03.12.18, 10:30fot. Estonian Foreign Ministry, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Lawina krytyki spada na Radosława Sikorskiego

Komentatorzy nie mają wątpliwości, że nowe nagrania na temat Radosława Sikorskiego potwierdzają jedynie to, co wiadomo było już od dawna - że polityk ten nie powinien był nigdy piastować najwyższych stanowisk w państwie.

Portal TVP Info opublikował dziś nagranie rozmowy Radosława Sikorskiego z Janem Kulczykiem, która dotyczy problemów ambasadora Ryszarda Schnepfa w USA. Okazuje się, że MSZ zbudowało rezydencję Schnepfa za zbyt wysoką sumę, dopuszczając się przy tym wielu uchybień. Wyjawiła to kontrola NIK. Sikorski uważa jednak, że zawinił Schnepf, bo... ,,nie przep***lił jak trzeba'' ,,p**zdy'' z NIK, która do niego przyjechała. Zamiast tego dał jej biuro. Potem ,,suka'' i ,,biurwa'' miała się zemścić i teraz cały MSZ ma problemy, ubolewał Sikorski.

,,To świadczy o wyjątkowym poziomie korupcji i poczuciu wszechwładzy partyjnych oraz rządowych dygnitarzy, skoro ministrowie w sposób tak lekceważący wypowiadali się nawet na temat przedstawicieli innych organów państwa. Jakakolwiek kontrola instytucji państwowych godziła w układy i interesy skorumpowanych polityków. Wydawało im się, że w państwie Platformy poczucie bezkarności i przyzwolenie na korupcję jest oczywistym przywilejem władzy'' - skomentował te słowa Sikorskiego Jacek Żalek, poseł ,,Porozumienia'' Jarosława Gowina.

Żalek dodał, że politycy PO wykorzystują też instrumentalnie ruchy feministyczne, bo okazuje się, że poglądy mają zupełnie inne...
,, Ludzie aroganccy odklejają się od rzeczywistości. Platforma Obywatelska nie myślała o dobru ogólnym i dlatego ta formacja upadła i dalej ma problemy sondażowe'' - powiedział z kolei dr Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego. ,,Sikorski miał takie ambicje snobistyczne i hrabiowskie. Był zawsze arogantem. Pamiętam, jak odnosił się z wielką estymą do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a później atakował i mówił o „dorzynaniu watahy”'' - dodał.

Radosława Sikorskiego skrytykowała także rzecznik SLD, Anna Maria Żukowska. Powiedziała, że ocenia jego słowa ,,jednoznacznie negatywnie'', a minister zachował się ,,skandalicznie'' i ,,obraził urzędnika państwowego''.

bb/tvp info