25.04.13, 11:02fot. Slawek_Wikipedia

Lewandowski strzelił cztery gole Realowi! Piłkarz nie wstydzi się Jezusa

Kibice, ale także media, nie szczędzą pochwał pod adresem pochodzącego z Polski Roberta Lewandowskiego. Piłkarz, w barwach Borussii Dortmund strzelił we wczorajszym półfinale Ligi Mistrzów cztery bramki Realowi Madryt.

Euforia po występie Lewandowskiego pewnie jeszcze trochę potrwa, dlatego warto przypomnieć, że piłkarz ten otwarcie przyznaje się do wiary.

Niecały rok temu Lewandowski dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. „We współczesnym świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów” - wyznał.

Jego świadectwo można obejrzeć tutaj:


eMBe

Komentarze

anonim2013.04.25 11:21
W Realu jest więcej katolików niż w BD,musieli nieżle nagrzeszyć
anonim2013.04.25 11:24
@bond odpowiedzialność zbiorowa?
anonim2013.04.25 11:26
@Mar Za wszystko odpowiada rząd.
anonim2013.04.25 11:33
Dodajmy, że akcję prowadzi portal PCh24.pl i Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi
anonim2013.04.25 11:50
Mindbender -> och jesteś słodziutki w swojej głupocie do tego stopnia że aż cię lubię mój ty tępawy imperialcu:).
anonim2013.04.25 11:56
A co mówił Maradona jak strzelił ręką gola.
anonim2013.04.25 12:12
Podobno piłka nozna to nowa religja,sa całe teorie w tym temacie.Co na to Rubik.
anonim2013.04.25 12:15
@Minde Dlatego marnie skończył karierę.
anonim2013.04.25 12:25
@Mind Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
anonim2013.04.25 12:39
Co za idiotyczna nazwa akcji: "nie wstydzę się Jezusa"! To znaczy co? Niby jest się czego wstydzić? Może lepiej "Z dumą wyznaję Jezusa"....
anonim2013.04.25 13:24
mam nadzieję, że po meczu w Madrycie z Realem będzie płakał; Królewscy nie mogą dać się wyeliminować śmiesznemu gebelsowsko-klubikowi;
anonim2013.04.25 13:24
@bond- Masz na myśli rząd hiszpański?
anonim2013.04.25 15:21
Mathiola, Twój kolejny prymitywny wpis odsłaniający głębię Twojej ignorancji. To Ty swoim prymitywnym wpisem obrażasz pana Lewandowskiego oraz miliony katolików na świecie. Jeżeli Ty uważasz że katolicy wyznają swoją wiarę religijna tylko po to aby dzięki tej wierze odnosić sukcesy zawodowe lub sportowe, to masz bardzo fałszywy i zakłamany obraz tego czym jest dla katolika prawidłowo przeżywana wiara religijna.
anonim2013.04.25 17:49
uwaga akcja na FEJSIE: UDOSTĘPNIAMY KTO MOŻE: http://www.wypasiory.pl/65/robert_lewandowski_nie_wstydzi_sie_jezusa.html ABY JAK NAJWIĘCEJ MŁODYCH to zobaczyło!
anonim2013.04.25 18:04
Pytanie: dlaczego, jak gramy z Urugwajem, to taki Lewandowski ledwo biega po boisku a w Borussii potrafi Realowi ot, tak, wsadzić 4 bramki?
anonim2013.04.25 18:09
Dziwi mnie, że Lewandowski składa takie świadectwo.. z jego licznych wystąpień telewizyjnych wynika, że żyje bez ślubu ze swoją dziewczyną.. jego wypowiedzi dowodzą płytkiego życia konsumpcyjnego.. i fronda go promuje..
anonim2013.04.25 18:33
@Pokręęć- Dobre pytanie! Sam też je sobie zadaję.
anonim2013.04.25 18:43
Mathiola "Intelektualną memeją" jestes Ty sam. Sam to potwierdziłes gdy pokazałes swoim ostanim wpisem brak umiejętności odróżniania trybu warunkowego od trybu oznajmującego zastosowanego w zdaniu. Najwyraźniej nie rozumiesz że zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi pochodził ze zdania napisanego w trybie warunkowym a nie ze zdania napisanego w trybie warunkowym. Użyłem takiego trybu dlatego ponieważ Twój bezczelny zarzut pod adresem autorów artykułu był tak ogólnikowy że w zasadzie każda interpretacja podstaw owego zarzutu staje się dopuszczalna. Ja podałem jedną z możliwych. W tym artykule nie ma ani jednego zdania, które mogłoby obrazić jakiegokolwiek katolika. Jeżeli Ty w bezczelny sposób, stawiasz tego rodzaju zarzut, autorowi tego artykułu to Twoim psim obowiązkiem jest podanie uzasadnienia owego zarzutu. Jezeli