16.12.19, 10:35fot. Georges Biard, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Lewicowa działaczka obnaża hipokryzję lewicy ws.gwałtów

Na antyPiSowskim portalu „Na temat” ukazał się wywiad „Protestowała przeciwko Polańskiemu i wylał się na nią hejt. "Słyszę, że jestem gówniarą, oszołomką"” przeprowadzony przez Darie Różańską z lewicową aktywistką Mają Staśko.

 

Maja Staśko pytana o stwierdzenie Magdaleny Środy ("Polański sprawia wrażenie kogoś, kto odpokutował za grzechy wieloletnią poniewierką po świecie, a przede wszystkim swoim talentem i splendorem, jakiego przysparza Polsce […] molestowaczami i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie żołnierzy wyklętych") stwierdziła, że opinie Środy są absurdalne. Lewicowa aktywistka podkreśliła, „że kiedy mówimy o księżach-pedofilach, to pani Środa albo pan Hartman nie powołują się na Mieszka I czy na Napoleona. To jest niesamowite, jak nagle zmieniają się argumenty, gdy chodzi o "naszego" gwałciciela. "Nasz" gwałciciel to inny gwałciciel niż robotnik albo ksiądz. I nagle nawet Mieszko I staje się argumentem w sprawie”.

 Lewicową aktywistkę bulwersuje też to, że „w tekście Środy cały duży fragment poświęcony jest politykom, którzy zmieniali poglądy – i to ma być analogiczne do sytuacji Polańskiego. Ale gwałt to nie pogląd! Nie można "zmienić" gwałtu, jak zmienia się poglądy – za gwałt można odbyć karę. Bardzo dziwi mnie też to, że ciągle słyszymy jako argument, iż Polański podróżował, był na wygnaniu, ale nie mówimy z jakiego powodu. Przecież robił to po to, by uciec przed karą. I dlaczego "poniewieranie po świecie" ma być argumentem za tym, że już odbył karę? Czy to oznacza, że Magdalena Środa postuluje podróże po świecie jako karę za gwałt?

Naprawdę chcemy, żeby w kodeksie karnym, zamiast więzienia gwałciciele mieli podróżować, otrzymywać kolejne nagrody i splendory, realizować się w pracy i zgromadzić 45 milionów majątku? Sama chciałabym odbyć taką "karę" – i chyba nie jestem jedyna”.

 Lewicowa aktywistka przypomniała, że „gwałt na 13-letniej dziewczynce był jak najbardziej związany z zasługami i pracą Polańskiego. Tego dnia Polański robił tej dziewczynce zdjęcia do "Vogue’a". Tylko dlatego mama ją z nim puściła – była przekonana, że pracują. Że w tym momencie spełnia się marzenie jej córki o byciu modelką. Polański wykorzystał tę sytuację – najpierw poprosił dziewczynkę o ściągnięcie bluzki, potem majtek do zdjęć w jacuzzi. Podał jej alkohol i narkotyki. Jeśli przeczytamy zeznania 13-latki z tego czasu, zobaczymy typowy opis gwałtu: dziewczynka czuła się niekomfortowo, uciekała od reżysera, bała się go, chciała wrócić do domu. I naprawdę w tej sytuacji nie jest ważne, czy gwałcił ją Polański-reżyser, czy Polański-osoba prywatna. Ważne, że doszło do gwałtu”.

 Lewicowa działaczka opowiadając o przypadkach wykorzystywania seksualnego w zdominowanych przez lewice instytucjach kultury, opisała jak takie patologie są ukrywane a ofiary przestępstw nie mogą liczyć na pomoc. Strach powoduje, że ofiary milczą, bo „wszystko zależy od kontaktów, od tego, którą aktorkę wybierze reżyser czy dyrektor. On ma bardzo dużą władzę. Opowiedzenie o przemocy sprawia, że jest się natychmiast wykluczonym z całego środowiska. W tej branży wszystko jest na "uznaniowej" zasadzie, przez co jest duże pole do nadużyć, o których się nie dowiadujemy”.

