19.04.20, 07:42Fot. screenschot: Youtube

Lek stosowany w eboli skuteczny na COVID-19

Ze Stanów Zjednoczonych płyną optymistyczne informacje w związku z walką z koronawirusem. Preparat amerykańskiego koncernu farmaceutycznego Gilead Science okazuje się skuteczny w leczeniu ciężkich przypadków COVID-19.

Informację o skuteczności tego leku przekazuje amerykański portal „Stat” poświęcony tematyce medycznej. W Klinice Uniwersytetu w Chicago przeprowadzono badania preparatu przeznaczonego do leczenia eboli o nazwie remdsivir pod kontem jego skuteczności w leczeniu ciężkich przypadków zakażenia koronawirusem. Lek szybko obniżał gorączkę chorych i zwalczał symptomy choroby płuc. Prawie wszyscy pacjenci mogli opuścić klinikę po niecałym tygodniu.

Klinika Uniwersytecka w Chicago informuje jednak, że częściowe dane pochodzące z tych testów nie mogą być wykorzystane do ostatecznych wniosków. Testy jeszcze trwają, a informacje te pochodzą z wewnętrznego forum dla naukowców i zostały opublikowane bez pozwolenia. Pierwsze oficjalne wyniki z trwającej trzeciej fazy testów mają być podane do publicznej informacji pod koniec kwietnia.

kak/ dw.com

Komentarze

stan2020.04.19 11:41
To jednak Ebola, to też był wyhodowany wirus? A co mówiono, gdy się pojawiał? Kto steruje nauką, by unicestwiala ludzi? I czy to jest jeszcze nauka? Prawdziwi naukowcy pracują dla dobra ludzkości. Przecież obecnie to są repliki dr Mengele.
pati2020.04.19 14:21
Billuś Gates dostał zgodę na instalację miliona anten G5 wokół ziemi i produkuje nam szczepionki z wkładką, byśmy szybciej doszli. Jeden degenerat ma patent na miliardy dusz ludzkich.
stan2020.04.19 21:44
O ile dobrze pamiętam kilka, a może już kilkanaście miesięcy temu premier Morawiecki wspominał o przystąpieniu Polski do G5.Na początku urzędowania mówił o sprowadzeniu Forda, potem - banku sachsa. Oby mu te pomysły wywietrzały z głowy, inaczej będziemy mieć biedę. Już nie można pozbyć się z Polski niektórych firm i instytucji. Niech Pan Bóg przywrócił rosądek premierowi i uwolnił go z poprzednich więzów.
pati2020.04.19 9:41
David Icke dokładnie wyjaśnia, jak to jest z tym Covid19 i jak się ma do tego wprowadzana sieć G5. www.wolna polska
JANOSIK2020.04.19 8:38
Mam pytanie ,czy nie zastanawia was fakt ze najwieksza zachorowalnosc i smiertelnosc jest w krajach ktore przyjely najwiece nachodzcow lub przez nie przechodzili.Kraje ktore sie wylamaly Uni maja teraz najmniej zachorowan i smierci.Czy nie jest to trche dziwne?Milego dnia
J.P2020.04.19 9:05
Nie, najwięcej tam gdzie są nadajniki 5G. Tam gdzie zastosowano najnowsze sczepionki na grypę. Dla chcących czegoś ekstra - tam gdzie zlozeczono Polsce. To tylko kwestia co chcemy znaleźć jako przyczynę.
JANOSIK2020.04.19 9:26
Zadne 5g mnie nie interesuje ,podobnie rozne teorie spiskowe ,ale fakty sa takie.Podobnie dwa tygodnie temu nalozylem mape latajacych samolotow na ilosc zachorowan w danym regionie i o dziwo najmniej lub wcale zachorowan nie bylo tam gdzie samoloty nie naruszaly przestrzeni powietrznej lub wogule nie lataja.Znowu powiesz ze jakas teoria,mnie to nie interesuje ja widze fakty.Milego dnia
gumowa kaczka2020.04.19 8:32
o ilu to juz przełomowych lekach pisaliście ?
Zamiast Amerykanów my będziemy za króliki doswiadc2020.04.19 8:08
Ale nam już chcą ten szajs wcisnac i Duda jest szczęśliwy bo będą Polaków doic