś nagle zaczął głośno przemawiać. W jego ocenie, przypominało to wystąpienie czytane z kartki, recytowanie tekstu wyuczonego na pamięć. Kapłan dodaje, że nie usłyszał dokładnie wszystkich słów, próbował kontynuować kazanie, ale później rozległy się oklaski, prawdopodobnie dla mówcy, który mu przerwał.

„Starałem się zachować spokój w tej sytuacji i kazanie prędko dokończyłem. Wtedy grupa osób, może nawet dziesięciu czy kilkunastu, nagle wyszła z kościoła. Pod koniec kazania albo tuż po kazaniu” - mówi ks. Małkowski. Kapłan odniósł wrażenie (potwierdzone zresztą przez parafian, którzy przyszli później do zakrystii przeprosić go i podziękować), że to wygląda na ustawkę, czyli prowokację ze strony grupy osób przygotowanych na to, by zakłócić kazanie. W opinii ks. Małkowskiego, te osoby wyraźnie nie były zainteresowane udziałem w Mszy świętej, bo ona trwała dalej. Oni jednak nie czekali do końca, „swoje zadanie spełnili i wyszli”. Jego zdaniem, wyglądało to na akcję zorganizowaną albo też próbę, jak daleko można się posunąć w uprzykrzeniu księżom wypowiadania treści społecznych i odnoszenia do nich Ewangelii.

"Agresywny sprzeciw nie dotyczył treści kazania, ale samej istoty, zasady, że nie wolno się mieszać do polityki, do spraw społecznych, publicznych" – mówi ks. Małkowski i pyta, co to znaczy. Jego zdaniem to, że nawet Pan Jezus jest usuwany z polityki, a wtedy zaczyna ona służyć diabłu. W opinii ks. Małkowskiego, wiele faktów dowodzi temu, że obecnie złoczyńcy sprawują rządy w Polsce.

Na koniec ks. Małkowski dziękuje za różne formy wsparcia, jakie otrzymał od czasu wygłoszenia kazania w Poznaniu. Zachęca także do włączenia się w Krucjatę Różańcową.

Beb/YouTube/Wobroniewiary


Komentarze

anonim2014.03.19 9:28
Już pisałam że ten kto przerwał księdzu kazanie to był NIEWIERNY!! I nie ma co się tym przejmować na pocieszenie trzeba przeczytać wywód Michnika w innym artykule.Bo to on takie galimatiasy czyni że ho ,ho!! A tak na marginesie to ksiądz Rydzyk by się nie tłumaczył z takiego przypadku! Więc można go lubić bądź nie, ale czasem trzeba się uczyć na innych...
anonim2014.03.19 9:28
No a co ma bidny ksiądz orzec jak wiernym kazanie nie pasiło? Musi się jakoś bronić żeby z twarzą wyjść. U mnie w parafii św Elżbiety Węgierskiej był kiedyś prawdziwy kaznodzieja, jego słów słuchałem z otwartą gębą . Ojciec Walenty , a cywilnie kresowiak Gaudenty Pompejajko . Szkoda że dszedł do Pana. Ks Małkowski dużo by mógł się od niego nauczyć.
anonim2014.03.19 9:37
Brutalne lewe bojówki w krajach tzw. zachodu pozwalają sobie na fizyczne ataki na księży, profanują kościoły, potrafią wtargnąć do świątyni w czasie Mszy, nabożeństw i je zakłócać i..w zasadzie pozostają bezkarni. A niech tylko ktoś spróbuje nie pochwalić pederasty - to razu procesy, żądanie karania kwik i jazgot lewaków itp. Podobne rzeczy testują (na razie) u nas - to była jedna z takich testowych prób - ile mogą sobie pozwolić. Pytanie czy my katolicy będziemy czekali jak barany na rzeź, jak łamagi i ciamajdy a dewianci będą nas lać i terroryzować, czy też jesteśmy ludźmi (zwłaszcza mężczyźni) którzy potrafią stanąć w obronie siebie i braci w wierze. Oni chcą nam wmówić że katolik to ma być tak oferma którą będą lać i kopać, a a on ma się nadstawiać i ma stać ze spuszczonymi rękami i jak debil się uśmiechać po każdym ciosie - NIEPRAWDA! Katolik - gdy go napadają, zakłócają mu uroczystości, atakują jego współbraci itd nie tylko ma prawo, ale obowiązek stanąć i bronić. Jak mi wejdzie goła łachudra do świątyni, to musi się liczyć, że nie tylko zostanie wyprowadzona na kopniakach ale i łomot może dostać. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech sobie przypomni Ursusa z "Quovadis" Sienkiewicza - był chrześcijaninem, ale Krotonowi jak napadł - to kark skręcił... Nie znalazłem informacji - czy byli mężczyźni w kościele w czasie kazania ks. Małkowskiego, czy jakiś zareagował na dyskutanta? Zakłócacz powinien być wyprowadzony i profilaktycznie obity, żeby w przyszłości zastanowił się czy mu się opłacają takie napady w świątyni. Lewizna musi wiedzieć, że ich agresja, mowa i czyny nienawiści religijnej wobec katolików zawsze skończą się dla lewych agresorów bardzo boleśnie.