  Do klasyki lewicowego poparcia dla Polańskiego przejdzie stwierdzenie profesora Jana Hartmana - „Roman Polański jest wielkim człowiekiem, prowadzącym życie tak odmienne od naszego, że wydawanie sądów na temat jego uczynków oraz osoby jest znacznie trudniejsze niż osądzanie zwykłych ludzi”.

 Polańskiego bronił też Jerzy Urban w artykule „Gwałconko”, który „zaczyna zdaniem: „Ogłoszenie, że w młodości było się zgwałconą, stało się modnym instrumentem kariery medialnej starszych pań. Toteż jakaś dawna drugorzędna modelka poczuła teraz traumę, gdy 45 lat temu Roman Polański miał ją przymusić do seksu z nim”. Tłumaczy, że to na Polańskiego seksualnie „polowano”, a w seksie był „zwierzyną, nie myśliwym”. A następnie przywołuje anegdotę, w której kobiety użyły oskarżenia o gwałt, żeby wyłudzić pieniądze”.

 Jan Bodakowski

Komentarze

stan2019.12.16 17:27
Biedny Polański, był osaczony, goniony jak zwierzę, dlatego musiał zgwałcić - logika Urbacha. Wstrętne, proPolańskie, ale antypolskie typy
Beno2019.12.16 13:03
Kto takim kretynom jak Hartman, Sroda i im podobnym przyznawał tytuły profesorskie? Chyba też jakiś skończony kretyn. Zreformować i oczyścić uczelnie od idiotów, inaczej takich przygłupów będzie coraz więcej.
Niepokorny2019.12.16 12:02
Cały Hollywood jest zdominowany przez żydów, producenci, scenarzyści, reżyserzy. A u nich panuje rozdwojenie jaźni; inna etyka wobec swoich, a inna wobec gojów i ma to wyraz m.in. w Oscarach. Nagradza się filmy nieangielskojęzyczne wyprodukowane przez swoich swoich, np. Wajda. Pozostali jak Holland, Środa, Hartman czują się na tyle bezpieczni i chronieni w naszej ojczyźnie, że mogą pluć bez umiaru i mówić, że choć nie mam racji to mam odpowiednie pochodzenie do siódmego pokolenia wstecz...
Teofil2019.12.16 18:11
Kuku na muniu
anonim2019.12.16 20:24
Oj biedaku, masz kuku na muniu lekarz pewnie coś poradzi.
alojz2019.12.16 11:06
czyżby Środa oczekiwała gwałtu?
jula2019.12.16 10:56
Ciekawe czy swoją córkę posyłał Polański do kolegów na zdjęcia? Haniebne jest to legitymizowanie gwałtu,ta pokraczna logika zaprzeczająca prawdzie.Środa używa tytułu profesorskiego,podobnie jak Hartman a głoszą kłamstwa i odwracają pojęcia zła ,bo co Polański spojrzy na nich z uśmiechem?Pożyteczni idioci.Głupota argumentacji powinna dyskwalifikować,przyzwolenie na zbrodnię też,dlaczego żaden z dziennikarzy nie stawia twardych pytań ,tylko kiwają główkami nad tymi tyradami absurdalnymi w świetle faktów.Skąd są ci dziennikarze? Z piekła rodem !
Cool2019.12.16 10:51
Szkoda, ze tak mało uczciwych i logicznie myślących ludzi jest na lewicy! ...wielka szkoda :(
stop zidioceniu!2019.12.16 10:43
Parafrazując idiotę Hartmana: „Adolf Hitler był wielkim człowiekiem, prowadzącym życie tak odmienne od naszego, że wydawanie sądów na temat jego uczynków oraz osoby jest znacznie trudniejsze niż osądzanie zwykłych ludzi”
Dam2019.12.16 10:54
Ale mógłbyś się najpierw nauczyć, co to jest parafraza. A tak to tylko pokazałeś, że sam jesteś idiotą. I zanim zaczniesz ad personam, Polański powinien odpowiedzieć za to, co zrobił temu dziecku.