tego nie czynisz to sam w kompletnie nieodpowiedzialny sposób obrażasz innych ludzi. Piogal na Frondzie funkcjonuje na zasadzie bezczelnego prowokatora, który w chamski sposób wykorzystuje ten portal do wypisywania swoich durnowatych hasełek pozbawionych jakiejkolwiek głębszej refleksji. To jest człowiek pozbawiony elementarnego poczcucia godności i honoru, Jest stąd regularnie wywalany na zbity pysk przez gospodarzy tego portalu a mimo to wyrzucony drzwiami włazi oknem. To jest żałosna i prymitywna postać pozbawiona na Frondzie jakiegokoliwek autorytetu. I jeszcze jedno. Zapamietaj sobie: jeżeli kieruję swój post do Ciebie lub innego chamskiego prowokatora Tobie podobnego, to nie po to aby z Wami polemizować ale tylko i wyłącznie po to aby demaskować wobec innych uzytkowników frondy całe zło i całą przewrotność zawartą w Waszych wypowiedziach.
anonim2013.04.25 18:46
Errata: "Najwyraźniej nie rozumiesz że zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi pochodził ze zdania napisanego w trybie warunkowym a nie ze zdania napisanego w trybie oznajmującym."
anonim2013.04.25 18:55
Odnośnie do słów Lewandowskiego. Podstawową sprawą, na ktorą trzeba zwrócic tu uwagę jest rozróżnienie, jakie zachodzi pomiędzy samym wyznaniem wiary a świadctwem tej wiary w postaci wysokiego poziomu życia moralnego. Lewandowski złożył tylko i wyłącznie wyznanie wiary. On nie oswiadczył publicznie że jest wzorowym katolikiem. Wtedy z pewnością by się osmieszył. On tylko złozył świadectwo że wierzy w Jezusa i że ta wiara jest jednak dla niego czymś ważnym. Takie świadectwo w świecie gdy wielu ludzi publicznie kpi, szydzi i na kazdym kroku osmiesza ludzi religijnych również posiada swoją wartość i powinno być docenione.
anonim2013.04.25 19:20
Frondo! Zastanów się co robisz! Pan Lewandowski nie wstydzi się być katolikiem bo to dla niego kwestia rozgrywająca się li- tylko na poziomie kultury. Przecież nie przeszkadza mu to jakoś mieszkać z narzeczoną od wielu lat bez ślubu i najwyraźnej nie obawia się że kogokolwiek tym gorszy, nawet wtedy gdy czyni z tego publiczne wyznanie. No jeśli to ma być ewangelizacja to gratuluję świetnego pomysłu.
anonim2013.04.25 19:34
Nancy Nadal nie rozumiesz. Lewandowski w swoich słowach nie czyni sie jakimś wielkim ewangelizatorem. Nie stawia siebie samego za wzór wszelkich cnót jakimi powinien odznaczać się idealny katolik. On tylko wyznaje swoją wiarę. Wyznac wiarę może kazdy, nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. W takim wyznaniu wiary nie ma nic złego. Co wiecej, w świecie w którym takie wyznanie wiary spotyka się z ostrą i bezwzgledna krytyką posiada ono swoją wartość. Nie ma nic złego w tym jeżeli ludzi, którzy pomimo swoich grzechów mają odwagę swoją wiarę publicznie wyznać przedstawia się ogólowi społeczeństwa. Prosze zauważyć, w momencie w którym Pan Lewandowski złozył takie wyznanie wiary natychmiast stał się obiektem bezwzględnych ataków. Dopóki takiego wyznania nie złożył jego osobiste życie moralne nie było przedmiotem żadnych publicznych ataków. W momencie gdy takie wyznanie złozył natchmiast wyciąga mu się wszystkie grzechy i je upublicznia w kazdy mozliwy sposób. Dzisiaj publiczne wyznanie wiary jest naprawdę aktem dużej odwagi, którą też trzeba umiec docenić.
anonim2013.04.25 19:43
Nancy i jeszcze jedno: skąd wiesz że kwestia wiary w przypadku pana Lewandowskiego to jest kwestia samej tylko kultury? On sam tego w taki sposób nie przedstawiał. Jego wyznanie ma ewidentnie charakter wyznania religijnego a nie tylko jakiegos kulturowego zwyczaju. On nie mówi że nosząc ten breloczek spełnia jakąs normę kulturową. On mówi raczej o swojej osobistej relacji z Jezusem w perspektwie wiary religijnej a nie tylko normy kulturowej.
anonim2013.04.26 8:13
Niedługo zostanie sprzedany do innego klubu. Handel żywym towarem.