anonim2014.03.19 9:45
perfectstranger napisało : "a kazaniach słyszałem rzeczy, które można było przełknąć tylko wyłączając myślenie i honor" perfectstranger napisało co wie, ale nie wie co napisało i jeszcze kłamie - przecież jest lewakiem, a żaden lewak nie jest zdolny do myślenia, bo jest ciemny i zacofany. Żaden lewak nie wie co to honor, bo nie byłby lewakiem - lewactwo i honor się wyklucza, lewactwo to ludzie chamscy bez honoru, twarzy - hołota, tłuszcza po prostu Dalej perfectstranger napisało : "zdarzało mi się wychodzić dość ostentacyjnie podczas wygłaszania kazań" A kto ciemną lewiznę perfectstrangera zaprasza do kościoła? co służbowo trzeba było chodzić i tak w nawyku zostało?
anonim2014.03.19 9:47
Nie pouczajcie Nabiego Przecież to islamista siejący tu nienawiść. NABI - arab. PROROK Jak z nim dyskutujecie to go tylko karmicie. Olać gada niech do pustych ścian gada!!!
anonim2014.03.19 9:50
Jak to lewizna Shumway, perfectstranger i inna hołota sobie pochlebia ...i przyczepia się do tego, czego irracjonalnie i ideologicznie nienawidzi. No cóż tak to mają dewianci i inni lewacy - do kościoła ich ciągnie jak ćmy do płomienia świecy, i tak jak te ćmy skończą... Jazda na swoje GW-no do kościoła z Czerskie ...
anonim2014.03.19 9:51
@WŁODEK Robisz to oczywiście złośliwie nie wiernym ! TYLKO JEDNEMU NIEWIERNEMU!!i KILKU KLAKIEROM! A może to był jakiś kontrwywiad?
anonim2014.03.19 9:53
O! kolejna lewizna WŁODEK dała głos. No,no coś ciemniakowi zaświtało z moim nickiem, ale jak to lewy ciemniak i nienawistnik jeden - dotarło, że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kościele... Ale. ciepło, ciepło...
anonim2014.03.19 9:58
A tak na marginesie to idą wybory i ja tu proszę proszę księdza jako wyznawca wiary katolickiej . Niech ksiądz nigdy w swoim kazaniu nie zapomni czego nas nauczał bł ksiądz Popiełuszko!!I za co i kto go umęczył!! To nasz kraj i trzeba śmiało czynić patriotyzm z ambony bo to obowiązek kościoła!! Niech się ksiądz nie boi żmiji jadowitych!!!Zawsze były i będą dlatego musimy walczyć z nimi!! Ja mam nadzieje że ksiądz nie zrezygnuje ze swojego patriotyzmu bo oprócz posługi kościołowi jest ksiądz Polakiem!!
anonim2014.03.19 9:59
#Shumway Dalej shumisz jak Szumilas.
anonim2014.03.19 10:01
#WŁODEK "Ojciec Walenty , a cywilnie kresowiak Gaudenty Pompejajko . Szkoda że dszedł do Pana. Ks Małkowski dużo by mógł się od niego nauczyć" Widać lepiej przekonał cie Ilijicz!!.
anonim2014.03.19 10:03
@Nabi Nie słuchaj tego @Shumway Bo on ci grzechy liczy!!A niech sobie zrobi rachunek sumienia!!
anonim2014.03.19 10:04
#perfectstranger Jestes falszywym prorokiem i zbuntowanym świeckim dupkiem. Idź lepiej na kongres TR.
anonim2014.03.19 10:07
#perfectstranger Jesteś fałszywym chrześcijaninem i zbuntowanym dupkiem. Idź lepiej na kogres TR,
anonim2014.03.19 10:22
Przeciwnicy kościoła tak robią celowo!! A ksiądz wykształcony i ma kontakt dobry z wiernymi powinien nawet mieć obowiązek pokazania prawdy! Dzisiejsze media są w gestii takich partii których prawdziwy Polak si wstydzi. Dlatego to właśnie księża mają obowiązek mówić prawdę, bo ludzie nie niekiedy myślą to co w telewizji to prawda!!Jak taki Palikot rzuca chłam z rynsztoka to może sobie ktoś pomyśleć że tacy są wszyscy. Księża w naszym kraju zawsze mają obowiązek patriotyczny!! Mówić co prawda a co fałsz!Prowadzić do prawdy to wskazać nieprawdę.!!! Co boskie Bogu oddajmy a co cesarskie cesarzowi!
