31.10.19, 20:35zdj. screen Youtube/Maskacjusz

Ks. Stanisław Małkowski: Pierwszym świętym został łotr, który umierał z Panem Jezusem. My też jesteśmy powołani do światłości!

"Świętość ma bardzo wiele postaci wśród ludzi"-ocenił w rozmowie z Telewizją Republika ks. Stanisław Małkowski, który był gościem programu "W punkt". 

Duchowny mówił o jutrzejszym dniu Wszystkich Świętych. Jak przypomniał kapłan, świętych jest znacznie więcej, niż ci, których znamy i czcimy. Natomiast ci znani święci ofiarowani są nam za wzorce. Ksiądz Małkowski zwrócił uwagę, że tak naprawdę każdy z nas może zostać świętym.

"My sami jeżeli wierzymy, jesteśmy powołani do światłości, mamy pewne wzory. Te wzory są bardzo różnorodne. Świętość ma bardzo wiele postaci wśród ludzi"-podkreślił gość Telewizji Republika. 

W tym kontekście kapłan przypomniał, kto został pierwszym świętym chrześcijańskim: był to łotr, który zmarł na krzyżu obok Pana Jezusa, dziś czczony jako Św. Dyzma lub "Dobry Łotr". 

"Wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa i z pokorą ocenił samego siebie. Wyznał wiarę, kiedy tylko parę osób wierzyło w Chrystusa"-podkreślił ks. Stanisław Małkowski. 

Duchowny zwrócił uwagę na dużą różnorodność wśród życiorysów naszych niebiańskich patronów. Wśród świętych znalazło się miejsce zarówno dla tych, którzy w życiu nie popełnili ciężkiego grzechu i wyróżniali się gorliwą i szczerą wiarą i miłością do Chrystusa, jak i tych, którzy "w ciężkich grzechach i się nawrócili i wytrwali w tej wierze w Boga".

"Nie do nas należy wiedzieć, kto cierpi w czyśćcu, chyba że niektórym dusze czyśćcowe się pokazywały, prosiły o modlitwę"-zauważył przy tym gość Telewizji Republika. 

Ksiądz Stanisław Małkowski zwrócił uwagę, że Bóg jest miłosierny i to do tego stopnia, że Jego miłosierdzie "przewyższa sprawiedliwość". Jest jednak pewien warunek. 

"Bóg jest miłosierny i pewną sprawiedliwość gotów jest ograniczyć, jeżeli ktoś się na dar miłosierdzia Bożego otworzy. Osąd całościowo sprawiedliwy mógłby być bardzo surowy dla niektórych ludzi"-podkreślił kapłan.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

 

Komentarze

TeleBoskiMałkowskiGwiazdaSrebrnegoEkranu2019.11.1 13:27
Klero-pasożyt Małkowski chytrze podsuwa siebie do uświęcenia. Tyle obłąkanych zakonnic, tylu klero-oszustów z keczupowymi stygmatami i spasionych z dumy i obżarstwa biskupów już jest świętych, więc i Małkowskiemu się marzy. Zasiadanie w telewizjach to droga męczeńska, którą dla siebie wybrał pasożyt Małkowski. Patrzcie, jak wzdycha, jak mu trudno wysiedzieć. Męka, więc stęka. Cierpi, więc bzdeci od rzeczy.
rebeliant2019.11.1 10:38
Powołanie do świętości nie może być immunitetem przed słuszną ludzką pomstą. Brak pomsty rozzuchwala bandytów i czyni piekło ofiarom. Dlatego też za bandytyzm dożywocie bez siłowni i atrakcji, natomiast śmierć głodowa jeśli nie chce pracować w kamieniołomach. Pewne postępowanie ludzi właśnie tak powinno być tępione.
Spoko2019.11.1 8:04
To jest święto zmarłych, a to co z niego zrobiliście to przejaw synkretyzmu religijnego. Na całym świecie stosowaliście i stosujecie tego rodzaju taktykę - przejąć przedchrześcijańską symbolikę, obrzędy i świętości, podczepić pod nie Jezusa, jego matkę albo któregoś z waszych "świętych". Koronnym przykładem tego mechanizmu są święta Bożego Narodzenia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Synkretyzm_religijny
Halloween Monster2019.11.1 7:37
Jeżeli łotr został świętym to może i Kaczyński z Rydzykiem mają tę szanse gdy się nawrócą na dobrą drogę
Ryszard Olejniczak2019.11.1 7:08
Są jeszcze tacy których Jezus Chrystus wyłącza z człowieczeństwa, których nazywa wieprzami ("nie rzucaj pereł między wieprze"). Wieprzem może być zarówno łotr (ale nie musi) jak i duchowny (ale nie musi), jeśli z zasady i z WŁASNEJ woli, jest wrogiem każdego dobra tylko dlatego że jest dobrem (wg mnie bo w nauce kościoła ten problem omijany jest szerokim łukiem).
jozef2019.11.1 6:43
Głódź też,
alex2019.10.31 22:04
Tak to jest jak nie czyta sie artykulu tylko naglowek,jak byscie wiedzieli kto to jest ks.Malkowski to nie pisalibyscie bzdur.Glupich sie nie sieje ,nie sadzi a zbierac trzeba.
JONASIK2019.10.31 22:29
No bez przesady, kto czyta te bzdury? Artykuły na frądlu są w 99% przewidywalne, na czytanie szkoda czasu. Wartość tego portalu to tylko gorące komentarze pod nudnymi artykułami. Po to ludzie tu zaglądają. Tylko na tym frądla zarabia.
Michal2019.10.31 23:02
Wiemy kto to jest Makłowski. I co z tego ?
hydrargyrum2019.10.31 21:45
Wszyscy, ALE... no, ale. Nie widzicie hipokryzji w waszych działaniach? Przecież biblia mówi "Kochaj bliźniego jak siebie samego", a osoby nieheteronormatywne i mniejszości etniczne to co? Jak można nakazywać wiernym szanować drugiego człowieka, ale homoseksualistów, homoseksualistki i innych najlepiej spalić na stosie?
demokracja2019.10.31 22:57
KOCHAĆ TO TEZ TROSKA O ŚWIĘTOŚĆ DRUGIEGO A NIE GŁASKANIE KAŻDEGO. TO GŁASKANIE TO JEST GŁASKANIE A NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z MIŁOŚCIĄ.
ridado2019.10.31 21:34
Pan Malkowski zawsze bredzi I bredzi I takie zycie ma za soba..baju baju a bedziesz w raju., Panie Malkowski obudz sie..
JONASIK2019.10.31 21:01
Wiem, że to nie pasuje do KK, szczególnie to "kocha bliźniego", ale zawsze przy okazji tego tematu w głowie gra mi to: Święty kocha Boga życia mu nie szkoda Kocha Bliźniego jak siebie samego Święty kocha Boga życia mu nie szkoda Kocha Bliźniego jak siebie samego. Taki duży taki mały może Świętym być Taki gruby taki chudy może Świętym być Taki ja i taki ty może Świętym być Taki ja i taki ty może Świętym być.