anonim2014.03.19 10:26
@Kuciborski Bardzo dobrze własnie takich ludzi tam potrzeba!! Kościół nich bierze się do pracy i kupi wiernym tez multipleks! Może nawet po twoim art tak zrobi!!
anonim2014.03.19 10:31
#Marek22 Twój portret na olej prawie gotowy ".Wciąż nasuwa mi się pytanie: Jaki byłby dzisiaj ks. Popiełuszko. gdyby zdołał ujść swoim oprawcom?" To sie nazywa myślenie maniakalne i sie leczy!! .
anonim2014.03.19 10:37
Nie nazywam się Ewa Stankiewicz Ewa ale inne mam nazwisko!
anonim2014.03.19 10:41
Przepraszam ale nagranie pochodzi z mojego blogu https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hEnpq-wQ_ug A strona to: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/03/18/diabel-boi-sie-krucjaty-rozancowej-czyli-ks-stanislaw-malkowski-osobiscie-o-aferze-poznanskiej-przerwanie-kazania-to-byla-ustawka/
anonim2014.03.19 10:47
Warto pamiętać że wbrew naciskom pewnych wiadomych grup interesów, kapłani Kościoła Rzymsko-katolickiego w świetle konkordatu z 1993 roku mają zapewnione prawo “wypowiadania oceny o wszystkich sprawach ludzkich, na ile wymagają tego fundamentalne prawa osoby ludzkiej i zbawienie człowieka” (Kan. 747 § 2) – zatem tym bardziej sprawy polityki. Wynika to z art. 8 ust. 1 konkordatu gdzie wyraźnie posłużono się odwołaniem do prawa kanonicznego, a zatem przede wszystkim do Kodeksu Prawa Kanonicznego, i tym samym prawnie usankcjonowano reguły przyjęte w KPK gwarantując ich respektowanie przez państwo. Tak realizowane jest Nauczycielskie Zadanie Kościoła i zachęcam do posługiwania się tym argumentem ....
anonim2014.03.19 11:35
Owieczki są do strzyżenia wie o tym każdy czarny baran.
anonim2014.03.19 12:06
Tu nawet nie ma o czym dyskutować. Jakieś drobne zakłócenie przebiegu mszy, jakich pewnie rocznie są setki, i od razu ogólnopolskie media o tym wiedziały?
anonim2014.03.19 12:21
#Smiglidigli Widać ze za bardzo wchłonęły cie teorie spiskowe nie pisząc o twej fascynacj ufo. Jezuici by cię wyprostowali.
anonim2014.03.19 12:24
Proponuję nieco szerszą refleksję na temat wydarzeń w Poznaniu i sprzeciwu w Kościele http://pochwalony.eu/?p=1308
anonim2014.03.19 12:33
X St. Małkowski ma rację to była specjalnie przygotowana prowokacja, czy nie znamy podobnych Np czy nie napagli przebrani Niemcy za Polaków na swoją radiostację w Gliwicach. Albo nawet w scenie kuszenia Jezusa Chrystusa po czterdziestodniowym poście na pustyni Lucyfer nie stosuje perfidnej prowokacji? "Dam Ci to wszystko - jak upadniesz i oddasz mi pokłon" Gdyby X St. wielbił red. GW Michnika takiej prowokacji na pewno by nie było, tylko był wychwalany pod niebiosa! Ale na co się zda gdy ludzie chwałą "pasterza" - tylko wyrzucenie jak sól zwietrzałą - do niczego nieprzydatną! Gdyby X St. był z tego świata jak niektórzy X-a to był chwalony, stawiany na wzór! Może red. GW nie jest z tego świata? Ależ tak jest z tego świata - powodzenie w Interesie, odznaczenia, mamona to dar od ksiącia tego świata. Ale trzeby potem straszną wprost przerażającą każdego cenę za jego usługi zapłacić. Gdy kredyty, weksle, zostaną złożone do protestu, nie ma takiej sumy by się jemu wypłacić! Będzie więc umiłowany przez księciunia tego świata red GW niewypłacalny na całą wieczność. Horror piekła nie ma nigdy końca, będzie więc właściciel Interesu GW żałował na próżno!
anonim2014.03.19 12:49
Polowali na niego i dopadli ale nic nie wskórali barany
anonim2014.03.19 14:37
Spoko temida;-))) ja sobie drwię z tej lewizny :-)))), przecież z tą hołotą nie da się rozmawiać, bo oni nie potrafią i nie chcą rozmowiać.
anonim2014.03.19 14:57
Ale sobie Smiglidigli pochlewbia, ale tonie tak. Agentów to jest kilku i oni wami - idiotami sterują, a wy jak to użyteczni idioci bezmyślnie im służycie. Jak się żużyjecie to was zutylizują.
anonim2014.03.19 16:17
to oczywiste że ten cyrk zrobili niewolnicy Gazety Wybiórczej
anonim2014.03.19 16:55
@Nabi, a ja bym chciał, by któryś z tutejszych pedalców się na mnie lubieżnie wypiął, Zasadziłbym mu takiego kopa w jego narzędzie rozkoszy, że nawet radioteleskop Hubble'a nie zdołałby uchwycić jego lotu! Grasuje tu tyle oślizłego pedalstwa, że dziwić się należy F iż nie robi z tym porządku. No, ale dzieci Nadredaktora mają potrzeby i potrzebna jest mamona. Wstyd, Nadredaktorze! Wstyd i grzech!
anonim2014.03.19 17:24
@Grab :-))) Na razie znam tu z frondy jednego kandydata, który sam się publicznie określił - używa nicka (piszę wyjątkowo w pełnym brzmieniu): "Prof. CzęstochowskiPoeta"
anonim2014.03.19 18:08
Tak tak, ustawka. Pocieszajcie się dalej, ofiary światowych spisków.
anonim2014.03.20 8:28
Ciekawe, że niektórym kojarzy się katolicyzm, msza św. czy Eucharystia. Podobnie zresztą rolą kapłana jako osoby wyjętej spod prawa, która nie ma praw wyborczych, przekonań, nie może być patriotą. Taki nowoczesny "katolik", otwarty na pedalstwo i zboczenia, pożyteczny idiota, żyjący obok spraw społecznych i politycznych. Liczne wpisy tzw. nowoczesnych katolików na portalu świadczą o nieustannej walce Tradycją, Nauczaniem i Rolą Kościoła Powszechnego. Zastanawiam się ile w tym naiwności czy głupoty "neo" a ile zaplanowanej akcji. Brawo księże Stanisławie, dziękuję za postawę!
anonim2014.03.20 21:52
@Szarlej @Fel_Kowalski ect. Wielu ucieszyłoby się z zniszcenia Kościoła św. począwszy od ILLUMINATI , ordo Masonerii, Sataniści, wyznawcy Hinduizmu Buddyści Mahometanie ect. ale gdyby się tak stało i nie zostałaby odprawiona ani jedna Mszy św. w tym dniu ziemia zostałaby ciśnięta wraz wszystkim ziemianami w ogień wieczny. BBóg boowiem nigdy nie pozwoli drwić z siebie, Czy myślicie że Arcykpłani Annasz i Kajfasz wraz z członkami Wysokiej Rady tj wszyscy przeciwnicy Jezusa z Nazaretu nie są w otchaniach wiecznej śmierci? Głupie Bajki tumaniące ludzi wydaje Red GW. chodźby ta, że Judasz to święty Apostoł Co więc sam Judasz mówi w czasie Egzorcyzmów: "Gdybym tylko miał nadzieję! W piekle jest strasznie! Nie wiecie jak się ich boję! /diabłów/ Czy wy to wiecie! Och" Ta rozpacz" Ta straszna rozpacz" Wy nie wiecie jak okrutne jest piekło! .., ja mam straszny kąt" straszny kąt na dole! żyjcie uczciwie! Dla Boga! postawcie wszystko na jedną kartę, aby dostać się do Nieba! chodźbyście tysią lat byli męczeni na łożu tortur! Przeczymajcie to! ... Jest ono straszniejsze niż myślicie! Jest ono okrutne! .., Jest jeszcze tak wielu ludzi którzy nie wierzą w piekło! Ale ono Istnieje! Jest ono straszne!" Powiedzcie to wszystkim zwłaszcza młodym, wszystkim nauczycielom błędnych nauk, .... Gdybym tylko słuchał Matki Boże i nie zakładał pętli na szyję! Gdybym tylko miał nadzieję! Ale tak mówią wszyscy którzy do nas przychodzą! Wtedy jest jednak za późno! Nie wierzą dopóki nie jest za późno!" Nie będziecie się tam cieszyć z własnej jakoby mądrości - bo mądrość tego świata jest głupstwem u Boga. To co głosi, uczy Red i jego dziennikarze przeminie i w ogniu wiecznym będą płonąć za zwodzenie ludzi swoimi fałszywymi teoriami Bo głupin jest ten co pokłada nadzieję w człowieku, co im przyjdzie z wiary w Ewolucję Ateistyczna "Ateizm Przyrody" potępionego jak Judasz - - K. Dawina, czy w K. Marksa, Lenina.cz batiuszkę Stalina ect
anonim2014.03.25 11:52
Niektórzy, gdy odejdą z tego forum do Pana, też się wiele nauczą :)